Dodaj do ulubionych

Afrodyzjakiem w szrotówka, żeby uratować kaszta...

19.04.11, 20:56
Spodziewam się w takim razie, że te działania dotrą także na Pasiekę, bo jak na razie nie zauważyłem aby zrobiono cokolwiek dla tutejszych kasztanowców.
Edytor zaawansowany
  • Gość: opolanin IP: *.182.122.11.nat.umts.dynamic.eranet.pl 20.04.11, 09:36
    wybrano kolejną metodę walki ze szkodnikiem, może i dobrą, ale ja jestem przekonany, że najlepszą metodą jest grabienie i palenie liści, inne metody kosztują i są nie zawsze bezpieczne dla środowiska, kiedyś ludzie bardziej się dbali o swoje otoczenie, ale teraz nie ma żadnych akcji typu "wspólnie sprzątamy" - znieczulica, a wystarczyło by zrobić akcję, czyn społeczny, tylko, że teraz ludzie mają w nosie wszystko, tylko narzekają i są roszczeniowi, takie komercyjne czasy,
    wesołych świąt
  • Gość: Lesio IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 12:21
    A ja widziałem takie opaski w Lubartowie - od przyklejonych owadów było na nich aż czarno. Szrotówków było jednak jak na lekarstwo, reszta to były często pożyteczne owadziarki! Metoda musi być lepowa? czy nie można zrobić takich pojemników-pułapek jak na kornika?
  • Gość: Lesio IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 12:30
    Zapomniałem dodać że grabienie i spalanie liści to fikcja bowiem u nas liści się nie spala tylko wywozi gdzieś na kupę - w efekcie może niektóre szrotówki zostaną odsłonięte ale reszta zyskuje grubszą pierzynkę!
  • przemo_opole 20.04.11, 13:02
    Niestety, dokładnie tak to działa. Poza tym nie da się usunąć wszystkich liści, a takie zarazy mają to do siebie, że wiele ich nie trzeba by w nowym roku odbudować populację.
  • Gość: Atena IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 18:31
    U nas to gdzie?
    Bo w Opolu wywożone są do spalarni i musi to być potwierdzane kartą przekazania odpadów.
  • przemo_opole 20.04.11, 13:01
    Niestety, nie ma możliwości nakazania właścicielom posesji grabienia i palenia liści. Dodatkowo jeszcze działa stara metoda okrywania liśćmi roślin na zimę. I spirala się nakręca.
  • Gość: Golem IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.11, 16:39
    Jak macie ustawiony zegar? Wczoraj o godz 20 na pewno nie było tego artykułu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka