Dodaj do ulubionych

Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki?

IP: *.citymedia.pl 01.11.10, 23:19
Czyli Ratusz wyszedł z założenia, iż trupy nie będą protestować, a że nie biorą udziału w wyborach, więc z ich głosami nie trzeba się liczyć. Niestety urzędnicy zapomnieli o ich bliskich, którzy jednak mogą zagłosować przeciwko naszemu drogiemu Hamulcowi.
Obserwuj wątek
  • marter7 brzytwa Ockhama 02.11.10, 08:09
   Jako zwolennik prostych wyjaśnień skomplikowanej rzeczywistości porównałbym listę obecności z rady technicznej z listą użytkowników działek z PZD.
   • Gość: Proste jak drut No tak, to proste. IP: *.ists.pl 02.11.10, 10:40
    Zatem paranoja króluje w Opolu.

    Banda cwaniaczków zrobi autostradę przez cmentarz.

    A jak się niektóre dusze zmarłych na niektórych decydentach zemszczą, to w przyszłości dojdzie na tym odcinku do bardzo dziwnych wypadków których ofiarami będą aktualni decydenci.

    Nie boją się ?

    Ja bym się na ich miejscu bał...
  • Gość: gość Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki? IP: *.ip.netia.com.pl 02.11.10, 08:16
   Jak zwykle panowie na ratuszu mają w czrnej d....ie ludzi. Tak jest od lat, od wielu lat. Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno zaprojektowano wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Mając ludzi w sąsiedztwie za nic, wysypisko powstało. Dojazd do wysypiska to rozpadająca się ulica Podmiejska. Smród się ściele dniem i nocą, a pan hamulcowy (wiemy o kim mowa) twierdzi, że to wina rolników bo wywożą obornik na pola (365 dni w roku). Do tego Groszowice dostaną obwodnicę południową biegnącą tak, że ta dzielnica zostanie odcięta od miasta. Tak, tak Groszowice to SLAMSY dla władz miasta Opola, już zgania się "margines" z całego miasta. NWK i Groszowice to tu właśnie powstają socjale. A nie zapomnijmy o cmentarzu komunalnym, który to jak piłeczkę przez płot przerzucono z Grudzic. A dlaczego? Bo w Grudzicach 90% ważniaków posesje posiada. A w Groszowicach kto mocny mieszka? , a jak ktoś mieszka z tych od korytka to napewno nie jest mocny.
   A ja mam propozycję sprawdzić kto jest w posiadaniu tych słynnych działek, których to działkowcy tak bardzo będą bronoć. A pewnie, że się okaże, że szwagier, pociotek, teść i dobry kumpel.... resztę Panowie i Panie sprawdzcie w Zarządzie Działek. Miłego sprawdzania....DZISIAJ DZIEŃ ZADUSZNY, POMYŚLMY O TYCH CO ODESZLI I DAJMY IM W SPOKOJU SPOCZYWAĆ...
   • Gość: jasio Re: Złe spojrzenie na wieczność IP: *.chello.pl 02.11.10, 10:29
    Nie przesadzajmy. Niemcy swoje trupy wykorzystują w celach propagandowych bez przerwy. Wszyscy ich rodacy popierają te ciągłe ekshumacje i przenosiny na bardziej eksponowane i bardziej ozdobne stanowiska. Na tym Towarzystwo Poszukiwaczy Kultury zbija kapitał i zdobywa głosy w wyborach.

    Księża też nie widza problemu - niedawno byłem w pewnej nekropolii i tam jedyne o co się dba to nie ciała tlko płyty nagrobne. Po ciałach nie zostało nic.
    Słynny hitlerowski biskup Adolf Bertram, który zdechł ze strachu że go rozpoznają, pochowany w Czechach został ekshumowany i obecnie zajmuje "czołowe" miejsce w katedrze wrocławskiej.
    Ciało jest marnością, liczą się symbole i cele osiągane przy ich użyciu.
    Droga jest potrzebna i ziemia też! Na cmentarzu już zmarnowano ziemię!
     • Gość: jasio Re: Złe spojrzenie na wieczność IP: *.chello.pl 02.11.10, 13:04
      Za to kościół jest mu wdzięczny ale ja taką świnię rozpoznaję bez trudu!
      Do końca stał przy Adolfie Hitlerze, zawsze przysyłał mu życzenia, po śmierci Adolfa kazał w całej diecezji odprawiać msze żałobne za niego, Ślązaków wysyłał na wojnę za Cesarza (I wojna) i kanclerza (II wojna), Fałszował historię twierdząc że bitwę pod Legnicą stoczyli Niemcy ratując państwo niemieckie i wiele innych świństw ma na sumieniu na miarę Kościoła i swoich następców.
    • koga-6 Re: Złe spojrzenie na wieczność 02.11.10, 20:32
     TZ.dzialkowicze to ziemia miasta czy panstwa i zadnych praw nie maja do niej OPOLE TO MIASTO ZIEM ZACHODNICH CZAS BY ROZWIJAC TE MIASTO DROGI I OBWODNICE TO JEST POTRZEBA CHWILI PRZEZ CMENTARZ NIE A PRZEZ OGRODY DZIALKOWE OCZYWISCIE TO OCZYWISTE A TZ. WLADZE MIASTA TO POLSKA PARANOJA A RZADZENIE TO TWARDA RZECZYWISTOSC ALE Z MYSLENIEM TO JEGO BRAK.Opolskie to okolo 80% pochodzenia niemieckiego inaczej widza demokracje szaconek dla wydanego pieniadza a tz. protesty sa wysze cele droga ma byc na 60-lat a nie na rok POLACY TEGO NIE POTRAFIA.
     • Gość: Green Re: Złe spojrzenie na wieczność IP: *.chello.pl 02.11.10, 21:24
      Wcześniej, w fazie koncepcji planowano rozpocząć obwodnicę od ronda na Strzeleckiej (które jeszcze wówczas nie istniało), ale mieszkańcy Maliny zaczęli protestować. Teraz raczej nie ma ostatecznej koncepcji jak ta obwodnica ma przebiegać. Do tego brak miejscowych planów i zapisy w nowych (Trasa Bolkowska, czy też przebieg obwodnicy przy cmentarzu) nie gwarantują racjonalnej lokalizacji tej drogi. Trasa Bolkowska nie tylko odcina centrum od południowej części Opola, ale dodatkowo wcina się w tereny zabudowane. Koncepcja obwodnic polegała na wyprowadzeniu ruchu poza zabudowę mieszkaniową. Postępowanie na etapie decyzji środowiskowej na pewno zweryfikuje lokalizację obu inwestycji, czy to Trasy Bolkowskiej czy też obwodnicy w okolicach cmentarza. Dlatego sensowne wydaje się ponowne przemyślenie obu rozwiązań, aby nie generować niepotrzebnych kosztów na ekspertyzy i opracowania, ani na przewlekłą procedurę administracyjną (ze względu na potencjalne protesty).
  • Gość: gość Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki? IP: *.g1.citymedia.pl 02.11.10, 10:00
   To jest skandal na miarę afery ratuszowej.Trudno to nawać głupotą, czy bezdusznośią, to SKANDAL !!!!
   Swoją drogą dziwię się, że reakcja oponentów politycznych jest tak słaba. Czyżby wszyscy myśleli podobnie. Czyżby w Opolu nie było już prawych i współczujących ludzi, polityków. Już niebawem wybory i co, miastem dalej mają zarządzać ci, którzy wolą budować drogi na cmentarzu niż na działeczkach, ogródeczkach. Do kogo one należą, że pan Zembaczyński nie chce ich ruszać.
   Skandal ! Skandal ! Skandal !
  • gandharwa będą kłopoty z decyzją środowiskową 02.11.10, 11:44
   Dobrze, że ta sprawa została nagłośniona już na tak wczesnym etapie.
   Myślę, że oni nie przejdą decyzji środowiskowej.
   Zgodnie z art 66 uooś trzeba zaproponować "wariant najlepszy dla środowiska"
   i nie wiem, jak oni wyjaśnią, że niszczenie zabytkowego układu architektonicznego
   plus starych drzew jest lepsze od skoszenia ogródków działkowych.

   wg mnie:

   a) ludzie z cmentarza i sympatycy już teraz powinni zawiązać organizację ekologiczną
   b) trzeba pilnować BIP (raportu ooś )
   c) trzeba dopilnować, by cmentarz był wpisany do rejestru zabytków

   A tak na boku to przyłączę się do opinii z innych wątków, że obwodnicę południową powinno się zacząć budować od drugiego końca (rondo przy Strzeleckiej) w kierunku Groszowic, mostu na Odrze aż do zjazdu na ulicę Krapkowicką. To pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy trasy 46 z Zaodrza a dodatkowo - po wybudowaniu łącznika do ulicy Wschodniej i dalej aż do Witosa - droga ta może przejąć rolę trasy średnicowej.
   --
   Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA
   STE-Silesia.org
   kontakt: hydroxy@o2.pl
   • Gość: GROSZOWICE Re: będą kłopoty z decyzją środowiskową IP: *.ip.netia.com.pl 02.11.10, 12:56
    "A tak na boku to przyłączę się do opinii z innych wątków, że obwodnicę południo
    > wą powinno się zacząć budować od drugiego końca (rondo przy Strzeleckiej) w kie
    > runku Groszowic, mostu na Odrze aż do zjazdu na ulicę Krapkowicką"

    CIEKAWE DLACZEGO PAN JAKO PRZEDSTAWICIEL ORGANIZACJI EKOLOGICZNEJ TAK BARDZO PRAGNIE ZNISZCZYĆ GROSZOWICE, WSZYSTKIE WASZE DZIAŁANIA POLEGAJĄ NA DOKOPANIU LUDZIM Z OKOLIC GROSZOWIC, SKŁADOWISKO ODPADÓW I TERAZ DAR W POSTACI OBWODNICY ODCINAJĄCEJ GROSZOWICE OD MIASTA WSKAZUJĄ NA PRZEKUPSTWO, KUMOTERSTWO. TO JEST KPINA TAK KPIĆ Z LUDZI, LUDZI TAKICH SAMYCH JAK PAN CZY TZW WŁADZA OPOLA
    • gandharwa Re: będą kłopoty z decyzją środowiskową 02.11.10, 13:46
     Trudno zrozumieć to stanowisko. Co chwilę słychać głosy, że Groszowice to dzielnica zapomniana przez Opole, odcięta od miasta, źle skomunikowana. Jest możliwość to zmienić to nagle okazuje się, że obwodnica "odcina dzielnicę". To ja się zapytam: jak państwo zamierzacie skierować ruch pojazdów z kierunku Gogolina w stronę Opola? Przecież celem mieszkańców dzielnicy jest m.in uspokojenie centrum Groszowic przez wyprowadzenie ruchu ciężarówek. Jak to uczynić, jeżeli obwodnica Opola kończyć się będzie na Strzeleckiej?

     Proszę o konstruktywne propozycje.

     Gość portalu: GROSZOWICE napisał(a):

     > CIEKAWE DLACZEGO PAN JAKO PRZEDSTAWICIEL ORGANIZACJI EKOLOGICZNEJ TAK BARDZO PRAGNIE ZNISZCZYĆ GROSZOWICE, WSZYSTKIE WASZE DZIAŁANIA POLEGAJĄ NA DOKOPANIU LUDZIM Z OKOLIC GROSZOWIC, SKŁADOWISKO ODPADÓW I TERAZ DAR W POSTACI OBWODNICY ODCINAJĄCEJ GROSZOWICE OD MIASTA
     --
     Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA
     STE-Silesia.org
     kontakt: hydroxy@o2.pl
     • Gość: Groszowice Re: będą kłopoty z decyzją środowiskową IP: *.ip.netia.com.pl 02.11.10, 14:07
      ma Pan rację bardzo trudno o konstruktywne myślenie gdy ktoś Panu wchodzi do ogródka, z buciorami do ogródka. Obwodnica to konieczność, ale dlaczego nie w stronę Metalchemu, gdzie jest np. port, komunikacja do wykorzystania. Dla dobra powiedzmy ogółu robimy "psikusa" mniejszości. Pan osobiście przekręca to co mówią inni. Bo właśnie to jest sztuka słyszeć tylko to co chce się usłyszeć.
      I życzę powodzenia w przeprowadzaniu akcji WYSIEDLEŃCZEJ, chyba Pan wie o czym mówię. A póżniej zburzyć, zaorać pod następne wysypisko.
      • gandharwa Re: będą kłopoty z decyzją środowiskową 02.11.10, 14:44
       Nie, nie wiem o czym Pan/Pani pisze. Daję tylko taką rzecz pod ocenę: obwodnica południowa w zamierzeniu ma i tak dojść do ronda na ul. Strzeleckiej. Tak czy owak będzie wybudowana. Wg mnie lepiej, by zaczęto budowę od wschodu, bo wtedy mieszkańcy Groszowic czy NWK mają jeszcze wpływ na jej przebieg. Jak budowa przyjdzie od zachodu i wybudują już most na Odrze w miejscu wskazanym przez obwodnicę, to pozostanie tylko odcinek most-rondo na Strzeleckiej a tym samym brak jakiejkolwiek alternatywy do negocjacji. I wtedy niewykluczone, że przejadą po prywatnych działkach lub nawet przez domostwa.

       Dlatego lepiej wnioskować za budową obwodnicy od wschodu i mieć wpływ na to, w którym miejscu ma stanąć most. Od tego przecież bardzo wiele zależy.

       Gość portalu: Groszowice napisał(a):

       > ma Pan rację bardzo trudno o konstruktywne myślenie gdy ktoś Panu wchodzi do og
       > ródka, z buciorami do ogródka. Obwodnica to konieczność, ale dlaczego nie w str
       > onę Metalchemu, gdzie jest np. port, komunikacja do wykorzystania. Dla dobra po
       > wiedzmy ogółu robimy "psikusa" mniejszości. Pan osobiście przekręca to co mówią
       > inni. Bo właśnie to jest sztuka słyszeć tylko to co chce się usłyszeć.
       > I życzę powodzenia w przeprowadzaniu akcji WYSIEDLEŃCZEJ, chyba Pan wie o czym
       > mówię. A póżniej zburzyć, zaorać pod następne wysypisko.


       --
       Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA
       STE-Silesia.org
       kontakt: hydroxy@o2.pl
  • gandharwa Mapa trasy przebiegu obwodnicy 02.11.10, 19:19
   z dokumentacji przetargowej z kwietnia 2009 roku

   pliki.um.opole.pl/przetargi/Uslugi/2009/3412-16-09/za%C5%82%C4%85cznik%20nr%201.pdf
   --
   Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA
   STE-Silesia.org
   kontakt: hydroxy@o2.pl
   • Gość: ja Re: Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez dzi IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.10, 11:36
    Działkowcy z reguły to osoby w wieku 40-80 lat.To wielokrotnie ludzie z tzw.krótkiej listy znajomych pracowników UM Opole lub też byli pracownicy.Sprawa jest banalnie prosta,grunty działkowe są własnością gminy,która może zrobić z nimi (gruntami) co chce.
    Patrz:działki ul.Horoszkewicza , ul.Narutownicza (pas pod nową linię kolejową)
    PS.W kwaterach 9U/14U ostatnią osobę pochowano w marcu 2009 (Krystyna C. zm.11.03.2009),która ma prawo leżeć tam minimum 20 lat.
  • Gość: :) Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki? IP: *.chello.pl 03.11.10, 11:41
   Zapraszam do obejrzenia teledysku który jest chyba bardzo na czasie jesli chodzi o nasze warunki infrastruktury drogowej:
   www.youtube.com/watch?v=Q3hd19LGaXc
   ...i tak na dokładkę i myślę bardzo w temacie:
   Mamy wybory samorządowe 2010. Moje ocenzurowane rysunki satyryczne w galerii "Na Cyplu" MBP w Opolu w tym roku szczególnie teraz zyskują na aktualności:
   cezarymarek.freehost.pl
  • Gość: PZD to mafia Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki? IP: *.xdsl.centertel.pl 03.11.10, 22:23
   Wszyscy się boją działaczy z PZD, a to przecież staży komuniści, nie dość, że żerują na gruntach Gmin to jeszcze żerują na działkowcach.
   Działacze PZD siedzą na gruntach miejskich za darmo a grunty te podnajmują działkowcom za grube pieniądze.
   Przecież to jest barbarzyństwo niszczyć zabytkowy cmentarz, żeby ci komuniści z tego związku PZD dalej siedzieli nie na swoim gruncie i ciągneli haracz od działkowców a miasto z tego nic nie miało.
  • Gość: PZD to mafia Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki? IP: *.xdsl.centertel.pl 03.11.10, 22:33
   Antonina Boroń, prezes opolskiego oddziału PZD, chętnie odda grunt który należy do miasta, gdyż przy okazji to ona jak i pozostali działacze PZD dostają największe odszkodowania.
   Działkowiec nic nie dostanie.
   Tak to wygląda, działacze PZD chętnie pozbywają się terenu bo jest to dla nich szmal a w końcu i tak dostają teren zastępczy. Czysty zysk, najpierw żerowanie przez dzisięciolecia a później jeszcze szmal do kieszeni.
   W zarządach okręgowych PZD tylko czeka się na likwidację jakiegoś ogrodu.
   Dla tych złodzieji to czysty zysk.
  • Gość: tumul Obwodnica przez cmentarz, czemu nie przez działki? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 18:45
   Jeżeli szanowny pan Karbowiak rzeczywiście stwierdził, że obwodnica musi przebiegać przez teren cmentarza, a do tego jeszcze eksperci rozpatrywali wszystkie za i przeciw to apeluję o zmianę ekspertów, a Panu Karbowiakowi przypominam, że musi to człowiek umrzeć i nic poza tym. No może jeszcze od czasu do czasu włączyć zdrowy rozsądek!!!!!!!!!!!!!!

   pozdrawiam współczująco
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka