Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Buty na koturnie

17.05.06, 23:02
    Co myślicie o butach na koturnie, czy noga fajnie w nich wygląda, czy raczej
    ciężko i niezgrabnie ? Do czego można takie buty nosić ?
    Edytor zaawansowany
    • seerena 17.05.06, 23:20
      Zależy na jakiej koturnie. Są koturny, które zwężają się w kierunku palców i tam
      przechodzą w zwykłą cienką podeszwę i takie wyglądają superkobieco a noga w nich
      delikatnie. A nosić do wszystkiego :) Może z wyjątkiem strojów sportowych.
    • reynevan_a 17.05.06, 23:59
      pocieszyłaś mnie, bo ja... kupiłam takie buty. Mam sukienkę w stylu lat 60, z
      podkreśloną talią, lekko rozkloszowaną na dole i kupiłam sobie buty na koturnie
      z delikatnej czarnej skóry, zapinane w kostce, właśnie takie, że obcas
      przechodzi w cienką podeszwę. Super wygodne i już sobie pomyślałam, że dobrze
      mi się będzie w nich tańczyć :), kiedy przeczytałam, że w butach na koturnie
      noga wygląda jak raciczka. Zrobiło mi się słabo :) i zaraz stanęłam przed
      lustrem, zeby ocenić jeszcze raz. No i sama nie wiem... :)Może raczej powinnam
      założyć coś na cienkim obcasie, mam takie wycięte, że jest przód buta i tył,
      boki wolne, czubki okrągłe, nie szpiczaste.
      Które buty wybrać ?
    • nancy_callahan 18.05.06, 11:24
      Ja sama uwielbiam buty na koturnie, ale akurat w kwestii tańczenia to nie wróżę
      Ci w nich kariery.
      Moim zdaniem w koturnach tańczys się beznadziejnie i nikt nie przekona mnie do
      tego, że w jakichkolwiek butach może się tańczyć lepiej niż w klasycznych
      szpilkach.
      --
      I finally grew up.
    • magdaksp 17.05.06, 23:59
      mam dwie pary jedne kolorowe zcamden town ktore uwilbiam
      i1.tinypic.com/rsu93s.jpg i drugie brązowe ktore kupilam niedawno w
      zarze.uwielbiam koturny bo slicznie wnich nogi wygladaja tzn bardzo
      wyszczuplaja.ja nosze do dzinsow dlugich ,do podwinietych spodni i do
      spodnic.pasuja praktycznie do wszystkjiego
      --
      "nie pierwszy i nie ostani raz nadchodzi taki czas,że się odchodzi tylko po to
      by powrócić,ostatniego słowa nie będziemy jeszcze mówic"
    • rzesa20 18.05.06, 00:03
      bardzo mi się podobaja te Twoje sandały, też muszę kupić sobie jakieś na
      koturnie, na lato...
      --
      ˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
      Nie można być jak Prince Polo i smakować wszystkim...
      koteczka
    • zettrzy 18.05.06, 04:00
      buty na koturnie sa swietne, noga istotnie wyglada w nich jak racica co jest
      ogromnie sexy, no i takie buty sa ogromnie wygodne
      do czego - do sukienek na lata 40, kiedy koturny byly ogromnie modne, czyli
      odcinanych w talii i ze spodnicami z polklosza, do ciuchow na lata 70, kiedy
      koturny powrocily, czyli dlugie proste spodnice, spodnie do kolan, dlugie
      spodnie z tunikami, i do tego wszystkiego co pasuje wizualnie, czyli praktycznie
      biorac do prawie wszystkiego

--
      reszty nie trzeba
    • pompon3000 18.05.06, 12:10
      buty na koturnie byly modne w latach 40-stych?
      powaznie?
      mnie sie z latami 40-stymi kojarza pantofle za obcasie zapinane w kostce, oraz
      pantofle na obcasie z dziura na duzy palec, i np bez piety jeszcze, ale ze
      koturny wtedy juz to pierwsze slysze... to np. taka marlena dietrich to tez na
      koturnach latala?
      ja myslalam ze koturny to wymyslil na przelomie lat 60/70-tych jakis projektant-
      hipis na haju ;DD
    • zettrzy 18.05.06, 17:26
      byly, wlasnie wtedy zostaly wylansowane, rzeczywiscie mialy czesto dziure na
      duzy palec, ale mialy tez piety
      zapinane na kostce to lata 20 i wczesne 30, aczkolwiek okazjonalnie trafiaja sie
      od tej pory w kazdej epoce
      czy akurat Marlena w nich latala to nie wiem bo jej nie znalam w tym okresie;)
      aha nie mam na mysli mody europejskiej, bo lata 40 w Europie to byla wojna i
      potem tuz po wojnie, wiec nosilo sie pozostalosci z lat przedwojennych
      --
      reszty nie trzeba
    • zettrzy 18.05.06, 17:40
      niezupelnie, te sa a)za wysokie, b) maja za niskie platformy z przodu
      te na zdjeciu to typowe lata zerowe, obecnego wieku
      --
      reszty nie trzeba
    • panisiusia 18.05.06, 11:55
      Buty na koturnach, a jeśli liczba pojedyncza, to rodzaj męski.
    • monka_c 18.05.06, 12:04
      Czy Ty jestes polonistka,bo wiekszosc Twoich wpisow dotyczy poprawiania błędow
      na tym forum?
    • dzioucha_z_lasu 18.05.06, 12:18
      Sory, ale niechlujstwo językowe można spokojnie zaliczyć do tej samej kategorii
      co nieświeży oddech, brudne pazury i tłusty kołtun na łbie. Świadczy o brakach
      w kulturze i wykształceniu i zdecydowanie nie jest trendy :) Warto zwracać
      uwagę na to co się pisze i jak się pisze na równi z tym, co się na siebie
      nakłada i w jakim to jest stanie.
    • panisiusia 18.05.06, 12:30
      Bardzo Ci dziękuję za tę wypowiedź, bo juz myślałam, że tylko ja zwracam na to
      uwagę :)
      Czy naprawdę trzeba tłumaczyć, że atrakcyjność fizyczna to nie wszystko?
      Skoro jesteśmy grupą znajomych, to możemy chyba mieć względem siebie jakieś
      oczekiwania. Zwłaszcza, że tu do siebie piszemy, a nie siedzimy i się na siebie
      patrzymy.
    • nessie-jp 18.05.06, 15:35
      Skoro tak, to pozwolę sobie zwrócić ci uwagę na twoje niechlujstwo językowe.
      Jeżeli już wtrącasz zwroty zapożyczone z obcego języka, to sprawdź najpierw ich
      pisownię. "Sorry" piszemy przez dwa "r". Poza tym takie wtręty, choć popularne w
      języku potocznym, w pisanej polszczyźnie jednak rażą -- zwłaszcza, jeżeli ktoś
      ma takie zadęcie, żeby poprawiać innych.

--
      "Naturalne jest szkodliwe!"
      Nessie - Jedyna Prawdziwa
    • maraiss 18.05.06, 16:29
      dzioucha_z_lasu napisała:

> Sory, ale niechlujstwo językowe można spokojnie zaliczyć do tej samej
      kategorii
      >
      > co nieświeży oddech, brudne pazury i tłusty kołtun na łbie. Świadczy o
      brakach
      > w kulturze i wykształceniu i zdecydowanie nie jest trendy :) Warto zwracać
      > uwagę na to co się pisze i jak się pisze na równi z tym, co się na siebie
      > nakłada i w jakim to jest stanie.

własnie warto zwracać uwage na to co się pisze... równiez na poprawne pisanie
      wyrazów obcojęzycznych tez:)

Ps: nie podobaja mi się buty na koturnach:(
    • dzioucha_z_lasu 18.05.06, 22:48
      A o jaki wyraz tu chodzi..?
    • panisiusia 18.05.06, 12:24
      Nie jestem polonistką. A to tylko poloniści widzą błędy? Tylko im one
      przeszkadzają? A może w tym kontekście "polonistka" to miała być obelga?
      A używanie "koturna" mnie wyjątkowo drażni, bo to nie jest literówka, czy błąd
      jednej osoby, ale upowszechniająca się błędna forma (tak samo jak "dekold",
      "orginalny", "originalny").
    • monka_c 18.05.06, 12:29
      To nie miała byc obelga, po prostu mam mame polonistkę i ona tak
      samo "wyłapuje" błędy(cały czas mnie poprawiała i moze stąd moje pytanie).Mnie
      tez draznia niektore wpisy,ktore czytam,szczegolnie nie lubie,jak sie
      mowi "ubrałam buty,sukienkę".Tak wiec bez urazy...
    • panisiusia 18.05.06, 12:37
      No to się uspokoiłam :)
      A zapytałam, bo kiedyś na innym forum właśnie tak mnie "zwyzywano".
      Wczoraj grzecznie i po cichu wkleiłam tylko link do słownika ortograficznego, a
      zostałam zmieszana z błotem, a moje odpowiedzi "obronne" zostały wykasowane
      przez moderatorkę. -> jakiś uraz mi chyba pozostał :(
      Zawodowo zajmuję się mówieniem, więc to dopiero na żywo jestem
      nieznośna(zwłaszcza wobec moich uczniów).
    • fortepianistka 18.05.06, 15:14

Raz w sklepie obuwniczym babka odmieniała koturny w rodzaju zenskim i byłam zdziwiona.
      Zdziwiłam sie, ale nie byłam pewna jak sie mowi.
      Mi tez przeszkadzaja/rzucaja sie w oczy takie błedy.
    • lunalovelight 18.05.06, 12:07
      ja namietnie nosze wszelkie klapki na koturnie do jeansow o kroju szwedow.
      --
      ...and lick this fungus to give me dreams.
      Czarownice latają na miotłach!
    • cioccolato_bianco 18.05.06, 12:15
      ja lubie

--
      })i({
    • sumire 18.05.06, 12:33
      zależy od koturna :) ja miałam długo opory, bo mam cienkie łydki i
      niekoniecznie dobrze wyglądałoby takie kopytko łosia na końcu... ale teraz buty
      na koturnach są fajne, zgrabne, a przede wszystkim wygodne. znacznie lepiej się
      w nich chodzi, niż w szpilkach.
    • audrey.h 18.05.06, 14:43
      lubie bardzo okreslony typ koturnow, na pewno nie wszystkie tak, jak leci.
      podoba mi sie taki rodzaj espadryli na koturnach, co bylo modne chyba raczej w poprzednim sezonie,
      jesli nie dawniej. i wole jak w takich butach obcas przechodzi do stosunkowo niegrubej podeszwy pod
      palcami (nie wiem czy jasno sie wrazam :), a nie przepadam, gdy jest to gruby kilkucentymetrowy
      koturn na calej dlugosci buta, choc taki na 2-3 cm moze byc (taka 'slonina' chyba czy jak to sie kiedys
      nazywalo).
      kiedys w jakiejs gazecie bylo zdjecie Gwyneth Paltrow w takich espadrylach noszonych do dosc luznych
      szortow do kolan. to polaczenie bylo kapitalne!
      moja znajoma miala kiedys takie espadrylowate sandaly na koturnach, nosila latem do b. ciemnych
      prostych dzinsow - wygladala bosko. zreszta we wszystkim jej bylo dobrze, piekne rude wlosy,
      piegowata, porcelanowa cera... :)
      --
      audrey
    • big2.munich 18.05.06, 17:36
    • 1klassa 17.05.18, 11:43
      Co myśleć o butach na koturnie? Chyba tylko, że modne od czasów starożytnych teatrów greckich.
      Naturalnie zmieniły wygląd w XXI wieku odkryty.net/buty-na-koturnie ale to nadal często kupowane buty bo pasują każdej kobiecie, chociaż na początku swojej historii nosili je tylko mężczyźni :)
    • kociaczek456 12.06.18, 12:23
      Mnie akurat bardzo podobają się buty na koturnie, podwyższają sylwetkę, sprawiają, że kobieta jest smuklejsza optycznie. No i pasują paniom o masywniejszych nogach. Wiele modeli zobaczycie na allani.pl/wyszukaj/buty-na-koturnie . Mnie akurat do gustu przypadły sandałki na koturnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.