Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Lniana sukienka, co myślicie o tym materiale?

23.06.15, 20:27
    Cześć wszystkim! Upatrzyłam sobie taką sukienkę na latowww.balladine.com/kategorie,lniana-sukienka-z-nadrukiem-170-cm-cotton-club,1-k-9933-100844-p i chciałam was zapytać o radę. Sukienka jest wykonana z lnu i zastanawiam się czy naprawdę jest taki super przewiewny czy w rzeczywistości gniecie się tak, że będę miała dość ciągłego prasowania sukienki i rzucę ją w kąt. Jakie są wasze doświadczenia?
    Edytor zaawansowany
    • keepersmaid 23.06.15, 20:42
      Nie napisali z czego podszewka. Jak poliestrowa to cala przewiewnosc diabli wzieli.

A len gniecie sie mocno z natury, chyba ze ma super wykonczenie, ale gdyby ten mial to pewnie by sie pochwalili...

--
      Non, rien de rien
      Non, je ne regrette rien
      Ni le bien qu'on m'a fait
      Ni le mal, tout ça m'est bien égal
    • taki-sobie-nick 23.06.15, 21:53
      czy naprawdę jest taki super przewiewny czy w rzeczywistości gniecie się tak

Napisałaś, jakby to były przeciwieństwa. Len jest bardzo przewiewny i czysty (bez domieszek innych surowców) cholernie się gniecie.
    • mim_maior 24.06.15, 07:48
      Bez obejrzenia z bliska i dotknięcia nie da się stwierdzić, czy materiał jest przewiewny. Len ze swojej natury jest lekki, dobrze wchłania pot ale nie łapie zapachów, świetnie przepuszcza powietrze, więc jest idealny na upały. Ale tkanina może być ściślej lub luźniej tkana i to wpływa na zalety użytkowe. Zdarzały mi się - bardzo rzadko - ubrania z lnu, które były mniej przewiewne. Zwykle jednak latem noszę len bardzo często.
      Len się bardzo gniecie i taka jego natura - rano prasujesz (dobre żelazko z wyrzutem pary sprawia, że nie jest to nic trudnego) a potem nosisz cały dzień akceptując naturalne zagniecenia. Moim zdaniem wygląda to stylowo, ale są osoby, które nie znoszą pogniecionej odzieży i dla nich len się nie nadaje.
      Trzeba też zwrócić uwagę na podszewkę - jeśli w ogóle jest, to już zalety lnu będzie można wykorzystać tylko częściowo. A jeśli podszewka jest syntetyczna (np. poliestrowa), to w ogóle nie ma sensu kupować lnianej sukienki. Lepiej kupić tańszy poliester, w którym człowiek się poci, ale przynajmniej nie gniecie :-D

--
      Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
    • aqua48 24.06.15, 09:28
      Nie znoszę lnu, nie tylko dlatego, że bez domieszek się gniecie jak licho, ale głównie dlatego, że jest za gruby, sztywny i drapiący. Na lato muszę mieć ubrania z cienkiego i miękkiego materiału. A pocę się tak samo w lnie jak w modalu, czy bawełnie.
    • kamilakam1 24.06.15, 15:49
      Mam identyczną sukienkę, acz kupioną tu: sklep.cottonclub.pl/product-pol-2141-Sukienka-.html
      Jest naprawdę super! Ma podszewkę również lnianą! Pięknie sie układa, jest przewiewna i bardzo wygodna!
    • dorotea.p 25.06.15, 17:52
      Dziękuję wszystkim za opinie. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przekonać się o jej właściwościach na własnej skórze (kupił mnie ten wzór). Zamówię, ocenię, jak uznam, że źle się w niej czuję, to najwyżej zwrócę;)
    • 9agatka 25.06.15, 21:21
      Moim zdaniem dobra decyzja. Len jest świetny. Jedyna jego wada - gniecie się.
    • la_dame 27.06.15, 17:52
      O lnie możesz sobie poczytać tutaj:mrvintage.pl/2014/06/jak-nosic-len.html . Moim zdaniem sukienka powinna być łatwiejsza do noszenia niż opisywane w artykule koszule i marynarki. Mam w szafie lnianą sukienkę w podobnym kroju. Nie mogę powiedzieć, że w ogóle się nie gniecie, ale nie wygląda też niechlujnie.
    • mikosz234 29.06.15, 10:52
      Zależy, czy będziesz ją nosiła do pracy, czy na luźne okazje. Po całym dniu przy biurku sukienka nie będzie wyglądała dobrze. Na kilkugodzinny spacer, czy na wyjściowy obiad jak najbardziej tak. Na oko trudno ocenić grubosć materiału, ale lekki len nosi się bardzo dobrze w upały. Ja zostaję przy koszulach z lnu, sukienki już odpuściłam, bo nie chce mi się prasować.
    • kika.1986 01.07.15, 09:00
      Len na lato jest super i w ogóle mi nie przeszkadza, że się gniecie. Jedyne, co zrobiłabym to napisała do obsługi sklepu z zapytaniem z czego jest podszewka - jeśli jakaś sztuczna, zapomnij.
      Sukienka jest nietania, tym bardziej warto byś nie zaliczyła jakieś wtopy.
      A tak poza tym - śliczna, lubię takie geometryczne motywy.

kika
      szafa-kiki.pl/
    • kamilakam1 01.07.15, 13:41
      Podszewka jest również lniana ;)
    • anialesz 16.07.19, 13:04
      Len albo się kocha albo nienawidzi... Ja dojrzewałam do niego długo... Mam nadwrażliwość na dotyk, więc zawsze go odrzucałam, bo bałam się, że będzie mnie kłuł... A potem spróbowałam lnu zmiękczonego i zakochałam się, tak, że teraz nie wyobrażam sobie bez niego lata... Zaczęłam nawet tworzyć ubrania z lnu. Trzeba się z tym pogodzić, że na początku odrobinę przeszkadza, ale po chwili, gdy się nagrzeje od ciała, to wrażenie znika. Trzeba się pogodzić, że się gniecie i z tym nie walczyć. Bo len taki właśnie jest - niedoskonały:)
      Kupując lniane sukienki koniecznie zwracajcie uwagę, czy nie mają poliestrowych podszewek.
      musmus.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka