Jaka pralka - głębokość 33 cm Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

Proszę o pomoc w wyborze pralki. Lazienkę mam wąską i zmiesci mi się tylko
    płytka pralka. Znalazlem następujące modele o głębokości 33 cm: Candy(CY1 084,
    CY2 084, CY2 104, CY2 104TXT2), Whirlpool(AWG 878, AWG 874/D) i Ardo(AE 833,
    AE 1033). Czy możecie mi coś z tej listy polecić lub odradzić?
  • Gość: janek IP: 195.137.246.* 19.07.05, 12:09
    jakość prania w pralce 33cm to jest fatalna.
    jezeli musisz to szukaj pralki o gł.43-45cm /4,0-4,5kg prania/ lub
    pralkę otwieraną od góry.
  • Niestety to niemozliwe. Pralka bedzie schowana pod blatem wiec nie moze byc
    otwierana od gory, ponadto naprzeciw jest kabina prysznicowa i liczy sie kazdy
    centymetr zeby mozna bylo szeroko otworzyc drzwiczki.
  • Ja mam Candy CY 2104 - z tych samych powodów co Ty :-)
    i jestem bardzo zadowolona - pierze rewelacyjnie, wiruje bosko! nie uważam,
    żeby była gorsza od 45cm - mam porównanie z Boschem.
    Kup ją sobie, polecam.
  • Gość: truposzyk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.05, 13:01
    zdecydowanie odradzam marki ardo i candy, są słabe technicznie, choć może i
    ładne. Wielu moich znajomych ma łirpule - dobrze się sprawują. :)
  • Gość portalu: truposzyk napisał(a):

> zdecydowanie odradzam marki ardo i candy, są słabe technicznie, choć może i
    > ładne. Wielu moich znajomych ma łirpule - dobrze się sprawują. :)

Teraz dla Whirlpoola "33" robi Ardo :) Nawet nie są takie tragiczne, tylko jak
    wszystkie tego typu gorzej piorą. Candy też nie polecam. Jakość taka sama jak
    Ardo, a naprawy 3 - 4x droższe, czyli jak Boscha.

--
    Zielone flamastry są lepsze od czerwonych.
  • Gość: cc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.05, 16:07
    Pytam, bo nie wiem.
    Mam pralkę gł. 36 cm (napis Polar, produkcja Brandt) od 1996 roku. Uświadomcie
    mnie, może chodzę w niedopranych rzeczach?? :))))
  • Gość portalu: cc napisał(a):

> Pytam, bo nie wiem.
    > Mam pralkę gł. 36 cm (napis Polar, produkcja Brandt) od 1996 roku.
    Uświadomcie
    > mnie, może chodzę w niedopranych rzeczach?? :))))

My tu sobie opowiadamy o pralkach wspólczesnych, czyli takich co to piorą bez
    wody i prądu :D, a nie o jakichś dziewięcioletnich "zabytkach" co to brały wody
    i prądu tyle ile trzeba.

--
  • Czyli rozumiem ze wszystkie wymienione przeze mnie modele jakosciowo prezentuja
    sie podobnie(nienajlepiej) i roznice sa ewentualnie w serwisie na korzysc Ardo.
    A jak to wyglada w przypadku Whirlpoola? I jak jest ze zla "jakoscia" prania w
    tych plytkich pralkach? Czym to jest spowodowane i od ilu centymetrow nie ma
    problemu?
  • kosciotrup napisał:

> i od ilu centymetrow nie ma problemu?

No to chyba pytanie nie jest do mnie :D

--
  • Gość: poesis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.05, 19:13
    I nadal działa.
    Zapewne jest produktem jeszcze lepszej klasy (w porównaniu z tym, co teraz
    widzę w sklepie), m.in. ma bęben ze stali nierdzewnej z jednego kawałka
    błyszczącej kwasówki (nie matowej i bez okropnych plastików). Nie chcę myśleć,
    co będzie jak się zepsuje.
    Pytanie do Zayzayera: Czy ten śliczny bęben można przełożyć do nowego typu
    Whirlpoola?
    Dwa razy się już z nią przeprowadzałam. Pierze rewelacyjnie, bardzo dobrze
    odwirowuje i pranie szybko schnie. Pomimo tego, że jest mała ma jeszcze funkcję
    1/2, z której chyba najczęściej korzystam.
  • Gość: cc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.05, 21:07
    to ja przepraszam :)))
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 09:32
    Wlasnie szukam identycznej pralki.
    Jakbys zasiegnal wiecej informacji z checia skorzystam. Sam od dzisjaj bede szukal wsrod wymienionych przez Ciebie modeli (chyba jedyne dostepne na rynku :(. Jak bede wiecej wiedzial podziele sie informacjami.
    Pozdrawiam
  • Gość: m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.05, 10:17
    też jestem zainteresowana wąską pralką, ale juz się pogubiłam . czy nie mozna
    po prostu napisać najlepsza ta... a tej unikaj jak ognia...pozdrawiam:)
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 10:32
    Sa jeszcze LG 35 cm www.megamedia.pl/pralki-agd-wolnostojace/
    Czy ktos cos wie?
  • A my mamy Aristona 33 cm, model ma w nazwie 1000, jakies ALDS 1000 czy cos
    takiego. Dopiera, dowirowuje, a co bylo dla nas wazne, drzwiczki otwieraja sie
    na plasko (180 stopni), co przy malej ilosci miejsca ma znaczenie :)
  • ja również będę musiała kupić taką wąską pralkę i nie bardzo zrozumiałam
    dlaczego one są gorsze, jakoś nie przekonuje mnie argument że wąska pralka
    pierze gorzej, tak z zasady????
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 11:53
    Wydaje mi sie ze glownie problem polega na tym, ze pralke z mala pojemnoscia latwiej przeladowac. Na taka powyzej 5 kg rzadziej uzbiera sie pelne pranie. Nie wiem czy to sprawdzaliscie ale jest duza roznica w jakosci prania w przypadku przeladowanej pralki nawet tej duzej.
    A moze przeciwnicy 33 cm nas oswieca?
  • hatta napisała:

> A my mamy Aristona 33 cm, model ma w nazwie 1000, jakies ALDS 1000 czy cos
    > takiego.

Ariston nigdy takich dziwolągów nie produkował. Twoja ma 40, a to już zupełnie
    inna pralka.

--
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 13:30
    Widze ze jestes osoba ktora zna sie na pralkach.
    Przeczytalem kilka Twoich odpowiedzi na ten forum i mam pare wnioskow i pytan.
    Zgadzam sie z Toba, ze wieksza pralka jest lepsza, tak samo jest z wiekszym zuzyciem wody - lepsze plukanie...
    Niestety nie kazdy (mala lazienka) moze pozwolic sobie na gleboka pralke.
    Co ciekawe porownujac niektore modele pralek 33-35 cm do 40 tek okazuje sie ze niektore modele maja porownywalna 4 kg dla 33 cm i 4,5 kg dla 40 cm wielkosc bebna.
    Wydaje sie tez ze waznym parametrem jest waga pralki...bardziej ciezka rowna sie stabilna.
    Tak wiec jako Znawce prosilbym w imieniu "Skazanych na 33 cm" :) na dokladna analize danych technicznych podanych na poczatku modeli : LG, Whirpool, Candy, Ardo (jest jeszcze Samsung).
    Czy dobrym rozwiazaniem jest kupno 33-35 cm pralki ale 4 kg wsadu i 50kilka litrow poboru wody?
    Jak pisalem wczesniej sa to paramtery ktore posiadaja rowniez 40 tki ze wsadem 4,5 kg.
    Pozdrawiam
  • Gość: ja IP: *.pg.com 21.07.05, 14:29
    ...z fachowych zrodel wiem, ze "plytkich" pralek te sa najlepsze
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 14:54
    Poniewaz jest kilka osob ktore poszukuja pralki 33-35 cm proponuje podawac linki do stron gdzie sa modele w takich wymiarach. Niestety z tego co szukalem nie jest ich za wiele..jak narazie znalazlem tylko to:
    www.rtvagd.sklep.pl/pralki_w/
    www.megamedia.pl/pralki-agd-wolnostojace/
    ->• candy... IP: *.pg.com
    Gość: ja 21.07.2005 14:29
    czym candy wyroznia sie na tle konkutencji?
    Prosze o merytoryczme/techniczne uzasadnienie
  • Gość portalu: adamo_0 napisał(a):

> Czy dobrym rozwiazaniem jest kupno 33-35 cm pralki ale 4 kg wsadu

Takich pralek chyba przecież nie ma. Nawet te 3,5 u nas jest mocno naciągnięte.
    Czy na pewno nie wejdzie 40? Moim zdaniem te 40 to jest minimum poniżej którego
    nie powinniśmy schodzić.

--

> czym candy wyroznia sie na tle konkutencji?

Przede wszystkim bardzo drogimi częściami zamiennymi.

--
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 15:17
    Takimi pralkami sa pralki Candy np. Candy CY2 104
    4kg; zuzycie wody 52 litry; waga 69 kg.
    Czyli patrzac na parametry jest ok...tylko czy upakowanie 4 kg bebna w 33 cm nie wiaze sie ze slabym mechanizmem (lozyska itd.)?

A jesli chodzi o funkcje to czy tak naprawde to dane programy nie sa kombinacja temperatury, czasu prania i szybkosci wirowania?
    Teoretycznie mozna je samemu dobrac na zdrowy rozum i metoda prob i bledow. Zawsze tak robilem na Maminej :) starej pralce...
    Czy TE WSZYSTKIE PROGRAMY to nie jest naciaganie na wodotryski przecietnego kienta?

• Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 21.07.05, 15:21
    Poza tym wydaje mi sie (pomijajac ze powyzej 50 cm to jest ok) ze tak naprawde to pralka 40 cm moze miec takie same gabaryty bebna jak 33. Niestety waska pralka to slabsze lozyska-bardziej upakowanie (tak mysle). Czy w zwiazku z tym typowa ustreka w waskich pralkach jest zuzycie lozysk, mechanizmow zawieszenia istabilizacji bebna?

> Takimi pralkami sa pralki Candy np. Candy CY2 104
    > 4kg; zuzycie wody 52 litry; waga 69 kg.
    > Czyli patrzac na parametry jest ok...tylko czy upakowanie 4 kg bebna w 33 cm
    ni
    > e wiaze sie ze slabym mechanizmem (lozyska itd.)?

Na pewno. Coś za coś. W takich pralkach to jest tylko jedno łożysko -
    dwurzędowe, bo dwa nie wchodzą nawet na styk. Nawet pasek klinowy jest dwa razy
    cieńszy itd. Znalazłem dopiero teraz te Candy. Siedzę i myśle jak oni upchali
    bęben 4 kg do 33. To mi pachnie jakimś przekrętem. Te pralki są chyba tylko na
    rynku wschodnim, na którym jeszcze można dowolnie naciągać parametry. Muszę ją
    obejrzeć od środka w jakimś zaprzyjaźnionym sklepie.
    A candy i tak nie polecam. To już nie ta jakosć co kiedyś, a części jak do
    Boscha.

> A jesli chodzi o funkcje to czy tak naprawde to dane programy nie sa
    kombinacja
    > temperatury, czasu prania i szybkosci wirowania?
    > Teoretycznie mozna je samemu dobrac na zdrowy rozum i metoda prob i bledow.
    Zaw
    > sze tak robilem na Maminej :) starej pralce...
    > Czy TE WSZYSTKIE PROGRAMY to nie jest naciaganie na wodotryski przecietnego
    kie
    > nta?
    >

Funkcje i ilość programów nie mają znaczenia.

--
  • Gość: adamo_0 IP: *.ifmpan.poznan.pl 22.07.05, 10:38
    Wczoraj dokonalem pierwszego ogladu pralek.
    Ardo, modele chyba z zeszlego roku sa najbardziej tradycyjne.
    Candy sa ladne, ale i solidne np. zamocowanie dzwiczek. Ale pokretlo programatora jakby "zabawkowe"
    LG...plytszy (mniejszy) beben w porowaniu do Candy ale solidne mocowanie dzwiczek. W ogole sprawia wrazenie solidnej pralki tylko...co ze sterowaniem elektronicznym, jak to sie sprawuje? Czy dobor automatyczny temperatury prania do programu to dobra rzecz?
    Czy moglys uszeregowac firmy LG Candy Ardo i Whirpool ze wzgledu na awaryjnosc cene serwisu i jakosc?
    Pewnie nie masz takich informacji o 33-35 cm ale chetnie dowiem sie ogolnie o powyzszych firmach.
    Na jakie parametry (a szczegolnie sposob wykonania) powinienem zwracac uwage przy wyborze pralki? Sa pewnie takie szczegoly ktore swiadcza o solidnosci wykonania.
    Ilosc programow, jak pisales nie jest istotna...
    Czy obecnie nie montuje sie juz termostatow do recznego ustawiania temperatury prania i tylko mozna korzystac z firmowych programow-kombinacji temperatury i czasu prania?
    Czy warto miec kilkustopniowa regulacje predkosci wirowania czy wystarczy np. 800/400/wylaczona?

Pozdrawima i z gory dziekuje za rady
  • Gość: Anna IP: *.free.aero2.net.pl 09.10.13, 19:01
    Przeczytalam te wszystkie odpowiedzi i musze powiedziec ze zgadzam sie ze pralki wiekszych gabarytow sa lepsze ale skoro ktos prosi o porade jaka pralke wybrac o glebokosci 33 cm to prosze sie skupic wlasnie na tym wymiarze i rzeczywiscie poradzic jaka najlepiej wybrac. Sama poszukije takiej pralki i znalazlam 4 mozliwe firmy: Candy,Indesit,Zanussi,Hoover. Inne maja juz wieksza glebokosc a chodzi tu o 33 cm i nie wiecej!!!Prosze mi napisac ktora najlepiej wybrac, bo wyglada na to ze roznia sie cenami ale nie bardzo funkcjami i zuzyciem. Prosze o konkretna odpowiedz.
  • Gość: Anka IP: *.4.12.vie.surfer.at 21.11.13, 20:53
    Zanussi - moim zdaniem - jest najsolidniejsza firma ( z w/w).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.