Jakie buty do granatowej sukienki na wesele? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wybieram się na wesele. Mam już sukienkę - ciemno granatową. Chciałabym założyć to tego buty w kolorze nude: po pierwsze, aby optycznie wydłużyć sobie nigi, po drugie - chciałabym nieco rozjaśnić kreację ;) Do tego dobrałabym torebkę również w kolorze cielistym, jakieś prełowe korale i ewentualnie spinka do włosów, coś w rodzaju kwatka też w tym kolorze. Powiedzcie mi, czy dobrze kombinuję.

Trochę się już naczytałam w tym temacie i mam mętklik. Mama radzi mi, abym założyła czarne buty, bo do ciemnej sukienki jasne po prostu nie pasuję.

A Wy co byście wybrały? Tylko proszę, nie piszcie, że czerwone (nie jestem aż tak odważna) i srebrne (nie lubię tego koloru). Nude czy czrne?
    • no popatrz, nie jestes odwazna a jeszcze chwile temu nie wiedzialas ze nude buty istniec moga....jak sie zrobila moda to okazuje sie ze tylko taki kolor jest wlasciwy do wszystkiego

czarne z granatem to najgorsze polaczenie jakie moze byc
      • chyba nie widziałaś dobrze zestawionej czerni z granatem....
        --
        i like to cook with wine. sometimes i even put it in the food
      • http://vickybonline.com/admin/data/upimages/Kate+Middleton+Prince+WIlliam+Kate+Middleton+wpDgxNS8hcCl.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-28NTxsPClI4/TwrnLDYQaOI/AAAAAAAAFGQ/qeftKG7vT0M/s1600/who_wore_it_best_eva_longoria_vs_tamara_ecclestone.jpg

http://photos-3.posh24.com/p/1232158/z/hollywood_celebrity/emma_watson_navy_blue_dress_na.jpg

http://www.eveallure.com/image/product/b/201127/kate_middleton_navy_blue_dress_with_long_sleeve_for_announcement_of_engagement_4524_1.jpg
        --
        i like to cook with wine. sometimes i even put it in the food

• tralalumpek napisała:

> no popatrz, nie jestes odwazna a jeszcze chwile temu nie wiedzialas ze nude but
        > y istniec moga....jak sie zrobila moda to okazuje sie ze tylko taki kolor jest
        > wlasciwy do wszystkiego
        >
        > czarne z granatem to najgorsze polaczenie jakie moze byc

Czarny+granat to klasyka, wylansowana dawno temu przez Yves Saint Laurent'a, który słynie z talentu do łączenia kolorów. Tobie się może nie podobać, ale nie mów, że to "najgorsze połączenie", bo to TYLKO twoje zdanie.
        • anka33_online napisała:

> Czarny+granat to klasyka, wylansowana dawno temu przez Yves Saint Laurent'a, kt
          > óry słynie z talentu do łączenia kolorów.

No wlasnie, ta opinia ze czarny nie pasuje do granatowego to jest jedna z regul prowincjonalnej elegancji, ktore juz dawno zostaly przelamane przez wielkich projektantow i przez trendy w popularnej modzie. Czern z granatem widzi sie czesto na wybiegach i to nie tylko w kolekcjach YSL, a Ines de la Fressange i Nina Garcia w swoich ksiazkach polecaja to polaczenie na co dzien. Ale moim zdaniem to jest dosc trudne zestawienie, zwlaszcza na lato i efekt zalezy od odpowiednich odcieni. Autorce watku zdecydowanie radzilabym buty nude, z powodow juz wymienionych: bo wydluza nogi i rozjasnia caly zestaw, a poza tym polaczenie cielistego z granatem to bezpieczna klasyka.
          • aniabos napisała:

> anka33_online napisała:
            >
            > > Czarny+granat to klasyka, wylansowana dawno temu przez Yves Saint Laurent
            > 'a, kt
            > > óry słynie z talentu do łączenia kolorów.
            >
            > No wlasnie, ta opinia ze czarny nie pasuje do granatowego to jest jedna z regul
            > prowincjonalnej elegancji, ktore juz dawno zostaly przelamane przez wielkich p
            > rojektantow i przez trendy w popularnej modzie. Czern z granatem widzi sie czes
            > to na wybiegach i to nie tylko w kolekcjach YSL, a Ines de la Fressange i Nina
            > Garcia w swoich ksiazkach polecaja to polaczenie na co dzien. Ale moim zdaniem
            > to jest dosc trudne zestawienie, zwlaszcza na lato i efekt zalezy od odpowiedni
            > ch odcieni. Autorce watku zdecydowanie radzilabym buty nude, z powodow juz wymi
            > enionych: bo wydluza nogi i rozjasnia caly zestaw, a poza tym polaczenie cielis
            > tego z granatem to bezpieczna klasyka.

No dokładnie. Inną głoszoną tu przez niektóre "wyrocznie mody" regułą prowincjonalnej przestarzałej elegancji jest ta, że na wesele nie można założyć małej czarnej. Wyjątkowo zaściankowe myślenie, że mała czarna nadaje się tylko na pogrzeb lub ewentualnie na wieczorny koktajl. Wystarczy przeczytać jakąkolwiek książkę o modzie, stylu itp, np. poradnik przytoczonej przez Ciebie Ines de la Fressange, która poleca nie tylko małe czarne jako weselną kreację, ale również "duże" czarne, czyli długie, do ziemi, co już w ogóle jest pewnie dla niektórych nie do pomyślenia:)

• czarne z granatem to najgorsze polaczenie jakie moze byc

Podpisuję sie, bo jako wielbicielka granatu powodowana często prozą życia wiem coś o tym z autopsji. Oczywiście mowa o typowych granatach, nie tych zalinkowanych podchodzących w szafiry i kobalty, ale nawet i tu, czarne buty wyją.
        • opuncja.figowa napisała:

> czarne z granatem to najgorsze polaczenie jakie moze byc
          >
          > Podpisuję sie, bo jako wielbicielka granatu powodowana często prozą życia wiem
          > coś o tym z autopsji. Oczywiście mowa o typowych granatach, nie tych zalinkow
          > anych podchodzących w szafiry i kobalty, ale nawet i tu, czarne buty wyją.

W ostatecznym rozrachunku to jest sprawa indywidualnego gustu. Niektorym takie polaczenie kolorow bedzie odpowiadac, a innym nie.
          W tym artykule jest sporo przykladow, moze komus sie spodoba. Mnie najbardziej urzekly stroje Franki Sozzani i Sofii Coppoli (to moje dwie idolki). I projekt Jil Sander z runwayu.
          www.markdsikes.com/2012/01/26/black-and-navy/
          http://www.markdsikes.com/wp-content/uploads/2012/01/vj-Screen-Shot-2011-12-21-at-7.41.34-AM.png

http://www.markdsikes.com/wp-content/uploads/2012/01/Picture-20-sophia.png

http://www.markdsikes.com/wp-content/uploads/2012/01/Screen-Shot-2012-01-25-at-10.02.47-PM.png
    • a nie ma innej opcji? z 2 złego wybrałabym nude, czarne to juz w ogole tragedia. Kto sie mamy slucha w kwestii stylizacji, brr.
    • uważam że to bardzo dobre połączenie, buty nude wymyślili głównie po to żeby wydłużyć nogi, kolorystycznie zawsze pasują bo grają z kolorem nóg :) a do granatu nude/beż pasuje również;
      a może na torebkę czerwoną starczy Ci odwagi? albo w innym wyrazistym kolorze - turkus, pomarancz.... i naszyjnik pasujący do tej całości :)
      • 5th_element czemu Twoim zdaniem nude jest złe? Zbyt jasne czy zbyt nudne?

dixi myślałam o perłowych koralach, no może trochę wpadających w beż jeśli takie znajdę. Czy ty dobry pomysł?

Jest jeszcze kwestia okrycia (coś na sukienkę, do kościoła). I tu na pewno nie posłucham się mamy, która każe mi założyć czarną marynarkę od garsonki (hahaha). Mam dwie opcje. Pierwsza - szal - pewnie powinien być w tym kolorze co sukienka, czyli granatowy ale czy taki znajdę? Druga opcia - marynarka, ale taka bardziej na luzie, biała albo w odcienach beżu, kremowa, z jakimś fajnym szyciem.

Czyli buty wybiorę raczej w kolorze nude... Do wesela 2 tyg., może jeszcze coś znajdę.
        • Ja do granatowej sukienki miałam jasnoszare szpilki i bladoróżową torebkę oraz na wszelki wypadek szaro-różowy szal.
        • asmina9 napisała:

dixi myślałam o perłowych koralach, no może trochę wpadających w beż jeś
          > li takie znajdę. Czy ty dobry pomysł?
          >
          dobry, będzie elegancko :)
          jednak tak do końca nie jestem pewna bo nie wiem jaki fason ma Twoja sukienka, a całość musi grać ze sobą nie tylko kolorystyczne, ale i stylistycznie; jeżeli jest prosta, klasyczna to myślę że perłowe korale będą ok, natomiast zakładając je do marszczonej czy falbaniastej sukienki można uzyskać efekt "krakowianka jedna" :)
          ja w przeciwieństwie do Ciebie w kwestii doboru kolorów dodatków jestem odważna, czasami nawet za odważna :D lubię klasyczne, jak najprostsze ubrania i do tego odjechane kolorystycznie/stylistycznie dodatki :) dlatego do eleganckiego granatu i neutralnego beżu dałabym jakąś energetyczną biżuterię :)
          ale wszystko najlepiej weryfikuje lustro ;)
        • > 5th_element czemu Twoim zdaniem nude jest złe? Zbyt jasne czy zbyt nudne
          > ?

przepraszam, uzylam zlego okreslenia. Nude moim zdaniem jest ok. Z reszta to trzeba by bylo zobaczyc by dobrac odcien. Wyobrazilam sobie dluga sukienke w ciemnym granacie i chcialam ją ożywic dodatkami. Jesli jest krotka to buty nude/beż a torebka to...no trzeba by bylo zobaczyc.
    • cieliste, zdecydowanie
    • Nie stawiaj na wszystkie dodatki w nude bo bedzie nud-no i mdlo...
      Zostaw sobie miejsce na mocniejszy akcent: czerwony, turkusowy albo pomaranczowy kwiat we wlosach albo torebke (ewentualnie modne fluo albo mieta czy cos, do granatu pasuje prawie wszystko). Acha - i niech to "nude" bedzie cale w jedniej tonacji, nie jedno cieple a drugie zimne - jak kupisz buty to nos je ze soba szukajac reszty, bo inaczej mozesz stwierdzic po fakcie, ze owszem, masz kilka neutralno-bezowych rzeczy, ale kazda jest w innym kolorze... (to samo dotyczy niezliczonej ilosci odcieni i tonow granatu).

--
      Non, rien de rien
      Non, je ne regrette rien
      Ni le bien qu'on m'a fait
      Ni le mal, tout ça m'est bien égal
    • http://www3.images.coolspotters.com/photos/205185/dita-von-teese-and-elise-saab-fall-2009-rtw-dark-blue-dress-gallery.jpg
      http://0.tqn.com/d/petite/1/0/r/7/-/-/reneezellwegerbluedress.jpg
      http://www.marinaroussenq.com.br/admin/arquivos/image/megan_fox_tan_dress_dark_blue.jpg
      --
      Szukają domu i dobrego serca
      ======================================
      Pomóżmy schronisku!
    • Wybierz nude. Bo z ciemnymi butami może Ci wyjść tak i będzie ok buyosphere.com/media/products/images/image_6489.jpeg ale równie dobrze może wyjść tak 1.bp.blogspot.com/_TKuAuSlLaEw/SwKn6yupK7I/AAAAAAAAB7s/xloNIkdoAvg/s1600/blue-silk-swing-dress-pin+up+girl+clothing.jpg i będzie przytłaczająco.
    • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.