Re: Dwa wydziały na opolskich ...

Komentarze do artykułu

Dwa wydziały na opolskich uczelniach to czołówka naukowej Polski

Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydział Budownictwa Politechniki Opolskiej otrzymały najwyższą ocenę przyznawaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - kategorię A

Re: Dwa wydziały na opolskich uczelniach to czołó

Autor: Gość: kermicie nmieszaj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.13, 15:58
Mówimy o ocenie w polskich uczelniach.
w ocenie parametrycznej są brane różne elementy wycenione w punktach. to daje określone miejsce.
tyle że w ramach różnych dziedzin i dysyplin obowiązują różne skale. to że w ramach dziedzin - jestem w stanie zrozumieć. ale to że w ramach tej samej dziedziny, różne skale obowiązują w różnych dyscyplinach - nie rozumiem.
powiem wprost - to że akurat teraz wydzialy budownictwa są nie za mocne na takich uczelniach jak Politechnika Warszawska, Wroclawska i kilka innych, sprawia, że ktoś znalazł się w kategorii A. Mając przy tym mniej punktów w ocenie paramterycznej niż elektryk, mechanik ale także informatyk.
ktoś kto pcha się do prasy z taką infmracją gra nie fair i albo cwaniaczy, albo nie rozumie że tak naprawdę mu się udało. Ale wtedy to należy mu to uzmysłowić.
A co do wytykania błędów - to powinność władz uczelni, senatów - nie słyszałem aby te zabierały w tej sprawie głos. na pewno od tego nie są dziennikarze.
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Pokaż wszystkie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.