Dodaj do ulubionych

Czy fugi ściana/podłoga powinna być taka sama?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 09:02
zasadnicze pytanie w temacie, czy fugi na ścianie muszą być takie jak na podłodze? mam takie a nie inne płytki ścienne,do których najlepiej będzie pasować jasna fuga. A co z podłogą? czy mogę dać zupełnie inny kolor,czy może kolor ten sam co na ścianie tylko ciemniejszy odcień? doradzicie coś?
Obserwuj wątek
    • Gość: anka Re: Czy fugi ściana/podłoga powinna być taka sama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 09:57
      Wcale nie musi. Wszystko zależy od wnętrza, rodzaju i koloru płytek i wreszcie od tego, co Tobie najbardziej odpowiada :) Ja akurat w jednym miejscu mam ten sam kolor fugi na ścianie i podłodze, w drugim kolor na podłodze jakieś dwa tony ciemniejszy, a w trzecim - dwa zupełnie inne kolory (ale nie kłócące się ze sobą). Przede wszystkim kieruję się praktycznością i zawsze biorę pod uwagę czy daną fugę będzie łatwo utrzymać w czystości.
    • domo-sfera Re: Czy fugi ściana/podłoga powinna być taka sama 25.10.11, 12:14
      Nawet nie powinna bo wtedy na jednej powierzchni się zlewa na na drugiej kontrastuje. Najlepiej wygląda dopasowana do koloru płytek wtedy płytki tworzą powierzchnię gładką a nie pokratkowaną. Oczywiście w miejscach łączenia obu różnych kolorystycznie fug trzeba wprawy podczas fugowania trzeba uważać, żeby nie zamazać ich nawzajem ale da się i efekt lepszy.

--
      WNĘTRZA - forum branżowe

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka