Dodaj do ulubionych

Wśród internautów najwięcej jest Ślązaków. Niem...

IP: 87.205.7.* 09.02.11, 10:51
695 głosów to wg GW "ponad 600", a 447 to "prawie 500". I tak sprytnie 250 głosów różnicy zredukowano do "około 100". Brawo!!!!! Towarzysze będą dumni
Edytor zaawansowany
 • Gość: cinek08 IP: 78.131.173.* 09.02.11, 10:54
  To jest po prostu żałosne. Równie dobrze Warszawiak może twierdzić że jest narodowości Warszawskiej. Ni ma i nie było czegoś takiego jak narodowość śląska. Nigdy nie było takiego państwa więc o narodowości też nie można mówić. Potwierdził to zresztą trybunał w Strasburgu. Co do niemców to i tak 90% z nich to przechrzty które zmieniają narodowość jak wiatr zawieje.
 • Gość: Slezak s Polska IP: 89.171.234.* 09.02.11, 11:02
  A Polacy robią ten sam błąd co zawsze: tupią nogą, zamykają oczy i mówią, że to, co pzed chwilą widzieli to tak na prawdę wcale nie istnieje, że to było tylko złudzenie. A potem się dziwią, że zawsze przegrywają...Chowanie się pod kołdrą to nie jest rozwiązanie problemu.
 • Gość: cinek08 IP: 78.131.173.* 09.02.11, 11:07
  Problemu nie ma bo jak napisałem wcześniej nie ma narodowości śląskiej. Ale proszę bardzo weźcie sobie teren od granic sosnowca do gliwic. Oddajcie najpierw to co państwo Polskie tam wybudowało a zatrzymajcie sobie kopalnie. Zobaczymy czy wytrzymacie chociaż 5 lat użerania się z darmozjadami z górnictwa i czy ekonomicznie dacie radę. Pamiętajcie o ciągłych żądaniach płacowych. My sobie poradzimy, węgiel w Polsce i tak taniej kupić z Australii niż z tego cudownego niedocenionego i biednego śląska na który cały kraj wykłada duże pieniądze rok do roku.
 • Gość: Slezak s Polska IP: *.171.234.162.dsl.crowley.pl 09.02.11, 11:28
  Musisz być bardzo młody skoro nie rozumiesz pojęcia "autonomia" (odsyłam do Statutu Organicznego Woj. Śląskiego z 15 lipca 1920 r. nadanego przez Sejm II RP), poza tym, polepszanie sobie humoru propagandą pt; "dopłaty" też ne najlepiej świadczy o Tobie. W tym wypadku odsyłam do raportów GUSu (np; wojwództwo charakteryzuje się największym w skali kraju zatrudnieniem (11,9 proc. krajowego zatrudnienia w gospodarce narodowej), a pod względem ogólnej wartości produkcji sprzedanej przemysłu (17,9 proc.) region zajmuje drugie miejsce w kraju (2008), albo to że przez 40 lat każde 4 zł z 5 w budżecie pochdziło z G. Śląska no bo skąd z piasków Mazowsza?)
  Pogłębisz swoją wiedzę to możemy podyskutować.
 • Gość: Antyszlezjer IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 12:51
  Co było a nie jest nie pisze się w rejestr! Polska obiecała autonomię i dotrzymała! Na Śląsku było mnóstwo szwabów i należało ich izolować od reszty kraju i dobrze, zbankrutowali i poszli w cholerę. Niestety wkrótce przyszli naziści~Wreszcie Ruscy wywalili tę padlinę!

  Niemcy z "niemickiej" części Śląska nie dali żadnej autonomii chociaż obiecywali! Co do liczb róznie to było a bieorąc ostatnie rewelacje prokuratury to rzeczywiście się możecie przeliczyć. Autostrada robiona oszczędnie, piaskiem zamiast kamieniami. Węgiel kopany na papierze. Przepisy nie przestrzegane i wypadki typu zawalony gołębnik w Katowicach. Nie nastarczycie n odszkodowania! A kto da kasę na powódź albo pomoże wylewać wodę? Kiedyś pomagalem teraz się cieszę ze szwabów zalało - może ich potopi!
 • Gość: Slezak s Polska IP: *.171.234.162.dsl.crowley.pl 09.02.11, 13:36
  Żenujący poziom Twojej wypowiedzi daje kolejny argument tym, którzy chca się trzymać jak najdalej od polskiej "kultury".
 • Gość: timo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 22:51
  a kto ci powiedział, że nie ma narodowości śląskiej. Trybunał w Strasburgu stwierdził, że nie jest władny o tym decydować, ale odrzucił skargę na rząd polski, który odmówił rejestracji organizacji. A to było przed spisem i nim się okazało, że 173,000 ludzi czuje się ślązakami. Teraz będzie 3 razy tyle. A wszystko przez ignorancję i głupotę Polaków. Narodowość zawsze jest pojęciem subiektywnym. Baskowie nie są narodowością? Bo nie mieli państwa? Cinek...masz tok rozumowania przedszkolaka....z polskiego przedszkola...Bo w Śląskim wszysyc wiedzą, że my sum u siebie.
 • Gość: behemot IP: 217.197.78.* 09.02.11, 11:11
  No i Wyborcza ogłosiła plebiscyt. Głosować może każdy.
 • erka-4 09.02.11, 17:55
  No to będzie polska mniejszość i dobrze bo mniejszości maja więcej praw od większości.Masz pełną rację jak wykażą bierność i brak zainteresowania myśląc,że są większością staną sią wielką mniejszościa i będzie obciach ale mam nadzieję,że już do tego stopnia nie są głupkami.
 • Gość: adik IP: 95.160.139.* 09.02.11, 11:03
  Nigdy nie było państwa kurdyjskiego, więc narodowości kurdyjskiej też nie ma. Analogicznie czeczeńskiej, baskijskiej i wielu innych. Dziwnie, że bezsprzecznie na świecie uznawanych, ale widać polscy narodowcy wiedzą lepiej...
  Jeżeli pewna społeczność zadeklaruje narodowość warszawską to i ona ma rację bytu. Ale dobrze wiemy, że nie zadeklaruje, więc uprawiasz demagogię.
 • Gość: cinek08 IP: 78.131.173.* 09.02.11, 11:10
  No tak ja uprawiam demagogię. Ciekawe. Gwoli ścisłości nie jestem narodowcem już prędzej ty nim jesteś (śląskim). Kurdowie jako państwo istnieli wiele lat temu (można to sprawdzić). Podobnie baskowie. Ślązacy natomiast nigdy narodem nie byli więc to raczej po twojej stronie jest demagogia.
 • jureek 09.02.11, 11:32
  Gość portalu: cinek08 napisał(a):

  > No tak ja uprawiam demagogię. Ciekawe. Gwoli ścisłości nie jestem narodowcem ju
  > ż prędzej ty nim jesteś (śląskim). Kurdowie jako państwo istnieli wiele lat tem
  > u (można to sprawdzić). Podobnie baskowie.

  Tak? To ciekawe, poproszę o źródła. Wiem, że Kurdom w 1920 roku obiecano własne państwo, jednak nigdy ono nie powstało. Więc coś Ci się chyba pomyliło. Tamilowie, Cyganie też mieli własne państwa?
  Jura
 • Gość: cinek08 IP: *.icso.com.pl 09.02.11, 11:35
  No akurat cyganie pochodzą z indii.
 • jureek 09.02.11, 11:51
  Gość portalu: cinek08 napisał(a):

  > No akurat cyganie pochodzą z indii.

  I to jest cała Twoja odpowiedź? A gdzie te materiały źródłowe o państwie kurdyjskim czy baskijskim? Wyskakujesz z jakimiś rewelacjami, a potem głowa w piach. Blefujesz i liczysz na to, że nikt nie powie "sprawdzam"?
  Jura
 • Gość: tim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 22:56
  nie było państwa kurdyjskiego ani baskijskiego. Królestwo Asturii nigdy nie miało cech państwa narodowego basków, a było typową monarchią stanową, gdzie baskowie jako naród nie stanowili podmiotu. A Kurdowie....drogi ignorancie...doprawdy nie wiem co masz na myśli...Też nigdy nie posiadali, ani nie byli podmiotem państwa narodowego. Bo chyba nie myślisz o jakimś luźnym związku plemion pod wodza jakiegoś watazki jako o przykładzie państwa narodowego. Idąc tym tropem Slązacy posiadali własne państwo - księstwa śląskie, które były podmiotami państwowymi.
 • svatopluk 09.02.11, 11:53
  Gość portalu: cinek08 napisał(a):

  > To jest po prostu żałosne. Równie dobrze Warszawiak może twierdzić że jest nar
  > odowości Warszawskiej. Ni ma i nie było czegoś takiego jak narodowość śląska. N
  > igdy nie było takiego państwa więc o narodowości też nie można mówić. Potwierdz
  > ił to zresztą trybunał w Strasburgu. Co do niemców to i tak 90% z nich to przec
  > hrzty które zmieniają narodowość jak wiatr zawieje.

  mozesz mi podac date kiedy procesy narodowotworcze sie zakonczyly?
  wystarczy rok.
  --
  Friedrich Nietzsche: "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"
 • Gość: mm IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 14:45
  to smutne kto tam pracuje , a może za darmo pozwalają wam tam pisać ? zero rzetelnośći, cytaty z forum ( teraz już wiem , że nie chodzi o to , że się nie chce pisać ale o to , że nie wiecie co ..... )
 • Gość: obserwator IP: 87.207.238.* 09.02.11, 11:05
  To, że nie ma narodowości śląskiej jest oczywiste, ale podrzucanie takich tematów przez kręgi rządzących poprzez usłużne media /mn. GW/ jest elementem socjotechniki politycznej oraz manipulacją społeczeństwem i dlatego takie i inne tematy są i będą z uporem maniaka poruszane.
 • Gość: adik IP: 95.160.139.* 09.02.11, 11:09
  Oczywista oczywistość, bo prezes tak powiedział? :)
  polska mentalność Kalego - jak ruscy pod zaborami próbowali z Polaków zrobić Rosjan to było złe, natomiast jak Polacy ze Ślązaków (a wcześniej Białorusinów i Ukraińców) próbują robić Polaków to jest ok!
 • Gość: cinek08 IP: *.icso.com.pl 09.02.11, 11:34
  No to pojechałeś z GW. Akurat GW porusza tą problematykę dość często
 • przemo_opole 09.02.11, 11:15
  A jak jest z rzetelnością tej ankiety? Bo IP to ja zmieniam jednym resetem modemu, ciasteczka wyrzucam i już mogę głosować pownownie. Tak to u Was działa?
 • Gość: kolo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 13:09
  Niesmowite! Kukiz był kiedys zaj***isty dla mnie. Świadczy o tym sam tekst pisoenki! Tylko na starość coś mu odbiło i się chłopak radykalizuje co nie miara!

  A ankieta - wątpię by Ślązaków i Niemców razem wziętych było więcej niż Polaków.
  Ja głosowałem raz więc mam czyste konto.
  Gruss
 • Gość: Antyszlezjer IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 13:10
  Nie przesadzajmy z tym separatyzmem! Ja też jestem Ślązakiem, zza Buga ale to nie zmiania ze przede wszystkim jestem Polakiem. I o to chodzi! to jest ważniejsze. Odpowiedź Ślązak będzie wykorzystana propagandowo dla fałszowania rzeczywistości. Od dawna Hitlerowców śląśkich się maskuje podkreślając Noblistów i zasłużonych NIemców fałszując im życiorysy. Zobaczcie na WIki - Steuer (twórca języka slązkiego) już nie jest Ślązakiem! bo uważał się za Polaka ze Śląska! Za to Bogusław Weltzel jest! i nadal rozdaje się nagrody tego volksdeutscha - zatwierdzony przez władze pruskie mial prawo pisać historie śląskich miast z materiałów wybranych i przerobionych przez władze z Wrocławia! Te fłaszywe dane śa ulubionym źródłem dowodzącym niemieckości Śląska!
  Wyciągnijcie wnioski! To tak jakby was pytano czy jesteście opolaninem (mieszkańcem miejscowości X) co odpowiecie? Tak ale gość wtedy powie ze Opolanin to ktoś odrębny od Ślązaka, Polaka itd. I będziecie się tłumaczyć że mówiliście to w innym sensie ale będzie juz za późno! Zalecam ostrożność! Niemcy to podstępna gadzina a przypomnijcie sobie wiersz Mickiewicza o chłopie który znalazł zmarzniętą żmiję.
 • palec1 10.02.11, 20:59
  > Ja też jestem Ślązakiem, zza Buga ale to nie zmiania ze przede wszystkim jestem Polakiem.

  Gaspadin agitator, popracuj jeszcze nad swoja logika, hahaha.
 • Gość: timo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 22:59
  No tak...bo rzesze ślazaków tylko marzą o tym, zeby siedzieć i resetowac modem, zeby głosowac setki razy. Pogodźcie się z faktem, że jest nas moc.
 • przemo_opole 10.02.11, 20:49
  Tylko po co te podziały na nas i was? Żyjemy w jednym kraju, jest wolność wyboru miejsca zamieszkania? Więc po co to?
 • palec1 10.02.11, 21:00
  Chcemy byc nareszcie soba i u siebie !

  Chinczykom sie nie damy, Tybetanczycy. :)
 • przemo_opole 10.02.11, 21:04
  Sobą jak najbardziej, ale będziecie dalej w Polsce. I nic tego nie zmieni, chyba, że wywołacie III wojnę światową. Tylko, że wtedy to mi się nasuwa pewien cytat z dawnejszej kinematografii, ale się powstrzymam...
 • Gość: zaq IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 15:32
  Jedną z przyczyn takiego rezultatu jest np to, że RAŚ na swojej stronie na Facebooku zamieścił link do tej ankiety ze stosowną instrukcją jak głosować, sugerując by głosowały oczywiście tylko osoby z woj. Opolskiego. Jednak z zamieszczonych tam komentarzy wynika, że Ślązacy z Górnego Śląska ani myśleli się do tego stosować. To taka typowa śląska mentalność - nawet jak nie mamy racji musimy na złość udowodnić wszystkim wokoło, że nasze musi być na wierzchu.
 • Gość: Albrecht IP: *.digidiensten.net 09.02.11, 15:39
  Może Cie zaskocze ale woj. opolskie to czesc Gornego Slaska.
 • Gość: Slazak z NRD- fenu IP: *.dip.t-dialin.net 09.02.11, 15:57
  Nie zebym sie czepial , ale w opolskim RAS z ta autonomia , jezykiem , narodowioscia itp "cuda" mial jakos poparcie bliskie zeru .A tu patrzcie wiekszosc za narodowoscia slaska , ej zdaje sie ze "goscie" z Katttttowitz dopomogli .
 • palec1 10.02.11, 21:03
  Nie slin sie tak, poczkej, juz za 2 miesionce momy Spis. Oboczymy, panie Hadziajski......
 • Gość: zaq IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 21:33
  Cześć Górnego Śląska? Ha ha dobre sobie. Typowe myślenie hanysa. Kochanieńki to był Górny Śląsk, był.
 • palec1 10.02.11, 21:04
  Lecz sie, przyjezdny arogancie-ignorancie.
 • Gość: rain IP: *.net81.citysat.com.pl 09.02.11, 15:58
  oj , masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ....


 • Gość: Slazak z NRD- fenu IP: *.dip.t-dialin.net 09.02.11, 16:14
  Wiesz nie rozumiem jednej rzeczy , gdzie wobec tego podziala sie wszechobecna mniejszosc niemiecka . Zaszczuli ich ,zmusili do milczenia , wywiezli do Niemiec ,czy moze jeszcze cos gorszego ??????
 • Gość: Miłosz IP: *.superkabel.de 09.02.11, 23:01
  Wschodniak myślenie nie jest twoją mocną stroną.
 • Gość: Rene IP: *.dynamic.chello.pl 10.02.11, 19:49
  RAŚ i MN to to samo. Różnica jest tylko taka że w skład RAŚ wchodzą ci co mają apetyt na niemieckie euro i żadnych szans na pochodzenie niemieckie i język (dotąd nawet polskiego nie opanowali - bełkocą jak pijani i mówią że to slounski) zaś do MN wchodzą potomkowie volksdeutschy I i II kategorii, mają niemieckie obywatelstwo i intensywnie uczą się niemieckiego (za kilka lat będą umieli a przynajmniej ich zakutołbe bajtle. Jedni i drudzy mogą śmialo zaliczać się do szlezjerstwa ale dziwnym trafem chcą uchodzić za Ślązaków. No bo nie znając niemieckiego nie mogą być wiarygodni!
 • palec1 10.02.11, 21:05
  rene, zaq ............ poznac - bo ta samo gupota, hehe
 • Gość: Robsik IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.02.11, 20:03
  A skąd wiesz skąd byli głosujący za narodowością polską i niemiecką? Ankiety internetowe oczywiście są mało miarodajne, ale nie wiem skąd oburzenie, że nagle osoby narodowości śląskiej (skąd one by nie były) się zmobilizowały?
 • palec1 10.02.11, 21:02
  Tak tylka dla informacji:
  Woj.opolskie to tez jest Górny Slask !

  To juz teraz wiemy, bo widzimy, skad tys je - nie stad.
 • wilhelm4 10.02.11, 17:35
  www.silesia24.com.pl/blog/silesia24/1/porozumienie-slaskich-organizacji-wsprawie-narodowego-spisu-powszechnego/590.html
 • palec1 10.02.11, 19:28
  Silesia first ! !
  www.youtube.com/watch?v=_bG_wUYrtWo
  Silesia - forever ! ! !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka