Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Gdzie się ubierać? - nietypowe wymiary

26.10.17, 16:42
    Mam chyba nietypowe wymiary. Kiedy próbuję określić swoją sylwetkę, najbliżej mi chyba do typu jabłka, ale nie do końca. Mam biust w normie, nogi i ramiona też raczej szczupłe, biodra wąskie. Tylko brzuch wystaje jakbym była w ciąży – a nie jestem, i już od paru lat mam taką sylwetkę, ale ostatnio jeszcze bardziej rzuca mi się w oczy jej niewymiarowość, mimo zwracania uwagi na dietę i uprawiania sportu, w tym trening płaskiego brzucha. Ale nie o tym tu chciałam. Dotąd zazwyczaj kupowałam sobie sukienki w kształcie litery „A” w rozmiarze 38, głównie w Reserved, Carry i nieistniejącym już Lykke, i wyglądałam w nich ładnie, brzuch nie rzucał się w oczy, wcięcie w talii z tyłu było widać. A tymczasem ostatnio przymierzyłam w Reserved z 10 sukienek i każda opinała się na brzuchu lub były ogólnie szerokie i z przodu i z tyłu. To samo w paru innych sklepach. Może polecicie jakieś fajne sklepy dla mnie albo jakąś krawcową szyjącą na miarę – w Krakowie albo w Częstochowie?

Moje wymiary nieco dokładniej (mierzone dość słabymi narzędziami, bo starą miarką krawiecką bez jednego centymetra i moim niezbyt doświadczonym w przymiarkach okiem ):

wzrost 160
    waga 57-58
    76 cm pod biustem
    87 cm cały biust (stanik 65E starannie dobrany przez brafitterkę, podobno numeracja francuska)
    80cm talia (w każdym razie tam, gdzie tułów jest najcieńszy)
    90 cm tam, gdzie tułów jest najszerszy, czyli brzuch

--
    "-Jest inny niż wszystkie koty (...). A czy to przyjemnie tak się wyróżniać?
    -Nie wiem-szepnęła Karolcia.- Może przyjemnie".
    Edytor zaawansowany
    • nuta15 26.10.17, 21:18
      Sukienki o linii A mają różne fasony, sama takie lubię i noszę, choć mam inną figurę. Może dla ciebie lepsze są sukienki rozkloszowane już od góry z miękkiego, lejącego materiału? Albo fasony z lekko obniżoną talią , z luźniejszą jakby podrzuconą górą , która zamaskuje brzuch lub takie jak tawww.orsay.com/pl-pl/sukienka-z-obnizonym-stanem-42404098.html Obniżona talia nie jest korzystna dla niewysokich kobiet, jednak sukienki trzeba mierzyć, czasem efekt może nas zaskoczyć.
      Zaglądaj do innych sklepów- promod, c&a, mango.
    • yasemin 28.10.17, 08:51
      Dzięki, będę próbować różnych ubrań. Ta sukienka z Orsaya wygląda ciekawie, lubię ubrania w pepitkę, choć aktualnie szukam czegoś czarnego lub ciemnozielonego.
      Strona www.modoweinspiracje.pl nie otwiera się.
      Moja górna granica cenowa dla takiej sukienki to jakieś 150 zł; chyba że nie znajdę tańszej, to może być i 200 zł. Po prostu chcę mieć jeszcze jedną ładną sukienkę do pracy na sezon jesienno-zimowy.

--
      "-Jest inny niż wszystkie koty (...). A czy to przyjemnie tak się wyróżniać?
      -Nie wiem-szepnęła Karolcia.- Może przyjemnie".
    • maja.liz 28.10.17, 22:34
      Może spróbuj kupić sukienki, które mają luźne narzutki, które fajnie zakryją brzuch, przykład: fashion4u.pl/sukienka-tuszujaca-brzuch-granatowa . Wtedy sukienka może być bardziej dopasowana, ale narzutka i tak brzuch zakryje.
    • annabanna1 19.11.17, 19:41
      prawda jest tak, że ja nietypowego rozmiaru nie mam, ale ciuchy z sibysi dobrze lezą sibysi.pl/pl/p/Merida-Sukienka-Celebrity-Inspired-szaro-srebrna/342
    • wiolettadabrowska1991 12.03.18, 09:32
      Tutaj w kwestii tego akurat większość sklepów oferuje waśnie dużą rozmiarówkę. Też na wykorzystanie takich ubrań zapraszam na pennypendant.com/elegancja-w-budzecie
      i artykuły zwiazane z dobrym wyglądem.
    • mateuszek8101 19.03.18, 06:28
      hej na tej stronie znajdziesz kilka ciekawych porad jak się ciekawie ubrać, szczególnie na sezon letni w tym roku poradnikmodowy.eu/
    • anetkab1231 19.03.18, 22:00
      Cześć zobacz tutaj - ja już tam kilka razy zamawiałam przez Facebook i jest ok.
      Tylko wczytaj się w rozmiarówkę tiny.pl/gkfvq
      a i niestety na wysłkę trzeba poczekać 3-4 dni ale da się przeżyć
    • anna-dressplaner 29.03.18, 22:00
      Jeśli naprawdę lubisz fajnie i modnie się ubierać, potrafisz doradzić, i do tego chciałabyś,chciałbyś zarobić…to mam coś dla Ciebie...wszystko zdalnie on-line :) w wolnej chwili, w domu ;) Polecasz, doradzasz – zarabiasz ;)
      Całkiem nowe MLM w branży odzieżowej.
      Niemiecka firma Dressplaner wchodzi na rynek w kwietniu.
      Możesz się ubrać za darmo !! i jeszcze na tym zarobić !!
      Bez pakietów, bez zobowiązań.
      Teraz jest najlepszy moment na wejście. Chcesz?
      Napisz info na adres: anna-dressplaner@wp.pl

Być może będzie to pierwszy raz w Twoim życiu, kiedy pojawiła się ta sytuacja, w której możecie sobie powiedzieć: "Byłem we właściwym miejscu, we właściwym czasie i podjąłem właściwą decyzję!"
    • djproti12 20.05.18, 23:55
      Przejdź się po swojej okolicy. U mnie takie lokalne sklepiki z odzieżą oferują również większe rozmiary

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.