Dodaj do ulubionych

TVN24 coraz bardziej idzie w kierunku zajętym już

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.12.08, 17:55
przez Pudelek.pl.
Post którego cenzura na tvn24 nie puściła."Zamiast , do śniadania lub
pierwszej kawki w biurze , informacji politycznych i poważnych komentarzy
nadają najnowsze info z meliny, wywiad z bezzębnymi manelami a na deser
Kuźniar. A idźcie w cholerę z taką tv news.Po nauki do BBC albo CNN.Mam
nadzieje ,że TVP po zmianie ekipy będzie bardziej strawne niż tvn24".
Edytor zaawansowany
  • Gość: Master Of Desire IP: *.chello.pl 31.12.08, 19:43
    tak MASOWA że mają argument przeciwko zarzucaniu im stronniczości w cenzurowaniu
    tegoż ich tam pseudo-forum, bo wycinają wszystko co się im tylko cokolwiek nie
    podoba. ja TVN24 oglądałem tylko kiedy mnie interesowały wywiady i relacje na
    żywo w sejmie kiedy rządziła Samoobrona i LPR, bo było śmiesznie i do tego TVN24
    jeszcze się nadawało - czyli do nadstawiania mikrofonu. do komedii aktorzy dziś
    są kiepscy, a do niczego innego TVN24 się nie nadaje. przecież oni nie mają
    żadnej inwencji i żadnych autorskich programów. po za tym jaka może być TV która
    robi tylko publicity politykom, do tego w czasie kiedy rządzą ich środowiska
    (PO-PiS to jest inaczej TVN24, tam nikt inaczej nie głosuje w wyborach :).

• Gość: CENZOR IP: *.toya.net.pl 10.01.09, 22:41
    Zgadzam sie z Twoja wypowidzia. FORUM TVN 24 jest STRONNICZE >> > czyli
    pozbawione OBIEKTYWIZMU ((SKAZANE NA ZAGLADE)) !!! jak sie nie
    zmieni>>>>>>>>>>>
  • Gość: marysia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 16:51
    Forum w 85% jest opanowane przez ludzi z PRL i dyskusja na nim jest
    jałową stratą czasu.
  • kapitanahab 15.04.09, 21:28
    Gość portalu: marysia napisał(a):

> Forum w 85% jest opanowane przez ludzi z PRL i dyskusja na nim jest
    > jałową stratą czasu.
    I maniakalni miłośnicy "Szkiełka Kontaktowego", tej TVN-owskiej wersji Rozmów
    Niedokończonych rydzykowego radia

--
    Polska to jest wielka rzecz.
  • Gość: moher IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.09, 16:08
    Wysłałem kilka krytycznych komentarzy pod adresem poczynań obecnego rządu, bez
    wulgaryzmów, żaden się nie ukazał. TVN24, WP, INTERIA, wszędzie to samo jedynie
    ostatnio na ONECIE się poprawiło. Czy internauci nie widzą co się dzieje na
    portalach, cenzura lepsza od tej w PRLu. Wyobrażam sobie jakie faktycznie jest
    nastawienie internautów do PO, skoro tylko nieliczne krytyczne komentarze
    ukazują się w sieci.
  • Gość: Czytelnik IP: *.gecon.com.pl 09.06.09, 20:17
    Niestety muszę przyznać rację, że forum TVN24 zeszło na psy. Sam wielokrotnie
    tego doświadczyłem ,że moje posty się nie ukazywały, a były zgodne z ich
    regulaminem. Internauci po prostu nie wchodźcie na forum TVN24 bo to co tam jest
    publikowane nijak ma się do rzeczywistości. Cenzura większa niż w PRL-u.
  • jurasmysz 09.06.09, 20:56
    Oba forum schodza na psy. Tu tez wyrzucono mnie na osla lawke, za
    to, ze zacytowalem dwa zdania z "Faktów i mitów", na temat petycji w
    sprawie "w sprawie odebrania majatków KK". Rzecz dzieje sie
    oczywiscie w Hiszpanii, po 50 latach horroru w placówkach
    wychowawczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Pana Boga. Nie wiem
    co sie stanie z tym postem, ale rece "czarnej ma..." sa dlugie!
    Jak bym pisal na temat polskiego koltunstwa, to nie wiem,
    Inkwizycja, stos - conajmniej baty.........hihihihihi............?
  • pindel20 23.04.10, 11:04
    To wszystko prawda.Napisalem kilka komentarzy do tvn24,bez
    wulgaryzmow,w konsyliacyjnym tonie i otrzymywalem informacje,ze moj
    komentarz czeka na publikacje i..... cisza! Wyslalem kilka maili z
    pytaniem dlaczego nie...itd.. Wyslalem nawet sms-a i...odpuscilem
    sobie ten niezyczliwy portal!
  • Gość: wn IP: *.toya.net.pl 23.04.10, 00:21
    'Moher' zgadzam się z Twoją opinią. Ja wyrażam swoją opinię o Forum TVN24. Oni kształtują opinię społeczną na swoim Forum TVN24 według jakiejś wizji - nie według tego co ludzie myślą. Opinie, które im nie pasują - nie są publikowane. Np. jakiś oszołom (głównie pis-dzielczy) dopisuje swoją opinię pod twoją - potem nie masz już możliwości odpowiedzi bo zablokuje cię cenzor - ten dyżurny okularnik lub ktoś z jego cenzorskiej drużyny TVN24.

Czemu tak się dzieje ?

Wizję wykłada im właściciel stacji (wypasło się to bydlę - zwłaszcza ostatnio po śmierci wspólnika). Redaktorzy tej telewizji nie sypiają spokojnie - ciągle z myślą o tym 'czy to się aby Szefowi spodoba'. A to że ten Szef może mieć wykrzywioną wizję rzeczywistości - spowodowaną min. takimi czynnikami jak leki na starość, luki w pamięci, zawiedzione ambicje, mania wielkości i przekonanie o jedynej słusznej prafdzie, itd./ itp./itd. - to już inna sprawa. Fakt jest taki, że fakty podawane przez TVN24 i opinie publikowane na ich Forum znacznie odbiegają od rzeczywistości. Coraz bardziej odbiegają od rzeczywistości ...
  • Gość: Kir IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.10, 12:51
    Gość portalu: wn napisał(a):

> 'Moher' zgadzam się z Twoją opinią. Ja wyrażam swoją opinię o Forum TVN24. Oni
    > kształtują opinię społeczną na swoim Forum TVN24 według jakiejś wizji - nie wed
    > ług tego co ludzie myślą. Opinie, które im nie pasują - nie są publikowane. Np.
    > jakiś oszołom (głównie pis-dzielczy) dopisuje swoją opinię pod twoją - potem
    > nie masz już możliwości odpowiedzi bo zablokuje cię cenzor - ten dyżurny okular
    > nik lub ktoś z jego cenzorskiej drużyny TVN24.
    >
    z tą częścią wypowiedzi się zgadzam bo to też i moje doświadczenie
    mnie ostatecznie zabanowano.pod spodem widzę żartobliwy wpis
    jurasmyszy.W moim przypadkublokowano mi możliwość odpowiedzi przy różnych
    tematach.Na cenzurę zwracałem uwagę na tym forum podając nawet treść wpisów
    jakie odrzucano.Co do identyfikowania tego komu odpowiedzieć mi nie dawano dość
    trudno.Było bowiem i tak,że w dyskusji na temat usuwania krzyży,która w pyskówkę
    się zmieniła za sprawą moderacji bo preferowano wypowiedzi obrażające katolików
    inne jakby blokując co jej jednostronność nadawało,kiedy gościu napisał,że małpa
    i pies mają też wolną wolę to mi zripostować go nie pozwalano blokując
    skutecznie kiedy dorwałem go winnym wątku i zapytałem o tą wolną wolę i
    świadomość to już inaczej śpiewał,że to istota człowieczeństwa,jednak w wątku
    istotnym za właściwe uważał obrażanie wierzących a moderatorzy nie pozwolenie
    aby tam tą obrazę wyjaśnić ,normalne chamstwo bo do głupich ich nie zaliczam
    ,tym gorzej dla nich bo oznacza świadome działanie, blokowali mi prawo
    odpowiedzi gdy goście pozwalali sobie przy okazji krdzieży napisu z Auschwitz
    nazywać Naród Polski złodziejskim, gdy udało się jakimś cudem otworzyć wątek o
    cenzurze co prawda nie przeze mnie na forum TVN24 to te same nicki co do których
    dsyęp bkowane wyskakiwały ,że to nieprawda,że zmyślanie,kadziły moderacji
    mówiąc,że niby oni tak samo byli traktowani,aby tylko uniewiarygodnić sypiące
    się skargi,które w takiej atmosferze jako złośliwe moderator pozwalał sobie
    puszczać.Powiedziałbym zresztą mówię,że to przykład manipulacji informacją,bo
    proszę zwrócić uwagę jakie informavje dostają się na forum,brak tam np.wielu
    moich opinii,jak widać także Twoich czyli forum przedstawia niby rzeczywisty a
    jednak już zmanipulowany i zafałszowany obraz rzeczywistościHaHaHa ludzie piszą
    to co myślą dalej to co udało mi się tam zauważyć na podstawie skarg
    to fakt blokowania peowców i pisowców co powodowało ,że wrzucali się sobie do
    gardeł pisząc coraz to ostrzejsze teksty gdyby wymiana postów nie była
    moderowana przez cenzorów takiej sytuacji by nie było
    śmiałem się,że w ten sposób moderacja starała się podnosić ekspresję forum:)),bo
    to rzeczywiście ciekawy przypadek napuszczania jednych na drugich tylko po jaką
    cholerę?doprowadzałem moderację do pasji chcieli się już na mnie odgryźć
    puszczając jeden post a resztę blokując żebym czekał jak idiota :puszczą czy nie
    puszczą,kiedy dałem do zrozumienia,że zabawa jest mi znana zabanowali mnie
    całkowicie co nic dziwnego,bo trzymać na dyżurze jednego cenzora aby pilnował
    jednego adresu to ile dziur w forum.Oczywiście że takie praktyki świadczą o
    właścicielu forum którego logo nad nim wisi,jeżeli na nie zezwala i nie reaguje
  • Gość: wn IP: *.toya.net.pl 23.04.10, 14:08
    Dziękuję Kir za obszerną wypowiedź na temat cenzury na Forum TVN24. Napisałeś wiele faktów, na które nie zwróciłem wcześniej uwagi - jednak są one jak najbardziej prawdziwe. Myślę, że wiele osób ma podobne spostrzeżenia. Wydaje mi się, że ta ich (TVN24) manipulacja opiniami ma celu kreowanie określonej wizji (nie bardzo wiem jakiej). Zauważyłem, że przyjęli strategię dochodzenia do monopolisty, który najlepiej wie co najlepsze. Otóż wszelkimi sposobami (zdaje się od 2002 roku) wykreowali się na popularność publikując wszystko a teraz 'puszczają' tylko to co im pasuje do ich wizji. Czasami myślę, że forma przerosła treść i z telewizji informacyjnej przeobrazili się w telewizję typu 'wstajesz i wiesz co najlepsze dla ciebie'. To chyba służy tylko 'nabijaniu' portfeli właścicielom i redaktorom tego brukowca.
  • Gość: LKir IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.10, 18:18
    Nie ma za co,pisałem tam trochę więc ich ocena nie sprawia mi problemu
    kiedy poruszałem tematna tym forum zjawiały się jakieś podejrzane niki
    prawdopodobnie z tych tvnowskich starająctch się zarzucić mi nieprawdę, albo
    podobnie jak na tamtym forum przerobić to na żart, jednak zbyt wiele nie mieli
    tutaj do powiedzenia i brakowało im też cenzorskiego wsparcia jakie mieli na
    forum TVN24 bo tam mogli sobie pozwalać wiedząc,że cenzor mnie zablokuje,tak się
    przyzwyczaili i tak próbowali rozmawiać tutaj,fakt,że mnie ostatecznie
    zabanowano świadczy tylko,że i to blokowanie okazywało się ich zdaniem
    niewystarczające, dla forumowiczów praktycznie każde forum to rodzaj
    monopolu,ponieważ wszędzie moderacja może zastosować terror cenzorski
    na forum TVN24 rzeczywiście tworzono wizję forumowicza,który nie ma nic do
    powiedzenia oprócz inwektyw stąd też chyba to napuszczanie jednych na drugich bo
    w wielu postach zarzucano sobie,że moderacja sprzyja jednej lub drugiej stronie
    co znajdowało wyraz w treści postów gdzie wylewano całą złość widocznie bawiło
    to moderacje jak ludziska żrą się między sobą,pamętam,że robiono jakiś sondażczy
    słuszna jest opinia prezentowana przez TVN na jakiś tam temat odpowiedziałem,że
    przy takiej moderacji każda opinia będzie słuszna i prawdziwa bo jak mogłoby być
    inaczej

co do nabijania portfeli nie wypowiem się bo nawet w domniemaniach nie mam pojęcia
  • Gość: wn IP: *.toya.net.pl 23.04.10, 21:00
    Z tym 'nabijaniem portfeli' to ja tak 'palnąłem' uważając, że gdy nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o pieniądze. Rzeczywiście to ja też nic na ten temat nie wiem.

Natomiast temat cenzury na Forum TVN24 jest jak najbardziej aktualny - sporo się tu dowiedziałem. I dobrze bo już zacząłem myśleć, że moje wypowiedzi są jakieś nie w porządku (za słabo wyartykułowane, czy co?) i dlatego nie są publikowane. Sądzę, że wiele osób, którym cenzura tak bezkarnie odmówiła prawa do publikacji ich opinii, zrzuciło to na karb swoich wad i ułomności w formułowaniu swoich opinii. Ja tak to przynajmniej odczułem.

Ale po tym co tu piszecie widzę, że sprawa wygląda inaczej. Mam chyba także założony kompletny ban na ich forum. Pewnie dlatego, że nigdy w wyrażanych opiniach nie trzymałem się jakiejś stałej partyjnej linii. Swoje poglądy formułuję zazwyczaj w oparciu o wiele źródeł i własne spostrzeżenia i nigdy nie dałem się zaszufladkować.

Ostatnio zresztą ten cały TVN przestaje mnie interesować. Skoro nie mogę wyrażać swoich opinii do zasłyszanych w TVN24 informacji to także przestałem oglądać ich programy. Jest tyle innych. Moim zdaniem 'w głowach się im poprzewracało' z powodu rosnącej popularności.
  • Gość: wolny człowiek IP: *.chello.pl 25.04.10, 19:42
    kolego, zawsze system będzie Cię jebał w dupę.

mówię Ci to jako anarchista, i przyjmij to na wiarę.

pomyśl, po jakiego chuja, media takie jak tvn24 zajmują się polityką czy
    "bieżącymi wydarzeniami"?

zajmują się dlatego żeby mieć wpływ na tą rzeczywistość.

po ich reakcji na forum, widzisz jak w dupie mają Twoje poglądy i jakiekolwiek
    poglądy, bo nie o idee, wartości, i poglądy tam chodzi, ale o czynny udział w
    kreowaniu życia "politycznego" a biznes na tym jest taki, że biznes jest
    wspólny, bo media i politycy i biznesmeni to są te same współpracujące ze sobą
    środowiska.

czego Ty się człowieku spodziewałeś, po tym jak widziałeś, kogo oni i co w tych
    mediach pokazują? widzisz co pokazują a czego nie pokazują. co opisują? co
    komentują? co to ma wspólnego z rzeczywistością?

ano nic.

Ciebie nie pokażą, bo Ty kurwa jesteś realny. rozumiesz? realny człowiek się dla
    mediów nie liczy, liczy się sprzedawanie bajeczek i fikcji w którą realny ma
    uwierzyć, po to żeby urabiać opinię publiczną na swojej propagandzie.

jeśli nie chcą Ci puścić posta, to teraz wiesz że nie chcą puścić 99% ludzi
    posta. nie puszczając posta pokazują jaki mają do Ciebie stosunek. ale jest
    grupa docelowego targetu, któremu częściej puszczą posta, i do którego to
    kierują zidiociały przekaz.

przekaz ma Ci podpowiadać czym masz się interesować, i jak masz to
    interpretować, ale myśleć niezależnie, to Ty nie powinieneś, bo psujesz im kurwa
    przekaz! więc czego się spodziewałeś?

nie pisz co myślisz, bo to nikogo nie interesuje. pisz to co od Ciebie oczekują,
    bo wtedy realizujesz ich interes. jak do założeń nie pasujesz - to wypierdalasz
    i Cię człowieku nie ma.

potem jesteś "skrajnością", "marginesem", czy tam "ekstremą" bo jak o Tobie nie
    widać, to i Cię nie ma zapewne.

idź do podziemia, twórz niezależne media i mów o tym co Cię interesuje,
    przekonaj ludzi że to jest ważne, a nie ten cyrk w mediach będących częścią
    "władzy" a nazwijmy to cerberami salonu.

Twoje poglądy są nie istotne, musisz dla nich wyznawać ich poglądy, a właściwie
    to nic nie wyznawać tylko brać udział w debiliadzie. jak nie bierzesz to trzeba
    Cię zniechęcić bo nie jesteś docelowym targetem :).

docelowy target ma chcieć igrzysk i chleba, i pasjonować się "wojnami na górze"
    oraz zastępczymi tematami. Ty chcesz za dużo.

większość opinii się blokuje na forach massmediów, ponieważ chodzi o powstanie
    wrażenia że te Twoje, nikogo nie interesują. wchodzisz potem na takie forum, i
    widzisz że nikt nie ma Twoich opinii, więc nikogo to pewnie nie interesuje. a
    jak Ciebie zablokują to myślisz że może tylko Ciebie. chodzi o podtrzymywanie
    wrażenia fikcji, dla tych co się dają na propagandę nabrać.

Tvn24 jest kanapową stacją jak każde inne środowisko medialne, adresowaną do
    samej siebie i jej bohaterów. myślą że na zasadzie oglądalności zainteresują tym
    i zmanipulują jeszcze kilka osób. gdyby tak każdy jak Ty chciał wypowiadać
    poglądy w takich portalach jak Onet, Tvn24, Interia, czy WP to by się okazało,
    że praktycznie ludzie mają inne poglądy i co innego ich zupełnie interesuje niż
    założenia mediów które robią propagandę dla pewnych środowisk. część tych
    tematów media pomijają, części nie zauważają, na temat większości nie mają sami
    zielonego pojęcia, bo to nie jest w kręgu ich zainteresowania.

rozejrzyj się jednak po strukturze internetu. na forach tvn24, onetu, gazety,
    wypowiada się garstka ludzi, których jest nawet mniej niż pracowników 1 koncernu
    i ludzi tam występujących. większość ludzi jest gdzie indziej. trzeba tylko
    poczekać, kiedy internet zacznie mieć większe oddziaływanie na rzeczywistość niż
    masowe ośrodki manipulacji publicznej.

media masowe będą dążyły zawsze do reżyserowania po swojemu i utrzymywania
    salonowego status quo. inaczej by przestały "mieć interes". chyba to rozumiesz.

ludzie poszukują zmian i jakichś idei, media zajmują się czymś zupełnie
    przeciwstawnym. umacnianiem systemu, i opartego na nim swoistego układu.

pogrążone same w sobie, wojną między sobą o wpływy, nie widzą nic poza swoim
    studiem i "robotą". Ty do tego nie pasujesz bo Ty dla nich jesteś po prostu z
    innej rzeczywistości, więc Twoje poglądy jako niezależne i "nie z tego świata"
    są nie do zaakceptowania. dziennikarze to grupa najbardziej oderwana od
    rzeczywistości.

• Gość: wn IP: *.toya.net.pl 26.04.10, 23:37
    Wolny Człowieku - świetnie to wszystko opisałeś. Muszę to przeczytać kilka razy aby wysnuć wnioski. Na razie powiem tylko tyle, że są one bardzo przekonywujące. Pozdrawiam. wn
  • Gość: wolny człowiek IP: *.chello.pl 27.04.10, 03:13
    wnioski też Ci mogę podpowiedzieć :)

logiczny wywód mistrza:

jeśli nie chcą znać Twoich poglądów to znaczy że zdanie Twoje ich nie interesuje.

jeśli nie chcą publikować Twoich poglądów to znaczy że chcą wpłynąć na ich
    eliminację z życia "społecznego" na przykład społeczności internetowej.

jeśli taki jest ich cel, to znaczy że działają wbrew ludziom, chociaż chcą robić
    to dzięki ludziom :)

co za paradoks?

ostatnio przełączam wyjątkowo kanały czego nie robię często tzw informacyjne

tvn24 - dwóch socjologów, Rychard, i Żukowski.

zaproszeni do studia mówią że obawiają się kampanii w sieci realizowanej przez
    tzw aktywistów jak to oni nazywają autorów "kontrowersyjnych opinii". ale jeden
    dodaje "nie przeceniajmy", drugi mówi że zadaniem moderatorów powinno być
    kasowanie takich wypowiedzi czyli tych "kontrowersyjnych", na co oczywiście
    redaktor tvn24 Kajdanowicz kiwnął głową i przeszedł do następnego tematu.

masz w pigułce wnioski.

salonowe towarzystwo które w latach 90tych miało wyłączność na objaśnianie
    rzeczywistości i tworzące tzw ośrodki opiniotwórcze jest całkowicie oderwane od
    rzeczywistości. zakłada, że do końca świata ludzie są jak te owieczki które
    trzeba prowadzić na sznureczku i tłumaczyć im jak na kazaniu, co jest dobre a co
    nie. ich "standardy" w których mieszczą się tendencyjne poglądy, wpajane
    "społeczeństwu" od urodzenia, nie zakładają możliwości innych opinii, oraz
    innego "stylu" wypowiedzi. nie zakładają po prostu, że ktoś może mieć inne
    zdania, albo inne "standardy". oderwani od rzeczywistości uznają że ci którzy
    wypowiadają się na forach są "aktywistami partii" którzy jątrzą tworząc
    alternatywną kampanię w sieci, bo znają świat tylko ze swoich salonów. chciałbym
    widzieć tych aktywistów, i pieniądze jakie za swoją działalność dostają oraz to
    jak przysłużą się partiom wyborczym wypisując swoje kontrowersyjne opinie,
    pomówienia, i podejrzenia. zagrożony salon który do kilku lat wstecz miał
    wyłączność na kształtowanie opinii społecznej, więc szuka swojego "wroga" i
    przeżywa syndrom oblężonej twierdzy. chyba gdyby weszli na Onionforum to by
    dostali zawału. nie przyjdzie im do głowy że to głos normalnej większości
    społeczeństwa nawet jak moderowanej, a nie głos jakichś tam aktywistów, których
    jest margines. ale nie chcąc się pogodzić z rzeczywistością że większość ludzi
    myśli zupełnie co innego niż ludzie w telewizyjnym studio wymyślili teorię
    spiskową. za wszelkie niepodobające się opinie najprędzej odpowiadają
    "aktywiści" konkurencyjnych partii, a nie chociażby bawiący się wypowiedziami
    prowokatorzy. a więc jest powód do selekcji wypowiedzi i ich ocenzurowania bo
    skoro to nie są opinie ludzi niezależnych, tylko opłacanych aktywistów to jest
    sens jako 'tendencyjne' je wycinać. Kajdanowiczowi zaś nie przyjdzie do głowy
    zająknąć się o wolności słowa i anonimowości w sieci, oraz reprezentatywności
    internetu, dużo większej przecież niż studio wypełnione tendencyjnie dobranymi
    gośćmi.

następne włączyłem na kilka minut Superstację. stację chyba niepisowską? tematem
    dnia kiedy zgłaszane są wszystkie kandydatury komitetów kandydatów na prezydenta
    jest jeden temat w Superstacji. Kaczyński i co powiedział. następnie potem jest
    taki skopiowany z Radio Maryja pomysł na telefony od widzów - temat
    zaproponowany przez redaktora - odniesienie się do tego co powiedział Kaczyński.
    jest 22 komitety, mowa jest o przede wszystkim jednym. i mamy w trakcie dnia co
    zobaczyłem w paśmie powtórkowym uzasadnienie postawy Superstacji. okazuje się że
    zaproszony gość - redaktor tejże anteny poddał w wątpliwość zasadność istnienia
    demokratycznej kampanii wyborczej pytaniem : nie rozumiem z jakiego powodu oni
    kandydują, skoro wiedzą że nie mają szans na wygraną?

idąc tropem pana redaktora - nie pomnę nazwiska, nie powinno być w ogóle
    wyborów, tylko powinna być 1 niezmienna władza, ewentualnie 2 partie żeby był
    "jakiś" czyli pozorny wybór. państwu redaktorom nie przyjdzie do głowy że
    demokracja opiera się na pluralizmie, a kandyduje się po to żeby dać ludiom
    możliwość wyboru, między każdą z możliwych opcją, i możliwość posiadania własnej
    reprezentacji, a nie tylko po to żeby wygrać. nic więc dziwnego że same media
    tej możliwości wyboru nie dają.

dobrze wiedzą, że gdyby na przykład na czas kampanii zlikwidowali sondaże, a
    każdemu politykowi czy partii politycznej w parlamentarnych dali równy czas
    antenowy nie narzucając swoich poglądów i prowadząc "debaty" neutralnie, dając
    możliwość wyboru i oceny wyborcom to by się okazało że wynik jest wręcz
    odwrotny, a przynajmniej zupełnie inny od oczekiwanego.

to jeden dzień żeby wyciągnąć wnioski. dla mniej domyślnych wystarczyłoby
    spojrzeć na to uogólnieniem. jak to jest że do stacji telewizyjnych są
    zapraszani do opiniowania i prezentowania się ludzie z tych samych środowisk, i
    te same nazwiska. to koniec społeczeństwa? czy koniec "autorytetów"? jak to jest
    że "eksperci" jak pani Radziejowska angażują się w działalność partyjną i
    polityczną (socjolog wsi - poszła do IPNu), Jeneralski dziennikarz - poseł SLD,
    Wildstein dziennikarz - szef TVNP z rekomendacji PiS, Urbański - szef TVP z
    rekomendacji PiS odbierający telefony, Dworak - człowiek PO pełniący funkcję
    prezesa TVP, Migalski socjolog - europoseł Pis, Krzemiński socjolog - "ekspert"
    PO, Łaszyn "niezależny" ekspert - kreator wizerunku politycznego Tuska. jak to
    jest że jak PiS wygrywa wybory redaktorem naczelnym pisma Wprost jest Janecki,
    jak przegrywa - Janecki trafia do Faktu? ;)

interes i zarazem wspólne środowisko, działające na swój wspólny interes, tylko
    z zwalczającymi się frakcjami.

postawa mediów jest postawą "głosuj" i "kupuj" albo spierdalaj.

nie miej własnego zdania, bo wtedy nie jesteś "nasz" :). po co komu taki
    konsument, który krytykuje, ocenia, i niezależnie opiniuje?

jedyną postawą szanującego się człowieka mającego swoje własne zdanie jest
    olanie środków masowego przekazu które mają do niego tak chamski i bezczelny
    stosunek.

pierwszym stosunkiem jest po prostu nie włączanie, nie kupowanie, i olanie tych
    mediów.

jeśli chodzi o stosunek polityczny, jest nim też zasadne oddanie głosu na
    kandydatów których media na siłę nie chcą pokazać, albo których pokazują
    tendencyjnie w najbardziej negatywnym świetle, chociażby dla zasady równości
    szans i wolności. jeśli ktoś wyklucza z debaty publicznej jakiekolwiek
    środowiska robiąc to w taki, czy inny sposób, na przykład przemilczeniem, albo
    czarną kampanią kreowaną przeciw niemu, jest za eliminacją nie tylko takich
    ludzi czy środowisk w rozumieniu politycznym, ale też ich elektoratów. nie
    słuchanie mediów to nie tylko ich nie włączanie. to również robienie wbrew ich
    intencji.

kalkulacja prosta. jeśli bowiem tylko wyłączysz media, ale jednocześnie
    "ucichniesz" i odwrócisz się od życia np politycznego nie będzie słychać Twojego
    głosu. o to im chodzi. skutek jest ten sam co byś dał się urobić. jedno i drugie
    jest zwycięstwem kreatorów na rzecz eliminacji z życia "publicznego" konkurencji
    którą chcą wyeliminować i poparciem dla tych na rzecz których propagandę swoją
    uprawiają. jedynie oddanie głosu przeciw chociaż najlepiej też i zarazem za
    (czymś co jest naszym zdaniem jakoś pozytywne), może uświadomić mediom że ich
    siła nie jest taka, jak by sobie życzyły.

tak samo było w latach 90tych. zapraszano tylko konkretne środowiska do studia,
    reszty po prostu nie zauważano, eliminowano z mediów wszystko co nie było
    "nasze" :). ludzie się w końcu zbuntowali i wybrali więc Samoobronę, i LPR.
    jednak w mediach nic się nie zmieniło. odtrąbiły zwycięstwo nad "szkodliwymi"
    partiami, i dalej robią to samo. zapraszają tylko "naszych" i udają że innego
    świata poza nimi nie ma :)

• Gość: wolny człowiek IP: *.chello.pl 27.04.10, 03:32

różnica jest tylko taka, że kiedyś działanie było na wykoszenie jeszcze
    istniejącej konkurencji. dziś chodzi o scementowanie raz na zawsze jednorodnego
    środowiskowo systemu, z umownymi podziałami, oraz zabetonowanie środowiska.
    cynicznie można usłyszeć że przecież ludzie mogą się "zorganizować". wracamy do
    "biznesu". ludzie mogą się zorganizować ale nie mają swoich mediów. nie mając
    mediów nie przedostaną się do świadomości masowej, ponieważ te które są nie są
    zainteresowane konkurencją. nie są zainteresowane konkurencją ponieważ nie są
    zainteresowane zmianami. dlaczego?

na tym polega patologia systemu o którym wspomniałem.

system dąży do umocnienia i zcementowania, kontynuacji i rozwoju wraz z
    pogłębieniem zależności i podziałów i od początku swojego istnienia jest
    opanowany przez tylko pewne środowiska. środowiska które opanowują system, są
    zainteresowane tym, żeby nikt z zewnątrz nie przeszkadzał im w "robieniu
    interesów". a co najbardziej przeszkadza?

nowy człowiek? nie. najbardziej przeszkadza nie człowiek, ale

zmiana

system opierający się na powiązaniach biznesowych, politycznych i medialnych
    tworzony przez układ wzajemnych interesów, znajomości, i powiązań, które określa
    się z przymróżeniem oka "elitą" :), albo "salonem", nie chce absolutnie żadnych
    zmian, a tym bardziej zmian które odnosiłyby się do anty-salonowej części
    społeczeństwa.

system jednak chce wypromować partie które będą reprezentowały jego interesy.
    nie jest dobrze, żeby nie było żadnej konkurencji, bo wtedy kogoś sobie zawsze
    ludzie znajdą. trzeba więc zrobić konkurencję na symbole, hasła, i barwy
    polityczne, i podzielić się sceną polityczną również między mediami. najlepiej
    jak są jakieś 3 obozy które niby się czymś różnią, chociaż wszyscy wiemy że od
    20 lat realizują tą samą politykę. kiedy już podział jakoś tam nastąpi, to
    trzeba się pozornie kłócić, ale prywatnie przynajmniej tolerować, ponieważ to
    jest w naszym wspólnym interesie (czyli układu). potem podzieli się
    społeczeństwo wokół wymyślonego przez salon podziału. czy jest zagrożenie?
    według nich nie ma, dopóki człowiek spoza układu nie myśli. no bo żeby było
    zagrożenie, to trzeba by albo wielkiego buntu społecznego, albo musiałby ktoś
    mieć media. na razie takich nie widać.

w kategoriach politycznych, największe zagrożenie dla systemu niesie człowiek o
    niezależnych poglądach, a nie człowiek który jest za PO, PiS, czy SLD, czy
    krążącymi wokół nich orbitami. ponieważ on może przynieść nieprzewidywalne
    zmiany, i zachwiać systemem, i zburzyć "plany biznesowe".

tylko że niezależnego człowieka nie interesują sprawy biznesowe kłócącej się
    między sobą o wpływy elitki, która chce sobie "rządzić" Polską, czy opinią
    publiczną, ale interesują go jego sprawy. jego sprawami nigdy się system nie
    zajmie, więc jedynie jest szansa w poparciu kogoś spoza tego systemu, ponieważ
    tylko on może przynieść zmiany które mają znaczenie dla człowieka spoza systemu.

popatrz jak przedstawia się ewolucja stosunku do takiej Samoobrony. na początku
    nie mogli znieść że taka partia pojawiła się w parlamencie, oczywiście chodziło
    o to że jest "nienasza". wyciągano jakieś tam śmieszne procesy o nielegalne
    blokady i inne pierdoły. kiedy jednak okazało się że Samoobrona może być
    naturalnym katalizatorem i nie jest groźna, nawet uznano że dobrze że jest, "bo
    może przyjść ktoś groźniejszy". stwierdzono że lepiej zrobić dla niej miejsce,
    ponieważ dając jej trochę "władzy" ma się resztę dla siebie, i żadnego
    zagrożenia i zmian nie będzie. problemem i zagrożeniem był PiS. ale kiedy za
    bardzo mógł uszkodzić układ interesów, czego z początku się obawiali. jednak
    teraz PiS jest cacy, ponieważ skupia na sobie niewygodny elektorat a tak na
    prawdę doskonale współpracuje w ramach systemu. lepiej go nie atakować, i zrobić
    miejsce dla kolegów, szkoda tylko że go aż tyle zajmują. ale w to samo z nami
    grają. nami, czyli układem rządzącym systemem. PiS jest przewidywalny, i niech
    już będzie tylko niech znowu ktoś nowy się nie pojawi.

sam widzisz że w tym myśleniu o samych sobie, nie ma miejsca na myślenie o
    Tobie. wywołując nowe spojrzenie, nowe tematy czy "dopominając się o swoje" nie
    sprzyjasz skostnieniu, i jesteś niepotrzebny dla systemu, więc nie ma sensu Cię
    pokazywać. idź sobie i daj im spokój :). jak już zrobisz coś konkurencyjnego
    wtedy się chętnie z Tobą 'zaprzyjaźnią'. chodzi przecież o interes.

wnioski na koniec:

nie oglądać
    nie kupować
    robić swoje
    działać przeciw intencjom
  • jurasmysz 10.06.09, 14:33
    niewiarygodne, ale cenzor tej str. ma wolne?????
    napisalem o "Faktach i Mitach" i NIC?
    gdzie rydzykopisowski elektorat?
    zadnej "oslej lawki"?
    Moze to wplyw prezia, bo broni wolnosci prasy..........
    do czego to doszlo? PISiaki bronia nas........forumowiczów?
  • Gość: wn IP: *.toya.net.pl 24.04.10, 00:43
    Jura - nie zauważyłem tu dotychczas Cenzury. Posty ukazują się natychmiast i w czasie rzeczywistym. O czym ty gadasz ? Może po prostu nie rozumiesz jak poruszać się po Forum i jak pisać oraz wysyłać posty ?

Sam nie wiem co myśleć o twojej wypowiedzi. Może ja jestem tu za krótko - ale cenzury tu tak wrednej jak w TVN24 to ja nie zauważyłem. Może wiesz coś więcej - to 'wal' bez obaw.

P.S. Jestem kompletnie bezpartyjny.
  • zbigniews1934 25.04.10, 19:58
    Re:to jest manipulacja poniewaz stale ogladam TVP info bo mmowia
    prawde.Dziwie sie ze ten prezenter z tvn24 Pan Kuzniar jescze
    straszy ludzi swoja nienawiscia do sp.Prezydenta L.Kaczynskiego w
    tej niewiarygodnej TVN.
  • Gość: wn IP: *.toya.net.pl 27.04.10, 00:00
    Przed Tragedią pan Kuźniar straszył nas PiS-em. Bardzo ich nie lubił - ja zresztą też.

Po tragedii - pan Kuźniar zmienił swoją konwencję. Teraz straszy ciemnego luda - ludem jeszcze bardziej ciemnym i krytykuje ludzkie zachowania. Mówi "to nam się nie podoba" w imieniu Redakcji TVN24, krytykując ludzi zarabiających na życie sprzedawaniem ciepłej herbaty przed pałacem prezydenckim.
    Po tragedii - ja nie zmieniłem swojego zdania. Uważam, że ten cały PiS to wrzód na D narodu polskiego. Ostatnia tragedia jest tego dowodem. A opowiastki redaktorów TVN24 typu Kuźniar lepiej w 'między bajki włożyć' - jego bajeczki przemijają szybciej niż ludzie (w przeciwieństwie do bajek prawdziwych).

P.S. Jest tam wielu Redaktorów z prawdziwego zdarzenia - tylko nie On i ta jego k-ka.

• Gość: Kir IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 13:36
    Gość portalu: wn napisał(a):

> Przed Tragedią pan Kuźniar straszył nas PiS-em. Bardzo ich nie lubił - ja zr
    > esztą też
    .
    >
    > Po tragedii - pan Kuźniar zmienił swoją konwencję. Teraz straszy ciemneg
    > o luda - ludem jeszcze bardziej ciemnym i krytykuje ludzkie zachowania. Mówi "t
    > o nam się nie podoba" w imieniu Redakcji TVN24, krytykując ludzi zarabiających
    > na życie sprzedawaniem ciepłej herbaty przed pałacem prezydenckim.
    > Po tragedii - ja nie zmieniłem swojego zdania. Uważam, że ten cały PiS t
    > o wrzód na D narodu polskiego. Ostatnia tragedia jest tego dowodem. A opowiastk
    > i redaktorów TVN24 typu Kuźniar lepiej w 'między bajki włożyć' - jego bajeczki
    > przemijają szybciej niż ludzie (w przeciwieństwie do bajek prawdziwych).
    >
    > P.S. Jest tam wielu Redaktorów z prawdziwego zdarzenia - tylko nie On i ta jego
    > k-ka.
    Tym razem to ja chciałem ci podziękować za wyjaśnienie o co chodzi z tym
    Kuźniarem jakoś nie zwracałem na niego uwagi a widzę,że chętnie bym go posłuchał
    aby mieć skalę porównawczą z propisowskimi dziennikarzami z TVP chciałem żeby
    mój bolszewik wyjaśnił mi tą kwestię jeżeli chodzi o Kuźniara i skłócanie przez
    TVN, ale on jedynie te propagandowe formułki pisać potrafi i więcej ani be ani me
    no może jeszce inwektywa jakoweś posłać,ale to sztuka opanowana przez większość
    bolszewików a już takie moje szczęście,że lgną domnie jak pszczoły do
    miodu,pomimo wszystko swoich opinii wyrażonych w tym wątku nie zmieniam co nie
    znaczy,że podpisałbym się podczymś takim,że cenzura na Forum TVN24 tylko
    bolszewików dotyczy,bo byłoby to oczywistą nieprawdą,prędzej natomiast optowałbym
    za tym,że tamto Forum na kampanie wyborczą sprzedanobo propagandowych postów
    multum tam znaleźć można i dlatego ktoś nie wpisujący się wnią siłą rzeczyumowy
    z partiami łamać musi i ich pieniądze marnotrawić bo w miejscu jego postu może
    znaleźć się opłacony już propagandowy,jest bowiem bardzo widoczny skok na
    Internet z wykorzystaniem poglądu,że nieważne co się napisze bo i tak coś z tego
    w pamięci czytającego pozostanie,stąd też tyle spamu propagandowego partii przy
    jednosnej ucieczce od dyskusji

• oddaliska 27.04.10, 15:30
    Komentatorzy polityczni 27. 04. godz. 15.20 Dwa Mońki. Robek Sobiech i Icek
    Raciborski.. Moze jakiegos z polskimi korzeniami warto zaprosić?
  • Gość: Kir IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 15:57
    oddaliska napisała:

> Komentatorzy polityczni 27. 04. godz. 15.20 Dwa Mońki. Robek Sobiech i Icek
    > Raciborski.. Moze jakiegos z polskimi korzeniami warto zaprosić?W i\ch
    spodniach sprawdzałaś te korzenie, film A.Holland Europa Europa pokazuje,że
    nawet takich znawców jak naziści oszukać potrafiono czyli raczej szukać tych
    icków wśród tych nadgorliwych by należało
  • Gość: XXL IP: *.um.warszawa.pl 21.06.10, 12:06
    To kto tam pisze?????
  • pincy2 27.06.10, 14:23
    Sprawdż w rozporku Holland czy poland, bo cały swiat sie myli.
  • Gość: bez cenzury IP: 94.254.169.* 16.01.11, 14:40
    Zawsze głosuję przeciwko czołówce do koryta - gangom prowadzącym w sondażach.
    Nie marnuję głosu na na tych samych oszustów w różnych opakowaniach.
    Popieram tych co walą prosto z mostu i merytorycznie potrafią pokazać absurd, celowo komplikowanego złodziejskiego systemu, który wdraża się demokratycznie przy głosach zmanipulowanego narodu, dzięki którym nasi politycy i urzędnicy rąbią nas tak samo co kadencję, tylko kity farbują inaczej, tricki zmieniają. PO, PIS, SLD, PSL, PJN to jedno i to samo bagno.
    Głosuję na logiczny sposób myślenia i poglądy którym władzuchna nie jest w stanie się merytorycznie przeciwstawić i racjonalnie je zwalczać. Nie ma ich w mediach i są ośmieszane tylko dlatego, że nie na rękę jest władzy je rozpowszechniać, mogłyby dać ludziom do myślenia. Głosuję na gości z UPR (nie na Korwina) bo ich poglądów i pomysłów na funkcjonowanie systemu boi się władza, której koryto i wpływy by się zmniejszyły, a więcej wolności i pieniędzy zostało by dla ludzi. Władza boi się kolesi z UPR bo mówią prawdę i walą po bani.
    Najważniejsze dla polityków jest, żeby ludzie samodzielnie nie zaczęli myśleć, tylko tak jak im się zaprogramuje za pośrednictwem sondaży, pseudointelektualnych gadających głów, cool gości z showbiznesu i niby mężów stanu.
    Ludzie nie wnikają i nie mają pojęcia jak to bagno systemowo-polityczne działa od podszewki i robi z nas niewolników.
    Dlatego oddajemy 70% zarobków na system i rozdmuchaną biurokrację. Za poparciem większości wdrażane są największe idiotyzmy,legalizowane złodziejstwo oraz totalna inwigilacja. Wmówiono nam że tak było, jest i będzie, bo tak być musi.
    Systemowi do sprawnego funkcjonowania wystarczyłaby 1/3 tego co nam zabiera. Resztę kradną zbędne stanowiska urzędnicze, ZUS i politycy do pary z aferzystami i innymi cwaniakami, czyli darmozjady nic nie wytwarzające, tylko zajmujące się przemieszczaniem naszych pieniędzy w większości przeznaczonych na swoje funkcjonowanie.
    Rąbią nas na miliardy a odwracają uwagę i masturbują np. WOŚPem, który zbiera marne miliony na to, co powinno kupić państwo z zabranych nam na "bezpłatną" służbę zdrowia i edukację miliardów.(ostatnio: +20gr akcyzy na paczce fajków - 5mld rocznie do budżetu, vat na ubranka dla dzieci +16%, kolejne kilkanaście mld; prorodzinnie)
    Jak kretyni przyklaskujemy i akceptujemy to ciesząc się, że stać nas jeszcze na paliwo w którym jest 50% podatków, samochody, telewizory i lodówki na kredyt oraz płatne autostrady i dziurawe drogi, na które pieniądze już dawno zostały nam zabrane i zmarnowane.
    Niech szeroki uśmiech gości na naszych twarzach bo mamy jak żreć ,chlać i się zabawić. Myśleniem i wnikaniem nie ma co się kalać , to nasi wybrańcy za nas zrobią. Jak nam przestanie się podobać, to niech nam ustawowo wprowadza minimalną szerokość uśmiechu w cm od uszu, a zalegalizowana konstytucyjnie i ustawowo paranoja dalej będzie się kręcić. Swoją ignorancją i lenistwem ten matrix sobie zafundowaliśmy. Przecież trudno mieć pretensję do lisa że kury kradnie

"Gdy kiedyś zauważysz, że znalazłeś się po stronie większości - wstrzymaj się i dobrze nad sobą zastanów!"
    Mark Twain
  • Gość: bez cenzury IP: 94.254.169.* 16.01.11, 14:41
    Dlaczego nie trawię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dlatego, że jest wielka tylko z nazwy. Jeśli chodzi o wpływy na konto Orkiestry to wyniosły ponad 51 mln zł, jeśli zaś chodzi o Caritas to w tym samym okresie czasu kwota wyniosła ponad 164 mln zł.
    Ktoś może powiedzieć, że woli dać na WOŚP bo zbiera na chore dzieci, odpowiem, że Caritas też zbiera m. in. na chore dzieci, w dodatku Caritasowi udaje się więcej zebrać, działają sprawniej i jest wokół nich mniej kontrowersji. Można to zrobić bez fajerwerków i bez tej całej sztucznie napompowanej przez media otoczki. Koszta tego festynu kilkakrotnie przewyższającą wartość zebranych pieniędzy.
    Gdyby TV publiczna w pr. 2 i TVN w miejsce relacji z WOŚP , zamieściła reklamy w tym samym czasie antenowym, to tych pieniędzy byłoby nawet dwukrotnie więcej niż z tej wielkiej hucpy jaką się nam co roku funduje !
    Najwięcej zyskują nie chore dzieci tylko firmy, gwiazdy(biorą za występ po kilkanaście tyś pln) i politycy dla których jest to zwykła promocja. Sponsorzy?- odbiją sobie na klientach, gminy na podatnikach. Bez tej imprezy i zysków z zawoalowanej reklamy i autopromocji ci ludzie i instytucje niczego by na chore dzieci nie dali. A tak wydają setki milionów Żeby zrobiĆ imprezę która zbiera 40 mln. JAK TACY SĄ DOBROCZYŃCY TO BEZ ROZGŁOSU NIECH DADZĄ TE SETKI MILIONÓW I NIE OGANIZUJĄ WOŚP, WTEDY DZIECI NAPRAWDĘ SKORZYSTAJĄ, a zwykli ludzie będą mogli od serca po cichu przekazywać pomoc dla potrzebujących (chyba że dają tylko dlatego, bo Jurek im igrzyska urządza, bo bez tego to chore dzieci mieliby gdzieś).
    Wielka dobroczynność przy poklasku mediów ,gawiedzi i polityków; polityków którzy właśnie zdarli z nas KILKANAŚCIE MILIARDÓW podnosząc vat na ubranka dla również chorych dzieci z 7 na 23%. 40 mln na sprzęt, który powinno kupić państwo, za podatki, które już nam na służbę zdrowia zabrało.
    Wielkie Show na skalę ratowania całego narodu, które pomaga zgromadzić środki zbyt małe by wyremontować porządnie np. Centrum Zdrowia Dziecka.
    W szerszej perspektywie taka forma to wielka strata dla prawdziwej dobroczynności i samych potrzebujących.
    PS. rząd podnosząc o 20gr akcyzie na paczce zapewnił budżetowi 6 MILIARDOW rocznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.