Dodaj do ulubionych

Manifestacja Przeciw Rządowi. Anty ACTA.

06.03.12, 05:34
Manifestacja Przeciw Rządowi. Anty ACTA - " Jesteśmy Wku...eni"
‎- Cały Świat XXI wieku staje przed wielkim wyzwaniem i rekonstrukcją panujących w nim zasad. Społeczeństwa to żywe organizmy i nie wolno dokonywać na nich socjotechnicznych doświadczeń i manipulacji. Chleb, igrzyska i Internet to w XXI wieku za mało. Mylą się aroganckie elity polityczne uważając, że ich słowa i wyroki są ważne jeszcze przed wygłoszeniem. Pęd do władzy, jej zdobycia i utrzymania może wykoślawić najlepszych liderów - i społeczeństwo obywatelskie wyraźnie to widzi.

Ludzie mają prawo wyrażać swoje opinie i emocje. Nawet jeśli nie podoba się to pewnym gremiom. Może mówić o tym, co dotyka je bezpośrednio. To nie jest punkt widzenia rządów, partii czy innych organizacji. To spojrzenie tych, o których zapomina się tydzień po ogołszeniu wyników każdych wyborów, gdy na wierzch zaczynają wypływać prawdy ukrywane w programach wyborczych, gdy na nowo w innej układance takie same zakłamanie, obłuda i cynizm.

Opolska manifestacja Wku...onych jest kolejną z cyklu podobnych manifestacji przeprowadzanych na terenie całego kraju. Tworzy ją nieformalna grupa organizacyjna odpowiedzialna w części także za organizowanie uprzednich manifestacji przeciw podpisaniu porozumienia ACTA wspomagana przez Stowarzyszenie Ruch Demokratyczny - Akcja Obywatelska. Element ACTA (poszerzony o mniej znane, a równie ważne dokumenty i plany) oczywiście jest stale obecny w naszych działaniach. "Jesteśmy Wku...eni" jest częścią ogólnoświatowego protestu i należy wyraźnie to zaznaczyć. Nasza manifestacja została zgłoszona do ogólnoeuropejskiego zestawienia z tym związanych wystąpień. Mimo zmian jakie także dzięki "głosowi ulicy" następują nie zamierzamy porzucać tematu i koniecznym jest ciągłe dawanie znaków o swej determinacji.

Rzeczywistość Polska jest jednak tak złożona i skomplikowana, że nie wolno nam zatrzymać się jedynie na sprawie ACTA. Ludzie mają już solennie dość różnorakich wybryków władz dnia codziennego. To już przechodzi każdą wytrzymałość. Musimy temu także dać wyraz!

W czasie trwania manifestacji w jednym z Punktów Zapalnych będzie istniała możliwość wypowiedzenia się mieszkańców Opola o ich, prywatnych, lokalnych bolączkach, wku...eniach, by mogli usłyszeć to wszyscy. W całej Polsce zdenerwowanie ludzi zogniskowane jest wokół podobnych tematów, jednak zawsze istnieją elementy specyficzne dla danego miasta. 10 marca w Opolu będzie można o nich głośno powiedzieć! Niech usłyszy cały Świat.

Patrzmy władzy na ręce dla naszego i jej dobra. Odejdźmy od komputerów, aby i oni mogli spojrzeć nam w oczy. Bo jesteśmy, jak duża część świata - WKURWIENI!
Manifestacja odbędzie się 10.03.2012 roku w sobotę. Początek planowany jest na godzinę 16 na Placu Teatralnym. Stamtąd ulicą Ozimską kierujemy się do Placu Wolności, gdzie złożone zostaną kwiaty pod Pomnikiem Bojownikom o Wolność Śląska Opolskiego. Tutaj także planowany jest Punkt Zapalny Marszu.
Dalej ulicą Kraszewskiego, Zamkową, Mostem na Kanale, Piastowską pod Urząd Wojewódzki gdzie zatrzymamy się w kolejnym Punkcie Zapalnym. Dalej trasa wiedzie przez ulicę Mozarta (most), Krakowską, pod siedzibę opolskiego PO - ulica Krakowska 38. Zamierzamy tam rozwiązać manifestację.
Obserwuj wątek
  • Gość: Janusz Sawczuk Re: Manifestacja Przeciw Rządowi. Anty ACTA. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.12, 05:55
   Ja Was pazdrawlaju!
   Punkt Zapalny? Punkty Zapalne? To będzie z pochodniami? A może macie w planie sfajczyc parę samochodów?
   A może przyklękniemy przy Katedrze i zmówimy pacierz za grzechy nasze i wasze?
   I nie bedziemy pokazywac naszych totemow polityczncych zeby nikt nie wiedzial jakie mamy barwy, ze kierujemy sie wylaczbie naszym wk...wieniem i czystymi pragnieniami obywatelskimi, to wtedy tak!
    • Gość: liege Re: Manifestacja Przeciw Rządowi. Anty ACTA. IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.03.12, 12:33
     Wiadomo ,że z tym zapałem różnie bywa ,ale nie robić zupełnie nic ,to jakby pozwolić na to co się wokół nas dzieje .Manifestacja ma na celu pokazanie rządzącym ,że nie jesteśmy "szarą bezwolną masą ",że władza powinna się liczyć ze społeczeństwem ,a nie traktować nas jako zło konieczne ...W Opolu uczestnicy ,którzy chętni będa ,mogą w tak zwanych punktach zapalnych poruszyć też sprawy najbliższe nam opolanom ,sprawy naszego regionu ,chcemy aby społeczeństwo obywatelskie skonsolidowało się w sprawach dla nas ważnych ponad wszelkimi podziałami światopoglądowymi i partyjnymi ,wszyscy w jednym państwie żyjemy ,i aby lepiej było należy zacząć w końcu w sprawach ważnych działać wspólnie ..
    • kuzyn_maupy Re: Manifestacja Przeciw Rządowi. Anty ACTA. 07.03.12, 13:08
     jak pisała @gini; "Gdy zła się nie zwalcza, złu się pomaga" - ACTA to tylko jeden ze skutków, a to dopiero początek.., musimy jak najszybciej usunąć z polskiego i europejskiego prawa tą złodziejską @merykańską pseudo "własność intelektualną", której tylko wtórnymi i logicznymi następstwami są już te wszystkie neo-f@szystowskie narzędzia śledzenia, cenzury, kontroli niepokornych, policyjnego dozoru, karania i bezpardonowego zamordyzmu, jak ACTA, SOPA, PIPA, TRIPS, TPP, ECHELON czy INDECT i również GMO, a to przecież nic innego jak "globalny, totalny us@uschwitz w budowie", lecz to tylko skutki IP, stąd jeśli szybko nie usuniemy tej pseudo "własności intelektualnej" z prawa polskiego i europejskiego, to cały czas będziemy walczyć pozornie, tylko z wiatrakami wymachując na próżno rękami i krzykami na prawo i lewo, itp..., już czas się ocknąć i przejrzeć na oczy...
  • Gość: liege Re: Manifestacja Przeciw Rządowi. Anty ACTA. IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 09.03.12, 11:29

   Drodzy Opolanie ,oraz Wszyscy ,którzy w jutrzejszej manifestacji uczestniczyć się zdecydujecie !!! W czasie trwania manifestacji zaplanowaliśmy tak zwane "punkty zapalne" - prosimy aby nie brać tego dosłownie.palić nic tam nie będziemy ,no chyba że słowa tam wypowiedziane tak gorące będą ,że "pożar" w naszych umysłach wzniecą - będą to miejsca gdzie uczestnicy manifestacji ,organizatorzy ,oraz mieszkańcy Opolszczyzny wypowiedzieć się będą publicznie mogli w sprawach które w nas Polakach z niezadowolenia we WKURWIENIE się już przerodziły!!! Manifestację rozpoczynamy na Placu Teatralnym - tam na wstępie omówimy sprawy organizacji marszu ,jak i cel oraz przesłanie jego,jeżeli ktoś z uczestników wyrazi chęć głosu w tym ,lub zbliżonym temacie zabrać ,umożliwimy mu to . drugim takim miejscem Plac Wolności będzie ,gdzie proponowanym przez nas tematem będą sprawy Opolan i Opola,jak też całego naszego regionu. Trzecim miejscem takim miejscem będzie okolica Urzędu Wojewódzkiego ,tam z kolei proponujemy takie tematy jak ,likwidacja szkół ,przedszkoli ,"reforma szkolnictwa" ,afera solna , jajczarska ,oraz jak będą chętni uczestnicy manifestacji tematy pokrewne , ostatnim punktem ,który będzie też zakończeniem manifestacji ,będzie miejsce przy Regionalnej siedzibie Platformy Obywatelskiej mieszczącej się na Krakowskiej 38 ,w tym miejscu proponujemy aby tematami przewodnimi ,były wypowiedzi na tematy związane z "poczynaniami " naszego rządu i polityków ,nie tylko z tak zwanej koalicji rządzącej . Osoby które głos będą chciały zabrać bardzo proszę o uprzednie ( przed ,lub w trakcie manifestacji ) zgłoszenie się do prowadzącego w celu uzgodnienia tematu wypowiedzi .Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy Wszystkich zainteresowanych .WKURWIENI...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka