suszarka do naczyń w szafce - dobry pomysł?? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam!
    jesteśmy już prawie po remoncie kuchni :) ale pozostał między innymi problem
    suszarki do naczń. zastanawiam się czy to dobry pomysł aby ją umieścić w
    szafce. No i czy wszystko tam wlezie np. gary? Czy są jakieś specjalne
    suszarki do montowania w szafkach?? gdzie ewentulanie można je kupić.
    pozdrawiam
    Gocha
    • do kupienia w każdym sklepowisku budowlanym

--
      aankaamałpagazetakropkapeel
      • jezeli nie podłozysz wkładu - plastikowego (specjalnej "miseczki") to ci szafka
        rozmoknie. Ale to nie zabezpiecza wystarczająco. Więc możesz zrobić szafkę bez
        dna, jeśli jest nad zlewozmywakiem, ale polecam też z wkładem, który łatwiej
        oprózniać, kiedy szafa jest bez dna.
        • jeśli zdecydujesz się na ociekarkę w szafce to najlepiej taką która posiada
          stelaż aluminiowy-czyli jak już ktoś wspomniał szafka bez dna. ALe!
          Najważniejszą rzeczą jest zrobienie w plecach (pilśni) otworów do dobrej
          wetylacji szafki jesli nie chcesz miać przykrego zapachu! Należy też pamiętać
          aby plecy (pilśń) nie stykały się ze ścianą! Czyli boki szafki trzeba
          nafrezować +/- 1 cm od tyłu i wpuścić tam pilśń! Właśnie o takich szczegółach
          trzeba pamietać!

pzdr
          --
          Zamość - Moje Miasto
    • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 10:47
      mam taką suszarkę i nie jestem zadowolona. Właśnie zmieniam mieszkanie i już
      nie zafunduję sobie takiej suszarki. Zdawało mi się że będzie to rozwiązanie
      estetyczne, tymczasem szafka jest zwykle otwarta i cały bałagan widać znacznie
      lepiej (bo szafka wisi), niż gdyby suszarka stała na blacie. Jest otwarta żeby
      naczynia szybciej schły i szafka nie zapleśniała. Poza tym wkładanie do niej
      mokrych naczyń też jest upierdliwe. Szafka wisi nad głową, więc chcąc nie chcąc
      zawsze nakapię sobie na ręce i dookoła. Nie polecam.
      • zgadzam się, szafki pleśniją, już wcześniej o tym pisałem. ale nie zgodzę się ,
        że suszarka na blacie czy też na zlewie jest ok, pana/i szafka została
        zrobiona "nie fachowo". proszę zrobić/kupić prawdziwą szafke to wtedy się pan/i
        przekona , że szafka nie pleśnieje. jeśli chodzi o "kapanie" wody to jest to
        rzecz normalna, nawet wkładając "ostrożnie" naczynia do zmywarki to zawsze pare
        kropel nam spadnie, aha wiadomą rzeczą jest , że do szafki nie pchamy naczyń od
        razu po wyjęciu z pod kranu, każdy prawdziwy zlew ma specjalny ociekacz właśnie
        po to by na chwile odstawić naczynie w celu odpłynięcia nadmiaru wody. dodam
        również , że prawdziwa kuchnia powinna zawierać zmywarkę, nie oszukujmy się,
        mamy rok 2005, zmywarki na świecie montuje się od ponad 15 lat! czy nie szkoda
        Wam moje drogie Panie, rąk, paznokci, nóg , czasu itp? Panowie! do marketów po
        zmywarki dla Pań! Samochody to nie wszystko!

pzdr

--
        Zamość - Moje Miasto
    • Gość: Brunhilda IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 04.09.05, 21:19
      Witaj,
      być może problemy innych forumowiczów biorą się ze złej wentylacji w kuchni,
      złego materiału szafki (nieimpregnowane drewno?) lub obceności dna/podstawki w
      szafce. Ja mam w domu suszarkę na naczynia w szafce (bez dna, woda skapuje
      bezpośrednio do zlewu) i jestem z niej więcej niż zadowolona. Szafka jest cały
      czas zamknięta, naczynia wkładam bezośrednio po umyciu - żadnego odsączania w
      zlewie. Odkąd ją używam - od 15 lat - szafka (normalna, z peerelowskiej sklejki
      oklejonej plastikowatą okleiną) nie wykazuje najmniejszej chęci zapleśnienia.
      Na podstawie powyższych doświadczeń - gorąco polecam takie rozwiązanie.
      Pozdrawiam - zwolenników obu opcji ;-)
    • Gość: ryba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.05, 10:57
      Ja tam wolę postawić na zlewie. Zgadzam się z poprzedniczkami, że strasznie się
      chlapie podczas wkładania naczyń do szafki-suszarki. Dlatego wybrałam lepsze
      rozwiązanie. Jeżeli chodzi o suszarki stawiane na blacie lub zlewie to nie
      widzę nic w tym złego. Jest tak duży obecnie wybór takich suszarek, że nie
      należy się ich wstydzić. Są plastikowe kolorowe, a także nieco efektowniejsze
      aluminiowe - srebrne. Polecam takie stawiane. Jest jeszcze jeden plus suszarek
      stawianych - można je zmieniać do woli i przestawiać w dowolne miejsce, a jak
      ta w szafce nam się znudzi to już klapa.
    • A ja nie mam ociekacza, ani w szafce ani na blacie. Po prostu w ogóle nie mam
      ociekacza. Nie mam z premedytacją.Dzięki temu od razu wycieram naczynia do
      sucha i układam jak należy w szafkach.Kwestia nawyku :))

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.