Dodaj do ulubionych

Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!!

23.10.09, 13:23
Moje dziecko chodziło do tego żłobka przez pare miesięcy i zabrałam
go z tamtąd czym prędzej.
Po pierwsze zawsze jak go odbierałam to płakał mi że jest głodny ( z
innymi dziećmi było podobnie bo rozmawiałam z rodzicami ), poza tym
wiele rodziców przyprowadzało dzieci przeziębione do żłobka ,
a panie nie zwracały na to uwagi, wręcz jeszcze biorą od rodziców
syropy żeby podawać dzieciom, co uważam za chore bo za chwilę reszta
grupy łapie przeziębienie, ale myślę że dla nich to na korzyść bo
przecież nie ma w tym złobku odliczeń jak dziecko jest nieobecne, no
chyba że powyżej 3 tygodni wtedy jest nieco mniejsza opłata.
Panie szczególnie w maluchach są młode i sądzę że niektóre z nich
nie bardzo nadają się do sprawowania opieki nad maluchami, mimo iż
pani dyrektor twierdzi że jej personel jest świetnie przeszkolony.
Zabierając swojego malucha ze żłobka nie otrzymałam wszystkich jego
rzeczy bo się gdzieś zapodziały lub zostały założone innemu dziecku
jak to określiła jedna z pań.
Zdecydowanie odradzam ten żłobek !
Obserwuj wątek
    • camel_3d Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 28.11.09, 20:23
      z tymi przeziebieniami jest tak, ze maluchy lapia od siebie wzajemnie katar i w
      zasadzie nie ma mozliwosci zeby dziecko nie zlapalo kataru cz ylekkiego
      przeziebienia. ale to jeszcz enie powod zeby dziecka do zlobka nie wysylac. nie
      wiem jakie te przeziebienia byly w tym zlobku, ale w moim, jezeli dziecko
      pokasluje czy mu z nosa cieknie to nikt nie trzyma dzeicka w domu. Natomiast
      jezeli pojawi si egoraczka (nawet jezeli tylko zebowa) od razu dzwonia i prosze
      o szybkie odebranie dziecka.
      • dociekliwa30 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 29.10.10, 00:52
        Ja osobiście jestem przerażona tą placówką. Pierwszym moim zarzutem pod adresem tej placówki jest brak wykwalifikowanej kadry. Panie w rozmowie są może i miłe tylko żadna z nich (przynajmniej w tej grupie, do której miało trafić moje dziecko, więc nie wiem jak jest w innych grupach) nie posiada kierunkowego wykształcenia (nie było wśród nich nikogo po, albo w trakcie pedagogiki-nie wspominając już o pedagogice związanej z opieką, wychowaniem i edukacją małego dziecka). Poza tym byłam świadkiem głównego posiłku dzieci, na który został zaserwowany "zbilansowany zestaw składników odżywczych" w postaci samych ziemniaków polanych sosem (a sos wyglądał i pachniał jak sos z proszku z torebki!).
        To moje obserwacje i rzeczy, z którymi się zetknęłam. Niemniej jednak słyszałam także, że jeśli zdecydowałabym się posłać dziecko do tej placówki to żebym ubierała je ciepło, bo z ogrzewaniem tam jest krucho (może stąd te przeziębienia) i uważała na wszystkie imprezy (bale, przedstawienia itp) oferowane na plakatach oraz tablicy ogłoszeń, bo bywa, że są obwieszczone i na tym obwieszczeniu cała zabawa się kończy, bo balu czy spektaklu nie ma.
        Mam nadzieję, że ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z tą placówką, bo mi maluje się raczej upiorny jej obraz.
      • chore1dziecko Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 20.01.11, 23:29
        Ostrzegam, prawdopodobnie żłobek sieje różnymi bakteriami i wirusami, a co za tym idzie schorzeniami. Mam podejrzenia , że dzieci w żłobku są karmione tą samą łyżeczką, wkładany mają do buzi nie swój smoczek i przez to żłobek staje się wylęgarnią w sumie bardzo groźnych chorób. Duża część dzieci chodzi nie tylko z katarkiem ale również z kaszlem. Ostrzegam przed atypowymi drobnoustrojami, które powodują poważne schorzenia: Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae.
        To są podejrzenia ale poparte długa obserwacją.
    • madziulkak Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 29.10.10, 11:57
      Pytanie do niezadowolonej mamy:
      - czy pytałas na bierząco, co jadło twoje dziecko i o której godzinie był ostatni posiłek?
      Może dziecko nie lubi zupy, warzyw i woli wołać AM , boo ty kupisz mu po drodze pyszna bułeczkę słodką, batonika lub najzwyczajniej, to, co lubi
      - czy pytałas Panie o wykształcenie?
      Dla mnie ważniejsze jest powołanie , niż wykształcenie. Często panie po studiach mgr nie chcą pracować w żłobkach, zmianiać pieluchy...
      (wiem, bo moja siostra jest po pedagogice).

nie znam tego żłobka,
      moje Dziecko chodzi do innego i jestem bardzo zadowolona.
      Doceniam opiekinki, ich poświęcenie.
      Ciekawa jestem, jak się z nimi pozegnałaś, czy podziękowałaś za opiekę?
      Wiem też jak łatwo krytykować i oczerniać.
      Z doiadczenia też wiem, jak łat
      • dociekliwa30 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 29.10.10, 19:32
        Nie niepodziekowalam, bo moje dziecko tam nie chodzilo. Pisalam o moich obserwacjach wtedy kiedy tam bylam zeby zobaczyc placowke. Poza tym ziemniaki z sosem byly serwowane wszystkim i absolutnie nie pokrywaly sie z jadlospisem. A dla mnie wyksztalcenie tez ma znaczenie. Czy poszlabys do kogos z bolem zeba kto nie ma wyksztalcenia w tym kierunku, a tylko powolanie.
        Wiesz ja nie eksperymentuje z moim dzieckiem. O powolaniu moge przekonac sie dopiero po pewnym czasie. Jesli kmtos ma wyksztalcenie owszem moze nie miec powolania, ale wychodze z zalozenia, ze przynajmniej na wstepie moge liczyc na podstawowa wiedze z zakresu tego jak sie takim dzieckiem opiekowac i jak sie ono rozwija. Dla mnie jest wazne zeby ktos kto opiekuje sie moim dzieckiem mial cos wiecej niz tylko powolanie.
        • frankamaj Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 24.11.10, 20:29
          Witam serdecznie, az nie moglam sie powstrzymac przed wtraceniem swoich 3 groszy. Na wstepie powiem, ze mialam ta nieporzyjemnosc odbywac tam polroczny staz calkiem niedawno. Na poczatku zgodze sie z opinie, ktora napisala dociekliwa. Tez bym nie chciala zostawiac dziecka w placowce gdzie nie ma wykwalifikowanej kadry, co z tego, ze ktos ma powolanie, skoro wiele wazych rzeczy dopiero dowiadujemy sie na studiach badz szkole policealne i na kursach. Ja sama powiem, ze mam wyzsze wyksztalcenie pedagogiczne, zeby nikt mi od razu nie zarzucil, ze tez pracowalam tam bez takowego wyksztalcenia. Co do wypowiedzi madziulkik, przeporaszam, ale ja sama mam duzo znajomych osob w srodowisku pedagogicznym, ktore uwielbiaja prace w zlobku, a to, ze ma Pani siostre, mktora tam nie chce pracowac to o niczym nie swiadczy, sa inni, z wyzszym wyksztalceniem, ktorzy z checia tam beda pracowac. Zreszta co z tego, ze ktos ma powolanie skoro nie ma wyksztacenia, niekoniecznie trzeba miec mgr zeby pracowac w takim miejscu. Mozna tak jak wyzej pisalam, pojsc do szkoly policealnej o kierunku pedagogicznym i juz sie uzupelnia braki w podstawowej wiedzy, bo zeby pracowac z dziecmi to jednak trzeba co nieco sie o nich dowiedziec, a samo doswiadczenie nic nie da, wazna jest tez teoria. Wracajac do wypoeidzi dociekliwe. Tak, na dzien dzisiejszy nie umiem powiedziec czy jakas Pani ma wyksztalcenie pedagogiczne, bo gdy tam pracowalam, wiem, ze sie panie zmienialy, tzn. odchodzily z pracy i przychodzily nowe. Ale gdy ja tam pracowalam tak naprawde z rozmow z paniami to tylko ja tam mialam jakiekolwiek wyksztacenie pedagogiczne. Wiem, ze jedna pani jest tam zatrudniona przez urzad pracy na stanowisku sprzataczki, ale pracuje w grupie dzieci jako opiekunka, bo jest taniej dla wlascicielki. Nie chce pisac zle o wlascicielce, bo wiem, ze nie powinnam, ale niestety nie potrafie. Pani M. - wlascicieka to osoba niezmiernie cwana, chce jak najmniejszym kosztem prowadzic placowke aby miec jak najwiecej kasy dla siebie. Czesto wlasnie tez oszukuje i naciaga rodzicow. Jak sie z nia rozmawia to jest naprawde fajna, ale to pozory. Co do jedzenia, to prawda, dzieci dostaja najtansze jedzenie i czesto bywalo tak, ze jadly z jednej miski jedna lyzeczka, bo wygodniej dla pan bylo, a gdy im zwrocilam uwage, ze tak nie mozna to mnie wysmialy. Dodatkowo bywalo i tak, ze jezeli jedno dziecko bylo glodne bo niedojadlo, a drugie zostawilo troche to dawalo sie to temu glodnemu... Co do poscieli, nie ma przypisanej poscieli do konkretnego dziecka i dzis np. na tej poduszce spi Jas a jutro Malogsia. Na dodatek podczas polrocznego mojego tam pobytu ani razu pani wlascicielka nie prala ani kocykow ani poduszek.... Przyznam, ze placowka wyglada na w miare czysta, ale to co widac jest czyste np. podlogi, dywany, a tego co nie widac to jest brudne np. wspomniana posciel. Zdarza sie, ze dzieci tam choruja i to czesto, czesto panuje popularny rota wirus, ale mimo, ze panuje w placowce, bo wiadomo, ta choroba szybko sie roznosi, bylo to zatajane przez wlasciceilke i rodzice o tym nie wiedzieli, a jezeli dziecko np. zwymiotowalo badz mialo biegunke to wlascieielka probowala wmowic rodzicom, ze to ich wina, ze to oni im cos dali nieswiezego. Moglabym tak wymieniac i wymieniac, ale ten kto jest ciekawy sam zajrzy do placowki i wypyta sie o wazne rzeczy. Rodzicom, ktorzy chcialiby pomimo to odwiedzic te placowke radzilabym poprosic wlascicielke o pokazanie np. papierkow, ktore pokazuja wyksztalcenie pan tam pracujacych, bo macie prawo o to pytac i macie prawo widziec to na pismie, wtedy sami sie przekonacie, ze to co pisalam wyzej to prawda. Mozecie rowniez z kazda pan z osobna przeprowadzic drobny wywiad na osobnosci, oczywiscie z tymi paniami, ktore beda opiekowac sie Waszym dzieckiem w grupie, mozecie sie podpytac, zadac podchwytliwe pytania i sami bedziecie wiedziec. To najlepszy sposob na sprawdzenie placowki oraz pan tam pracujacych. Pisze to Drodzy Rodzice, alby ustrzec Was przed zle funkcjonujacymi placowkami, bo przeciez chodzi o dobro Waszej pociechy. Pozdrawiam serdecznie
          • majusia198273 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 14.01.11, 11:09
            a jak wygląda opieka nad najmłodszymi dziećmi?
            bo kwestie techniczne odnośnie czystości są mocno poruszanie a jak jest z opieką?
            co jeśli taki maluszek np. 8 miesieczny nie może zasnąć?, czy ktoś go przytuli?
            albo jak marudzi bo wiadomo że to okres ząbkowania więc maluchy mają różne nastroje... jak się te panie odnoszą do takich dzieci?
    • mlodamama89 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 23.01.12, 14:18
      Witam ,

