Dodaj do ulubionych

Płyta indukcyjna do zlicowania z blatem

01.04.15, 00:14
Witam. Chciałabym płytę indukcyjną zlitować z blatem z granitu. Cały sprzęt planuję boscha, ale niestety ta firma nie ma modelu płyty przeznaczonej specjalnie do tego. W ofercie Siemensa jest taki model. Czy jeśli kupię boscha, model bez ramki i bez żadnego szlifu na brzegach (jest taki jeden) to będzie można go wpuścič w blat, czy jednak model taki musi mieć jeszcze jakieś specjalne cechy (np. wzmocnienie brzegów od spodu)? Czy lepiej wybrać Siemensa, który w opisie modelu wyraźnie zaznacza, ze jest przeznaczony do zlicowania z blatem?
Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • ookaa 01.04.15, 10:58
    Moim skromnym zdaniem każdą płytę, która nie ma metalowej ramki i fazy (nie mylić ze szlifem, bo każda płyta bezramkowa ma szlifowane brzegi, żeby się nie pokaleczyć choćby przy montażu), można zlicować z blatem. Jeżeli bezpieczniej będziesz się czuć z płytą fabrycznie przeznaczoną do zlicowania, to weź siemensa. W końcu Bosch i Siemens to jeden koncern, nawet serwis mają wspólny. Różnica jest taka, że Siemens uchodzi za ciut bardziej prestiżowy i nowatorski. Najwięcej będzie zależało od kamieniarza, który musi niezwykle precyzyjnie wyciąć otwór na płytę. Na zdjęciach widzę, że ta płyta planoDesign Siemensa ma nieco bardziej zaokrąglone rogi niż większość płyt bezramkowych. Może takie wykończenie narożników jest dla kamieniarza łatwiejsze? To z nim najlepiej byłoby skonsultować, pod który model płyty łatwiej będzie mu przygotować otwór, i to od jego starania będzie zależeć efekt końcowy.
  • baba_aga 02.04.15, 14:03
    Dziękuję za odpowiedź.Na infolinii boscha pani odradzała montaż ich płyty w blacie, wg niej lepiej kupić siemensa specjalnie do tego przeznaczonego, jest wtedy szablon dla kamieniarza i chyba jeszcze jakieś wzmocnienia od spodu. Wolałabym Boscha, trochę szkoda, że taka firma nie robi takich modeli :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka