Brodzik i kabina prysznicowa- czym myć? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.
    Jestem tu nowa ale nie znalazłam podobnego wątku.
    Mam problem z brodzikiem. Otóż jakiś miesiąc temu zauważyłam że na brodziku pojawiły "plamy", "naloty" ciemne. W miejscach gdzie się stoi.
    Przyznam, że brodzik ma 3 lata, myję go regularnie i tu nagle coś takiego.....
    Mam problem z wyczyszczeniem....
    Mleczko nie daje rady.
    Macie jakiś pomysł czym to wyczyścić?
    • Może ten tekst Ci pomoże ladnydom.pl/budowa/1,106591,8791618,Jaki_brodzik___stalowy_czy_akrylowy_.html .
      --
      Łazienka marzeń
      • A bardziej domowe sposoby?
        • Gość: piegoosek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.12, 22:28
          a z jakiego materialu masz brodzik? jesli boisz sie o rysy, to sprobowalabym Cif z wybielaczem, ja osobiscie akrylowy brodzik szorowalam Ajaxem w proszku (mialam brodzik akrylowy), uzywam do czyszczenia takich czyscikow do teflonu, w ogole nie rysuja, a myja swietnie!
          co do kabiny, to uzywam po prostu pianki Clean'a, staram sie czyscic regularnie, a jesli "zapuszcze" wtedy mam srodek do kabin w spayu, stymze one czesto nie pachna zbyt ladnie, dlatego wole tego Cleana :) szyby (od wewnatrz oczywiscie) czyszcze zwyklym malym reczniczkiem, spukuje woda i i sciagam gumowa sciagaczka do wody.
          • Gość portalu: piegoosek napisał(a):

> a z jakiego materialu masz brodzik? jesli boisz sie o rysy, to sprobowalabym Ci
            > f z wybielaczem, ja osobiscie akrylowy brodzik szorowalam Ajaxem w proszku (mia
            > lam brodzik akrylowy), uzywam do czyszczenia takich czyscikow do teflonu, w ogo
            > le nie rysuja, a myja swietnie!

Chyba to jest akryl.... kiedyś się błyszczał, teraz nie.... nie boję się rys bardziej denerwują mnie ciemne plamy....
            Wybiorę się na dniach do jakieś "specjalistycznego sklepu" i zobaczę te specjalne środki :)
            Kabina "zaszła" w miejscach pomiędzy przesuwanymi drzwiami a brodzikiem - tylko patyczek do uszu tam wchodzi :(
            • jezeli to kamien to na kabinie, to sa specjalne spraye, spryskujesz, czekasz kilka minut - nie dluzej, bo to zrace srodki, i szorujesz, najlepiej szczoteczka do zebow, niestety... od czasu do czasu kabine i kafle wewnatrz warto spryskac odgrzybiaczem jakims w sprayu, ja uzywam takiego srodka w czarnej butelce z zolta etykieta PUFAS, jest bezkonkurencyjny w domu na plesnie! spryskujesz, zamykasz lazienke, czekasz, tu mozesz spokojnie zostawic na troche, az zapach nieco sie ulotki, bo sie zatrujesz ;) i pozniej szorujesz to co spryskalas! najwazniejsze jednak wtych wszystkich sanitariatach jest to, aby ich nie zapuscic, bo pozniej bedzie faktycznie katastrofa...
    • Biff henkla. Jest cała seria tych środków i jeden jest do kabin. Bardzo dobry

• Chyba stał się cud - otóż polałam zwykłym mleczkiem, odczekam trochę i tą ostrą stroną gąbki do mycia naczyń i brodzik jest czysty w 99% :-)
    • najtańszym i najzdrowszym środkiem jest zwykły kwasek cytrynowy. Rozpuścić w gorącej wodzie, polać powierzchnię i zostawić aż do rozpuszczenia kamienia. W razie co zabieg powtórzyć. Kabinę i baterię też można przetrzeć tym specyfikiem :-) Musi zadziałać!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.