Dodaj do ulubionych

Opole walczy z hałasem. W nocy pojedziemy 40 km/h

IP: 217.173.195.* 11.06.13, 10:18
Nie zapominajmy też o pociągach. Mieszkam przy Prószkowskiej i teraz przy otwartych oknach za każdym razem gdy jedzie pociąg to mnie budzi. Czy może też jak ograniczymy ich prędkość to zmniejszy się hałas i będę spał spokojnie?
Edytor zaawansowany
  • Gość: opolanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 10:34
    Może już wystarczy tego terroru wobec kierowców, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami a na początek wyeliminujemy bandytów drogowych, którzy są jednocześnie bandytami akustycznymi. Ostatnio w Opolu pojawiły się nowe ograniczenia do 30 km/h, na tych odcinkach zwolnili tylko uczciwi kierowcy bandyci drogowi i akustyczni nie. Więc dlaczego przez ich pryzmat władze oceniają jazdę pozostałych kierowców. Korzystając z okazji wspomnę jeszcze o jednej rasie poruszających się po drogach, ta rasa to śmieć drogowy. Smiecia drogowego poznamy bardzo łatwo z okien jego samochodu wylatują śmieci, bardzo często są to opakowania po McDonaldzie. Smieć drogowy to bardzo często śmieć ludzki tylko ukryty.
  • Gość: grant IP: *.devs.futuro.pl 11.06.13, 21:39
    tak najpierw wyeliminować z ruchu bandytów drogowych na dwóch i czterech kołach z poprzerabianymi samochodami i motocyklami, ze zmienioną pojemnością silników, przerobionymi tłumikami itd. Takie pojazdy nie spełniają wymagań homologacji, które im przyznano. Pozostaje kwestia czy stacje diagnostyczne i Policja mają stosowny sprzęt a jeżeli tak to czego z niego nie korzystają.
  • Gość: dd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 11:13
    Trzeba coś zrobić z samochodami i motocyklami z niestandardowymi, głośnymi układami wydechowymi, od tego bym zaczął.
  • jawor10 18.06.13, 09:58
    Kontrola decybeli z rur motocykli - powyżej 93 dB - odbieranie dowodu rejestracyjnego
  • jureek 11.06.13, 11:19
    Myślę, że akurat w Opolu, gdzie tyle jest jeszcze ulic z kocimi łbami, taki cichy asfalt, to fanaberia. Nie lepiej byłoby położyć najpierw choć zwykły asfalt na tych wszystkich hałaśliwych kocich łbach w centrum?
    Jura
  • sszota3 11.06.13, 21:31
    jureek napisał:

> Myślę, że akurat w Opolu, gdzie tyle jest jeszcze ulic z kocimi łbami, taki cic
    > hy asfalt, to fanaberia. Nie lepiej byłoby położyć najpierw choć zwykły asfalt
    > na tych wszystkich hałaśliwych kocich łbach w centrum?
    > Jura
    ==========================
    Pomysł mi się bardzo podoba, niekoniecznie z powodu zmniejszonego hałasu ;)
    Jak jadę rowerem po tych brukach to mi wszystkie plomby w zębach dzwonią...
  • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.13, 22:15
    No to zwolnij, jako i ja robię i nic mi nie dzwoni a zęby mam swoje
  • jureek 11.06.13, 22:44
    Gość portalu: behemot napisał(a):

> a zęby mam swoje

Poważnie, masz swoje? Bo ja mam po dziadku :)
    Jura

• jureek 11.06.13, 22:42
    sszota3 napisał:

> Pomysł mi się bardzo podoba, niekoniecznie z powodu zmniejszonego hałasu ;)

Przewiduję jeszcze jedną korzyść - zdecydowanie mniej rowerzystów jeżdżących w centrum po chodnikach.
    Jura
  • Gość: zizu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 11:30
    Może lepiej się wyprowadzić na wieś jak hałasik przeszkadza?
  • b2c 13.08.19, 23:05
    Szczególnie hałasik tych co ze wsi przyjeżdżają!
  • Gość: citizen IP: *.opole.hypnet.pl 11.06.13, 11:43
    To jest jakaś paranoja. Każde autko ma układ wydechowy, który tłumi hałas wydobywający się z silnika, tak skonstruowany że spełnia normy określone wysoko wyśrubowanymi normami. Pozostałe czynniku hałasu pochodzące z pracy elementów układu przeniesienia mocy i z kontaktu opony z podłożem też są, badane aby otrzymać homologację i móc wprowadzać pojazd do obrotu rynkowego. Ale nasi urzędnicy są mądrzejsi oni wiedzą lepiej!! To mniej więcej tak jak z tymi śmieciami. Ludzie sami dbali o to aby nie zarośli brudem. Mieli jakiś umowy na odbiór śmieci (odpadów), ale co ?? Urzędnik rozwiązał ten problem!! Jest korupcja, jest drożyzna jest bajzel.
    Zostawcie ten hałas – bo możecie tylko to spi…ć!!!
  • Gość: stefanfspanialy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 13:03
    A moze tak przywalic mandat tym , ktorych auto lub motocykl , przekracza , dopuszczalne normy kilkukrotnie , tak ze 20 tys i bedzie po klopocie , Panstwo Urzednicy zapomnialem o niektorych waszych pociechach , ktore popisuja sie pojazdami , ktore maja poprzerabiane uklady wydechowe , najpierw sprawdzcie co macie w domu pozniej zabierajcie sie za innych , u siebie zrobcie porzadek
  • Gość: grant IP: *.devs.futuro.pl 11.06.13, 22:20
    przywalić i odebrać dowód rejestracyjny aż do czasu spełnienia norm zgodnie z homologacją jaka została wydana na dany pojazd
  • Gość: Lesio IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.13, 13:09
    I dobrze bo hałas będzie mniejszy i skończy się rozjeżdżanie zwierzątek pod byle pretekstem! Teraz zauważysz i zahamujesz!
  • Gość: kot IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.13, 15:20
    Ja przyśpieszę.
  • Gość: jio IP: 84.39.162.* 11.06.13, 13:57
    To hałasują dziury w drogach i popękany asfalt.
    Zaszpachlować dziury, wypolerować asfalt i będzie bez hałasu.
  • g0sc 11.06.13, 14:58
    Było o tym już parę dni temu, już nawet wiadomo że ograniczenia nie będzie, autor ma parę dni poślizgu ale co tam ..
  • Gość: Heniek IP: *.com 11.06.13, 15:41
    W ramach walki z halasem powinno sie zakazac sprzatania po nocy.
    Mnie o 12-4 w nocy budza sprzatacze ze swoimi smieciarami.
  • Gość: Gustaw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.13, 23:29
    Popieram! Gratuluję pomysłu sprzątania chodników dmuchawami do liści czy czego tam używają... Wspaniały odgłos przypominający piłę spalinową w środku nocy!
  • Gość: berenika IP: *.meganet.opole.pl 11.06.13, 19:25
    Żeby mi tak ktoś pomógł w sprawie hałasu jaki wytwarza mój sąsiad z góry i jego rozwydrzone bachory ....
    Położył sobie panele bez warstwy wyciszającej . Bachory ma straszne , sam też niezłe chamisko ... i co robić ? Jak poprosisz ,żeby się wyciszyli to jeszcze mordę wydrze , bo przecież jemu i jego bachorom wszystko wolno .A jeżeli mnie to przeszkadza w odpoczynku ,w pracy i w życiu to jest mój problem , nie jego.
    Chamstwo i brak empatii niektórych osobników to jest dopiero problem . Nie do rozwiązania.
  • Gość: iwona IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.13, 20:31
    A dlaczego nikt nie pomyślał o nieszczęsnych mieszkańcach opolskiego ronda? Tam jest hałas! I dlaczego nikt nie zainteresuje się motocyklistami pędzącymi z ryczącymi silnikami przez wzmiankowane rondo? To są decybele! W środku letniej nocy przy otwartym oknie - nieboszczyka na nogi postawi. Czy Ratusz i policja nic w tej materii nie są w stanie zrobić?? Sama sobie odpowiem: nic ich to nie obchodzi.
  • Gość: lord IP: *.play-internet.pl 12.06.13, 00:30
    nie trzeba było kupować mieszkania przy rondzie - głównego skrzyżowania miasta - i nie byłoby problemu.

A w Opolu tak zawsze - mieszkają na rynku i płaczą, że ogródki piwne. Mieszkają przy przelotówce i hałas im przeszkadza. Wypad na wieś, tam będziecie mieli cicho!
  • Gość: iwona IP: *.dynamic.chello.pl 12.06.13, 20:13
    Nie wszyscy mają możliwość mieszkania w rezydencjach jak lordowie. Od rzeczywistości to lord jest daleko. Może Jan lordowi wytłumaczy, skoro lord taki ciężko myślący. Albo niech lord sam ruszy głową jadąc na wieś do swojej wiejskiej rezydencji. Ciszy życzę i mniej problemów z myśleniem
  • Gość: Lucky Strike IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 21:57
    C.I.U.L.E.
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 22:42
    jest ze 100 kanałów i jedzie sie slalomem a ruch jest spory, motory scigają sie weekendami po tej ulicy. Ulica była robiona 5 lat temu dlaczego tak to spartolono? Ktoś walczy z tym hałasem czy to wasze puste slogany?
  • Gość: lord IP: *.play-internet.pl 12.06.13, 00:34
    40 km/h na Niemodlińskiej? ale w którym miejscu? przy jednostce czy gdzie? jedna z głównych ulic wyjazdowych z miasta, to jasne, że tam zawsze jest hałas. Jeśli ktoś chce ciszy, to niech po prostu nie kupuje mieszkań przy głównych ulicach miasta wojewódzkiego tylko wyprowadzi się na wieś
  • Gość: Katia IP: *.dynamic.chello.pl 12.06.13, 08:06
    Najlepiej wyjść z samochodu i go pchać, będzie ciszej!!!A może te pieniądze wydać na coś rozwój i promocję naszego grajdołka??!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka