Dodaj do ulubionych

Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ...

IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.11, 18:01
Pomysł I
Przeniesienie uczniów PG 6 do budynku PG 2 – szkoła zachowuje nazwę PG 6 – i wszystko gra z Unia. Centrum nauk Przyrodniczych to kilka sal dla wszystkich Opolan a więc nie musi tam fizycznie znajdować się szkoła. Do pustego budynku po PG 6 przenosi się Miejska Poradnia Psychologiczna – Pedagogiczna. Budynek po poradni na ul. Niedziałkowskiego sprzedajemy. Dzieci z PSP 1 chodzą na w-f do PG 6 (ul. Reymonta) jeśli teraz maluchy mogą z każdego miejsca w opolu jeździć na lekcje pływania na basen (podstawówki_) to mogą chodzi na w-f przecznicę dalej.


Pomysł II

Przeniesieni uczniów PG 4 do budynku PG 2 (z powodu tego iż w PG 2 jest więcej uczniów, są lepsze wynik egzaminów i najważniejszy dogodny dojazd, blisko Centrum Nauk Przyrodniczych, kino, muzea – jest to centru , nie zamyka się dzieci z peryferii w getcie) do budynku PG 4 przenosi się Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia. A do budynku po Zespole Szkół przychodzi PSP 1 (jest tam sala gimnastyczna)


Pomysł III

Przeniesienie uczniów PG 6 do budynku PG 2 – szkoła zachowuje nazwę PG 6 – i wszystko gra z Unia. Centrum nauk Przyrodniczych to kilka sal dla wszystkich Opolan a więc nie musi tam fizycznie znajdować się szkoła. Do pustego budynku po PG 6 przenosi się Miejska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. Budynek po poradni na ul. Niedziałkowskiego sprzedajemy. Sprzedajemy tez budynek po PSP 1 (Sąd poczeka z wprowadzeniem się ) i za pieniądze ze sprzedażny 2 budynków budujemy szkołę dla PSP 1.


Pomysł IV

Rozbicie obwodów szkoły PSP 1 – na najbliższe szkoły podstawowe PSP 2, PSP 21 i PSP 8

c.d.n.


Obserwuj wątek
  • Gość: n-l Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.11, 18:18
   1. zostaje tak jak jest - nie ma dodatkowych kosztów
   2. Zmiana "ratuszowa" koszty odpraw, przeniesienia, dostosowania budynków, zmiany linii MZK + koszty dojazdów uczniów i ich rodziców...Oprócz kosztów totalna dezorganizacja szkół i pogorszenie warunków nauczania
   3. Koszty psychiczne uczniów, rodziców, ich rodzin, nauczycieli...
   Gdzie tu zysk kogokolwiek?
   Oprócz sądu!
   To jest skandaliczna propozycja i prezydent za nią zapłaci i partia z której się wywodzi! i to szybko w wyborach za 3 tygodnie! Chyba, że przyzna się do błędu i zrobi to publicznie!
  • Gość: IDŹMY NA WYBORY Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.11, 18:40
   Najlepsza koncepcja w tej chwili Panie Prezydencie to głosowanie na Palikota. Nikt inny nie mówi o opresji Państwa i urzędników wobec obywateli. To samo będzie z koncepcją Prezydenta - Droga przez Bolko - Pasieki nie pozwolę ruszyć? - Pana koncepcja jest najlepsza - prawda TYLKO DLA KOGO Gorąco namawiam - kilka tysięcy mieszkańców. Pokażmy naszą siłę i pójdźmy na wybory. Namówmy znajomych, ślijmy maile, piszmy na forach. Co miasto robi ze swoimi mieszkańcami, jak myśli o przyszłości młodego pokolenia, jak dba o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Przecież do nich już nic nie dociera. Gdyby zrealizowano program Palikota to już by nie było tej ekipy. Dwie kadencje i DO WIDZENIA . CZAS NA ZMIANY > IDŹ NA WYBORY>Wybierzmy najlepszą koncepcję dla Nas. NIE dla swoich kolesiów.
  • Gość: nn Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.11, 20:05
   TAK dla PG2
   NIE dla prezydenta, który nie reprezentuje jak widać mieszkańców Opola tylko sąd!

   Prezydent bez wsparcia za 3 tygodnie.
   Na koniec w końcu będzie maił sukces, dzięki niemu PO przegra w Opolu wybory!
   Zrobimy referendum i usuniemy zawalidrogę... niech sąd mu da pracę!
   Trzeba nie mieć sumienia aby wymyślić taki koszmarny wariant rozwalania szkół!
   Trzeba nie mieć wyobraźni, aby to ogłosić tuż przed wyborami!
   Rosła arogancja dla wyborców, aż przerosła instynkt samozachowawczy!
   Koledzy z PO Panu odpłacą za utracone stołki! To robią w pierwszej kolejności i w ekspresowym tempie.
   A może prezydent boi się sądu i stąd ten prezent (skończyły się w końcu te stare sprawy sądowe?)...
   Problemem Opola są tacy urzędnicy jak prezydent, w końcu wiadomo według jakiego klucza wybiera!
  • Gość: PYTANIA? Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.11, 20:20
   Opinia publiczna prosi o przedstawienie wszystkich rozważanych koncepcji ( na piśmie - jakie to koncepcje, jaki ich koszt, kto brał w nich udział ?
   Opinia publiczna prosi o przedstawienie kosztów dostosowania PG 2 do przyjęcia małych dzieci?
   Opinia publiczna prosi o przedstawienie ilości dzieci w szkołach - z rejonu i tych przyjętych z innych szkół w PSP1, PSP2, PG2, PG4, PG5, PG6, PG8 ?
   Opinia publiczna prosi o podanie powodów zezwolenia na otwieranie oddziałów gimnazjalnych przy Liceach?
   Opinia publiczna prosi o przedstawienie powodów dlaczego szkoły mają tak różną liczbę uczniów i dlaczego restrukturyzacji nie można robić zmieniając rejonizację?
   Opinia prosi o podanie przyczyn nie uwzględnienia w Polityce Oświatowej miasta Opola
   na lata 2011–2015 ilości max. dzieci w podstawówce skoro zrobiono to w gimnazjum?
   Opinia w końcu prosi o przedstawienie argumentów za wyborem - DLA KOGO KONCEPCJA PREZYDENTA JEST NAJLEPSZA ?
   Opinia prosi o podanie przyczyn utrudniania i odsuwania młodzieży z dzielnic : Metalchem , Groszowice, Nowa Wieś Królewska, Grotowice od dostępu do kultury, sportu, wiedzy i zmniejszenia poczucia bezpieczeństwa?
  • Gość: gość Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to nie ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.11, 20:21
   Prosimy tylko o reorganizację obwodów szkół gimnazjalnych w mieście Opolu!!!!!
   To jest skandal, że tzw. gimnazja sukcesu pękają w szwach, nie mówi się o ich patologiach tłumu. Do tego nie potrafią spełniać obowiązków dydaktyczno - wychowawczych wobec dzieci potrzebyujących wsparcia - kierując słabsze dzieci do innych szkół - tworząc jednocześnie gorszy wizerunek śródmiejskich gimnazjów.
   Trudno wyobrazić sobie, żeby dzieci wybrane do szkoły, po selekcji mogły przynosić inne wyniki niż najlepsze.
   Te gimnazja po prostu niemal nie udzielają indywidualnego wsparcia uczniom, tylko ich usuwają (ostatnio coraz mniej delikatnie) ze swojej szkoły.
   Dlaczego nikt nie mówi o sukcesach uczniów ze śródmiejskich gimnazjów???
   Tam pracuje się z uczniem zdolnym oraz podejmuje się większy trud - cierpliwej, długiej pracy z uczniem wymagającym wsparcia.
   W takich szkołach wręcz nie może być więcej niż 250 uczniów!
   Poza tym, PG2 (jeśli chodzi o oszczędności) ma również bardzo racjonalnie rozłożone etaty wszystkich pracowników - w stosunku do 1 ucznia.
   Wszyscy wiemy, że chodzi tylko o tą sprzedaż budynku po PSP1... głośno się mówi, że już po wszsytkim, że już sprzedano i faktycznie ratusz po trupach będzie musiał z tego wybrnąć.
   Wybory w 2014... ale ludzie z Groszowic, Metalchemu, Maliny, Grotowic czegoś takiego nie zapomną. A po takim policzku od obecnej ekipy rządzącej (ludzi któym zaufano i wybrano) raczej spokojni też nie będą i trudno byłoby się spodziewać, że będzie inaczej...
  • Gość: q Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.11, 21:26
   W OSTATNIM CZASIE DUŻO MÓWI SIĘ O KORZYSTNYM WPŁYWIE, JAKI WYWIERAJĄ NA DZIECKO I JEGO POSTĘPY W NAUCE PODEJŚCIE INDYWIDUALNE I ZRÓŻNICOWANE FORMY AKTYWIZACJI ZAJĘĆ.
   NIESTETY BARDZO CZĘSTO MOŻNA ZAOBSERWOWAĆ, ŻE TE JAKŻE ISTOTNE DLA EFEKTÓW KSZTAŁCENIA CZYNNIKI, NIE MOGĄ BYĆ STOSOWANE Z POWODU NADMIERNEJ LICZEBNOŚCI KLAS.

   Problem przeludnienia klas dotyczy niestety większości szkół i przyczynia się do istotnego pogorszenie komfortu pracy zarówno dzieci jak i nauczycieli. Wywołuje przemęczenie uczniów, nadmierne obciążenie pedagogów, wydłuża czas trwania czynności organizacyjnych a w konsekwencji znacznie obniża jakość kształcenia, uniemożliwia zapewnienie dzieciom równych szans na rozwój i zdobywanie wiedzy.
   Nasz system oświaty został oczywiście wyposażony w rozporządzenie określające maksymalną liczebność klas, ograniczając ją do 26 osób, jednak odnosi się ono wyłącznie do edukacji wczesnoszkolnej...
   Problem narasta w klasach wyższych, gimnazjach i szkołach średnich. Tam maksymalną liczbę uczniów określa samorząd kierując się najczęściej nie maksymalizacją komfortu i efektów kształcenia, a czynnikami ekonomicznymi.

   Prowadzi to do przeładowania klas. Nauczycielowi trudno jest prowadzić lekcje a co dopiero kontrolować postępy uczniów w inny sposób niż sprawdziany pisemne. Uczniowie tracą motywację do systematycznej nauki, wiedząc, że nauczyciel nie zdąży skontrolować ich pracy domowej czy odpytać. Często pojawia się „ciągnięcia w dół” ambitnych i zdolnych uczniów przez leserów.

   Nadmierną liczebnością klas zainteresował się Rzecznik Praw Dziecka- Marek Michalak i wystosował do minister edukacji Katarzyny Hall prośbę o prawne określenie maksymalnej bądź wskazanej liczebności uczniów w oddziałach szkolnych. Jego zdaniem, dane statystyczne podające średnią liczebność uczniów w oddziale, w skali województwa, czy kraju nie odzwierciedlają stanu faktycznego szkół, w których liczba uczniów w klasie nierzadko przekracza 30.

   ...
   Warunki edukacyjne, w tym liczebność klas, zdaniem ministerstwa, niebawem ulegną poprawie. Poprawić ma to nałożony niedawno na samorządy obowiązek przedstawiania raportu oświatowego, który wymusza upublicznienie efektów kształcenia i konieczność ich prezentacji środowisku lokalnemu, a tym samym skłoni je do refleksji nad jakością oferowanego kształcenia i warunkami organizacyjnymi panującymi w szkołach.

   Najwyraźniej nie ma co liczyć na centralną regulację i zmniejszenie liczebności klas. W tej sytuacji pozostaje nam liczyć na to, że dla samorządów istotniejsza od wewnętrznej ekonomii stanie się wkrótce jakość kształcenia, lub że nasze dziecko trafi pod skrzydła doskonałego nauczyciela, który nie dość że będzie potrafił wpleść w napięty plan nauczania efektywne, aktywizujące zajęcia, to jeszcze wykrzesze z siebie indywidualne podejście w stosunku do każdego ze swej trzydziestki uczniów.
   Autor: Natalia Pożoga
   www.uczdzieck...dnej-klasie.htm
  • Gość: ... Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.11, 21:54
   Proszę mi wytłumaczy jak przysłowiowej "blondynce" rozdwojenie jaźni Urzędu miasta Opola - jeden prezydent mówi, ze nie ma pieniędzy drugi że są?/

   czy naprawdę Myślicie panowie, że wyborcy to idioci??

   wiadomosci.onet.pl/regionalne/opole/opole-sprzedaje-ziemie-i-niezle-na-tym-zarabia,1,4854038,region-wiadomosc.html
   Opole sprzedaje ziemię. I nieźle na tym zarabia

   Opole zaczęło zarabiać na sprzedaży ziemi prywatnym inwestorom. Tylko w ostatnim czasie miasto zyskało 1,2 mln zł za trzy tereny przy ul. Halickiej - informuje 24opole.pl. - ta informacja jest na onet.pl To chyba jest wiarygodna więc jak ma się do tego wypowiedzieć p.p. Początka

   ...Wiceprezydent Początek przyznaje, że u podstaw planowanych zmian leżą oszczędności...
    • Gość: MM Re: Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsz IP: *.g1.citymedia.pl 23.09.11, 17:03
     I to się nazywa "segregacja " w urzędowym wydaniu. Te, których bozia wyróżniła większymi możliwościami intelektualnymi zasilają elitarne klasy przy liceach, reszta to motłoch, którym można manipulować i pomiatać. A czy szanowna mama przyglądała sie emocjom swojego dziecka, bo wszystkim wiadomo, że w tych elitarnych klasach trwa nieustajacy wyścig szczurów? I widomo, że tym, którym chce się uczyć, wystarczy normalna, zwykła szkoła bez przedrostka.. przy liceum!!!
  • Gość: Maria Ratusz: likwidacja gimnazjum nr 2 to najlepsza ... IP: *.g1.citymedia.pl 23.09.11, 16:49
   Panie Poczatek, jakąkolwiek rodzice daliby alternatywę, Wy i tak ja zawetujecie. Czekacie, aż rodzice dadzą Wam gotowy alternatywny projekt od A do Z? A może usiądziemy przy jednym stole i wybierzemy najlepszą ( nie koniecznie ratuszową) opcję i wspólnymi siłami i pomysłami stworzymy warint, który będzie zadowalał obie strony. Jak dotąd wszystkie nasze propozycje są złe, pytam dla kogo? Dla rausza!!!!! Toż to absurd, aby o przyszłych warunkach nauki naszych dzieci decydowali ludzie, którzy mają w oczach tylko kasę! Bo o nie o dobro tu dzieci chodzi, tylko o łatanie dziury w kasie miejskiej!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka