Dodaj do ulubionych

" Niemieckie osły" na lekcji historii

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 09:09
dzieci mnie nie bulwersują, ale Pani Dyrektor mnie załamała tym pokrzepianiem serc i innymi bdzurami. kolejny to przykład, że edukować trzeba przede wszystkim.... nauczycieli ;-P
Edytor zaawansowany
 • Gość: fff IP: *.dip.t-dialin.net 09.06.12, 09:44
  www.youtube.com/watch?v=RuJ9yKKU_FI
  ku pokrzepieniu serc....
 • Gość: DeLorian IP: *.play-internet.pl 09.06.12, 09:52
  Świetny pomysł z tym wehikułem czasu ... tyle tylko że tu nie znajdzie to zrozumienia bo niedouki pokroju niemieckiego POsła-kolaboranta i reszta ten niemieckiej pozostałości w Polsce gemby od razu rozdziera w swej próbie tuszowania historii. Do tego przy wsparciu niemieckiego POtomka sprawującego funkcję premiera w POlskim rządzie POdPOrządkowanym dyktatowi Niemieckiej POwojennej POkojowej Opcji ;) pod kryptonimem Unia Europejska; dla równowagi też sugerowałbym na okoliczność drugiego sojusznika zza Buga bo i tu istniał czynny ruch oPOru.

  WIĘCEJ TAKICH INICJATYW by właśnie uniknąć w przyszłości takich tragedii (nie tylko niemcy są waleczni i rządni nowych ziem ... nasi też zapędzili się pod Moskwę czy Kijów i dlatego jesteśmy tak szalenie POpularni w Wielkim Imperium czyli wszechwładnej Rosji czy ich satelickiej Ukrainy)
 • Gość: vicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 11:32
  biorąc pod uwagę twój bełkot najbardziej trafny byłby nick delirian
 • wilhelm4 15.06.12, 21:32
  A powiedz nam - Zyd tez ma nie pluc ? :
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11937426,Zbrodnia_sprzed_lat__Bili_kosami_i_motykami__Zydowki.html?as=2&startsz=x

  I jak to bylo z tym tuszowaniem ?
 • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 09.06.12, 10:26
  No coz-trzeba powoli znowu partyzantow wychowac. Ten watek przewija sie juz w Polsce od
  polowy XIX wieku-my pokrzywdzeni, wieczne ofiary, musimy odbierac co nasze-nawet dzieci musza
  byc do tego wlaczone.
  Takie wychowanie bylo takze w w bratniej Serbi-skonczylo sie na agresji, obozach , wielkim mordowaniu i wygonieniu Serbow z Kosowa.
  i
 • Gość: do Collonna IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.12, 11:01
  A po co szukasz obozów w Serbii? Przecież najlepsze zrobili Niemcy. A co do wychowania, lepiej wychowywać partyzantów, niż katów.
 • Gość: ot co IP: *.dip.t-dialin.net 09.06.12, 10:58
  > Jest również plakat, na którym pomiędzy mężczyzną w niemieckim mundurze stojącym na
  konturach granic Polski widnieje znak równości ze świnią. U góry zdanie:
  "Wypędźmy świnie z naszego kraju!".
  > W innym przy symbolach niemieckich jest napis: "Chrum, chrum".

  Efekty polskiej edukacji na "opolszczyznie" w roku 2012
  Zamiast rakiety lecacej na ksiezyc, nowoczesnego komputera, niecodziennego wiezowca albo jakiejs innego polskiego fantastycznego produktu przyszlosci , osiagniec nauki pod bialo-czerwona flaga,
  polski czołg rozjezdzajacy Niemcy.
  Ten napis "Rudy 102" napisza pewnie na niemieckim czolgu Leopard II

  Dobra robota polskich elyt narodowych. Juz tym malym dzieciom wpajac ze wszystkiemu sa winne Niemcy a nie sami Polacy. Tylko ze przy takiej edukacji oslami zostana nie Niemcy lecz Polacy, zakompleksieni i malostkowi
 • Gość: MMM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 12:41
  A kto jest winien II WŚ krasnoludki czy wyłącznie mityczni "naziści", jak się próbuje obecnie ludziom wmawiać ? Kto chciał lebensraumu i słowiańskich niewolników, komu się ta idea spodobała ?
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 11:11
  Okazuje się, że dzieci w Biadaczu zrozumiały bezbłędnie przesłanie lekcji.
  Krytykom trzeba postawić pytanie: a jak Wy szanowni obywatele RP uczylibyście o II wojnie światowej, w szczególności o realiach niemieckiej okupacji w Warszawie?
  Czy temat ten miałby Waszym zdaniem zniknąć z podręczników?
  Czy należałoby w kontekście wojny uczyć wyłącznie o...niemieckim ruchu oporu (Biała Róża, Geschwister Scholl, Staufenberg?), koniecznie z wyjazdami do Krzyżowej!
  Ewentualnie przerabiać dzieje wszystkich zamachów na Hitlera?
  Ukazywać człowieczeństwo powstańca warszawskiego i jego młodego przeciwnika w mundurze którejś z wybranych formacji (jest taka scena w "Kolumbach" Bratnego)
  A może warto ukazywać wyłącznie losy młodych Ślązaków ( w końcu mieszkamy na Śląsku Opolskim), którzy uciekali z Wehrmachtu (np.w czasie wyjazdu na front wschodni) i włączali się do polskiego ruchu oporu?
  A może uczyć wyłącznie "historii domowej", tak jak ją przekazywali dziadkowie i pradziadkowie?
  Wypowiedzcie sie obywatele RP ze Śląska Opolskiego, to mogą być ciekawe podpowiedzi dla dydaktyków historii w regionie.
 • Gość: synek ze Śląska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 13:59
  nie lubię z założenia kogoś kto nadużywa zaczepnego "a może"
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 14:19
  Drogi synku ze Ślaska wypowiedz się do rzeczy, twoje zdanie na pewno będzie bardzo ciekawe, nie strosz sie tak na zapas, czekamy na twoją opinię.
 • Gość: Slezak s Polska IP: *.centertel.pl 09.06.12, 11:41
  faszyzmu. Przecież wszyscy w Polsce o tym wiedzą. Czemu tu się dziwić?
 • Gość: gg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 13:39
  1. Dobrze, że dziennikarz nie odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego, a w nim Sali Małego Powstańca (gdzie dzieci rysują, organizują pocztę powstańczą, pomagają rannemu koledze, itd). Ale byłaby afera na całą Polskę.
  2. Czy jedna nagroda upowaznia do bycia sumieniem oświaty?
  3. Dlaczego dziennikarz nie zadał pytania o ocenę dydaktyków? Są w Opolu uczelnie, ośrodki doskonalenia nauczycieli, a w nich specjaliści, profesorowie, dydaktycy.
 • Gość: dupek IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.12, 13:41
  Podpisy pewnie miały być takie:
  1. Dżentelmeni z SS palą żydowskie dzieci.
  2. Rycerze z Niemiec zabierają słowiańskim pachołkom świnie.
  itd. itp.
 • Gość: synek ze Śląska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 14:02
  Mąż Stanu jest pewnie teraz dumny, zresztą walić ten zaścianek, co to w ogóle jest ten Bidacz, Biedacz o co ten krzyk, tam jeszcze nie dotarł kaganek pojednania
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 14:33
  Przyjmijmy synku, że już kaganek nie tylko dotarł, ale się cały już wyświecił, trwa obcinanie knota i dolewanie oliwy...
  Ale napisz jak sobie wyobrażasz pojednanie na lekcji polskiego czy historii, których tematem są lata wojny, co byś wziął na warsztat by przekazać prawdę i jednocześnie budzić empatię i przyjaźń. To trudna sprawa.
 • Gość: olka IP: *.opole.hypnet.pl 09.06.12, 16:54
  Pewnych rzeczy nie da się z historii wymazać. Za dużo emocji, krzywd i ofiar. Dzieci oglądają seriale typu "Czas honoru", filmy o Korczaku, obozach, Powstaniu Warszawskim i mają swoje zdanie. Ich rówieśnicy wtedy, w czasie wojny, zajmowali się "małą dywersją" i byli za to mordowani na równi z dorosłymi. Napisy na murach i naiwne rysunki to pestka w porównianiu do działań "Piątej kolumny" i całego czasu okupacji. Nie można tej lekcji potraktować jako chwilowego powrotu do przeszłości?

  P.S. Rekonstrukcje historyczne też będą zakazane?
 • Gość: Slezak s Polska IP: *.centertel.pl 09.06.12, 18:18
  Czytając wypowiedzi na tym forum "prawdziwych Polaków" mam wrażenie że marzą dziś o jednynym dopuszczalnym rozwiązaniu: poderżnąć natychmiast gardła kilku milionom (należy absolutnie zachować zasadę propoprcjonalnośći) Niemcom, Rosjanom, Ukraińcom, Szwedom, Mongołom no i oczywiście Żydom (tak na wszelki wypadek bo i tak na pewno są winni). Wtedy będzie PRAWIE I SPRAWIEDLIWIE zgodnie z hasłem Polaka-Katolika: NIEWYBACZYMY, KAMIENIEM RZUCIMY CHĘTNIE BO SAMI JESTEŚMY BEZ ZMAZY I SKAZY A BELEK JAK SŁUPY TELEGRAFICZNE NIE MA W OCZACH NASZYCH.
 • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 09.06.12, 18:25
  W krajach arabskich dzieci sie ucza, ze Zydzi to swinie, a nauczycielka sie cieszy , ze juz male dzieci to umieja powiedziec.
  Niemcy o Polakach tez nie mieli dobrego zdania , bylo to takze nauczane w szkolach i jakie byly
  wyniki to dobrze wiemy.
  Polska propagande nalezy raz na zawsze skonczyc. Pamietam jeszcze bohaterskie dzieci spod
  Niemczy czy Glogowa albo podstepnych i okrutnych Krzyzakow. Teraz wiem, bylo to klamstwo i
  pranie mozgu calkowicie oficjalnie popierane przez polskie panstwo.
  Wiekszosc polskiego bohaterstwa i niemieckiego okrucienstwa to legendy i propaganda a w najlepszym wypadku polprawdy. Pan prof. Sawczuk tez to wie, bo bardzo sie do tego
  przyczynil.
 • Gość: MMM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 19:07
  Jeśli nawet polskie bohaterstwo to bajka to niemieckie okrucieństwo potwierdza ponad 5 mln ofiar cywilnych w samej Polsce, nie licząc innych napadniętych krajów.
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 20:00
  Wiekszosc polskiego bohaterstwa i niemieckiego okrucienstwa to legendy i propaganda a w najlepszym wypadku polprawdy.
  ===============
  Niestety kolumno jestes w błedzie i to wielkim. Nie wiem co chcesz w sobie zagłuszyć, czy może zakłamać, ale prawda o niemieckim okrucieństwie w czasie II wojny światowej jest zapisana w podręcznikach historii na całym świecie.
  Natomiast co polskiego bohaterstwa, to niech inni się na ten temat wypowiadają, Polakom nie wypada na ten temat zabierać głosu. Jedno jest pewne, nie mamy się co spodziewać, że w świadomości potocznej w Niemczech Polacy będą uważani za naród bohaterski, choć był taki czas, że tak uważali po powstaniu listopadowym. Niemców stać wyłącznie na to, by mówić, że Polacy "wiecznie grają rolę ofiary". To takie nacjonalistyczne i prostackie. Ale czas robi swoje i powoli pokolenie kolonistów ukształtowanych przez hitleryzm bedzie odchodziło w niebyt.
 • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 09.06.12, 20:17
  Kto tam kogo mordowal, to sie jeszcze okaze-oczywiscie, SS dokonalo najwiekszego morderstwa w histori czlowieczenstwa-to by sie Mongoly mogli wziac przyklad. Wymordowanie europejskich Zydow bylo postanowione i wykonane. Ale na naszym , malym opolskim podworku to sobie polaczki wymordowali swoich partyzantow -i nawet pomnika nie ma w tym lesie kolo Barutu.
  A Wielki Historyk Sawczuk omija to wielkim kolem. Bo sam do katow nalezal.
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 21:41
  Kolonisto Alzheimer chyba już cie trawi. Nie SS tylko Niemcy. Nie uciekaj się do sztuczek historycznych. "Wymordowanie europejskich Zydow bylo postanowione i wykonane". Co tak bezosobowo? Kto postanowił i wykonał wie cały świat, nie była to robota Mongołów tylko "narodu panów" (Herrenvolk) tylko tobie nie chce to przejść przez gardło.
  A ja faktycznie należałem do katów: jako urodzony w 1944 r. w 1945 katowałem moich rodziców s..aniem w pieluchy ! A potem katowałem w Łambinowicach, w Poznaniu (1956) jako 12 latek, itp itd. az do czasów współczesnych, kiedy to katuję na forum:)
  A w Barucie nie "polaczki" mordowały partyzantów, tylko NKWD/UB polskich patriotów. Nie bądź taki gruboskórny i nie obrażaj, bo jeszcze cie ktos nieopatrznie nazwie niedobitkiem wehrwolfu i bedziesz musiał skoczyć po piwo...
 • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 09.06.12, 23:30
  Chyba sie zgodzisz, Wielki Polski Historyku, ze najwiecej wiezniow w K.C-tach to byli Niemcy??
  A kto mordowal Zydow-to sie jeszcze okaze jak podliczymy, kto przy tym byl.
  Ty polaczku z podlasia-jeszcze zobaczymy jak to leci. Takich wielkich apostoskich polaczkow,
  to po prostu kocham.
  Te polskie sprawiedliwe pyski mnie naprawde rozczulajom-jak Twoj.
 • Gość: Aneta IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.06.12, 00:27
  Dyskusja z Sawczykiem-"profesorem" nie ma sensu.
  Wklupej "Janusz SawczukQ" do gugla, to sie zdziwisz.
  Ten facio gryzmoli swoje g do wszystkich mozliwych gnojowatych bialoczerwonych "mediów".
  Ino smród. Szkoda czasu.
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.12, 05:33
  Chyba sie zgodzisz, Wielki Polski Historyku, ze najwiecej wiezniow w K.C-tach
  > to byli Niemcy??
  > A kto mordowal Zydow-to sie jeszcze okaze jak podliczymy, kto przy tym byl.
  ===============
  Trudno sie nie zgodzic ale tylko dla okresu do 1939 r., bo skąd mieli pochodzić ich więźniowie jak nie z Niemiec (przeciwnicy polityczni, socjaldemokraci, którzy nie zdązyli jak Brandt/Frahm, komunisci, Synti/Roma, kryminaliści), ale po opanowaniu Polski ruszyla budowa masowa obozów koncentracyjnych i zagłady (rozróżniamy!). Niemców i innych nie mordowano gazem, raczej pojedynczą kulą.
  Natomiast na pytanie kto mordował Żydów wiadomo w szczególach już wszystko. Ale coś mi się widzi, że chciałbyś obarczyć odpowiedzialnością za gazowanie innych, choćby te komanda, które pracowały na rampie przy rozładunku setek tysięcy...Należysz do tych Niemców, którzy o zagładzie mówią, to nie my, to ..SS, ale za to jaka wina spoczywa na tych z komand, ile oni nakradli kosztowności..
  Ale milczysz i nie chcesz przyjąć do wiadomości, że powojenny boom w RFN to też było zrabowane złoto i kosztowności Żydów. Zważ, że do końca ich okłamywano i mówiono, że jadą przesiedlić się na inne tereny.. Napisz do Spiegla jako oświecony i oczytany prosty Niemiec i zapytaj czy zloto zagrabione w obozach zaglady trzeba liczyc w setkach ton, i jeśli w setkach to jaki to jest rząd wielkości.
  Natomiast, skoro tak mi wytykasz podlaskość, to powiem ci że tamta część Polski też ma swoje wielkie cierpienia i straty, o których przez 50 lat nawet nie wolno było mówić. O mordowaniu Polaków po wojnie przez NKWD a potem do 1954 w polskich komunistycznych więzieniach, przez personel polskich wiezień (obsadzonych przez zoologicznie nienawidzących polskich patriotów biednych polskich sługusów). W zeszlym roku w ramach rodzinnych spotkań z historią dla dzieci i wnuków zwiedzilem Giby, widzialem pomnik zamordowanych w obławie NKWD, a o ilu sprawacvh jeszcze nie wiemy i się nie dowiemy, bo niskie morale Rosjan nie pozwala na wgląd do archiwów. Tak samo boleje nad losem niewinnych Ślązaków, którzy opowiedzieli się po stronie Polski, a potem komuna wygarniała ich do więzień pod byle pozorem, a to jakichś skonfabulowanych przewin, a to rodzinnych kontaktów z RFN-em.
  Przerabiałem to w dziesiątkach/setkach rozmów rodzinnych na weselach, pogrzebach, chrzcinach, zareczynach, świniobiciach i innych uroczystościach w śląskiej rodzinie mojej żony.
  Ktoś tam pisał o googlu. Moja rada: jak wpiszesz prawidłowo w Niemczech nazwisko z pelna tytulaturą (Prof. Dr.), wyskoczą ci wcale niezle rzeczy.. oby tobie też takie wyskakiwaly.
 • Gość: Okazyjny Opolanin IP: *.protonet.pl 09.06.12, 20:28
  Gość portalu: Janusz Sawczuk napisał(a):

  > Niestety kolumno jestes w błedzie i to wielkim. Nie wiem co chcesz w sobie zagł
  > uszyć, czy może zakłamać, ale prawda o niemieckim okrucieństwie w czasie II woj
  > ny światowej jest zapisana w podręcznikach historii na całym świecie.

  Okrucieństwo poszczególnych narodów jest mitem wymyślonym przez nacjonalistów i ich sympatyków. W realu mamy tylko do czynienia z okrucieństwem zwierząt, a w tym poszczególnych ludzi. Dałeś się podpuścić Herr Sawczuk przez Collonę i haczyk in der Kehle steckt, - was fuer ein Weh!

  interia360.pl/artykul/ludzie-i-potwory-jak-daleko-siega-ludzkie-okrucienstwo,3233
  "Ludzie i potwory - jak daleko sięga ludzkie okrucieństwo?"

  O Vargasie zrobiło się głośno stosunkowo niedawno. W internecie pojawiły się zdjęcia przywiązanego do ściany sznurem psa. Co więcej, Vargas nazwał psa - sztuką, a sztukę - "Umierającym eksponatem". I

  Pozdr.
 • Gość: czytelnik IP: *.ds2-k.us.edu.pl 09.06.12, 22:27
  Ta sprawa pokazuje też, ile jest warte obecne (rzekomo niszczone przez MEN) nauczanie historii w szkołach. Niemiecka flaga pojawia się na 2 z 4 rysunków, które Gazeta prezentuje, i na obu jest to... flaga Republiki Weimarskiej/RFN, zamiast flagi III Rzeszy.
 • Gość: natychmiast IP: *.pools.arcor-ip.net 09.06.12, 23:39
  dyrektorka i nauczciel do zwolnienia
 • Gość: gg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.12, 23:36
  Dziękujemy Panie profesorze, tylko Pan wypowiada się z imienia i nazwiska i tylko Pan jako jedyny przedstawiciel świata nauki się wypowiedział, a nie jest Pan dydaktykiem. Gdzie Pana koledzy i koleżanki dydaktycy historii? Gdzie są specjaliści, gdzie metodycy (od magistra do profesora)?
 • Gość: docentka IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.06.12, 00:21
  Ciekawe, czy z drugiej i trzeciej strony ci "nauczyciele" nauczyli ich historii Slaska i/czyli Niemiec ?
  Skandaliczne - ale prawdziwe: to wlasnie ta rydzykowska 4pancerna Polska nudnych nacjonalistów Sienkiewicza, Prus, Zeromskiego itp., podczas gdy dziela (nota bene Dolnoslazaka) Hauptmanna i (nota bene Górnoslazaka) Freytaga stoja w zakurzonych bibliotekach w celach raczej juz tylko naukowych i sa makulatura w kontenerach papieru.

  Polska przez te swoje wlasne kompleksy, przez jej prowincjonalnosc, przez ten swój szowinistyczny kosciól, ale przede wszystkim przez kilkudziesiecioletnia propagande (tez przedwojenna) stanela w 19-nym wieku. Jeszcze dlugo do Europy, mimo pieknych stadionów i urlopow w Egipcie !
 • Gość: Miki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.12, 00:58
  Chodzi Ci o historię zawłaszczania Śląska przez Niemcy?
 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.12, 10:19
  dziela (nota bene Dolnoslazaka) Hauptmanna i (nota bene Górnoslazaka) Freytaga stoja w zakurzonych bibliotekach w celach raczej juz tylko naukowych i sa makulatura w kontenerach papieru.

  =========================
  Docentko, chyba nie masz racji, bo niemieccy pisarze Hauptmann i Freytag studiowani są pilnie w Niemczech i na polskich germanistykach, podobnie jak Sienkiewicz, Prus, Żeromski, na niemieckich slawistykach i polonistykach (choć podobno coraz mniej, bo są zamykane z braku zainteresowania, co też o czymś mówi). U mnie na regale stoja wszystkie dzieła Hauptmanna, Freytaga mam chyba tylko jedną, ale co postulujesz? By były w Polsce w masowym nauczaniu? Myślę, że jak weźmiesz do ręki podręczniki do liceum poświęcone kulturze niemieckiej XIX w. to na pewno te wszystki nazwiska najważniejsze znajdziesz. Czy można chcieć więcej?
  Sienkiewicz, Prus, Żeromski to nie Rydzyk, to kanon. Tu można zapytać na jakim kanonie lektur szkolnych wyrastał niemiecki nacjonalizm, pogarda dla innych narodów (bodaj Freytag właśnie), idea wielkiej przestrzeni do zdobycia po trupach innych narodów, idee kolonizatorskie w Afryce (obozy koncentracyjne i eksterminacja w Namibii; czaszki wodzów plemiennych oddano bodaj w zeszłym roku dopiero z przeprosinami, co się chwali), ekspansjonizm Mitteleuropy, dalszego włączania terytorium polskiego do obszaru Rzeszy etc. i tp.?
  Na szczęście współczesne przekłady literatury polskiej w Niemczech nadrabiają zaległości i na tym pokładzie może się ukształtować lepsze rozumienie i zrozumienie dwu środkowoeuropejskich narodów, to sa długie procesy.
 • Gość: V3 IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.06.12, 19:22
  Sawczuk jak zwykle po pacanku: przeciez Freytag zostal tu przeciwstawiony Zeromskiemu itd.
  > Hauptmann i Freytag studiowani są pilnie w Niemczech
  Bzdura, pomniki jeszcze stoja, ale nikt tego nie czyta.
  Zreszta, ja bym tez radzil Wam nareszcie wywalic takie smieci jak Konopnicka z tzw. kanonu szkolnego.
 • Gość: Wolę Żeromskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.12, 21:51
  Ja jak zwykle "po pacanku" a ty jak zwykle anonimowo i po chamsku, tobie łatwiej obrażać. Ale zastanów się o co ci idzie. Przecież wyraźnie bolejesz nad tym, że w nauczaniu w Polsce na Śląsku brakuje H. i F. Ja się z tego śmieję. Po co tu F., który uczył pogardy? Miejsce F. jest w Niemczech. Twoje postulaty są do luftu.
 • amoremio 10.06.12, 00:48
  katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11896500,Slazak_na_Euro_2012_nie_moze_kibicowac_Niemcom_.html
 • Gość: do red.Zapotoczne. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.12, 05:53

  Gimnazjum w Biadaczu pochwaliło się na swej stronie internetowej rysunkami uczniów, którzy po lekturach dotyczących II wojny światowej mieli za zadanie wymyślić własne hasła dla tzw. małej dywersji. Wyszły prace ociekające polską krwią i nienawistne wobec Niemców.

  ========
  Drogi Panie Redaktorze,
  zastanawiam się, czy Pan, przedstawiciel młodej polskiej inteligencji, dobrze przemyślał to wytłuszczone przez red. zdanie będące wprowadzeniem do Pana informacji o pracach dzieci z Biadacza. Zwrot: "Wyszły prace ociekające polską krwią i nienawistne wobec Niemców", nie jest najbardziej fortunnym, neutralnym i rzeczowym. Dotknął Pan problemu jak rasowy tabloidowiec, który nacisnął na klawisz "podkręcamy emocje", zamiast skupić się na wyszukaniu lepszych określeń, które mogłyby opisać dylematy metodyczne nauczycieli, którzy nie są głupi i wiedzą w jakiej materii, a zwłaszcza w jakim środowisku i w jakich czasach (kakofonia ideowa! zwana też mętną wodą!)pracują. To już lepszy byłby klawisz "treści podręcznika regionalnego", albo "Polska a region/y/. Ale jest Pan młody, zdolny i szybko się uczy, więc jest nadzieja. Z pozdrowieniami. Janusz Sawczuk"
 • Gość: gosc IP: *.dip.t-dialin.net 10.06.12, 07:35
  I w tym przypadku zgadzam sie z Panem -nie prace dzieci sa jakims strasznym bledem tylko sposob z przekazania informacji w gazecie.
  Osobiscie uwazam ze to w szkole po takiej lekcji nauczyciel powinien skomentowac te prace a nie redaktor w gazecie.
 • Gość: Barbar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.12, 10:52
  Ale wtedy nie byłoby wierszówki i chwały z wywołania taaakiego tematu. To tak jak z tymi Kurdami których napadnięto. Można było przeczytać, że napadało ich kilkunastu i do tego cyklicznie. Ktoś czytający z daleka i niezorientowany pomyślałby, że z baru kamień na kamieniu się nie ostał. Ale jak zabrzmiało ! A dzieci jak to dzieci, nie wiedzą jeszcze co to polityczna poprawność i przelały szczere uczucia na papier. Bo jakie można mieć uczucia jeśli się popatrzy na to co Niemcy wyrabiali z Polakami po napaści w 1939 roku.
 • Gość: Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.12, 16:39
  ...oprócz wpajania nienawiści w tak młodego człowieka
  szkoła powinna przyczyniać się do kształtowania dużo ważniejszych i szlachetniejszych
  wartości w życiu każdego...
  ale jak mamy TAKICH NAUCZYCIELI ???
 • Gość: Barbar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.12, 19:04
  Jasne, od najmłodszych lat szkoła powinna wpajać "poprawność polityczną" Np. uczyć, że wojnę wywołali mityczni naziści. To co narysowały te dzieci nie wzięło się znikąd. Nie byłoby tych wydarzeń, milionów niewinnych ofiar, nie byłoby rysunków.
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 12:28
  Redaktor Zapatoczny i inni redaktorzy GWno z własnej woli, lub z przymuszenia piszą takie artykuły mające na celu zniesławienie i szkodzenie Polsce.Gdyby tego nie zrobili zostali by wylani z pracy,tak jak chce si wywalić z pracy aptekarzy i wielu innych w różnych zawodach.którzy nie chcą robić zła,szkodzić Polsce.Ale jak to świadczy o tych redaktorach,że za mamonę są zdolni do niegodziwośći.
  Dzieci jako istoty bezbronne są poddawane praniu mózgów w złym kierunku,w różnych narodach,
  dzieci arabskie przeciw żydom,dzieci żydowskie przeciw nie żydom,wycieczki młodzieży z Izraela do Oświęcimia w asyście ochroniarzy Mossadu z bronią,młodzieży żydowskiej wmówiono,że to polskie obozy śmierci,i gdyby ni przez bierność i przyzwolenie Polaków to nie miało by miejsca,dzieci żydowskie były tak przesiąknięte nienawiścią poprzez pranie mózgów,że rzucały kamieniami w polskie dzieci i dorosłych.Powinno się zaniechać szerzenia nienawiści ,jeśli mamy żyć w pokoju i nie wplątywać w to dzieci.Dorze że już nie chodzę do szkoły,bo mam niemiłe wspomnienia ,każdy prał dzieciom mózgi ,komuniści,żydzi o holokauście,itd.itp.,traktuje się dzieci jak stado debili którym chce si narzucić swój nienawistny sposób myślenia,aby czynić zło i osiągnąć niecne cele.
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 12:32
  Redaktor Zapatoczny i inni redaktorzy GWno z własnej woli, lub z przymuszenia piszą takie artykuły mające na celu zniesławienie i szkodzenie Polsce.Gdyby tego nie zrobili zostali by wylani z pracy,tak jak chce się wywalić z pracy aptekarzy i wielu innych w różnych zawodach.którzy nie chcą robić zła,szkodzić Polsce.Ale jak to świadczy o tych redaktorach,że za mamonę są zdolni do niegodziwośći.
  Dzieci jako istoty bezbronne są poddawane praniu mózgów w złym kierunku,w różnych narodach,
  dzieci arabskie przeciw żydom,dzieci żydowskie przeciw nie żydom,wycieczki młodzieży z Izraela do Oświęcimia w asyście ochroniarzy Mossadu z bronią,młodzieży żydowskiej wmówiono,że to polskie obozy śmierci,i gdyby nie bierność i przyzwolenie Polaków ,to nie miało by to miejsca,dzieci żydowskie były tak przesiąknięte nienawiścią, poprzez pranie mózgów,że rzucały kamieniami w polskie dzieci i dorosłych.Powinno się zaniechać szerzenia nienawiści ,jeśli mamy żyć w pokoju, i nie wplątywać w to dzieci.Dorze że już nie chodzę do szkoły,bo mam niemiłe wspomnienia ,każdy prał dzieciom mózgi ,komuniści,żydzi o holokauście,itd.itp.,traktuje się dzieci jak stado debili którym chce si narzucić swój nienawistny sposób myślenia,aby czynić zło i osiągnąć niecne cele.
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 13:10
  Jak był wypadek samolotu z Kaczyńskim w Smoleńsku,to dzieciom w przedszkolu prano mózgi tym zdarzeniem,kazano rysować rozbity samolot i dawać komentarze.
 • Gość: jack IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.12, 13:38
  Już się gubię... a chciałbym wiedzieć
  Czy jak bez komentarza zamieszcę:
  pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ciepielowie_1939
  To pranie mózgów dzieciom?

  A jak z tytułem: "Rycerski Wermacht" to pranie?
  A jak ze znakiem zapytania:
  Rycerski Wermacht? To pranie?
  A jak z komentarzem:
  "Niemiecki sposób na uzdrowienie takiego SLąska ("Niemieckie osły" na lekcji historiiIP: *.dip.t-dialin.net
  Gość: fff 09.06.12, 09:44 Odpowiedz
  www.youtube.com/watch?v=RuJ9yKKU_FI
  ku pokrzepieniu serc....)
  To też pranie?

  Też?

  To jak , do cholery, mamy wychowywać Polaków????
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 14:59
  >To jak , do cholery, mamy wychowywać Polaków???? >
  Trzeba się zastanowić,to trudne wobec niegodziwości i zła sąsiadów i przybyszów z przed wieków,nie możemy odpłacać tym samym,bo to złe dla nas i naszych dzieci,wyrządzają przede wszystkim szkodę nam, nie im,jak odpłacasz złu złem ,to zło wygra ,bo nie cofnie się przed tym, przed tym Ty się cofniesz np.mordowaniem ludzi milionami.
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 15:42
  Zastanawiam się czy to nie jest prowokacja ,tzw.akcja fałszywej flagi.
 • Gość: do kamil IP: *.dip.t-dialin.net 15.06.12, 08:44
  Re: "Niemieckie osły" na lekcji dotyczącej historIP: *.com
  Gość: Kamil 10.06.12, 14:59 Odpowiedz

  >To jak , do cholery, mamy wychowywać Polaków???? >

  Uczyc prawdy i tylko prawdy

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11937426,Bili_kosami_i_motykami__Zydowki_sie_nie_bronily.html
  Okoliczności prawie takie same jak w Bzurach. Żydówki, wypożyczone z getta w Szczuczynie do prac polowych zostały zabrane z gospodarstwa i... zatłuczone na śmierć - kosami, motykami, pałkami. Potem zakopane na polu. Kto bił? Polacy, mieszkańcy Sczuczyna i okolic
 • Gość: ELWIRA IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.06.12, 20:35
  wyborcza.pl/magazyn/1,126715,11899151,_W_pustyni_i_w_puszczy__nie_dla_dzieci.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza
 • Gość: zygzak IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.12, 21:00
  Czytając Wasze komentarze uważam, że chyba nie rozchodzi się o sam fakt plakatów, ale o nauczyciela i dyrektorkę???
  Więc o co chodzi? Nie macie wrażenia, że to czysta prowokacja???
  Ktoś usilnie próbuje doprowadzić do zwolnienia ludzi, których nie zna? A może specjaliści/stki hospitowały tę lekcję? Jak możecie pisać, że ktoś jest do zwolnienia, po przeczytaniu takiego tekstu?
  A ciekawe jak pan Zapotoczny narysowałby taki plakat? Ciekawe czy wówczas popisał się taką kreatywnością, jak podczas przeinaczania faktów???
  Tak, jak napisał profesor - nie da się nie realizować podstawy programowej, bo nauczycielowi zostaną postawione inne zarzuty.
  "Kamienie na szaniec" to wspaniała lektura i na lekcji mówi się o akcjach dywersyjnych. To nie tajemnica, takie są fakty.
  Zastanówcie się jednak czy rzeczywiście chodzi o "te biedne dzieci"(cytat), czy o to, że ktoś usilnie chce komuś zaszkodzić.
  Myślę, że jeżeli każdy zajmie się swoją pracą, to będzie mniej takich nieprzyjemnych sytuacji. Niczemu nie służą takie oczerniające komentarze pana redaktora. Myślę, że redaktor naczelny powinien się zastanowić nad zwolnieniem pana Zapotocznego, a osoba, która usilnie próbuje doprowadzić do zwolnienia pedagogów, uciekając się do różnych sztuczek niech idzie do kościoła zmówić dziesięć zdrowasiek, ale obawiam się, że Bóg nie będzie chciał jej słuchać.
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 21:53
  >Myślę, że redaktor naczelny powinien się zastanowić nad zwolnieniem pana Zapotocznego>
  A jeśli to redaktor naczelny lub ktoś nad nim, kazał czy zasugerował redaktorowi aby tak napisał,tekstów prowokacyjnych jest w GWno dużo,i to by przemawiało za tym,że jest to programowe szkodzenie Polsce.
 • fyrlok 10.06.12, 22:16
  Polakowskie "wychowanie" :

  katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,11512075,Co_ci_Slazacy_do_mnie_mowia_.html
 • Gość: znam to .. IP: *.dip.t-dialin.net 10.06.12, 22:43
  Nauczycielka wpada w szał: - Kim wy jesteście? Hitlerowskimi bękartami! - krzyczy. I zaczyna trening z polskości - każe chłopcu czytać Mickiewicza i za każdym razem, gdy zamiast śpiewnej polskiej intonacji słyszy twardy śląski akcent, bije linijką. Po rękach, plecach, głowie.

  Więcej... katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,11512075,Co_ci_Slazacy_do_mnie_mowia_.html#ixzz1xQPcRQw1
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 22:49
  O proszę nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie mojego wpisy,że gazeta GWno programowo szkodzi szczuje i mąci.
 • Gość: Kamil IP: *.com 10.06.12, 22:50
  O proszę, nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie mojego wpisu
  ,że gazeta GWno programowo szkodzi szczuje i mąci.
 • Gość: jack IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.12, 23:31
  Jeżeli pozwolisz , Kamilu wrócę do:
  "Gość: znam to .. 10.06.12, 22:43 Odpowiedz
  "Nauczycielka wpada w szał: - Kim wy jesteście? Hitlerowskimi bękartami! - krzyczy. I zaczyna trening z polskości - każe chłopcu czytać Mickiewicza i za każdym razem, gdy zamiast śpiewnej polskiej intonacji słyszy twardy śląski akcent, bije linijką. Po rękach, plecach, głowie."

  Jakiż piękny text! Ausgezeichnet!!! Zadziwiło mnie to piękno zakrzepłe w strofach tych!!! zdarzyło się Wam coś słyszeć znajomego... ale nie możecie skojarzyć SKĄD ZNAJOMEGO?

  Czy to z tych czytanek jak to zła szlachta polska rozpijała chłopów pańszcyźnianych? Czy z powiastek jak to w Ameryce Murzynów biją? czy z filmu Leni "tryumf woli"? czy z najnowszych produkcji rosyjskich "1612" lub "taras Bulba"? Czy z propagandy Goebbelsa?

  Goebbels?????

