Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Badziewne buty

29.01.12, 21:40
    Na razie mamy zimę, ale pod kątem przyszłego sezonu i z lęku przed rozwaleniem się moich sandałów zaczęłam się rozglądać na Allegro, co też można znaleźć. Moje wymagania co do sandałów to: prosty styl - ani sportowy, ani elegancki; szeroki obcas ok. 1,5 cm (wysokim obcasom mówię bezwzględne NIE); materiał - płótno lub sztuczna skóra (uważam, że miejsce skóry jest na jej właścicielu). Ale wątek nie będzie dotyczył tego, gdzie znaleźć, ani moich poszukiwań, tylko ogólnego wrażenia.
    Czy też macie wrażenie, że obecnie sprzedawane obuwie to niesamowite barachło? Wszystkie takie same: rzymianki, rzymianki i rzymianki. I bezsensowne sandały z cholewką. I sandały na suwak z tyłu. I bardzo ładnie proste sandały, ale obowiązkowo "zdobione" tymi ohydnymi prostokątnymi nitami. Czy już nigdzie nie produkują ani nie sprzedają normalnych butów?!
    Przyznaję: mam negatywny stosunek do mody, po prostu jest dla mnie czymś niepojętym myśl, że w doborze stroju miałabym się kierować zdaniem kogoś, kto nigdy mnie nie widział i nie zna mojej osobowości. Ale nie zabraniam innym cenić mody. Tyle że moda staje się wręcz złem, kiedy nie sposób kupić niczego innego niż (badziewne) buty, które ten czy inny dureń akurat wyznaczył jako modne.
    Obserwuj wątek
      • ironia-losu11 Re: Badziewne buty 29.01.12, 22:04
        > Czy też macie wrażenie, że obecnie sprzedawane obuwie to niesamowite barachło?
        Nie, nie mamy takiego wrażenia. Zależy gdzie się buty kupuje :-P Ale rzeczywiście, gdybym miala sobie kupić sandały ze sztucznej skóry, to pewnie bym pomyślala, że są badziewne.
        • myszmusia Re: Badziewne buty 30.01.12, 08:00
          i nie szukaj na allegro a dobry sklepach obuwniczych
          --
          -----------------------------------
          Wielu ludzi uważa, że tym, którzy stają się wegetarianami, czegoś w życiu brakuje. Tym brakującym "czymś" jest zabijanie.
          - Eddy Grant
      • 5th_element Re: Badziewne buty 30.01.12, 08:48
        czasem urzekały mnie sandały z nie-skóry i ulegałam i nie mam wrażenia że sam badziew jest na rynku. I trudno utrzymać skórę na właścicielu gdy jest on pozbawiony kości i mięsa. Samą skórą nie wyżyje.
      • hawa.etc Re: Badziewne buty 30.01.12, 11:12
        No cóż. W Polsce buty z tworzyw syntetycznych są produkowane głównie z myślą o klientach mało zamożnych, raczej nikt nie pochyla się nad przedstawicielami idei "miejsce skóry jest na jej właścicielu". Dlatego te buty są jakie są - tanie i tandetne. Mają ślady kleju przy podeszwie, źle przytwierdzone sprzączki i dość... plebejskie wzornictwo.
        Może się mylę, bo ja z kolei z butów nieskórzanych uznaję jedynie klapki na basen i espadryle i może ie znam całej oferty polskich sklepów.
        No i właśnie. Kiedyś miałam sandały na "półespadrylowej" podeszwie, płócienne. Firma nazywała się Azaleia bodajże. Bardzo sobie chwaliłam, może tam poszukaj.
        Możesz też zapytać na jakichś forach dla maniaków wege, oni mogą cos wiedzieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka