• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak zmienić kolor płytek? Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 19:43
    witam,
    czy ktoś ma jakis pomysł na zmianę koloru płytek ściennych w kuchni? nie mam
    ich wile (tylko nad zlewem), ale po remoncie kuchni zupełnie nie pasują.
    kuchnia jest w ciepłych brązach, beżach i żółciach, a kafelki ostały się
    biało-szare z grafitową fugą. nie było możliwości ich zmiany. przykleić na to
    coś? pomalować? będę wdzięczna za rady:)
    pozdrawiam,
    edmundzia
    Zaawansowany formularz
    • 16.09.05, 20:16
      Może wydrapać spoinę i zmienić na inny kolorek?
      • 19.09.05, 19:31
        Przyłaczam się. Biały i szary to kolory neutralne - powinny pasować wszędzie.
        Fugę bym rozjaśniła. A jesli uważasz, że nie pasują to pomalować można. Farbami
        do glazury, oczywiście.
        • Gość: grzesiek IP: *.chello.pl 21.09.05, 20:49
          farbami do glazury?????hmmm pierwsze slysze...zeby kafle byly trwale to emalia
          musi byc wypalona....co to za tajemnicze farby?????do glazury...ze do szkła są
          to wiem...ale do płytek?????zastakujecie mnie ludziska...

najlepiej to zerwac plyteczki, szczegolnie jesli ich niewiele i dokupic za
          grosze cos pasujacego...no nie wierze zeby ktos kto wymienial kuchnie nie miał
          mozliwosci wymiany 2 czy 3 m2 plytek
          • Gość: edmundzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.05, 14:38
            łatwo powiedzieć trudniej zrobić:( teoretycznie wymiana płytek byłaby mozliwa
            ale:
            1. płytki kładł kilka miesięcy temu mój mąż. w miedzyczasie zarwała się podłoga
            (stary dom, drewno itp.) i wykorzystaliśmy fakt do generalnego remontu.
            2. mąż kategorycznie sprzeciwia się wymianie, do zmiany koloru jestem w stanie
            go przekonać;)
            3. w trakcie remontu zerwalismy już pewna partie płytek (inna ściana, stare
            płytki przysłonięte jeszcze niedawno kuchnią gazową. przy okazji odpadło pół
            ściany (tynk)
            w związku z powyższym aż się boje pomyślec, co stanie się jak zacznę zbijać
            kolejną ścianę... tak to jest, jak mieszka się w domku z lat 30tych minionego
            wieku:)
          • 26.09.05, 18:31
            Ja "lajkonik" jestem, ale w "Czterech Kątach" prezentowali łazienkę, w której
            płytki pomalowano farbą - do glazury, jak mniemam (a może nawet tak napisali,
            nie pamiętam). O znalazłam link:
            dom.gazeta.pl/czterykaty/1,60225,2425571.html
            może to nie jest dokładnie farba do glazury, ale myślę, że sprzedawca znający
            się na rzeczy by się domyslił.
            Krytyke przyjmuję z pokorą amatora:D
    • 23.09.05, 14:48
      Możesz spróbować dać nowe płytki na stare - to zależy też jak Ci wypadna brzegi
      tej zapłytkoweanej części nad zlewem (czy nie bedzie to widocznie odstawało od
      ściany) - jeśli będą zamaskowane np. szafkami , to będzie OK.
      Oczywiście można to pomalować specjalną farbą albo coś nakleić czy umocować
      (odpowiednie kolorystycznie motywy na niektóre płytki albo zakaryć całość np.
      korkiem), tylko czy osiągnięty efekt to to o co Ci chodzi. to kwestia gustu
      głównie i sama musisz zadecydować :-)

Pozdrawiam
      zielony_listek
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.