O co chodzi z wyciętymi metkami?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chciałam sobie kupić sukienkę z Topshop, jako ze nie bylo jej w ZT zaczelam
    szukac na allegro i znalazlam ale ma wyciete metki, o co chodzi???
    --
    Niech żyje kot Filemon!!!
    • 03.03.10, 12:39 Odpowiedz
      violii2 napisała:

> Chciałam sobie kupić sukienkę z Topshop, jako ze nie bylo jej w ZT zaczelam
      > szukac na allegro i znalazlam ale ma wyciete metki, o co chodzi???

wszyje ja sobie do innego ciuszka? nie wiem... strzelam.
      --
      cudnie
    • 03.03.10, 12:56 Odpowiedz
      Tez się z chęcią dowiem, w opisach aukcji jest napisane, że to
      sprzedaz poza salonem, i ta metka jest tylko trochę wycięta, nie
      cała.
    • 03.03.10, 13:08 Odpowiedz
      Może powód jest taki:
      U mnie w szafie nie znajdziesz ani jednej rzeczy z metkami
      ani instrukcjami prania, czy zapasowymi guzikami wszytymi w okolicach pasa.
      Nienawidzę, kiedy mnie coś obciera ,na wszelki wypadek perfekcyjnie usuwam to od razu po przyjściu do domu
      --
      Dlaczego sok z cytryny robiony jest ze sztucznych aromatów, a szampony z prawdziwych cytryn?
    • 03.03.10, 13:17 Odpowiedz
      moga to byc jakies felerne produkty, wycofane ze sklepow. wtedy
      obcina sie metki zeby nie psuc renomy firmy i ew rzuca w drugi obieg
      po nizszej cenie.
      • 03.03.10, 13:36 Odpowiedz
        nie chodzi mi o metkę, bo topshopem to raczej sie nie polansuję. Widzę,
        sprzeczne opinie. W outletach nigdy się nie spotkałam z wyciętą metką... Dalej
        nie wiem o co chodzi, zastanawiam się czy kupić sobie tą sukienkę czy nie,
        wprawdzie nie kosztuje dużo ale nie lubie z siebie robić łosia i nie bede za
        szmatę która jest gorszej jakości płacic cokolwiek. Czy któraś z was ma pewne
        wiadomości?
        Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
        --
        • 03.03.10, 13:45 Odpowiedz
          To na pewno II gatunek lub poza gatunkiem. A ten sprzedawca ma inne
          rzeczy też bez metek? jesli tak- to pewnie outlet.
          • 03.03.10, 13:48 Odpowiedz
            tak metki wewnetrzne ma odciete
            --
            • 03.03.10, 14:07 Odpowiedz
              Mnie sie wydaje ze nie chodzi tu o outlet. Ja w outletach kupuje
              wszystko z metkami. Nie spotkałam sie aby nie było metek.
              Może to nie oryginał, tylko dobra podróbka. Szyją gdzię w Tajlandii
              bez licencji czy pozwolenia na dana markę i dlatego metka wycięta.
              Mam znajoma, ktora pracuje w ciuchach. Jej szefowa ma towar m.in.
              Hello Kitty, Garfield,ubranka dla dzieci. I tez nie ma metek. Tam
              maja podróbki z tego co mi mowila,bardzo dobrze wykonane.
        • 09.03.10, 13:33 Odpowiedz
          W outletach w wielkiej Brytanii, ktore nawet outletami w nazwie nie są a mają swoje własne nazwy spotkalam sie z tą praktyką. wycinane sa albo w całości albo częściowo. Najczęściej maja jakies felery, które powinny byc zaznaczone nklejka na ubraniu. czasami wada jest, ze wyszly z mody. ja nap kupilam sukienke, ktora w RI kosztowała ponad 50 funtów 2 lata temu, teraz w moim sklepie jest za 9 funtow. czy warto??? nie modna w prawdzie ale dla mnie bezcenna, o takiej marzyłam cale zycie. Nie miala wady ale lepiej dokladnie ogladać.
    • 03.03.10, 14:24 Odpowiedz
      We Francji sa sklepy juz nie oulety tylko takie gdzie trafia towar,
      ktorego nie daje sie uplynnic nawet w outletach. Panuje tam totalna
      mieszanka marek, niemarek.
      Wtedy niektore firmy chca usunieca ich metek. Czasem sa to bardzo
      luksusowe marki z bardzo nietrafionym produktem.
      Topshop mnie jednak dziwi ;)
      • 03.03.10, 14:40 Odpowiedz
        jesli przedmiot byl np kupiony w USA lub poza granicami naszej kochanej Polski to wtedy przy przesyłce zeby nie płacić podatku/vat i cła udaje sie że to prezent, a nie na handel i wycina się metki lub sie je skreśla, zamalowuje żeby przez urząd celny przeszło. wiem, bo znajoma jak mi kupiła cos w stanach to pzry wysylce doradzili jej zeby wyciąć metki, i wlozyc do koperty obcięte, jesli już musza być. i sie wysyla jako gift, anie jako coś do oclenia.
    • 03.03.10, 14:38 Odpowiedz
      mam znajomego, ktory prowadzi idnia shop. zracji tego, ze wiele firm szyje swoje
      ciuchy w indiach takie, ktore sa 2 gatunku z powodu jakiejs niewielkiej wady sa
      sprzedawane, ale musza miec wyciete metki. zwroc na to uwage jak bediesz kiedys
      w india shopie.
      --
      bagladyshop.blogspot.com
      Nie wiedziałem że jest tylu idiotów dopóki nie wszedłem do Internetu - Stanisław Lem
    • 03.03.10, 14:38 Odpowiedz
      mi sie kiedys w maximusie zdarzylo kupic kilka rzeczy dla dziecka-
      mialy wyciete metki lub przeciete a pochodzily z kolekcji znanych
      firm-gorszej jakosci nie byly bo porownalam potem w sklepie
      firmowym, koncowki kolekcji tez nie, a czy to nie chodzi moze o cło??
      • 03.03.10, 14:41 Odpowiedz
        a jak to jest topshop, to mozliwe ze nie ten z warszawy tylko z uk i metki powycinane "w razie co"
      • 03.03.10, 14:50 Odpowiedz
        zawsze myslalalm ze sa to ciuchy z outletów, jednak ostatnio przekonałam sie na
        allegro ze takie rzeczy bez metek to masowe podróby..chciałam kupic zwykła bluze
        sportową..u jednego sprzedawcy dany wzór z jakims tam naszyciem na srodku
        sprzedawany byl pod marka "Stradivarius"..duze bylo moje zdziwnie gdy ujrzałam
        ta sama bluze, w sporych ilosciach u innego pod nazwa H&M, a jeszcze u innego
        "Bershka"..oczywiscie wszystkie bez metek..w niektórych komentarzach ludzie
        rzeczywiscie żalili sie ze jest to podróbka rodem z Chin na duza skale..
        • 03.03.10, 16:29 Odpowiedz
          ja kupiłam kiedyś bluzę "bez metek" na allegro i przy aukcji było zaznaczone, że
          to drugi gatunek; była identyczna z bluzą w firmowym sklepie i dobrze się
          trzyma, więc pewnie, jak już było napisane, wycina się metki, zanim dopuści się
          rzeczy drugiego gatunku do sprzedaży
          przy okazji, kupowałam kiedyś rzeczy w stacjonarnym outlecie Zary i nie miały
          one metek Zary, tylko "lefties", więc pewnie gdzieś między sklepem a outletem
          wycina się oryginalne metki i wszywa(lub nie) inne
          --
          nie wystarczy być szczęśliwym;trzeba jeszcze,aby inni byli nieszczęśliwi
          • 03.03.10, 17:49 Odpowiedz
            podróbki z chin.... a to by było całkiem ciekawe.... bo nie znalazłam rzeczy w HM ani w zarze, ani w innych które by były made in europe za to zawsze malezja, filipiny, lepsze rzeczy z romania a china - prawie wszystko i bangladesz, zatem chińskie podróbki chińskiego przemysłu? juz raczej przeciek z fabryki - i faktycznie albo druga jakosc, bo ktos zle wszył coś (tak jak np buty pumy z krzywymi znaczkami byly wycofywane) lub po prostu ktoś na lewo zarabia i wszystkie firmy w jednej fabryce machaja swoje ubrania itd itp... , albo tak jak pisalam wczesniej - sa wycinane metki przez cło (np kupujac victorias secret z uda na ebayu) - co mozna łatwo sprawdzić w ustawie dot. cła.
            • 03.03.10, 18:51 Odpowiedz
              Ja mam taką kurtkę z wyciętą środkową częścią metki.Zauważyłam to dopiero w
              domu.Metka wygląda na zarową.Kurtkę kupiłam w jednym z butików w galerii
              handlowej. Wydaje mi się, że takie rzeczy mogą pochodzić z kradzieży.W
              sieciówkach na prawdę kradnie się na dużą skalę.
    • 03.03.10, 20:17 Odpowiedz
      To moze ja wyjasnie, bo widze, ze domyslów jest wiele, a wyjasnienie
      bardzo proste :-). Z FAQ jednej z hurtowni online:
      'Q Why are the store labels removed?
      A The store labels are removed, or cut, or blacked out, in order to
      protect the reputation of the original High street chainstore, and
      to prevent unauthorised store returns. These are usually removed by
      the Manufacturer, or by ourselves before sale. Disposal of these ex
      High street garments must be treated sensitively and responsibly.
      All store branding must be removed before sale, and they must not be
      advertised except as "ex-chainstore".'
      W innych zródlach jest tez proste wyjasnienie, zgodnie z którym
      metki usuwa sie z odziezy z sieciówek sprzedawanej poza sklepami
      sieciowymi.
    • 06.03.10, 13:20 Odpowiedz
      To sa konćówki serii, odrzuty które nie wziął sklep do swojej sprzadaży. Z
      fabryk taka odzież trafia do hurtowni sprzedającą do outletów, różnych
      ciucholadów, allegro etc. Ja tak kupiłam w ubiegłym roku sukienką z aktualnej
      kolekcji nie za 40 Euro a za 50 zł :).
      Spotkałam się też, że Mango usuwa metki ze starych kolekcji zanim trafią do
      Outletów. Normalna praktyka, tak sobie wymyslili.
      --
      Moj blog

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.