moje dziecko niestety też tam chodziło ( na szczęście albo aż 7 mc ) i podzielam zdanie wszystkich tych rodziców i byłych pracowników tego żłobka , a mianowicie :
      * p. M. - właścicielka jest " przesympatyczna " dla rodziców - na Naszej pierwszej rozmowie powiedziała :
      -I -sze - dzieci - maluszki dostają tylko kurczaczka i cielęcinkę- a w rzeczywistości na II danie była miseczka ziemniaków - i parę kawałków warzyw i jeden kawałek mięsa , albo innym razem była miska makaronu - tzw. leczo - i 4 połówki plasterków parówek i to podsmażanych - bo rano pani wychowawczyni smażyła . W menu - na śniadanie miały być kaszki smakowe Bobovity - nasze dziecko tego nie jadło - więc zapytałam Panią co mają podawane dzieci , które tych kaszek nie jedzą - a Pani na to , żebym się nie martwiła bo te kaszki to tylko tak są tam wpisane i jeszcze można by długo opowiadać ...
      II - codziennie wychodzą na dwór - chyba , że pada deszcz lub śnieg lub wieje to wtedy - co akurat jest zrozumiałe - zostają w budynku - a tu znowu rzeczywistość była inna - Nasze dziecko było tylko parę razy na dworze : bo albo nie było wystarczająco pań np. 1 lub 2 panie na 10-12 dzieci albo inni rodzice prosili aby dzieci , które wróciły po chorobie nie wychodziły na dwór . A na spotkaniu nam p. M opowiadała jak to zimą panie biorą dzieci na saneczki i wychodzą na dwór - chciałabym to zobaczyć - jak wiosną czy latem dzieci nie wychodziły .
      Pani M . prosiła , żeby przywieść wózek - Nasze dziecko jeszcze nie chodziło jak ją tam zapisaliśmy - bo dzieci nie chodzące były rzekomo wystawiane w wózeczku na dwór . Wózek , który odebrałam - z wózkowni , która jest przy budynku - był tak brudny i leżał w koncie - więc na pewno nie był używany.
      Nasze dziecko po 2 dniach adaptacji złapało rota virusa i wylądowałyśmy w szpitalu. Ale oczywiście pani M. twierdziła , że pierwsze słyszy , że to na pewno z powietrza albo od nas dziecko złapało . A jak rozmawiałam z paniami wych. to powiedziały , że prawie wszystkie dzieci miały i że pani M o tym wiedziała .
      Za te pieniądze , które tam się płaci to spodziewaliśmy się trochę lepszych warunków.
      Ja jestem w stanie zrozumieć , że to jest prywatna działalność ale nie kosztem dzieci - ciekawe czy sama by tak swoje dzieci / wnuki traktowała .
      • kat-witt Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 01.02.12, 12:50
        ten watek Brzdąca wypływa raz na jakis czas, czemu nikt nic z tym nie zrobi?
        jesli jest tak jak jest opisane w negatywnych komentarzach to chyba sanepid powinien sie tym zajac... Ten zlobek chyba jest wpisany do rejestru zlobkow wiec podlega pod tą instytucję.
        Mam nadzieje jednak ze to nie jest prawda jednak bo to by znaczyło ze dzieci sa tam traktowane jak klienci gorszej kategorii kt sie nie moga poskarzyc.
        osobiscie nie mialam stycznosci z tym miejscem wiec sie nie moge wypowiedziec jak tam jest, ale czasem przejezdzam i ten ogodeczek to malusi strasznie jak na tak duza liczbe dzieciakow ktore tam biegaja w lecie.
        • majusia198273 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 28.02.12, 15:50
          jest to tzw. NZOZ czyli niepubliczny zakład opieki zdrowotnej rejestrowany jeszcze za czasów kiedy żłobek jako żłobek mógł być zarejestrowany jedynie jako NZOZ. Teoretycznie kontrole sanepidu powinny być w takich miejscach dość często ale w praktyce jak widać chyba można to jakoś obejść.
          Rodzice tego nie zgłaszają bo najprawdopodobniej Ci którzy już rezygnują po prostu mają po dziurki w nosie tego miejsca i jak najszybciej chcą się z nim pożegnać a skoro ich dziecko już tam nie chodzi to i nie ma sensu walczyć z właścicielką o polepszenie warunków bytowych innych dzieci tam przebywających które w końcu tez mają swoich rodziców.
          Poza tym przed zapowiedzianą wizytą sanepidu zawsze można się odpowiednio przygotować. Pani właścicielka z tego co wiem jest z zawodu również pielęgniarką więc jak będzie trzeba to na wizytę sanepidu doprowadzi miejsce do porządku i będzie po temacie.
          Żłobek istnieje już od wielu lat i nadal ma chętnych. Skoro tym ludziom takie warunki odpowiadają to w sumie jest ich sprawa. Gdyby to był jedyny żłobek w mieście i ludzie nie mieliby żadnej alternatywy to na pewno by walczyli o polepszenie warunków a w obliczu dość dużej konkurencji wolą po prostu zapisać dziecko do innej placówki, ktora spełnia ich mniejsze lub większe wymagania smile
          • kat-witt Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 29.02.12, 21:10
            majusia, ale wiesz, chyba nie ma innych złobkow w Piasecznie. Jest ten gminny ktory maja zlikwidowac od czerwca, doplat nie ma z gminy do prywatnych zlobkow wiec nie ma motywacji zeby zalozyc nowe miejsca. mnie sie zawsze wydawalo ze te zlobki z NZOZ mialy wiecej obwarowan niz teraz te z nowej ustawy, ale moge sie dziwic.
            ja w srodku brzdaca nigdy nie byłam bo mnie nie wpuscili big_grin
            jak szukałam dla dziecka miejsca to chcialam poogladac ale mi nie pozwolili wiec wybralam złobek w sasiedniej wsi. nie wiem co tam takiego było czego nie moglam zobaczyc ale mnie postawa pan z brzdaca zniecheciła. wypowiadac sie wiec nie moge na temat tego miejsca. tyle wiem co słyszalam czy wyczytalam na tym forum. zreszta nikt tu tego miejsca nie broni co w sumie tez jest dziwne smile nie?
    • zetka125 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 16.05.12, 15:59
      rany, jakie bzdury piszecie. mój synek chodził do złobka Brzdąc, teraz chodzi tam do przedszkola i jestem bardzo zadowolona, a jestem osobą wymagającą i zainteresowaną tym co sie dzieje w przedszkolu z moim synkiem. po pierwsze panie są kochane, słodko zwracją sie do dzieci, przytulają je, a ich wykształcenie mozna sprawdzić w paierach przedszkola. ja to zrobiłam i wszystkie panie sa po pedagogice, niektóre jeszcze skończyły logopedię i sa praktykantki - co jakiś czas. wyżywienie całodzienne i miła pani gotuje je na miejscu, a dzieciaki wręcz przepadają za tymi smakołykami. jak dziecko jest głodne, to zawsze może dostać dokładkę, czy kanapkę. mój syenk jest odbierany późno i wielkorotnie widziałam jak jadł kanapkę ok. 18.00, czyli juz po podwieczorku. bale i spektakle się odbywają, co najmniej raz w miesiacu jest jakies wydarzenie - patrz fotki na stronie brzdąca czy fb. kaszel i katar w przedszkolu? tylko niewyedukowane panie - matki moga sądzić, że jak dziecko z katarem nie przyjdzie do przedszkola to inne sie nie zarażą. dziecko zaraża sie od innego i dopiero po 24-48 h pojawiają się pierwsze objawy, wiec bez wzgledu czy dziecko z katarem bedzie w domu czy nie to i tak większość dzieci w tym czasie choruje i tak jest w kazdym żłobku czy przedszkolu. Polecam z czystym sumieniem. w przyszłym roku sie, przeprowadzamy i bede musiała znaleźć inne przedszkole i zrobiłam juz pierwsze przymiarki i na prawdę nie jestem w stanie znaleźć lepszego przedszkola i to jeszcze w tak dobrej cenie. opiniami byłych pracowników bym sie nie przejmowała, bo jak ktoś jest dobry, to się go trzyma, a byli pracownicy, to zwykle ci niezadowoleni, którzy świat widza inaczej. dziekuję kadrze tej obecnej i przeszłej i pani dyrektor, która ogarnia całe towarzystwo i w moim przekonaniu faktycznie jej zależy na dzieciach i na tym, zeby było rodzinnie i ciepło. a i jeszcze jedno - przedszkole ma niesamowite warunki lokalowe, ładne sale, duzo zabawek, rodzice sami piorą pościel swoich dzieci, a plac zabaw - daj Boże, zeby inne dzieci miały tak wyposazony plac zabaw. a na dworze bawią się bardzo często, teraz jak odbieram syna - to zwsze z placu zabaw, chyba, że pada. dzieki i życzę tym niezadowolonym, sfrustrowanym osobnikom wylewać żale gdzie indziej i nie wypowiadać sie w imieniu innych rodziców, bo jest to krzywdzące i dla personelu i dla pozostałych rodziców i dzieci.
      • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 17.05.12, 19:30
        Piękna reklama, piękna!
        "słodko zwracją sie do dzieci"
        Coś w rodzaju "kochne ślonećka paniuniu ciociuni, niuniuniu"? W przedszkolu? O Mojry... Budujące. Po logopedii też? Hm.
        "ch wykształcenie mozna sprawdzić w paierach"
        A bo to mało durniów z kwitem ukończenia uczelni? Wiesz, ilu mamy absolwentów zarządzania i marketingu, którzy nie są w stanie nawet własnymi kanapkami zarządzać? A ilu pedagogów, którzy kompletnie nie mają pojęcia o swojej robicie? Dyplom to jeszcze nie wiedza.
        "tylko niewyedukowane panie - matki"
        Rozumiem, że jesteś wyedukowaną panią matką? Jak, na bogów, zdałaś maturę, skoro nie wiesz, ze zdanie zaczyna się wielką literą?
        "tak jest w kazdym żłobku czy przedszkolu"
        A to ciekawe. W przedszkolu mojej córki tak nie było. A państwowe, wyobraź sobie!
        "i nie wypowiadać sie w imieniu innych rodziców"
        Fajnie się to ma do powyższego "w każdym". Wypowiadasz się na temat wszystkich placówek w imieniu wszystkich tam pracujących i korzystających? Hehe.
        I dlaczego "gdzie indziej"? To jak najbardziej odpowiednie forum. Służy dyskusjom, a nie li tylko promocji i reklamie.
        --
        Ale że co? Że Ty pomagasz bez niczego? To nie pomagaj? A.... nie pomagasz? No tak. To zajmij się swoimi sprawami, a nie wszczynaniem pyskówek w każdym wątku. - by Anka7961
        Przepraszam wszystkich userów, których nie lubię. Przepraszam.
          • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 05.06.12, 10:39
            Jeśli idzie o mnie, możesz nawet "wspułczuć moim dziecią". Nie stanowi.
            Skoro Ty się wypowiadasz na temat "wszystkich" przedszkoli, to zapewne znasz je wszystkie... Tak? Bo jeśli nie i jeśli Ty możesz się wypowiadać na temat nieznanych przedszkoli, to i mnie wolno.
            A owszem: mieszkam we Wrocławiu. Ba! Dziecka mam już w szkole.
            Niestety, niestety! Muszę czytać tutaj wszystko, bo jestem adminem. Admin z założenia "truje jadem" - cokolwiek to znaczy. I wypowiada się czasami. W dodatku na forach redakcyjnych każdemu wolno truć dowolnie, póki nie łamie Regulaminu i Netykiety.
            A tak przy okazji - głowę bym dała, że to forum Żłobki, nie Przedszkola... A psycholog nie zajmuje się leczeniem, bowiem nie jest lekarzem. Kolejny brak w wykształceniu? Eh.
            --
            Zaraz ci tu wytłumaczą stałe bywalczynie, że nie pojechać lipcowej to prawie tak samo, jak nie mieć w domu bidetu. Prawdziwa, szanująca się ematka nie dopuści do żadnego z powyższych. - by M_incubo
            Przepraszam wszystkich userów, których nie lubię. Przepraszam.
            • zetka125 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 05.06.12, 10:53
              proszę pani, proszę czytać ze zrozumieniem - wypowiadałam sie na temat żłobka, bo je ukończył mój syn, wypwiadałam sie na temat przedszkola, bo teraz tam chodzi, a to jest ta sama placówka. wypowiadałam sie w tylko i wyłacznie w imieniu swoim. pani, jako admin powinna posługiwać sie odpowiednim językiem na forum i być wzorem dla innych forumowiczów.
              skopiowałam pani komantarze i link do tego watku - zgłosiłam sprawę do głównego administratora forum agory, jeśli jest pani faktycznie ich pracownikiem, to z pewnością wyciagną konsekwecje w stosunku do pani działalności na tym forum, a jesli jest pani samozwańczym adminem, to z pewnością zablokuja pani konto. Trzeba dbać o poziom i jakość prowadzonych tu dyskusji - marki Agora i gazeta.pl zobowiązują.
              • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 21.08.12, 17:12
                Oooo...
                Nie ma czegoś takiego, jak "samozwańczy admin". I nie jestem pracownikiem Agory.

I co? Odpisał "główny administrator" cokolwiek?
                --
                Moderacja to firma, zajmująca się zawodowo usuwaniem wpisów niewygodnych, szkodzących właścicielom niewydarzonych placówek, zatrudniona przez owych właścicieli. Przodownikiem jest zarabiająca na tym krocie bj32.
                Napisz w tej sprawie na forum@gazeta.pl
          • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 07.09.12, 17:41
            O! To ja poproszę o wskazanie mi owej strasznej ilości błędów. A kiedy już je znajdziesz, to uzasadnienie, dlaczego "nie wypada". Bo admin ma być polonistą i świecić? Ale dopiero, jak mi dokładnie te błędy pokażesz.
            --
            Moderacja to firma, zajmująca się zawodowo usuwaniem wpisów niewygodnych, szkodzących właścicielom niewydarzonych placówek, zatrudniona przez owych właścicieli. Przodownikiem jest zarabiająca na tym krocie bj32.
    • michau24 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 25.06.12, 19:04
      Witam serdecznie, zgodze sie z niektorymi udzielajacymi sie na tym forum. Żłobek ''Brzdąc'' (jak na te pieniadze) jest fatalny, panuje tam harmider, nieład. Panie rzucają się mięsem, przeklinają, BIJĄ DZIECI... oczywiscie sa w salach kamery, ale np w lazience, w szatni, nie ma kamer smile Pani Dyrektor jest fałszywa, obłudna i tylko gra taka wspaniala i kochana ciocie, tak naprawde jest to kobieta ktora nie lubi dzieci , dla niej to jest tylko i wylacznie biznes . Dzieci jedzą jedzenie najgorszej jakości, z najnizszej półki. Personel jest nie przeszkolony, rozmawialem z jedna z Pan ktora powiedziala ze jest cukiernikiem, polowa nawet bez matury, Panie sa mlode i na pewno nie doswiadczone wiec gdzie tu pojecie o rozwoju dziecka ? Na prawde , prosze wszystkich o przemyslenie tej decyzji . Pozdrawiam M.
      • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 25.06.12, 21:21
        Myślę, że kłamiesz. Bowiem żeby mieć taką wiedzę - musiałabyś bądź mieć tam dziecko, bądź tam pracować - i mieć tego pewność. A mając taką pewność - o biciu i reszcie zbrodni powinnaś poinformować policję.
        Zwracam Ci uwagę, ze to forum, na którym dyskutujemy, a nie piszemy scenariusze do thrillerów.
        --
        Zaraz ci tu wytłumaczą stałe bywalczynie, że nie pojechać lipcowej to prawie tak samo, jak nie mieć w domu bidetu. Prawdziwa, szanująca się ematka nie dopuści do żadnego z powyższych. - by M_incubo
        • nimeska Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 25.06.12, 22:10
          a ja eszcze dodam ze w związku z tym ze dzieci nie wolno bić a jak sie wie o takim czynie nalezy powiadomic policje bo to jest obowiązek a jak tego nie zrobisz ta niedaj boze potem te dziecko zaginie umrze przez pobicie bedziesz miala a) krew na rekach b) oskazenie o nie dopełnieniu zawiadomienia

dla mnie jak ktos pisze same oszczerstwa bez popierania faktami tylko lawine slow och be zlobek to czysta podkladka wink

i nie wiem po co odgrzewac watek z 2009 roku
          pewnie ciocie i inne tam panie ze dziesiatki razy zmienily wink
      • axa47 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 21.08.12, 13:51
        Ja również mam tam wnuczkę i przeżywam wraz z nią prawdziwą traumę jak widzę jak ona reaguje na słowo nowy żłobek. Nie wiadomo co jedzą bo doprosić się o jadłospis nie ma mowy.
        Panie bez odpowiedniego wykształcenia to fakt. oddąjąc dziecko mówi co zrobiło zle i czego nie zrobiło.. i tu się kłania wykształcenie ponieważ jeśli nawet tak jest ,to powinna umieć tak zbliżyć się do dziecka aby z ochotą zrobiło to o co im chodzi.Na obiad makaron z parówką albo 3 razy w tygodniu zupa np rosół!! czy tak powinien wyglądać dobrze zbilansowany posiłek główny dziecka??? Brak słów.
        • de_la_hoya Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 25.08.12, 23:46
          axa47 napisał(a):

> Ja również mam tam wnuczkę i przeżywam wraz z nią prawdziwą traumę jak widzę ja
          > k ona reaguje na słowo nowy żłobek. Nie wiadomo co jedzą bo doprosić się o jadł
          > ospis nie ma mowy.
          > Panie bez odpowiedniego wykształcenia to fakt. oddąjąc dziecko mówi co zrobiło
          > zle i czego nie zrobiło.. i tu się kłania wykształcenie ponieważ jeśli nawet ta
          > k jest ,to powinna umieć tak zbliżyć się do dziecka aby z ochotą zrobiło to o
          > co im chodzi.Na obiad makaron z parówką albo 3 razy w tygodniu zupa np rosół!!
          > czy tak powinien wyglądać dobrze zbilansowany posiłek główny dziecka??? Brak sł
          > ów.

hmmm Pani wybaczy ale to już podchodzi pod znęcanie się nad dzieckiem... szanownego rodzcia/opiekuna oczywiście
          są inne placówki w okolicy więc po co fundować dziecku traumę i makaron z parówką?
          zupełnie tego nie rozumiem... lać jadem na placówkę a potem dalej prowadzać tam dziecko
          co z Wami?

--
          Miki ma już...
          Bruno ma już...
          Chicco ma już...
    • de_la_hoya Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 12.07.12, 21:15
      Drogie mamy...
      sama jestem matką 2 rozrabiaków i do tego właścicielką prywatnego żłobka i przedszkola (Blanka usuń tą moją reklamę, bo naiwnie myślałam, że mogę).
      Zanim zaczniecie pisać źle o placówkach którym powierzacie Wasze pociechy zainteresujcie się najpierw problemem i starajcie wyjaśnić go same.
      Dziecko jest głodne po powrocie ze żłobka? Może warto zadać sobie codzienny trud i zapytać pań co i ile zjadło nasze dziecko? Panie nie gryzą, przekonałam się o tym i w państwowym i w prywatnym żłobku. Ja zawsze pytałam i wiedziałam. Mój starszy syn jadł za trzech i wychodząc zawsze mówił, ze jest głodny. Młodszy też jadł za trzech ale nie cierpiał na okoliczność głodu.
      Panie nie mają wykształcenia? A co daje wykształcenie? Nic nie daje. Do tej pracy trzeba mieć powołanie. Przeprowadziłam jakieś 200 rozmów z kandydatkami do pracy i powiem szczerze, że grupą która zrobiła na mnie najgorsze wrażenie była właśnie grupa pań z dyplomami. Książkowe podejście do tematu, zero intuicji czy matczynej troski.
      Ja zatrudniając panie kierowałam się podejściem do dziecka, wiedzą na jego temat ale nie chodziło mi o klepanie definicji a o wiedzę praktyczną i serce to tej ciężkiej pracy.

Może zanim oddacie gdzieś dziecko odwiedzicie placówkę?
      Może jakaś sąsiadka albo koleżanka coś Wam poleci?
      Nie neguję tego, że są placówki w których dzieje się źle ale jeżeli posyłacie gdzieś dziecko to zadajcie sobie trud zobaczenia warunków w jakich będzie ono przebywało, porozmawiajcie z paniami a jak już oddacie tam dzieciaka to obserwujcie uważnie i jak jest źle to zabierajcie, bo słabo mi się robi jak czytam, że placówka jest be ale posyłałam tam dziecko przez rok.

Miki ma już...
      Bruno ma już...
      Chicco ma już...
      • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 13.07.12, 14:46
        Nie usunę, bo nie wiadomo, gdzie masz ten żłobek. Może w Nowym Sączu na przykład. Bo lubisz dojeżdżać.

Natomiast cała reszta jest jak najbardziej racjonalna.
        Dodam jeszcze, że nawet najwspanialszy żłobek polecony przez sześć koleżanek może się okazać do bani. Ja się tak przekonałam na przedszkolu: placówka bardzo znakomita, opiekunki odpowiednie, żarcie smaczne i w ogóle wszystko cudnie. Ale akurat nie dla mojej córki. W dodatku nie mogę powiedzieć, ze "przedszkole złe, a panie durne", mimo, że jedną z tych pań uznałam za nienadającą się. Jedną.

Z drugiej strony, DLH, należy brać pod uwagę, że emamy piszą często emocjami. Wkurzyły się na panią Zosie, bo powiedziała, ze dziecko innemu przywaliło łopatką, albo dyrektorka odmówiła sprowadzenia kawioru - to myk na forum się wyżyć.

Ale najbardziej przerażające jest - i ciągnie się również przez szkołę - to, że rodzice nie próbują rozmawiać z opiekunami/nauczycielami. Trudno oczekiwać, że opiekun/nauczyciel zaczai się przy drzwiach w celu przedyskutowania ogólnie życia w placówce czy szkole, szczególnie, jeśli ma w perspektywie usłyszenie, że dostaje pieniądze za to, żeby robić co do niego należy, a nie wtrącać się w fakt, że dziecko bluźni okropnie na przykład. Tak czy owak obowiązek wychowywania spoczywa na rodzicach, a skoro nie chcą współpracować, to nie rozumiem, dlaczego później jęczą.
        Natomiast ewidentne niezgodności z prawem czy innymi przepisami... Od tego są odpowiednie instytucje i cześć.
        Ja *zawsze* wiedziałam, co się u Anki w przedszkolu dzieje, a teraz *zawsze* wiem, co się dzieje w szkole. I póki problemy nie okazywały i nie okazują się jakieś dramatyczne - nie widzę powodów pisania, ze jakaś placówka jest zła, bo Jasio walnął wiaderkiem mojego Kazia, a pani go za to nie zbiła, a parówki wystygły.

"Posyłanie przez rok" zwykle jest tłumaczone tym, ze nigdzie indziej nie ma miejsc, a pracować trzeba. Jest to jakaś racja, przynajmniej czasami...
        --
        • opcinka Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 02.01.13, 18:52
          z pewngo zrodla wiem ze w tej placowce dzieje sie.horror. dzieci sa sadzane w krzeselka i pozostawiane same sobie. caly czas placza i nikt sie nimi nie zajmuje. kadra jest po wyksztalceniu zawodowym. bez pojecia i serca dla tych maluchow. 30 min przed przyjsciem rodzicow sa myte.czesane i udajemy ze jest ok. drogie mamy jesli ktores.z.waszych dzieci tam chodzi musicie sie bardziej sie przyjzec.
          • halabala38 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 07.01.13, 20:10
            „Horror” - mocne słowo. Moja synek tam chodzi i jest dobrze. Nie mam zastrzeżeń. Panie miłe, może nie wszystkie po studiach pedagogicznych, ale z odpowiednim podejściem do maluchów. Przecież asystentka nie jest od tego, żeby prowadzić zajęcia tylko wspierać nauczyciela i zajmować się szkarabami – jak dla mnie niektóre mogłyby być po podstawówce, aby tylko potrafiły zająć się moim dzieckiem.
            „Dzieci sadzane na krzesełkach i pozostawione same sobie” - w grupie mojego dziecka jest ok. 20 dzieci – trudno, żeby wszystkie były grzeczniutkie i cichutkie. Jeżeli dziecko coś nabroi to jest odsuwane od zabawy i na moment sadza się je przy stoliku. Nie jest to miłe doświadczenie dla malucha, więc reaguje tak jak potrafi czyli protestem lub płaczem (normalna reakcja). Z mężem współpracujemy z paniami i staramy się stosować ten sam system nagród i konsekwencji co w przedszkolu – z różnym skutkiemsmile.
            „30 minut przed przyjściem rodziców myte i czesane”. Mój syn może chodzić cały dzień usmarowany dżemem, aby tylko szczęśliwy był. Raz nawet wyszedł nieco niebieski, bo farba nie chciała do końca zmyć się z twarzy po przebieranej imprezie. Panie były trochę przejęte oddając go w tym stanie. Wyglądał komicznie, ale był szczęśliwy
            Jak każda matka chcę jak najlepiej dla swojego dziecka i oczywiści staram się być krytyczna. Jeżeli coś mi nie odpowiada delikatnie wyjaśniam to z opiekunkami. Nigdy nie musiałam interweniować u pani dyrektor.
            Tak , przyjrzałam się. Moim absolutnie subiektywnym zdaniem jest to miejsce przyjazne dzieciom. Panie miłe, domowe jedzenie, przygotowywane na miejscu. Zajęcia dodatkowe, wyjazdy, teatrzyki, zabawy na świeżym powietrzu. Zdarza się, że mały czasami nie chce wejść do sali, marudzi i płacze, ale za to gdy po niego przychodzę to nie chce iść do domusmile
            Zdaję sobie sprawę z tego, że w przedszkolu nie poświęca się tyle uwagi dziecku co w domu. Jeżeli niektórzy rodzice tego nie rozumieją niech załatwią opiekunkę, która będzie poświęcać 100% swojego czasu.
            Nie wiem na jakiej podstawie stawia pan/pani takie zarzuty. Moim zdaniem są bezzasadne.
          • bj32 Re: Żłobek Brzdąc Piaseczno - Nie Polecam !!! 09.01.13, 22:14
            "z pewngo zrodla wiem"...
            ...że pewna zaczytana w baśniach dziewczynka napiła się kiedyś wody ze stawu w parku w Katowicach i 15 lat później, będąc w szczęśliwym małżeństwie - urodziła drukarkę.
            "kadra jest po wyksztalceniu zawodowym."
            I zaczyna zdanie małą literą, nie używa przecinków ani spacji i powołuje się na "pewne źródło"?
            --
            A może by coś zmienić?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka