Komentarze do artykułu

Dwa wydziały na opolskich uczelniach to czołówka naukowej Polski

Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydział Budownictwa Politechniki Opolskiej otrzymały najwyższą ocenę przyznawaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - kategorię A

Re: Dwa wydziały na opolskich uczelniach to czołó Dodaj do ulubionych


Mówimy o ocenie w polskich uczelniach.
w ocenie parametrycznej są brane różne elementy wycenione w punktach. to daje określone miejsce.
tyle że w ramach różnych dziedzin i dysyplin obowiązują różne skale. to że w ramach dziedzin - jestem w stanie zrozumieć. ale to że w ramach tej samej dziedziny, różne skale obowiązują w różnych dyscyplinach - nie rozumiem.
powiem wprost - to że akurat teraz wydzialy budownictwa są nie za mocne na takich uczelniach jak Politechnika Warszawska, Wroclawska i kilka innych, sprawia, że ktoś znalazł się w kategorii A. Mając przy tym mniej punktów w ocenie paramterycznej niż elektryk, mechanik ale także informatyk.
ktoś kto pcha się do prasy z taką infmracją gra nie fair i albo cwaniaczy, albo nie rozumie że tak naprawdę mu się udało. Ale wtedy to należy mu to uzmysłowić.
A co do wytykania błędów - to powinność władz uczelni, senatów - nie słyszałem aby te zabierały w tej sprawie głos. na pewno od tego nie są dziennikarze.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.