  O! OOOOO! Właśnie! Zaraz zapewne nasze opolskie Niemiaszki poinformują struchlały świat że POLACY NAPADLI NA RADIOSTACJĘ W GLIWICACH!!!
  BO JUŻ Biją pokojowych Ślunzaków od kuca!!! Linijką biją biednych Ślunzoków od kuca!!!!
  Linijką!!!! Po plecach tych Ślunzoków od kuca!! Gdy tylko "zamiast śpiewnej polskiej intonacji słyszy twardy śląski akcent" - - linijkąąąąąąąąąąąąąąąą!!!!!MORDUJĄ !!!!!!!!!!!!111

  oLABOGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  mORDUJĄ ŚLUNZOKÓW OD KUCA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  bUNDESWEHRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LABOGA !!! BUNDESWEHRA!!!!! HILFE!!!! HILFE!!!!!

  MORDUJĄ ŚLUNZOKÓW LINIJKĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jak tylko śląski twardy akcent słyszą!!!! MORDUJĄ ŚLUNZOKÓW!
  Bo nie odróżniają Ślunzoków od Niemców!!!! Bo na Sienkiewiczu one chowane! Na kolonizatorów chowani przez sienkiewicza!!!

  ....................  Uffff... z\ęczyłem się. A wiecie co najgorsze? Najgorsze że nie mogę znaleść puenty!

  Bo co może powiedzieć przedstawiciel narodu który przez 12 lat nie potrafi zbudować głupiej korwety... na niemieckiej licencji?
  pl.wikipedia.org/wiki/Korwety_projektu_621
  Czym mogę zawstydzić reprezentantów kraju germańskiego ... odpowiedzą ze śmiechem: "czy Hitler gdyby tak budował korwety mógłby myśleć o podboju świata????"
  Ale co tam korweta...
  Gdzie nasze stocznie? Gdzie nasza elektronika? gdzie nasze huty?
  K ***!! Gdzie???
  Czy my w ogóle coś produkujemy własnego?
  Taka głupai japonia... przergrała wojnę, bomba atomowa... a słyszeliście żeby coś sprzedali (czytaj : rozkradli) Amerykanom?
  I czy do pomyślenia by japończycy wybierali Millera, Tuska, Murzyna, Biedronia, Grodzk... no, cholera wie co
  Wiecie , że Niemców w 39 więcej kosztowało podbicie... niż teraz???? Bo teraz to na nasz koszt?
  I jaką tu dać puentę na te w sumie prymitywne i prostackie zaczepki naszych miłych niemieckich sąsiadów???? • Gość: linijkom po puklu IP: *.dip.t-dialin.net 11.06.12, 00:02

  spiewnou polskou intonacjou....eeeeeeee taaam czlowiek, to tylko tuteeejszy...

  cojsik ci zaszkodziouo jack.
  Mozno za srogou porcja patriotycznyj historyje na roz. Wez po konsku to sie nie udouwisz.
  Ausgezeichnet. Es hat dich überrascht. Unglaublich.

 • Gość: Janusz Sawczuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.12, 07:43
  Jacku (dżeku) spróbuję ci pomóc. Przede wszystkim odsapnij po zmęczeniu i przeczytaj jeszcze raz twe strofy:) :
  I czy do pomyślenia by japończycy wybierali Millera, Tuska, Murzyna, Biedronia, Grodzk... no, cholera wie co
  Wiecie , że Niemców w 39 więcej kosztowało podbicie... niż teraz???? Bo teraz to na nasz koszt?
  I jaką tu dać puentę na te w sumie prymitywne i prostackie zaczepki naszych miłych niemieckich sąsiadów????

  Sam widzisz, że robisz kogel mogel, mieszasz wszystko, brakuje ci stalych punktów orientacyjnych, stalych fragmentów gry (to a propos), które pozwalają wygrywac.

  Zaczne od końca, czyli puenty.
  Puenta jest prosta: zwyciestwo ma wielu ojców. Naszym uroczym wydaje im się niemieckim sąsiadom jest miło, ze mają fajny punkt odniesienia: Niemcy, które odniosły historyczny sukces, bo od klęski 50/60 do "richtig fajnych Niemiec". 60 lat temu ci sami uroczy sąsiedzi brali na wyscigi polskie obywatelstwo, bo tamte germany były richtig nie fajne.

  Gdy RFN pod parasolem amerykańskim przez 60 lat rosła, Polska parciała, tak jak NRD.

  Gdy niemieccy wynalazcy (Braunowie i inni) oddali swe mózgi Amerykanom, polskie mózgi gniły już w Katyniu

  Dopiero dziś mozliwe jest twórcze przetwarzanie dorobku innych przez młode polskie mózgi. Ale to wymaga czasu. Choć osiągnięć jest sporo.

  Mentalność komusza ciągle jest w nas. Ale całe szczęście nasza stara generacja szybko ustepuje młodym (oby tylko nie nasladowali nas w złym)

  Czy polskie mózgi stać na przetworzenie korwety i F 16 na polskie ulepszone produkty? Nie zabieram głosu, bo nie siedzę w tej branzy, nie jestem w kursie dzieła... niech sie wypowiedzą znawcy. Pytanie jest inne: czy my tego chcemy i potrzebujemy. Zostawiam tę kwestię Sztabowi Generalnemu. Czy tam siedzą młode polskie mózgi? W coraz większym stopniu, ale ciągle pól na pół z mentalnością komuszą.

  I to by było na tyle.

  A co do tej linijki powojennej to proponuje: bez histerii ! To było zderzenie kultur.
  Co mój biedny Ojciec z Podlasia mógł wiedzieć o traumach ludu śląskiego? Starał się być poczciwy, uczciwy, ale i tak wychodziła z niego regionalna (podlaska) nieufność, bo nam dzieciakom ostrzegawczo mówił: ale z tymi Sz., P. i N. to sie raczej nie bawcie... a na pytanie alez dlaczego Tatusiu, odpowiadał: "bo oni są zweryfikowani". Ale juz jego syn pozwolił się dobrowolnie "zgermanizować" i czuję się tym autentycznie UBOGACONY !

  DLATEGO HISTORII UCZYĆ TRZEBA, ALE TOLERANCJI I OTWARTOŚCI NA KULTUROWY DIALOG I SZACUNEK TEŻ !
  CZAS SAM WYPLUKUJE TRESCI NIEPOTRZEBNE, ZBEDNE, NA ICH MIEJSCE WCHODZA INNE, WAZNE DZIS. ALE TRZEBA UWAZAC, BY NIE ZATRACIC TOZSAMOSCI, TEGO CO NAS SPAJA WE WSPOLNOTE NARODOWA I KONTYNENTALNA BO TAKI JEST WYMOG TEGO CZASU.

  WYMOG CZASU !

  Amen:)
 • Gość: jack IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.12, 09:53
  Z grubsza , stwierdzam , rozumiemy się.
  A szcegóły...

  Najistotniejsza rzecz to moim zdaniem:
  "ALE TRZEBA UWAZAC, BY NIE ZATRACIC TOZSAMOSCI, TEGO CO NAS SPAJA WE
  > WSPOLNOTE NARODOWA I KONTYNENTALNA BO TAKI JEST WYMOG TEGO CZASU.
  >
  > WYMOG CZASU !
  >
  > Amen:) "

  Pozwolę sobie tu szybko, bez głębszego przemyślenia zwrócić uwagę na :
  1. "> Gdy niemieccy wynalazcy (Braunowie i inni) oddali swe mózgi Amerykanom, polski
  > e mózgi gniły już w Katyniu"

  Pisałem o tym. m. i tu:
  forum.gazeta.pl/forum/w,65,135991985,136010297,Potomek_oprawcow_oskarza_potomkow_ofiar.html
  "Ile , bowiem, wart jest Naród i co stanowi Naród?
  ELITY! Elity kierują Narodem i stanowią za Naród.

  NARÓD JEST TYLE WART CO JEGO ELITY!!!

  (Tak nawiasem mówiąc nasze problemy obecne spowodowane są tym iż NIE MAMY ELIT (WYBITE W POWSTANIACH , WOJNACH I PRZEZ KOMUNISTÓW). I nie będzie lepiej dopóki się ich nie dochowamy - oceniam jakieś 60 - 100 lat) "

  2."> Czy polskie mózgi stać na przetworzenie korwety i F 16 na polskie ulepszone pro
  > dukty? Nie zabieram głosu, bo nie siedzę w tej branzy, nie jestem w kursie dzie
  > ła... niech sie wypowiedzą znawcy"

  Peem tak. moje dzieci wykierowałem na lekarzY.( Studiują!) Fach paskudny, studia straszne by nie powiedzieć slangiem syna - h*****. Syn ma zdolności i inklinacje konstruktorskie. Lubi fizykę matmę etc. naprawia maszyny jak jaki Ludwik XVI zegary czy zamki w drrzwiach.
  "A po co ja cię poślę na politechnikę - rzekłem patrialchalnie- jak w tym zasranym kraju ostatnie fabryki likwidują? Z lekarzenia w każdej dziurze wyżyjesz"

  (A tu mój kolega "Niemiec" (z "papierami", z Polski) ma syna. I ten do berlina na budowę maszyn bo w Niemcach popłatne i szacunek! A dla syna kolegi oferują stypendium, mieszkanie i pracę po studiach)

  Syn zaczyna medycynę. Przychodzi Niemiec; "Damy ci mieszkanie,fein zarobek, stypendium bogate - tylko podpisz że po studiach...
  Córka kończy. W Polsce nie ma specjalizacji. A tu przuchodzi na uczelnie Niemiec i oferuje: Specjalizacja a jaką chcesz - damy ci. I mieszkanie damy, i fein zarobek damy Tylko przyjedź do nas

  O co chodzi?
  Wie Pan kto idzie teraz na medycynę? NAJZDOLNIEJSI! nAJBYSTRZEJSI, NAJLEPSI.
  MÓŻGI!!!!
  pRZYSZŁE ELITY tego kraju!!!!

  Nie piszę żeby się chwalić z dzieci. naświetlam problem: Zdaję pytanie: czy Niemcy nie są w stanie sami naprodukować sobie lekarzy? Ależ są! Nie są głupi i leniwi też nie są!
  Mogą!Ale im chodzi o Polaków!

  A są bardzo niebezpioeczni. Już po pół roku pracy z nimi czułem się jak w domu. Odpowiadała mi ich słowność, solidność, dokładność, poczucie obowiązku....
  Pamięta Pan film: "najdłuższa wojna nowoczesnej Europy"? Podziały - za Polską nieuczeni, prości .Za Niemcami - którzy się wykształcili...
  Doskonale Pan sam to określił:
  "Ale juz jego syn pozwolił się dobrowolnie "zgermanizować" i
  > czuję się tym autentycznie UBOGACONY !"

  Powie Pan że fobia? Że nie ma problemu 'bo ojczyzna tam gdzie dobrze"? I że to "WYMÓG CZASU" żE "UBOGACIĆ" się trzeba???


  Już w V wieku zauważono:
  "Rzecz to piękna zaprawdę, gdy krocząc w pierwszym szeregu,
  Ginie człowiek odważny, walcząc w obronie ojczyzny;
  Kiedy atoli swe miasto i ziemię żyzną porzuca,
  Wnet żebrakiem się staje – los to najgorszy ze wszystkich –
  Jako że z miłą swą matką i ojcem staruszkiem się błąka,
  Dzieci maleńkie przy sobie mając i prawą małżonkę.
  Wówczas wrogość go wita wśród ludzi, do których przybędzie
  Przed niedostatkiem uchodząc, biedą nieszczęsną trapiony,
  Hańbą rodzinę okrywa, zeszpeca wygląd swój świetny,
  Wszak niesława, a także zło tuż za nim podąża."


  Pytanie mam takie:
  czy takich UBOGACENych Polaków będzie stać na stać na przetworzenie korwety i F 16 na polskie ulepszone pro
  > dukty?

  I najważniejsze: NA CHWAŁĘ JAKIEGO PAŃSTWA BĘDĄ EWENTUALNIE PRZETWARZAĆ???

  Bo myśmy już mieli okres ... WYMOGU TEGO CZASU. Ot chociażby VI armia ge. Paulusa. Wszak to głównie Ślunzacy...Polacy czy.. PRUSKIE mięso armatnie?


  PUenta:

  Pisze Pan:
  "Sam widzisz, że robisz kogel mogel, mieszasz wszystko, brakuje ci stalych punkt
  > ów orientacyjnych, stalych fragmentów gry (to a propos), które pozwalają wygryw
  > ac."
  A właśnie tu Pan się mylisz;
  Mój stały punkt orientacyjny jest prosty. Przegrywamy bitwę (nie pierwszą w naszej bogatej historii) ale najdłuższ wojna nowoeczesnej Europy trwa. Stać w niej po właściwej (NASZEJ) STRONIE tO JEST WŁAŚNIE, moim zdaniem, WYMÓG TEGO CZASU:

  Skoro więc błędny wygnaniec żadnego nie budzi współczucia,
  Żadną czcią się nie cieszy, przyszłość też rodu niweczy,
  Walczmy mężnie w obronie tej naszej ziemi i dzieci,
  Choćbyśmy zginąć musieli, życia swojego nie szczędźmy.
  Nuże, młodzieńcy, walczcie, a jeden przy drugim niech wytrwa,
  Myśli o szpetnej ucieczce nie dopuszczajcie, ni strachu,
  Ale sercom w swych piersiach przydajcie wielkości i męstwa,
  Lęk przed życia utratą, z wrogiem się starłszy, odrzućcie,
  Tych zaś, którym już wiek poruszania się lekkość odebrał,
  Nie zostawiajcie, uchodząc z bitwy, starców czcigodnych. (...)
  Zatem niech każdy wytrwa w rozkroku stając, a obie
  Nogi niech oprze o ziemię mocno, i zęby zaciśnie. • fyrlok 11.06.12, 00:57
  A czy ucza ich tez o "ociekajacej krwia" przedwojennej historii Polski ?  pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Rozwadowski

  Więzienne warunki egzystencji gen. Rozwadowskiego i jego towarzyszy były ciężkie, cele stanowiły jedną wielką ruinę, nie były ogrzewane, a ambulatorium zamknięte. Po interwencji jednego z zastępców komendanta, dawnego podwładnego generała z czasów obrony Lwowa, wyremontowano cele dla generałów. Zdaniem niektórych badaczy to właśnie wtedy postanowiono otruć gen. Rozwadowskiego, malując ściany jego celi farbą z arszenikiem. Znane są co najmniej dwie, zasługujące na uwagę hipotezy dotyczące podania generałowi śmiercionośnej substancji. Według informacji gen. Machalskiego i Stanisława Rozwadowskiego ściany celi, w której przebywał gen. Rozwadowski na Antokolu były malowane farbą z arszenikiem. Informacja ta jest prawdopodobna, ponieważ w tym czasie istotnie przeprowadzono remont więzienia i malowanie cel. Większość relacji skłania się jednak ku drugiej hipotezie, że generał został otruty 18 maja 1927 roku w czasie podróży koleją z Wilna do Warszawy, gdzie podano mu kanapki z pokrojonym włosiem końskim, co w efekcie spowodowało owrzodzenie jelit. Nie jest wykluczone, że zastosowano obie wymienione metody

  Więzienie spowodowało, że generał wyraźnie podupadł na zdrowiu. Ponadto dużym ciosem było dla niego zaginięcie gen. Zagórskiego. Władze oskarżyły go o dezercję, ale Rozwadowski znając generała, wiedział że jest to oszczerstwo i że Zagórski najprawdopodobniej padł ofiarą mordu politycznego. Rozwadowski obwiniał się o los Zagórskiego. Według niego powodem zgładzenia towarzysza niedoli, było to, iż przy zwalnianiu wyjawił, że Zagórski pisze pamiętniki, w których ten oskarżał Józefa Piłsudskiego o agenturalną działalność w latach I wojny światowej[29].

  Nie brakowało domysłów i podejrzeń, co do przyczyn śmierci. Jednak władze zabroniły sekcji zwłok. Płk dr Bolesław Szarecki, który odbył konsylium z lekarzami badającymi zwłoki generała stwierdził, jako więcej niż pewne, otrucie. Podobnie uważał słynny chirurg lwowski, prof. Tadeusz Ostrowski, badający generała na krótko przed jego śmiercią. Zakaz przeprowadzenia sekcji zwłok, nie pozwolił ustalić przyczyny zgonu. Sam generał twierdził, że gdy eskortowano go z Wilna, podano mu dziwnie smakujący posiłek. Podejrzewano, że w kanapkach znajdowało się włosie końskie, powodujące owrzodzenie jelit, lub zmielone szkło


  por. Korfanty itd. !!!!!!
 • Gość: jack IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.12, 07:36
  A po co sięgać aż do przedwojnia? Patriotów morduje się codzień:
  www.youtube.com/watch?v=SZz1I3j107U
  ksymenes.salon24.pl/295812,tajemnicze-i-przedziwne-smierci-samobojstwa-w-iii-rp
 • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 11.06.12, 11:19
  Takie argumenty, ze "zostalismy skundleni, bo wybito nam elity" powtarzaja sie w Polsce b. czesto.
  Cos w tym moze byc, ale elity wybijano tez innym narodom, a Czechy akurat stracili niby na
  poczatku wojny XXX-letniej i jeszcze teraz za tymi arystokratami placza-co uwzam za lekkom
  przesade.Serbowie posuwaja sie nawet do Bitwy na Kosowym Polu i w kazdym patriotycznym
  serbskim domu wisi ten obraz umierajacych bohaterow, pojonych przez hoze dziewice.
  Ciekawe, ten argument wyciagalo nawet SS chcac jak najszybciej skonczyc to powstanie w Warszawie i przychodzili z takimi argumentami "jak mozecie tak bezsensownie poswiecac wasza
  wspaniala mlodziez..."-ale co to pomoze, jak ktos sie uprze....
 • Gość: Collonna IP: *.pool.mediaWays.net 11.06.12, 11:29
  P.S.
  To, ze w ostatnich dwoch wojnach w ponad 90 % wybito pruskich junkrow uwazam za tzw.
  "Glücksfall für Deutschland"
 • Gość: Jan IP: *.pools.arcor-ip.net 11.06.12, 14:35
  Dyrektorka szkoły Elżbieta Syrytczyk mówi, że nie uczestniczyła w zajęciach, podczas których powstały plakaty uczniów. - W założeniu miały zachęcić uczniów do rozwijania umiejętności używania słownictwa perswazyjnego i poszukiwań alegorycznych odniesień - przekonuje. Jej zdaniem zajęcia wypadły pomyślnie. - Część rysunków odwołuje się do Sienkiewiczowskiej koncepcji pokrzepiania serc, natomiast inne prezentują siłę i męstwo polskiego oręża - twierdzi dyrektorka.

  Więcej... opole.gazeta.pl/opole/1,35114,11896470,_Niemieckie_osly__na_lekcji_dotyczacej_historii.html#ixzz1xUAmpIFe

  Jestem zszokowany zadowoleniem dyrektorki z osiągniętych rezultatów tej swoistej lekcji nienawiści. Jaki cel ma organizowanie 70 lat po wojnie ćwiczeń w wymyślaniu przez dzieci haseł dywersyjnych przeciw Niemcom. Czy w Biadaczu jesteście zagrożeni niemiecką agresją militarną? Czy dla "rozwijania umiejętności używania słownictwa perswazyjnego i poszukiwań alegorycznych odniesień" dzieci w drugiej klasie, potrzeba uciekać się do przywoływania wojennych okropieństw? Jak można tak podstępnie nasycać młode umysły nienawiścią i jeszcze eksponować jej efekty na internetowych stronach szkoły. Zaprezentowane rysunki pokazują efekty nauczania w tej szkole. Porażające ogromem szkód wyrządzonych już w młodych umysłach uczniów. Czy kuratorium nie widzi co tam się wyprawia?
 • Gość: jack IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.12, 20:06

  Gość portalu: Jan napisał(a):
  "> Jestem zszokowany zadowoleniem dyrektorki z osiągniętych rezultatów tej swoiste
  > j lekcji nienawiści."

  Filmiki na stronie 3 i 4 obejrzyjcie i "UBOGACAJCIE SIĘ":

  komediowo.pl/page,3,title,Jak-smieja-sie-z-Polakow-w-zagranicznych-skeczach,wid,14230743,wiadomosc.html
 • Gość: rain IP: *.play-internet.pl 11.06.12, 23:02
  a wiecie co najtragiczniejsze w tym wszystkim: autorzy tych rysunków.,

  na rysunku z czołgiem widnieją wyłącznie śląskie nazwiska, czyli wnuki rysują plakat, gdzie czołg rozjeżdża ich dziadków.
 • Gość: gosc IP: *.dip.t-dialin.net 12.06.12, 15:08
  Gość portalu: rain napisał(a):

  > a wiecie co najtragiczniejsze w tym wszystkim: autorzy tych rysunków.,
  >
  > na rysunku z czołgiem widnieją wyłącznie śląskie nazwiska, czyli wnuki rysują p
  > lakat, gdzie czołg rozjeżdża ich dziadków.

  Przeciez o to chodzi tym szanownym panstwom pseudopatriotycznym rodem z prl.
  Pod pretekstem historycznej pamieci, poklocic i zmanipulowac juz dzieci ze soba, na my i oni.
  A jak sie slaska i slaskoniemiecka mlodziez czyli zakamuflowanych, "przeonacy" czytaj oglupieje i porozni to jeszcze lepiej, to bedzie mozna meldowac, ze zadanie wykonane.

  Dlaczego nie namaluja bmw-jow, tych antypolskich produktow niemieckich,
  tak czesto uzywanych przez patriotycznych O-polakow do rozjezdzania swoich rodakow na przejsciach dla pieszych albo taranowania przydroznych drzew poniemieckich.
 • Gość: obserwator IP: *.com 12.06.12, 17:29
  Ta prowokacja została zmontowana przez bżydów,aby skłócić między sobą narody,a oni na tm skorzystają.Tak robią od wieków,tak robili na Ukrainie,napuszczali Ukraińców na Polaków i odwrotnie,stworzyli w okresie między wojennym bandy UPA,i to się na nich zemściło,bo upowcy ich pierwszych pomordowali, i tutaj chcą stworzyć bandy nacjonalistyczne, aby osiągnąć swoje niecne cele ,i potem niech nie płaczą ,że spotkał ich koloejny Holokaust, o wiele gorszy od poprzedniego,i niech o niego nie obwiniają niewinnych ,tylko siebie,co posieją to zbiorą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.