Dodaj do ulubionych

Głos zoologu

IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.14, 09:34
Jadąc w deszczu na znamienitą opolską uczelnię o poranku, bladym świtem, ręka się omsknęła na radyjku samochodowem i trafiłem w miejsce skali radiowej gdzie Lis, Wołek i Wróbel wzięli pod but krytycznego kopania Powstanie Warszawskie z okazji 70 rocznicy jego wybuchu. Lis mię rozczulił, opowieścią o tym, jak to wczoraj płakał jak bóbr oglądając filmy dokumentalne pokazujące tragizm, martyrologię i bezsens, bezsens i bezsens decyzji kierownictwa AK i Londynu. Krytycznie kopiący wspaniałomyslnie odżegnali się od odbierania nazw ulic powstańcom im patronującym a osobliwie "Monterowi", którego uznali wręcz za niekompetentną kreaturę podejmującą z punktu widzenia taktyki decyzje tragiczne w skutkach. Dostało się powstańcom za 180 tys. poległych cywili, za 18 tys. poległych zołnierzy AK a Niemców tylko 1800 zgineło i gdyby odliczyć Ukraińców i Estończyków, to tyle co nic. Jak wielką nikczemnościa jest powiedzenie tym ludziom dziś u schyłku ich życia w tak wazną dla nich rocznicę, którzy jako nastolatkowie staneli do kilkudniowej, w ich przekonaniu walki, że są winni, no może jak nie oni to ich dowódcy, którym ufali, sa winni wymordowaniu ludności cywilnej, zrównaniu Warszawy z ziemią i opóźnieniu zakończenia wojny o kilka miesięcy. I to im mówią wspołcześni czterdziestolatkowie, aspirujący do miana polskiej inteligencji, mającej być busolą narodu. Zostawiam wszystkim prawo do oceny decyzji sprzed siedemdziesięciu lat, jednak sam 1.08. w hołdzie tym co polegli i żyją niech pozostanie wolny od krytycznych ocen.
Edytor zaawansowany
 • Gość: lalecznik IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.14, 14:35
  Nikczemność? A kiedy będzie można taki pogląd wygłosić? Jak poumierają? Czy może w ogóle? A co mam powiedzieć córce, którą szkole ustawiają na baczność przed takim dziadkiem? Dobrze zauważyłeś, dzisiejsi kombatanci walczyli jako nastolatki. Jako nastolatki przeżywali, jako nastolatki pojmowali tamten świat i nastolatkami zostali w sercach i na umyśle. Jesteś starszy ode mnie to powinieneś się spotkać w życiu z o wiele starszymi powstańcami jak również żołnierzami idącymi zarówno z frontem wschodnim i zachodnim, którzy obecnie już nie żyją. Ich wspomnienia, ich ocena wydarzeń była diametralnie różna od tej promowanej przez obecnie żyjących dziadków-nastolatków. Warto to powiedzieć. Warto też powiedzieć, że szczególnie Powstanie Warszawskie stało się areną aktualnej walki politycznej i próbą bezczelnego narzucenia przez PIS jedynego obrazu powstania, a opinie odmienne traktowane jako szarganie świętości. No to nie ma świętowania.
 • mieszaniec-zopola 01.08.14, 16:17
  Dyskusja z besserwisserem o ego równym sumie takowych Czesława Bieleckiego, Lecha Wałęsy, Jarosława Kaczyńskiego, Bronisława Wildsteina i Rafała Ziemkiewicza prowadzi wyłącznie do tego, że można zostać zjechanym z góry na dół. To normalne, bo besserwisserstwo zawsze, w każdym przypadku łączy się ze skrajnym chamstwem.
  Podyskutuj lepiej ze mną.
  --
  MIeszaniec
  -----------
 • Gość: lalecznik IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.14, 17:21
  W sumie na razie wygrywa. Na osiedlu ZWM (teraz oczywiście AK) jest taki fajny park gdzie można sobie pobiegać. Dałem sobie spokój ze dwa lata temu. Najpierw muezin z meczetu w Gosławicach wprowadził radosne melodyjki na całe osiedle. Potem postawili pomnik z piaskowca z głową generała AK. Wracałem z przebieżki z obrazem Fieldorfa przed oczami, hymnem Maryi Królowej Polski w uszach, i rozmyślaniach dotyczących zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Taki to był psychiczny relaks. A ja wieczorami jeszcze pracuję. W pobliskiej szkole dzieci się wyciąga na msze z okazji AK bez pytania rodziców o zgodę. Pieniądze z komitetu rodzicielskiego idą na kwiaty i wyżerkę dla szacownych kombatantów, którzy podobnie jak poprzednio ich ziomale z LWP, wciskają dzieciom kit o słusznej sprawie. Znaczy się ich postawa ma być godna naśladowania. Jakby cóś, dzieci mają iść i ginąć. Taki morał. I jeszcze mam stać na baczność. Wyć to samemu się chce. Syren nie trzeba.
 • mieszaniec-zopola 01.08.14, 20:51
  Na to wygląda. Niestety. W TVP i nawet w Gazecie Wyborczej mamy zmasowany atak propagandowy, noszący znamiona prania mózgów połączonego z odpustowym festynem. Powstanie z TVP i z Wyborczej wyłania się jako nie tylko najważniejszy czyn zbrojny Polaków, ale w ogóle najważniejsze wydarzenie w kalendarzu historycznym Polski, bez którego nie byłoby dziś Polski na mapie Europy.
  Gdzieś tam nieśmiało pozwalają wypowiedzieć się resortowo-matematycznemu dziecku Żakowskiemu, chyba tylko po to, żeby udawać pluralizm. Wszystko to wygląda niczym c.k. propaganda z kalendarza z 1915 roku, który kiedyś udało mi się znaleźć w stosie makulatury w szkole podstawowej Nr 1 w Opolu. W języku polskim, a jakże, ale chwalącego siłę oręża niemieckiego i austrowęgierskiego. Mniej więcej coś jak ze Szwejka, ewentualnie z przemowy oberleutnanta von Nogaya z "C.K. dezerterów" .
  I choć jeszcze pozostało wielu, którzy uważają powstanie za błąd polityczny i militarny i społeczny, to niech spróbują coś w tym stylu powiedzieć. Chociaż zasugerować, że za powstanie odpowiada olbrzymie niezaspokojone ego niejakiego Okulickiego. Coś powiedzieć o cywilach, którzy wyklinali na powstańców i którzy zapłacili za powstanie 200 tys istnień. Wydrapią ci oczy Behemoty, w najlepszym wypadku nazywając cię zoologiem. Ciekawe, bo Behemot znaczy nic innego tylko zwierzę, bestię, bydlę (Hi 40:15).
  --
  MIeszaniec
  -----------
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.14, 22:30
  Na panów zawsze można liczyć, jak na nożyce po uderzeniu w stół. Zabawny jest Pan mieszaniec,który domaga sie dyskusji od Pana lalecznika, bo jak dyskutować gdy obaj Panowie mają takie same poglądy? To dyskusja tzw. socjalistyczna, plenarna, która elektryzowała towarzyszy z KC a później i tak w zgodzie podnosili ceny żywności ale co się nadyskutowali to ich. Pan Lalecznik stawia pytanie:
  <<<<Nikczemność? A kiedy będzie można taki pogląd wygłosić? Jak poumierają? Czy może w ogóle? A co mam powiedzieć córce, którą szkole ustawiają na baczność przed takim dziadkiem? >>>>
  Odpowiadam: jutro, pojutrze, a najlepiej kilka dni po uroczystościach. A córce, u której powstaje dysonas poznawczy, bo co innego mówi autorytet ojcowski a co innego szkoła, należy powiedziec to co mówił ojciec i dziadek Panu lalecznikowi a w co Pan lalecznik wierzy i do czego jest przekonany. Nie bójmy się słów prawdy o wierze, kościele, sługach Pana B., pedofilii, pederastii i ogólnie o opium dla ludu i maryśce co przy jaraniu mniej szkodliwa niż wspomniane czarne opium przeszkadzające w joggingu. Trzeba walnąć prawdę córce, że te dziadki co mnożą sie na potęgę im dalej od wojny i terroryzują szkoły, przeżerają składki RR to lipa bo przez nich 180 tysi i stolica i karły zaplute i Zaleszczyki i Londyn i Bereza Kartuska i duszenie rewolucji radzieckiej a Piłsudski był syfilitykiem. Nic to córeczko kochana, życie cię nie pieściło, nie jadałaś ptasiego mleka ale w takich warunkach wyrasta się na człowieka. No i warto nosić spodnie, grać w nogę i boks uprawiać. Gdy tak się patrzy na Pana lalecznika i jemu podobnych w wierze i ideologii, to faktycznie smutek ogarnia jak są oni dyskryminowani i jak nie mogą zawłaszczyć przestrzeni publicznej dla swoich mniejszościowych poglądów,pomników, gejparad, co sam też przyznaje Pan mieszaniec utyskując na GW, TVP, że zmasowany atak na palikociarnię i millernię przypuszczają eliminując guru Żakowskiego choć dycha jeszcze Paradowska, symbol niezależnego dziennikarstwa i dziennikarz 25 lecia nomen omen Baczyński. Utyskującym nad ciezkim losem dzieci lewicowych, lewackich, LGBT, jednopłciowych rodziców i innym nowoczesnym i tolerancyjnym egzemplarzom spod znaku np. matura to bzdura, proponuję założenie, jak to robia inni rodzice - szkoły społeczne, prywatne, wyznaniowe, sportowe itd. szkoły w której wszelkie uciązliwości, krzyża, wiary, powstańców, starych dziadków, dyscypliny, patriotyzmu odejdą w niebyt bezstresowego wychowania coś w stylu róbta co chceta. Np. szkoła racjonalistów polskich im. Jacka Kuronia.
  Pan mieszaniec bardzo demonizuje moją postać albowiem daleki jestem od wydrapywania oczu komunistom. Bardziej byłbym za całkowitą ich eksterminacją, czego uczą mnie niedościgli Izraelici (dawniej Żydzi) w postepowaniu z Palestyńczykami a wcześniej i dziś z hitlerowcami.Odwdzięczając się Panu mieszańcowi za źródłosłów pojęcia behemot, przypominam, że mieszaniec to pospolicie kundel, bydlę nie dochowujące czystości rasowej.
 • Gość: lalecznik IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.14, 18:15


  … jak rzekł mawiać na wstępie ś.p. Bronisław Geremek. Chodzi o to, kto zajmuje środek pola.

  Według Behemota, ma on prawo świętować w niezmąconym spokoju „uroczystości” wybuchu Powstania Warszawskiego. Krytycy, jak już koniecznie muszą, powinni uaktywnić się później. Tym niemniej sam zaczął wątek w dniu dla niego istotnym, ciskając gromy na plugawców mącących święto. On może. Krytycy jednak, pewnie powinni odnieść się do jego wpisu pewnie po paru dniach. Taki porządek rzeczy. A ja głupi powstrzymałem się od wpisu na forum i „sierpniowego rżenia”.

  Analogicznie jest w innych przypadkach. Jak można szerzyć LGBT, gender, aborcję, in vitro na forum lewackiej światopoglądowo Gazety Wyborczej? Jak można krytykować religię, krzyż i kościół na portalu antyklerykalnych „towarzyszy z Czerskiej”? Behemotowi przeszkadza „lewactwo” w lewackiej gazecie. Ze swoimi poglądami bardziej pasuje do towarzystwa spod znaku portalu niezależna. Zdobyłby tam niewątpliwie poklask i uznanie. No, ale nie podyskutowałby, ponieważ moderatorzy tych stron są bardzo aktywni i wycinają krytykę niczym internetowe brygady FSB. A lewacka gazeta umożliwia mu swobodne przedstawianie poglądów. Tej dysproporcji jakoś do dej pory nie zauważa.

  Chcesz Behemocie „świętować” wybuch Powstania Warszawskiego? Nie ma sprawy. Flagi spuszczone do połowy. W telewizorze czarna wstążeczka. Wiązanki kwiatów składane pod pomnikiem 200 tysięcy zabitych w 60 dni. Zasłużone dziadki odznaczone medalami, ale stojące w milczeniu pod takim pomnikiem. Wycie syren upamiętniające śmierć plus minuta ciszy, aby każdy obywatel się zastanowił, co kierowało tymi, którzy taką decyzję podjęli. Wieczorem panelowa dyskusja historyków na ten temat. Powstanie było i jest nadal sprawą na wskroś polityczną.
 • mieszaniec-zopola 02.08.14, 19:02
  "patrioci" w rodzaju Behemota wcale nie chcą składać kwiatów pomników pod pomnikiem 200 000, tylko pod pomnikiem 10 000. A tak po prawdzie, nawet gdyby ktoś chciał takie kwiaty złożyć, to miałby problem ze znalezieniem pomnika. Oświećcie mnie, jeśli się mylę.
  :-(
  --
  MIeszaniec
  -----------
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.14, 22:47
  Pyta zagubiony Pan lalecznik, poprzez mnożenie pytań kierując istotę wątku w kierunku ostatecznej konstatacji, że w Ameryce Murzynów biją. Polecam panom, bo i niezawodny Pan mieszaniec godzien jest by wysłuchał i przepuścił pewne mysli przez swoje mózgowe zwoje wypowiedź dra Borkowskiego, zwykłego człowieka
  www.youtube.com/watch?v=uUFt-lwDAHs&hd=
  Ponieważ całość może być dla was niczym woda święcona dla czarta (akurat piszę o Igraszkach z diabłem Jana Drdy i o Pani Twardowskiej więc stąd to skojarzenie) proponuję wysłuchać taśmy (też teraz taśmy na fali) od 10 minuty i 50 sekundy, z nadzieją, że coś zapadnie w rubaszne czerepy, co pozwoli nam się bardziej zrozumieć. Tu liczę na Pana mieszańca co rzetelny kurs u Prof. Pilchowej z literatury ojczystej był odebrał jako się chwalił, co mniemam prawdą jest, albowiem łżenie nie jest godne absolwenta Dwójki.
 • mieszaniec-zopola 03.08.14, 21:49
  "Mogą chooye się zapluwać na PW44. Ja mam wzruszenie każdego 1 VIII, a oni swoje puste, szambiarskie życie" - napisał na Twitterze 1 sierpnia publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Gursztyn.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,16423124,Jak_prawica_wygrywa__swoje__powstanie_warszawskie_.html#ixzz39MONDPJl
  --
  MIeszaniec
  -----------
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 03.08.14, 23:30
  Niestety nie wspieram Wborczej i W sieci. Link jest do tekstu w paśmie kodowanym GW central i gdyby Pan mieszańcze zechciał skopiować i wkleić ku chwale Wyborczej pirata? to mniemam, że nie tylko ja bym sie mógł odnieść do meritum Leszczyńskiego.
 • mieszaniec-zopola 04.08.14, 20:19
  Nie ma zamiaru przerzucać się ocenami tego, kto co powiedział. G... mnie obchodzi , co jakiś pan powiedział w świętym oburzeniu na Bartoszewskiego. Dziwne byłoby, gdyby coś innego powiedział, relatywizm moralny, że aż rzygam. I jeszcze te nadęcia. Przypomniał mi się smok Telesfor który się "obarżał". Moim zdaniem to są dyskusje jałowe. W historii PW ciekawe są dla mnie oceny, które idą pod prąd oficjalnych Ciekawe są szczególnie te rzeczy, które były nieznane za PRLu, a dotyczące ludności cywilnej, rozgrywek w dowódzwie AK ii.t.p.
  Ale też bez przesady. Ciekawe to, ale nie powiem, żebym szczytował jak Gursztyn.
  Co to publikacji Leszczyński o orgazmie Gursztyna i innych płatnych treściach GW, to chwilowo oni to mają ciulato zabezpieczone, można wyciągnąć za darmo. Być może, jeśli jakiś fetniak z GW przeczyta, to zabezpieczą lepiej.
  Jeśli messer chcesz sobie poczytać (naprawdę nic poza to co wkleiłem), to się robi tak:
  1. Wchodzisz na link
  2. Kopiujesz link do schowka CTRL+C
  3, Odpalasz Google google.pl
  4. Wklejasz do okienka googla link, ale nie naciskasz ENTER. Najpierw za pomocą Backspace kasujesz końcówkę linku, tak, aby zostało rozszerzenie .html
  5. Teraz dopiero ENTER
  6. Jeden z wyników pokazuje ci lnik do pełnego artykułu
  7. Masz artykuł z GW za friko.
  Powodzenia
  --
  MIeszaniec
  -----------
 • mieszaniec-zopola 04.08.14, 20:30
  Chyba to jednak nie działa ...
  --
  MIeszaniec
  -----------

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka