• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

mała łazienka w bloku Dodaj do ulubionych

• 22.03.11, 13:11
    Witajcie.
    Właśnie zaczęłam urządzać łazienkę... Łazienka ma wymiary 1,60 na 1,80 więc jest bardzo malutka. Kupiłam już całą armaturę i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że nie wiem jakie płytki :( na pewno wszędzie na ścianach i oczywiście podłoga. Ale mam kilka pytań:
    1. Uparłam się na czerwoną matową podłogę i do tego z lekkim połyskiem kafelki w kolorze kawy z mlekiem (jasne), co o tym myślicie do tak małej łazienki?
    A może coś zupełnie innego? kafelki błyszczące czy matowe? dodam że byłoby fajnie gdyby łazienka była lekko nowoczesna ale elegancka... sama nie wiem, może jakieś sugestie?
    Zaawansowany formularz
    • 14.04.11, 14:13
      Bardzo fajny zestaw kolorystyczny, chociaż jeśli masz białą ceramikę to ten kawowo-czerwony miszmasz może trochę się gryźć. Może jednak białe płytki na ścianach z czerwonymi na podłodze? Do tego - ewentualnie - jakieś czarne pojedyncze elementy?
    • Gość: mi IP: *.aster.pl 15.04.11, 09:59
      Do małej łazienki z czerwoną podłogą wybrałabym płytki błyszczące (błyszczące i jasne optycznie powiększają wnętrze) w kolorze białym, lub popielatym, lub kremowym (ecru), a więc nie kawowe. Płytki nie muszą być "wszędzie na ścianach" ;).
    • Gość: Projektantka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.11, 01:10
      Czemu nie. Jeśli lubisz czerwień może być, płytki na ścianach jednak polecam jasne typu krem, i w połysku - połysk łatwiej utrzymać w czystości i powiększa łazienkę za pomocą odbić i refleksów. Poza tym zastosowała bym jakiś pas mozaiki w czerwieni ozdobnie aby nawiązać do podłogi. Więcej kolorów nie wprowadzaj, na małej przestrzeni sprawdza się powiedzenie "im mniej tym lepiej". Zrób zamykane szafki, nie trzymaj rzeczy na wierzchu bo wprowadzają wrażenie bałaganu. Na ścianę duże lustro.
    • Gość: Maja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.11, 10:45
      Jeśli powierzchnia łazienki jest rzeczywiście tak "okrojona" to zdecydowanie postaw na matową glazurę. "

????? A dlaczego? Przeciwnie! Płytki w połysku zdecydowanie są do małych łazienek właściwe, odbicia światła i otoczenia powiększają optycznie wnętrze. Poza tym połysk łatwiej utrzymać w czystości, nie widać na nim zacieków od wody. Jeśli nie ma się pojęcia o takich rzeczach to ja radzę nie radzić.
      • 05.05.11, 12:45
        Gość portalu: Maja napisał(a):

> Jeśli powierzchnia łazienki jest rzeczywiście tak "okrojona" to zdecydowanie po
        > staw na matową glazurę. "
        >
        > ????? A dlaczego? Przeciwnie! Płytki w połysku zdecydowanie są do małych łazien
        > ek właściwe, odbicia światła i otoczenia powiększają optycznie wnętrze. Poza ty
        > m połysk łatwiej utrzymać w czystości, nie widać na nim zacieków od wody. Jeśli
        > nie ma się pojęcia o takich rzeczach to ja radzę nie radzić.

Przyznaję rację ;-) Na logikę wydawało mi się, że to działa podobnie na efekt albedo, czyli na zasadzie odbicia światła. Tutaj w takim razie jest odwrotna zależność odbicie światła wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni. Co do trzymania w czystości to ja nie polegam na tego typu optycznym złudzeniu czystości. Wolę funkcjonować w przekonaniu, że jakieś grono bakterii nie pławi się w mojej wannie.
        --
        Relaks w wannie?
        • 26.05.11, 13:32
          Urządzanie łazienki zbliża się ku końcowi! Walka była ogromna ale efekt zadowalający.
          Łazienka jest na razie brudna i jeszcze bez odpowiedniego oświetlenia więc ewentualne zdjęcia zamieszczę w innym terminie.
          Stanęło na czerwonych matowych płytkach na podłodze, te same płytki poszły w pion na jednej ścianie. Płytka 30x30. Do tego na ściany poszedł gres beżowy matowy o wymiarach 30x60 oczywiście położony w poziomie. Powiem szczerze że jestem zachwycona efektem... mimo mikroskopijnej wielkości łazienki i złamaniu wszystkich możliwych zaleceń czyli braku małych połyskujących kafelków, sporego pomieszania odcieni i barw (biała armatura, beżowy gres, czerwona podłoga) wydaje mi się że wyszło ciekawie. Jeszcze muszę poszukać odpowiedniej szafki/szafek - oczywiście czerwone :) tylko stojące.
          • 29.05.11, 23:54
            hibiskus.ona napisała:

> Urządzanie łazienki zbliża się ku końcowi! Walka była ogromna ale efekt zadowal
            > ający.
            > Łazienka jest na razie brudna i jeszcze bez odpowiedniego oświetlenia więc ewen
            > tualne zdjęcia zamieszczę w innym terminie.
            > Stanęło na czerwonych matowych płytkach na podłodze, te same płytki poszły w pi
            > on na jednej ścianie. Płytka 30x30. Do tego na ściany poszedł gres beżowy matow
            > y o wymiarach 30x60 oczywiście położony w poziomie. Powiem szczerze że jestem z
            > achwycona efektem... mimo mikroskopijnej wielkości łazienki i złamaniu wszystki
            > ch możliwych zaleceń czyli braku małych połyskujących kafelków, sporego pomiesz
            > ania odcieni i barw (biała armatura, beżowy gres, czerwona podłoga) wydaje mi s
            > ię że wyszło ciekawie. Jeszcze muszę poszukać odpowiedniej szafki/szafek - oczy
            > wiście czerwone :) tylko stojące.

Szczerze zazdroszczę pomysłu i zapewne wykonania, w końcu z opisu wynika, że łazienka a w zasadzie jej urządzenie powala na kolana. Bardzo podoba mi się, że wybrałaś matowe powierzchnie glazury, mimo komentarzy przemawiających za powiększającym optycznie przestrzeń połysku. Żałuję, że nie możesz podrzucić jakiego zdjęcia uwieczniającego dzieło, zawsze to jakaś inspiracja dla osób stojących przed trudem mieszkaniowych remontów, zwłaszcza nietypowych powierzchni. Miłego użytkowania.

--
            Relaks w wannie?
          • Gość: bartek IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.11, 13:12
            Mozesz podeslac przykladowe zdjecia lazienki na maila ? Planujemy remont lazienki, a tez mamy problem "malego metrazu" ;)

fiorek@wp.pl
    • 02.06.11, 13:33
      Jakoś ta czerwień nie wydaje mi się najlepsza, nie wiem czy łazienka nie będzie wtedy przytłaczająca. Fajnie by było gdybyś podesłała linka z obrazkiem kafelki. Bardzo możliwe, że inaczej wyobrażam sobie ich wygląd. Ogólnie teraz bardzo modne są jaskrawe, nasycone kolory i zdecydowanie bym inwestowała w tę stronę.

--
      www.stylownik.pl/a-3518-akcesoria-lazienkowe-bizuteria-dla-wnetrza.html
    • Gość: gościnnie84 IP: *.man.bydgoszcz.pl 16.06.11, 11:42
      Wydaje mi się że lepsze będą świecące kafelki, odbiją one światło w wyniku czego wizualnie zwiększysz pomieszczenie. Możesz dać też kilka elementów, które optycznie zwiększą powierzchnię łazienki np. duże lustro na jednej ze ścian, jasne kolory zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Nie znaczy to, że nie możesz zaszaleć;) Warto jednak zdecydować się na jakieś niewielkie szaleństwo względem wzoru, kształtu czy faktury, niż postawić na przytłaczające ciemnymi kolorami kafelki, które spowodują, że w łazience poczujesz się jak w klatce. Sam też jakiś czas temu stanąłem przed dylematem w jaki sposób zaaranżować w okropnie małej klitce, zwanej łazienką miejsce na kąpiel oraz wc. Wstawienie wanny do tak małego pomieszczenia wydaje się być pozbawione sensu, bo kąpiel z podkurczonymi nogami jest mało komfortowa. Kabina natomiast byłaby zbyt ciasna, pomijając już fakt, że nawet nie wiedziałem, gdzie znaleźć taką niewymiarową kabinę.
      Po wielu dylematach postawiłem za namową znajomych na zaaranżowanie w mojej łazience wnęki...a wnękę zabudowałem ścianką z jednej strony. W ten prosty sposób oddzieliliśmy strefę kąpielową od wc (swoją drogą wcale się nie domyśliliśmy, że poza aspektami praktycznymi również i wizualnie wyjdzie tak super, coś jak w serialu mieli "Kasia i Tomek")
      Pozostały nam już tylko drzwi, które ochronią podłogę w naszej łazience przed nieuniknionym zachlapaniem. Wybraliśmy przeźroczyste drzwi Sanplastu z delikatnymi, nierzucającymi się w oczy elementami. To znany i dobry polski producent. A dzięki wyborowi nasza łazienka mimo że nie ma wielkiej powierzchni, to wcale na taką nie wygląda...

• 06.07.11, 12:13
        Fajny tekst na we-dwoje w tym kontekście: www.we-dwoje.pl/sloneczne;wnetrze,artykul,5203.html
        Może rzeczywiście warto pomyśleć o jasnych barw, tylko koniecznie ciepłych, słonecznych. Dodatkowo zyskujemy komfort psychiczny.

--
        Relaks w wannie?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.