Komentarze do artykułu

Samochód roztrzaskał się na latarni. Co na to kierowcy? [WIDEO]

Tylko co 10. kierowca zatrzymał się, by udzielić pierwszej pomocy mężczyźnie, który uderzył samochodem w latarnię. Większość omijała poszkodowanego szerokim łukiem - to bilans nietypowej akcji społecznej, którą przeprowadzono na ul. Bohaterów Monte Cassino, jednej z najruchliwszych dróg Opola.

Samochód roztrzaskał się na latarni. Co na to k... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Świetny pomysł na akcję. Następnym razem gdy zobaczę rozbity samochód nie zatrzymam się, bo to przecież tylko jakaś prowokacja ... <załamka>.
    • Gość: sss IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.12, 16:01
      tez tak bylo, w realu, co dwudziesty sie zaytzrymal. Moj maluch ze starskanym przodem, pokoziolku i dachowaniu, zostal postawiony na czterech kolach,przez ludzi z wi0ski. Z robitych sliokow z malinami troche pocieklo na klape bagaznika, albo na to co bylo nia uprzednio, Stanalem obok auta i chcialem zatrzymac samochod, aby poprosic o podeslanie Pomocy drogowej, Przez kwadrans jeden sie zatrzymal i jescze szybciej odjechal, Gostek emeryt z wioski w robocztm drelichu nawijal,ze razem z synem malucha swego czasem naprawiaja itd, po kwadransie aby zobaczyc przedni ukl;ad jezdny polozyl sie pod maluchem, Wtedy zatrzymaly sie dwa auta, z belkotu kierowcow zrozumialem, ze czlowiek przejechany jet po maluchem,,...

Niby dwu mialo powidomic Pomoc drogowa, efekt ze wugodzin zatrzymywania.

Ostatecznie gdy drugi raz radiowoz sie zatrzymal . pierwszy raz formalni9e, stwierdono ze ofiar nie mato i sprawy nie ma.. drugi raz jak sie zatrzymal; to uprosilem aby mi wezwal pomoc drogowa / akurat wteduy w 1981 roku Zuk pomocy drogowej z krosna byl zepsuty/

no to funkcjonariuzs biorac moje swiece zapasowe do reki stwierdzil, ze ciezko takie kupic,powiedzialeem wez Pan sobie, wzial linke sprzegla zapasowa i to samo, nastepnie powiedzial ,pomoge Panu, zaraz bedzie wracal kierowca autobusu z lewizny to pomoze, Zatrzymal i powiedzial po ludzkum pomoz koledze usprawnic auto ,albo karta drogowa ,ktora wskazuje ze powonien byc gdzie indziej i jakie kursy robic ,pojedzie na Komnde..../pomogl odbic nabite blachy na nadkola itd godzine zapierniczal,nic ode mnie nie chcial nawet na piwo, tylko czekal na zwrot swoich papierow przez funckjonariusza,

Czyli na brac kierowcow gowno mozna liczyc,jak rozwalisz auto . na tarsie nizebyt uesczcanej , to mozesz nie doczekac pomocy.

a mkierowcy sa tez ciule, tez w krosnienskim to bylo powiecie, stal maluch na poboczu i machali raczkami, zatrzymalem sie i uslyszalem :kazde pieniadze place, czy mam moze zapasowa pome paliwowa do malucha, mialem sprawna uzywana na zapasie, dalem sami z rodzina , maly posilem termnos itd, zamontowali, odpalili, i awantura sie zaczela, miedzy para. ile mi dac, zedurny byl,ze kazde p[ieniadze, ze mozge ssobie zazyczyc nie widomo ile, ze 100pln, moze dac, ale pompa uzywanam, to moze warta a moze nie warta 100pln. Odjechalismy, nic od nich juz nie chcialem reki im tez nie chcialem juz podac
    • Gość: mbb IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.12, 16:51
      Ja żem stanął mimo że cała ta sytuacja wyglądała mało wiarygodnie. Po pierwsze uszkodzenia nie pasowały do słupa który nie był uszkodzony ludzie nie wisieli na pasach w aucie i zachowywali się mało powypadkowo. Bardziej to wyglądało na ściąganie auta z zadawnionej stłuczki choćby z powodu że Lupo nierozbite stałow pobliżu.
      SKNOCONE i Niemiarodajne. Gn oj łajno i bagno a nie prawdziwe badanie. Zabawa gó...aży. Jestem przeciw.
      • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.12, 17:38
        ale ty spostrzegawczy jestes! pozazdroscic! tyle szczegolow zauwazyles, a mimo to ukmnelo ci, ze tylko jeden poszkodowany byl? a nie jak piszesz "ludzie, ktorzy mieli wisiec na pasach".
        fajna akcja, tylko nerwow troche kierowcom napsula - ja myslalam, ze wypadek byl naprawde i dalam po hamulach ile wlezie
        • Az dziwne ze przez te idiotyczna akcje nie doszlo do prawdziwego wypadku lub stluczki...

--
          Sahara Zachodnia (i okolice)
        • Gość: mbb IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.12, 23:31
          Widocznie trafiłem na zły moment bo przy aucie było kilka osób. Może już kończyli akcję ?
          Jestem zawodowcem a więc zauważam dużo szczegółów bo instyktownie odtwarzam sobie przebieg zdarzenia a tego nie bardzo było jak odtworzsyć . nAuto uderzone w słup a bite po obu reflektorach? Amatorszczyzna. Szczegółów pamiętam jeszcze więc ej np zielone Lupo

Oczekuje od autora tekstu w GW drugiego artykułu w którym to określi on podstawę prawną i legalność takiej zabawy. Podobnie oczekuję zajęcia stanowiska przez Policje i Administratora drogi
          Głupki precz
    • Gość: DFF IP: *.252.19.65.internetia.net.pl 08.09.12, 17:56
      A przecież zgodnie z prawem nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w niebezpieczeństwie jest przestępstwem. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Ta osoba nie była w niebezpieczeństwie więc po co się zatrzymywać. Ciekawe co by organizatorzy powiedzieli gdyby ktoś na widok tego "wypadku" doznał szoku, ataku serca, koszmarów, czy samego wypadku.
    • Gość: Gosia IP: *.play-internet.pl 08.09.12, 18:13
      Jakieś 20 m przed tą inscenizacją był ustawiony plakat z tekstem" uwaga inscenizacja, proszę się nie zatrzymywać". Jechałam tam około 10.30. Po co taka szopka..
    • Gość: KIEROWCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.12, 20:00
      CO ZA BZDURA..JECHAŁEM TAM RANO...Z DALEKA WIDAĆ BYŁO SZTUCZNOŚC TEGO WSZYSTKIEGO ... OBOK STAŁO DRUGIE AUTO..NA POBOCZU NIBY TO ZASŁANIAJĄC KAMERE KTÓRA I TAK BYŁO WIDAĆ...I SUGEROWAŁA ZE JUZ KTOS SIE ZATRZYMAŁ I POMOC JEST W DRODZE...PO DWOCH SEKUNDACH PADŁO W AUCIE ...JEDZ DALEJ, TO INSCENIZACJA JAKIS FILM KRECA
    • Gość: gościuś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.12, 20:46
      Jak ci organizatorzy tacy wspaniali to niech się razem z redaktorkiem kóry w tym brał udział przedstawią z imienia i nazwiska.
      PROKURATURA MA OBOWIĄZEK Z URZĘDU SPRAWDZIĆ CZY TO BYŁO LEGALNE, CZY KAŻDY MOŻE INNYCH NARAŻAĆ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO.
      CZEKAM NA REAKCJĘ PROKURATURY NA TEN NIEBEZPIECZNY WYGŁUP!!
      CO ROBI UTRZYMYWANA Z NASZYCH PODATKÓW POLICJA? NIE WIDZIAŁA, NIE SŁYSZAŁA, TO I PEWNIE NIE MYŚLAŁA
    • Gość: jacek IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.12, 21:26
      Przejeżdżałem obok - nie zatrzymałem się bo było tam już sporo osób więc pomoc nie była potrzebna , trochę słabo to było zaimprowizowane bo od razu wydało się dziwne ułoożenie samochodu ...
    • Twórcom eksperymentu proponuję, przed następnym tego typu projektem, przeczytanie książki Roberta Caldiniego "Wywieranie wpływu na ludzu". Szczególnie polecam rozdział 4 - "Społeczny dowód słuszności". Z tego co jest tam napisane wynik tego typu eksprymentów jest stosunkowo łatwy do przewidzenia. Już kilkadziesiąt lat temu, na bazie wydarzeń autentycznych, nie eksperymentów i dużo bardziej bulwersujących niż opisany projekt, badacze psychiki ludzkiej doszli do wniosku, że tak właśnie reaguje człowiek w tego typu sytuacjach. Co ciekawe nie nazywają tego znieczulicą lub tp. Udowodnili, że żeby człowiek zareagował adekwatnie do tego typu sytuacji potrzebuje tytułowego "społecznego dowodu słuszności" - czyli reakcji innych ludzi. Trochę to skomplikowane, ale chyba właśnie ludzka psychika jest tak skomplikowana. Proponuję więc nie epatować takimi inscenizacjami, ale zastanowić się jak w takich sytuacjach dostarczać społecznych dowodów słuszności.
      • W uzupełnieniu do poprzedniego mojego komentarza. Autorzy odkrywają coś co gdzieś na świecie odkryto jakieś 50 lat temu.
        Chodzi mi o ten fragment:
        "Co ciekawe, w trakcie eksperymentu zauważono pewną prawidłowość: jeśli jedno auto zaczyna hamować, także kolejne się zatrzymuje."
        Z tego co zrozumiałem z książki Caldiniego to właśnie na tym polega społeczny dowód słuszności. Ale o tym wiadomo już od kilkudziesięciu lat. Dziwi mnie, że tak poważne (potencjalnie w skutkach) eksperymenty nie są konsultowane przez osoby, które się na tym znają.
        Nie chodzi chyba o to, żeby odkrywać dawno odkryte, ale żeby tę wiedzę wykorzystywać do uświadamiania nam jak jesteśmy skonstruowali, w czym nie ma nic bulwersujacego, ani tym bardziej ciekawego. Niestety z artykułu wynika, że jesteśmy bandą znieczulonych typów, a z obiektywnej naukowej wiedzy wynika chyba coś innego...
        Fajnie byłoby, gdyby eksperyment przynajmniej na tym etapie (czyli dyskusji o jego zaobserwowanych skutkach) skomentował ktoś fachowy - psycholog, socjolog lub tp. (Dla mnie byłoby to ciekawe, bo mógłbym przekonac się czy dobrze zrozumiałem Caldiniego)
        • Gość: mbb IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.12, 12:50
          a ja nadal oczekuję , że skomentuje to autor artykułu w kontekście legalności działań
          • Gość: gość IP: *.252.28.114.internetia.net.pl 10.09.12, 00:37
            w imieniu organizatora powiem tyle wszystkie zgody zarządcy dróg policji marszałka i prezydenta były załatwione, wcześniej był kręcony film jakbyście nie zauważyli albo nie przeczytali dokładnie tekstu dlatego ta tablica z napisem była wystawiona żeby nie zatrzymywali się inni a badanie było prowadzone po godzinie 12 tej.
            Teraz się tłumaczycie niby brakiem legalności akcji lepiej rozliczcie się sami z własnym sumieniem a nie psioczycie na wszystko
    • Gość: desperados IP: 83.0.12.* 10.09.12, 08:22
      Myślę, że psycholog niejaki doktor Grzyb, czytając Wasze wywody znalazł by również na to jakieś książkowe (i psychologiczne) wytłumaczenie.
    • Gość: mat IP: *.taborszynowy.com.pl 10.09.12, 13:37
      zapomnieli dodać że 30 m przed była tablica INSCENIZACJA WYPADKU

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.