Dodaj do ulubionych

A tfuj..opolscy logistycy

IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.16, 23:48
pluje na naszych żołnierzy lokalny biuletyn KOD-u czyli dawniej Gazeta Wyborcza. Gazecie Wyborczej sam Lech Wałęsa odebrał (plugawcom Michnikowym) prawo do posługiwania się w logo GW znaczkiem Solidarnosci.POtem MIchnik, którego dziecka chrzestnym jest Lechu, zeebał samego Lecha i stanął po stronie Tadka Mazowieckiego, jak to coorva w tradycyjnej polskiej rodzinie. Jak popiją, to się biją. A że popić lubią to pokazują filmy z Magdalenki, gdzie z Kiszczakiem chlali i się bratali..a to wszystko dla Polski. Ale teraz biuletyn jest poruszony, że MON w postaci gaciowego wojska, kwatermistrzostwa, a dziś logistyków, przewiózł był za frico posąg Chrystusa z Kraka do Poznania. Sołdaty z Opola musiały pojechać do Kraka( ca 180 km), z Kraka z Chrystusem na lawecie do Poznania(180 +300) a potem curik z Poznania do Opola(300km). Sołdaty pokonały więc ca 1000 km jelczem z żurawiem. Ile to żre to wojsko wie, bo jelczami nikt już nie jeździ, bo żrą paliwo a komfort jak za komuny w PKP. Do tego fałwej crafter co z 6 l ropki na 100 wypije, plus praca 3 ludzi (wojskowych) i taką robotę jakiś debil anonimowy wycenia na 4000 pln. Dawać go tu. Za 1000 km na dwa pojazdy i 3 ludzi + dwa dni roboty bierę gościa w ciemno. Gazeta pierwolli, że kwota ca 43 tys, jest zawyżona, że za 4000 zrobi to anonimowy transporter Gazety. I tu Gazeta?Biuletyn KOD ebie na odlew. Kwota 43 000 jest zawyzona.Bo jakiś anonim zrobiłby to dla Gazety za ca 4000. MoN oszukuje.
Ale oszustwo MON jest tym wieksze,że zawyżył koszt usługi i nie wziął za nią pieniędzy. Gdyby MON oszacował podróż Chrystusa na 4000, tak jak chce Wyborcza i nie wziął za to kasy, to koszerni sami by zapalili menorę Macierewiczowi, za to, że brata przewiózł tanio z Kraka do Poznania i pieniędzy nie wziął. Ale MON zawyżył koszt transportu i jeszcze nie wziął kasy, czym zasługi swe podniosł. Wyobraźmy sobie, że Rabin Szmul wylicza Mordehajowi, że obrzezanie jego syna kosztuje 2000 dolary. Na to odzywa sie Rabin Rozencwajg i mówi, że on napletek przetnie scyzorykiem za 500 dolary. Szmul w końcu dokonuje obrzezania ale pieniędzy nie bierze. I kto podnosi rwetes?
A minimalizacja wystawy w izbie tradycji?? Przecież całe to gaciowe wojsko, które prochu nie wącha a jeno grochówkę i tuszonkę, kwatermistrzostwem zwane (dawniej największe obiboki zarabiajace na wojnie, żołnierz zginął a jeszcze przez miesiąc pobierał racje żywnosciwe i amunicje i zołd) jest spadkobiercą sławetnej X Sudeckiej Dywizji Pancernej. A oni z "pomocą braterską" ruszyli w 68 roku na Czechosłowację przez braterski dziś Jesenik. W 81 roku dziarsko szturmowali czołgami bramy kopalni Wujek, by ZOMO mogło zaprowadzić ład i porządek socjalistyczny. Dziś pisiory wprowadzają ustawę odbierajacą ubekom,esbekom, kasę z emerytur i rent. Nareszcie, choć tak późno. A co z tzw. Ludowym Wojskiem Polskim?? Przecież to wojsko broniło ludu w 56 w Poznaniu, 70 w Gdańsku i 81 w całej POlsce wypowiadajac stan wojenny. No i jeszcze na wzgórzach Golan pokoju broniło, na misjach ONZ. Ale to wojsko stanowiła kadra zawodowa najpierw sowiecka potem też ale już u nas kształcona i zołnierz z poboru. Ci z poboru żadnych emerytur nie dostają tylko kadra zawodowa bierze dziś kasę taką jak esbecja, na którą się składają dzisiejsi dwudziestolatkowie z Lidla, Biedronki i Oszona. Tym komuszym oficyjerom, też należy sie wyrównanie rent do srednio dwójki. Całe bandy tzw. oficerów politycznych w stopniu pułkowników pięćdziesięcioletnie chłopy + biorą 5000 pln emerytury. Pułkowniki z Garnizonowej Administracji Wojskowej, tez fasuja tyle samo a broń to znaja z kroniki filmowej i telewizji. Gdyby ich zrównać do 2000 pln to lącznie z esbekami z pół miliarda oszczędności jest.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.16, 20:27
  To się nazywa - zagadać temat! Potok słów, żeby zawalić i zasypać sedno problemu. Tymczasem nasuwa się parę ważnych pytań. Czy świadczenie takich usług transportowych należy do właściwych zadań wojska? Czy na to mają iść pieniądze podatników przeznaczone na cele obronne? Skoro MON zrezygnował z zapłaty to z jakich funduszy resort pokryje poniesioną stratę? Poniesiono duże koszty, co zrobią, żeby zmieścić się w budżecie? Potrącą z pensji ministrowi Macierewiczowi czy może zaoszczędzi się na wyżywieniu żołnierzy? Jeżeli usługi świadczone przez wojsko są wyceniane na 1000 procent tego co liczą sobie zwykli przewoźnicy to czy aby wojsko sztucznie nie zawyża kosztów swojej działalności? Może należałoby uważnie przyjrzeć się tym wojskowym kalkulacjom? Dobrze by było gdyby któryś z posłów zadał takie lub podobne pytania ministrowi Macierewiczowi. Odważy się któryś?
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.16, 21:39
  Drogi cywilu podatniku. Baczność! Myślę, że zadasz takie samo pytanie gdy MON będzie amfibiami woził inwentarz i rolników w czasie powodzi ewentualnie budował saperskie mosty w miejsce tych zabranych przez powódź. Czy na to mają iść pieniądze podatnika przeznaczone na cele obronne? Przecież należy się ubezpieczyć, jak radził dziś ekspert i autorytet Wlodzio Cimoszewicz sekretarz KC PZPR. Oczywiście Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności, zburzonego w Poznaniu przez Niemców, hitlerowcami albo faszystami zwanymi, mógł się zwrócić do firmy Kulczyk Inwestmens z prośbą o transport i ......Takie społeczne komitety liczą na przychylność i łaskę różnych instytucji i społeczeństwa, jak np. Orkiestra Owsiaka. Jak wojsko przeznacza środki własne na Jurka to cywilu-podatniku się nie wcoorwiasz. Jak przeznaczylo na Chrystusa to raban podnosisz jak jakiś antysemita. Jesteś antysemitą bo zarzucasz darmowy przewóz największego z Żydów Wojsku Polskiemu i zadasz rozliczenia za to Macierewicza.
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.16, 21:51
  Znowu zagadujesz temat. Dużo słów, jeszcze więcej emocji a treści tyle co co kot napłakał. Nakręcasz się a nic z tego nie wynika. Pożyteczniej byłoby na serio zastanowić się w jakim celu utrzymujemy wojsko i jak należy gospodarować pieniędzmi przeznaczonymi na obronę. Tu nie chodzi o prywatną kasę pana Macierewicza a wojsko nie jest prywatnym folwarkiem pana ministra.
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.16, 22:22
  W jakim celu utrzymujemy wojsko to powinien wiedzieć absolwent podstawówki i nie zadawać takich pytań. To, że wojsko od czasu do czasu służąc narodowi (podatnikom) przewozi świnie amfibiami, czy też służy narodowi przewożąc np. Chrystusa czy obsługując ŚDM oraz wykonujac inne usługi dla ludności, tzw. normalnych podatników nie powinno oburzać. Oczywiscie ateista się wcoorwi jak wożą Chrystusa i huczy. Jak wojsko asystuje w kościele na mszach to też go wcoorwia. Jak asystuje zbrodniarzowi Jaruzelskiemu w pochówku to go nie boli a kosztuje. Jak wojsko przewozi Chrystusa to jest prywatny folwark Macierewicza, jak przewozi powodzian i ich swinie to tez jest prywatny folwark Macierewicza. W obu przypadkach służy podatnikowi - narodowi. Więc jak tego nie rozumiesz to golić jaja i curik do podstawówki uczyć sie pojęć podstawowych, fundamentalnych.
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.16, 22:48
  I znowu potok słów, gejzer emocji, zero treści. Łatwiej o słowotok niż trzeźwy i racjonalny pomyślunek... Wychodzi na to, że miałeś problemy z ukończeniem podstawówki jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że wojsko to nie jest darmowa firma przewozowa według prywatnego uznania pana ministra. Ratowanie ludzi i mienia w stanie klęski żywiołowej należy do ustawowych obowiązków wojska. Wożenie elementów pomnika już nie. Co do Jaruzelskiego to też uważam, że nie zasłużył na pogrzeb z honorami (trafiłeś kulą płot atakując mnie w tej kwestii). Ale to nie znaczy, że obecny minister może traktować wojsko jak swój prywatny folwark. Udział wojska w uroczystościach państwowych i religijnych regulują stosowne przepisy. Nie mam nic przeciwko spełnianiu przez wojsko takich funkcji (znowu trafiłeś kulą w płot przypisując mi cudze poglądy). Ale żaden przepis nie upoważnia ministra do traktowania wojska jak darmowej firmy przewozowej według jego prywatnego uznania. Przestań przypisywać mi poglądy, których nie posiadam (guzik wiesz na ten temat), nie wciskaj mnie na siłę w zakładane z góry schematy (wytwory twojej wyobraźni) lecz spróbuj poważnie zastanowić się nad tym co faktycznie napisałem.
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.16, 23:39
  No niestety wojsko jest jak to określasz darmową firma przewozową dla ludności. Ostatnio w Brzegu cały dzień wozili wiejskie dzieciaki na tzw. Pikniku na Florydzie paląc amfibiami setki litrów drogiego paliwa. Za to powinien odpowiadać Macierewicz jako za uszczuplenie zdolności obronnej państwa. W minioną sobotę odbywał się piknik na błoniach Politechniki Opolskiej pod nazwą jesteśmy z Nato. Ileż to kosztowało armię??? Znowu podatnik cywil został zrobiony w uja. Ale tu cywil nie protestuja. Wojsko ma wg konstytucji służyć Narodowi. No to służy. A że naród ma rozne potrzeby i czasmi trzeba przewieźc Chrystusa no to wojsko służy, czego nie mozesz pojąć lub nie chcesz, wiec gol jaja i ucz sie podstaw wiedzy o społeczeństwie, bo cieniutko z nia u ciebie jak u tegorocznych maturzystów. Amen,
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.16, 23:49
  Co należy do zadań wojska, to wyraźnie określa ustawa:

  USTAWA z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Tekst jednolity) (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416)

  Art. 3. 1. Na straży suwerenności i niepodległości Narodu Polskiego oraz jego bezpieczeństwa i pokoju stoją Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, zwane dalej "Siłami Zbrojnymi". 2. Siły Zbrojne mogą ponadto brać udział w zwalczaniu klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, akcjach poszukiwawczych oraz ratowania życia ludzkiego, a także w oczyszczaniu terenów z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego oraz ich unieszkodliwianiu.

  Nic tu nie ma o usługach taksówkarskich według prywatnego widzimisię pana ministra. Wobec tego sam gól jaja i wracaj do podstawówki!
 • lalecznik-7 16.07.16, 11:53
  Golenie jaj to etap wstępny. Zaraz zostaniesz esbekiem i goebbelsem.
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.16, 23:39
  Cywilu - podatniku i literalny prawniku, by nie powiedzieć kauzyperdo. Co nie jest prawnie zabronione, jest dozwolone. W którym miejscu ustawy, na którą się powołujesz, jest zabronione wykonywanie przez WP usług dla ludności? Odpłatnych albo bezpłatnych? Gdzie ustawa zabrania przewożenia na lawecie prezydenta Kaczyńskiego albo Jaruzelskiego? Nie zabrania. Zapewne regulują to rozporzadzenia albo inne ustawy, np. ustawa albo rozporządzenie o asyście wojskowej przy pogrzebach albo uroczystościach państwowych. Zapewne się wcoorwisz ale gęby nie otworzysz, gdy kompania honorowa WP wraz z orkiestrą będzie witać Papieża na lotnisku. Też we wspomnianej przez ciebie ustawie nie ma takich regulacji a kasa płynie i za taką hucpę można kupić przynajmniej jedną lawetę do patriota, albo dwie tony pestek do kałacha. Na tyle Papież uszczupla naszą zdolnosć obronną i inni przywódcy witani na lotnisku.Tu każden podatnik, do tego cywil stanowczo powinien zaprotestować przeciwko osłabianiu potencjału obronnego jakimiś hucpami. Przestań więc golić jaja, bo powrót do nauki niewieli ci da. Umyj zęby i może będziesz mógł sobie trochę polizać moje.
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.16, 12:00
  Myślisz, że popisami chamstwa zrekompensujesz sobie brak rzeczowej argumentacji? Niestety pokazujesz tylko, jaki poziom ?kultury politycznej? reprezentuje obecna władza ze swoimi zwolennikami. Z uwagi na swoje chamstwo nie zasługujesz na to, by uważać się cię za poważnego partnera do dyskusji. Odpowiadam więc jedynie ze względu na innych użytkowników tego forum, by ktoś taki jak ty nie mieszał im w głowach. Jesteś mocny w pysku ale nie masz zielonego pojęcia o prawie i zasadach rządzących życiem publicznym. Nie wiesz jakie prawa przysługują obywatelom a jakie instytucjom państwowym. Mieszasz jedno z drugim. Zasada, że wolno robić wszystko, czego prawo nie zakazuje, odnosi się do obywateli ale nie do instytucji państwowych, a w szczególności nie do aparatu władzy. Instytucjom państwowym nie wolno przekraczać ich ustawowo określonych kompetencji. Wolno im robić tylko to, do czego zostały oficjalnie powołane i co mieści się w ich prawnie uregulowanym zakresie kompetencji. Żadna instytucja państwowa nie może dowolnie rozszerzać swojego zakresu kompetencji. Od tego są odpowiednie ustawy, rozporządzenia itd. Władza, w przeciwieństwie do obywatela, może robić tylko to, do czego została upoważniona na mocy obowiązujących przepisów. Naprawdę nigdy nie słyszałeś o pociąganiu funkcjonariuszy państwowych do odpowiedzialności za przekroczenie przysługującego im zakresu uprawnień, za nadużywanie władzy itp.? Na jakim świecie ty żyjesz człowieku?! Poczytaj sobie trochę na ten temat zanim znowu zaczniesz się wymądrzać.
  www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/252262,Kiedy-funkcjonariusz-odpowiada-za-przekroczenie-uprawnien.html Uważasz się za wielkiego antykomunistę ale z tego co tu wypisujesz jasno wynika, że mentalnie (a także obyczajowo, z racji swojego chamstwa) tkwisz ciągle w czasach PRL, gdzie władze robiły co im się żywnie podobało, nie przejmując się nawet stanowionym przez siebie samych prawem. W PRL wojsko faktycznie bywało używane do wszystkiego, władza robiła z nim co chciała, zasłaniając się rzekomym dobrem narodu. Przepisy obowiązywały obywateli ale władza nimi się nie krępowała. Minister czy I sekretarz KW PZPR robił co mu się podobało bo przecież w swoim mniemaniu reprezentował wolę narodu (podobnie jak obecna władza). Może nie byłeś miłośnikiem komuny jako takiej ale wychodzi na to, że niestety przesiąkłeś atmosferą tamtych czasów i nie potrafisz przestawić się na inny sposób myślenia (odnosi się to również do chamskiej formy twoich wypowiedzi). Niby katolik i antykomunista, a w środku dalej homo sovieticus. Masz typowe dla komuny lub dzisiejszej Rosji czy Białorusi wyobrażenia na temat tego co może robić władza państwowa. Ja w przeciwieństwie do ciebie wolę zachodnie standardy życia publicznego i uważam, że władza musi ściśle przestrzegać obowiązującego prawa. Może robić tylko to, do czego została prawnie upoważniona. Ani krztyny więcej. Doświadczenie historyczne uczy, że inne podejście do tych spraw prędzej czy później skutkuje zagrożeniami dla praw i wolności obywateli. To szczególnie istotnie w sytuacji gdy rządzący i ich zwolennicy reprezentują taki poziom chamstwa i agresji (na razie tylko werbalnej ale kto wiec co będzie dalej?) jak w twoim przypadku.

  Ps. Ciekawe, jak można pogodzić chamską formę twoich wypowiedzi z deklarowanym przez ciebie przywiązaniem do religii i wartości chrześcijańskich? Klęczy pod figurą, diabła ma za skórą, jak mówi stare powiedzenie. Czy Chrystus, którym sobie tutaj gębę wycierasz, używał takiego knajackiego języka jak ty? Co komu po stawianych przez was pomnikach, jeżeli wasze czyny i słowa przeczą temu, czego nauczał Zbawiciel?
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.16, 15:34
  To się nazywa - zagadać temat! Potok słów, żeby zawalić i zasypać sedno problemu. Tymczasem nasuwa się parę ważnych pytań. Czy świadczenie takich usług transportowych należy do właściwych zadań wojska? Czy na to mają iść pieniądze podatników przeznaczone na cele obronne?
  No właśnie. Jak minister psychiatra Klich i p.o prezydenta Broniek zrobili z lotnictwa wojskowego firmę pogrzebową do przewozu trumien z Moskwy do Wawy, to na ile milionów uszczuplili potencjał obronny RP? W oparciu o jaką ustawę Casy latały ? Przecież to powinien zrobić Fedex, UPS, albo Siódemka na koszt ubezpieczyciela wycieczki. I gdzie byłeś wówczas Kali?
  Czy któryś z posłów pytał? Oczywiście zaraz zahuczysz, że jak tak można porównywać figurkę Żyda z brązu do ofiar wypadku komunikacyjnego. Jesteś zwykłym lewackim prowokatorem.
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.16, 20:36
  Kto tu jest prowokatorem? To ty mnie sprowokowałeś do zabrania głosu pisząc swój durnowaty tekst! Nie mam nic wspólnego z żadną lewicą (masz chorą wyobraźnię) a moje prawo do zabierania głosu na tym forum nie jest uzależnione od tego czy i jak wypowiadałem się wcześniej w innych kwestiach. Nie muszę tłumaczyć się przed tobą z tego, co robiłem pięć czy dziesięć lat temu (guzik wiesz na ten temat a ja nie muszę się tłumaczyć ze swojej przeszłości). Sam wywołałeś temat. Ja tylko odniosłem się do tego co napisałeś. Jak ci nie nie pasi, że ktoś z tobą dyskutuje, to po po kiego grzyba w ogóle się tu produkujesz? Proszę bardzo, idź i rozliczaj sobie Klicha i Komorowskiego z ich wcześniejszej działalności. Pisz w tej sprawie do swoich posłów i ministrów. Nie mam nic przeciwko temu. Chętnie popatrzę jak to robisz i co z tego wyniknie. Ja tylko odniosłem się do aktualnego tematu - właśnie dlatego, że jest świeży i aktualny! Nie muszę zajmować się generalnym rozliczaniem wszystkich dotychczasowych poprzedników obecnej władzy. Nie mam takiego obowiązku. Moim zdaniem znacznie ważniejsze jest uważne patrzenie na ręce tym, którzy aktualnie sprawują rządy w naszym kraju. l
 • Gość: behemot IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.16, 12:35
  Cywil -podatnik nie zauważył albo uznał, że chwatit a tu znowu uszczuplenie zdolności obronnej RP w budowie. 33 pułk lotnictwa transportowego, hiszpńskie Casy znowu na usługach Macierewicza. Tym razem przetrnsportowały za wielką kasę dwa albo trzy papamobile z dalekiego kraju na koszt podatnika cywila. I też nie wiadomo w oparciu o jaka ustawę. Może konkordat? A jak mają się szkolić piloci transportowcy? Latać dookoła Polski i wozić pszczoły luzem. No ale nic tak nie osłabia morale i zdolności obronnych, motywacji,żołnierza jak wykonywanie we wojsku roboty bez sensu. Żołnierze! Dziś kopiecie okopy stąd do obiadu. Spocznij.
 • Gość: Cywil - podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.16, 23:25
  Dobra rada: najpierw trochę pomyśleć, dopiero potem brać się do pisania! Papież nie przyjeżdża do Polski jako prywatny gość ministra Macierewicza. Przyjeżdża jako głowa innego państwa na zaproszenie najwyższych władz RP. Władze państwowe mają obowiązek w maksymalny sposób zadbać o bezpieczeństwo takiego gościa i bezpieczny przebieg wizyty, a właśnie od takich spraw (dbałość o bezpieczeństwo) jest w szczególności wojsko. Nawet małe dzieci wiedzą, jakie niebezpieczeństwa mogą w naszych czasach grozić Papieżowi a ty tego nie rozumiesz i zadajesz głupie pytania? To, że w trosce o bezpieczeństwo Papieża, a także z uwagi na respekt należny głowie Kościoła i państwa watykańskiego, konieczne jest zaangażowanie wojska, policji, służb specjalnych itd., to też oczywista oczywistość nawet dla przedszkolaków. Dla ciebie nie? Kpisz czy o drogę pytasz? Strugasz wariata czy naprawdę nie pojmujesz rzeczy oczywistych? Naprawdę nie widzisz zasadniczej różnicy pomiędzy należytym przyjęciem Papieża jako głowy państwa i Kościoła a przewozem elementów pomnika?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka