Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Modne imię...

18.10.06, 12:41
    Jak macie na imię? I czy waszym zdaniem to imię nadal jest modne czy
    uniwersalne, czy było modne powiedzmy 20-30 lat temu? Acha i jeszcze
    jedno,jakie imię waszym zdaniem modne jest w tej chwili-chodzi o imię dla
    dziewczyny :)Może i głupie pytanie,ale szukam imienia dla dziewczynki i
    potrzebuję inspiracji...
    --
    Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie,
    że lata składają się z dni; dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani
    jednego dnia.
    Obserwuj wątek
          • kingaburke Re: Modne imię... 18.10.06, 13:00
            Jasne,masz rację,stawiam na to co mi się podoba,ale póki co,nie mam 100%
            pewności co wybrać...
            --
            Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie, że
            lata składają się z dni; dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani jednego
            dnia.
      • jama30 Re: Modne imię... 18.10.06, 12:48
        Co najmniej połowa nowonarodzonych dziewczynek to Julie więc Julię odradzam.
        A może bardziej tradycyjnie? Ania, Hania, Marysia - takie imię jest zawsze
        modne :)
        pozdrawiam
      • khaki3 Re: Modne imię... 18.10.06, 12:50
        Ja swoja dziewczynke chcialabym nazwac Wiktoria.Pomojej S.P prababci.Chlopca z
        kolei Gabriel.Opiekun mlodzierzy to Gabriel wiec nazwe synka Gabrys.
        --
        Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spier...aj w taki sposób, że
        poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cie wyprawie.
        • kingaburke Re: Modne imię... 18.10.06, 13:03
          Acha i jeszcze coś co Waszym zdaniem pasowałoby do amerykańskiego nazwiska
          Burke [Berk].Może Nina,Klara,Lena? Czy raczej dłuższe? A na Forum o imionach
          też zaglądam :)
          --
          Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie, że
          lata składają się z dni; dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani jednego
          dnia.
          • dakota77 Re: Modne imię... 18.10.06, 15:32
            Podane przez ciebie imiona sa ladne i pasuja do nazwiska. Pasowalaby tez do
            niego Zuzanna, na przyklad.
            Mnie bardzo podobaja sie imiona rosyjskie. ZA to okropnie nie podoba mi sie
            obecna moda na nadawanie dziewczynkom imienia Amelia. W medycynie amelia to
            wordzony brak konczyn, super imie, co?
            • kochanica-francuza Dakota, serio??? 24.02.07, 14:04
              dakota77 napisała:

> Podane przez ciebie imiona sa ladne i pasuja do nazwiska. Pasowalaby tez do
              > niego Zuzanna, na przyklad.
              > Mnie bardzo podobaja sie imiona rosyjskie. ZA to okropnie nie podoba mi sie
              > obecna moda na nadawanie dziewczynkom imienia Amelia. W medycynie amelia to
              > wordzony brak konczyn, super imie, co?

O kurcze, nie wiedziałam!!! Amelia idzie jak wiadomo od filmu (a jeszcze
              idiotyczniej brzmi zdrobnienie Amelka) i jeszcze gorzej brzmi w polskim niż w
              oryginale. Istnieje panna, którą rodzice nazwali Korynną, i o ile Corinne brzmi
              dobrze , o tyle Korynna kojarzy się z rynną... (Korynna Korwin-Mikke)
      • nikitka78 Re: Modne imię... 18.10.06, 13:04
        Chyba najbardziej oklepane ostatnio imiona to dla dziewczynki: Amelia, Olivia i
        Julia. A dla chłopca Jakub.
        Ja mam na imię Magda- dość popularne 20-30 lat temu :-)
        Ostatnio podoba mi się Marianna, chyba dlatego że poznałam śliczną,
        przesympatyczną dziewczynkę o tym imieniu. A poza tym tak miała na imie moja
        ś.p.Babcia
        • marsupilami25 Re: Modne imię... 18.10.06, 13:12
          Ostatnio spodobało mi się Adrianna.
          W każdej piaskownicy siedzi Amelia, Oliwia i Julia oraz (pisownia zamierzona):
          Wanesa, Dżesika, Brajan itd.
          --
          Moja racja jest mojsza niż twojsza!
            • khaki3 Re: Modne imię... 18.10.06, 13:44
              to ja znam :Dzastine, martina, Hosefa, Violette( jakby niemozna bylo nazwac
              Wiolka tylko Violetta) Sandry, i jeszcze Bog jedyny wie co!A w PL sa przeciez
              takie sliczne imiona:) A coraz czesciej spotykam sie z imionami rosyjskimi,
              Sasza, Natasza, Olga, Jurij choc te rosyjskie sa rownie ladne jak polskie.
              --
              Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spier...aj w taki sposób, że
              poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cie wyprawie.
      • magdaksp Re: Modne imię... 18.10.06, 13:10
        ja bym corke nazwala apolonia asyna eliasz.asama mam na imie magdalena
        --
        "Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać Ci,którzy nie chcą nie obchodzą
        mnie. Po co mam czas tracić na mówienie do ściany Ściana i tak zawsze swoje wie ."
        • evil_woman666 Re: Modne imię... 18.10.06, 13:23
          Ja mam na imie Martyna - kiedys jak bylam w podstawowce to bylam jedyna, w
          liceum tez a teraz gdzie nie uslysze jak ktos wola dziecko to tylko "Martynka
          to..." "Martynka tamto..."
        • mon_cherie Re: Modne imię... 20.10.06, 21:12
          bez obrazy ale nie znosze imion typu julia, olivia, nikola, pamela, amelia itp.
          jakie teraz rodzice nadają swoim dzieciom brrrrrrr... laura - nienawdzę ze
          względow osobistych.
          natomiast podobają mi się : adrianna, roksana, lena (jak ktos juz wspomnial
          wczesniej), magdalena, weronika...
          dwa pierwsze idealnie pasują do nazwiska mojego przyszłego męża :)

a na imię mam ania (neutralne i ponadczasowe ale oklepane, nie jestem z niego
          zadowolona ;))
      • kasiaczernia Re: Modne imię... 18.10.06, 13:27
        Mam na imię Kasia. A czy jest modne? Ciągle gdzieś słyszę o jakiejś Kasi, które
        są w różnym wieku, więc pewnie moje imię jest cały czas na topie:-)))
        Aktualnie zauważyłam, że modne są polskie imiona naszych babć, prababć: Zosia,
        Basia, Hania, Tosia, Ania, Emilia, Stefcia, Julka....
      • isia85 Re: Modne imię... 18.10.06, 13:55
        Ja mam na imie Aurelia, moj brat Hadrian. Chyba nasze imiona były ostatni raz
        modne za czasów cesarstwa rzymskiego:P Synka mimo wszystko nazwałabym Adrian a
        córeczke Basia:)
        • zielonaherbata7 Re: Modne imię... 18.10.06, 14:18
          Moje imię brzmi ładnie, jednak jest dość popularne, żeby nie mówić pospolite.
          Dlatego gdy wybierałam imię dla mojej 13- miesięcznej dziś córeczki, bardzo
          zależało mi , żeby było wyjątkowe. Wyjątkowe imię dla wyjątkowej dziewczynki. I
          tak oto moja córcia ma na imię Pola Zosia. Tylko, że ostatnio coraz częściej
          przekonuje się, że nastała moda na imię Pola. A wcale tego nie chciałam. Tak czy
          inaczej myślę, że wybraliśmy z mężem odpowiednie imiona. Pozdrawiam!!!
          • edavenpo Re: Modne imię... 18.10.06, 14:55
            Modne to chyba juz wymienione Julia, Amelia i Oliwia plus Kacper czy Mikolaj dla
            chlopcow - ja sama znam kilka maluchowi z tymi imionami i wystarczy zajrzec na
            fora dzieciece…

W moim roczniku (koniec lat 70tych ;-) byl wysyp na Agnieszki i Marcinow - po
            szesc w klasie. Za kilka lat bedzie tak samo z Oliwiami i Ameliami i Juliami…

Moja dobra znajoma Agnieszka byla tak wkurziona nadmierna popularnoscia (czy tez
            pospolitoscia) swojego imienia ze je zmienila jak tylko osiagnela pelnoletnosc ;-)

--
            The London Dog
      • troubleska Re: Modne imię... 18.10.06, 15:26
        Moja kolezanka zdziwila mnie ostatnio informujac, ze zdecydowala sie nazwac
        corke Kasia, a nie Ola, jak pierwotnie planowala, bo nie chce zeby jej dziecko
        mialo imie, ktore jest nr 2 na liscie najbardziej popularnych. A kiedy ja bylam
        mala, to wlasnie Kasia byla w scislej czolowce...
      • rzesa20 Re: Modne imię... 18.10.06, 16:03
        mi się podoba imię Ines i tak chyba chciała dać swojej córeczce na imię, chociaż
        będzie to jeszcze zależeć od mojego m.
        a na imię mam Julia.
        --
        ˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
        Nie można być jak Prince Polo i smakować wszystkim...
        • maialina1 Ines? 21.10.06, 10:27
          rzesa20 napisała:

> mi się podoba imię Ines i tak chyba chciała dać swojej córeczce na imię,

Czy Ines to nie jest po hiszpańsku Agnieszka?
          Możesz ktoś kto zna hiszpański się wypowie. Ale tak mi się wlaśnie coś kojarzy.

--
          forum POLSZCZYZNA
          • troubleska Re: Ines? 21.10.06, 23:39
            maialina1 napisał:

> rzesa20 napisała:
            >
            > > mi się podoba imię Ines i tak chyba chciała dać swojej córeczce na imię,
            >
            > Czy Ines to nie jest po hiszpańsku Agnieszka?
            > Możesz ktoś kto zna hiszpański się wypowie. Ale tak mi się wlaśnie coś
            kojarzy.

tak, Ines to hiszpanski odpowiednik imienia Agnieszka
      • mantha Re: Modne imię... 18.10.06, 16:23
        Mam na imie Agnieszka i ciesze sie, ze tak zwyczajnie, zauwazylam ze
        najczesciej krzywdza dzieci wymyslnymi imionami mlode mamusie, starsze juz
        wiedza, ze lepiej nie - te wszytskie Sandry, Samanty i nawet Elvis jeden :-)
        nieszczesne dzieci.
        modne teraz sa Jasie, Stasie, Kuby a dziewczynkie nie wiem, jakos sie nie
        rodzą, wojna idzie... ;-)
      • cioccolato_bianco Re: Modne imię... 18.10.06, 18:27
        teraz modne sa imiona typu antonina, stanislaw, jan, antoni etc
        pare lat temu na topie byl aleksander ;)
        najwiecej moich rowniesnikow (+/-25) nosi imiona: katarzyna, anna, ewa,
        agnieszka. z meskich maciej, michal, marcin, krzysztof, piotr i pawel
        wsrod przedstawicieli pokolenia moich rodzicow (50-55 lat) zdecydowanie kroluja
        elzbiety i markowie

--
        Prawda to subiektywny stan wiedzy o stanie rzeczy.
        • sumire Re: Modne imię... 19.10.06, 11:53
          Stanisław :) na mojego syna - jeśli się dorobię - mam właśnie taki pomysł :) no
          chyba, że dostanie imię po najlepszym moim przyjacielu. i mnie się bardzo
          podoba ten nawrót mody na klasyczne imiona, bo usilne dążenie do oryginalności
          czasem opłakane skutki przynosi - vide wątki poświęcone niefortunnym imionom na
          Forum Humorum :)

• mycha.18 Re: Modne imię... 18.10.06, 18:27
        a ja mam na imię Sandra i wcale nie uważam, żeby było oklepane, znam tylko
        jeszcze 1. w szkole zawsze bylam jedyna:) najładniejsze imię dla dziewzynki to
        Maja, dla chłopca Patryk
      • nessie-jp Re: Modne imię... 19.10.06, 01:00
        Raczej nie nadawaj córce modnego imienia - w liceum w mojej klasie na 7
        dziewczyn były 3 Agnieszki, 3 Kasie i 2 Anie. Więcej imion żeńskich chyba
        wówczas nie znano. A nauczycielka polskiego - też Agnieszka... :/

Za to w podstawówce miałam w klasie Malwinę i Zuzannę - nadal bardzo podobają mi
        się te imiona. Ładne w każdym języku jest imię Natalia.

A pamiętacie szał na Izaury? :D Dla niewtajemniczonych -- za czasów minionego
        ustroju szedł w polskiej telewizji serial "Niewolnica Isaura". Potem był wysyp
        małych niewolnic na podwórkach :))

--
        "Naturalne jest szkodliwe!"
        Nessie - Jedyna Prawdziwa
      • nemezis555 Re: Modne imię... 19.10.06, 11:42
        Ja mam na imię Marta. Kiedyś mi się nie podobało, ale teraz mogę stwierdzić, że
        moda się zmienia, a moje imię nie przynosi mi wstydu :) Jeśli chodzi o imię dla
        dziewczynki, to ostatnio bardzo podoba mi się Nadia. A mój synek będzie miał na
        imię Paweł :)
      • emila40 Re: Modne imię... 19.10.06, 12:18
        Moja córka ma na imię Emilia, bo tatuś tak się uparł, chociaż mnie bardzie
        podobały się rosyjskie imiona jak Lena, Natasza, Sonia. Teraz dziewczynkę
        nazwałabym, jeśli tylko ja bym mogła o tym decydować Oriana na cześć Oriany
        Falacii.
      • ivvette Re: Modne imię... 19.10.06, 12:23
        Moja córka ma na imie Amelia. Nie kierowałam się modą. Po przeczyaniu ksiązki i
        obejrzeniu filmu "Kolekcjoner kości" zakochałam sie w tym imieniu i
        postanowiłam dać tak mojej córce na imię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka