Dodaj do ulubionych

zmywarka- kiepsko zmywa

23.01.06, 15:42
Mam zmywarkę od roku. stosuję środki typu Calgonit a mimo to moje talerze nie
są super czyste, zostają zacieki. czy zmywarka jest popsuta czy te calgonity
do kitu. proszę o radę, może ktoś też miał taki problem. Jak go rozwiązać
Obserwuj wątek
    • zayzayer Re: zmywarka- kiepsko zmywa 23.01.06, 16:10
      Niewłaściwe dozowanie środków, zapchane filtry, pozatykane otwory w ramionach
      myjących, uszkodzony odwapniacz w skutek pomylenia soli z proszkiem......

--
      Zielone flamastry są lepsze od czerwonych.
          • fryki Re: zmywarka- kiepsko zmywa 31.01.06, 01:46
            a jakie sztućce zmywasz? jake garnki?

jeśli wsadzas coś, co tylko pzornie (my mieliśmy jeden garnek z Ikei, który po
            kilku zmywaniach zaczął rdzewieć -wrrrr, mimo iż było napisane na nim, że można
            w zmywarce myć!) jest przystosowane do zmywarki to stąd te zacieki.
            żebyście się nie potruli tylko :(

aluminiowego czegoś nie zmywasz?
            • Gość: qlaqla Re: zmywarka- kiepsko zmywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.06, 17:20
              Witam Fryki.
              Zmywarkę mam od 2 lat .nie myję nie dozwolonich tworzyw. Zastanawiam się raczej
              nad tym czy ten cudowny calgonit,który tak wszyscy polecają,nie niszczy nam
              naczyń.To nie jest zjawisko powstające z dnia na dzień, U mnie te naloty
              powstawały około roku.Szukam więc osób, które też mają taki problem .Dodam, że
              te zacieki nie dają się usunąć.Pozdrawiam
              • Gość: mis Re: zmywarka- kiepsko zmywa IP: *.76.classcom.pl 31.01.06, 17:28
                Ja też mam ten problem ze szklankami i kieliszkami - tęczowe zacieki, których
                nie da się usunąć. W Niemczech widziałam reklaę jakiegoś proszku do zmywania,
                który ma zapobiegać KOROZJI szkła. Te nasze zacieki to KOROZJA SZKLA!!! Czy
                ktoś wie co to takiego, bo jak się myje ręcznie to przecież szkło nie koroduje!?
                • zayzayer Re: zmywarka- kiepsko zmywa 01.02.06, 18:14
                  Gość portalu: mis napisał(a):

> Ja też mam ten problem ze szklankami i kieliszkami - tęczowe zacieki, których
                  > nie da się usunąć.

Te zacieki są z winy szkła, które jest niskiej jakości.

--
                  Zielone flamastry są lepsze od czerwonych.
            • qlaqla1 Re: zmywarka- kiepsko zmywa 01.02.06, 14:26
              Nabłyszczacz mam ustawiony na minimum już mniej się nie da, a zacieki są !!
              przerobiłam przez dwa lata wszystkie dostępne ustawienia.To napewno nie jest
              wina nabłyszczacza.Podejrzewam raczej tabletki calgonit3w1.
                • qlaqla1 Re: zmywarka- kiepsko zmywa 01.02.06, 22:07
                  Gość portalu: Asia napisał(a):

> Czym więcej nabłyszczacza tym mniejsze zacieki :)) a nie odwrotnie, musisz
                  > zmienić ustawienia np. na jedno mycie i sprawdzić efekt

Zależy jakiego rodzaju zacieki,na te moje nic nie działa. Zrobiliśmy rodzinną
                  burzę mózgów i wyszło nam, że problemy zaczęły się z chwilą kiedy kupiłam
                  oryginalny niemiecki calgonit 3w1.Wcześniej kupowałam zwykłe tabletki calgonitu
                  + sól + nabłyszczacz.
                  • Gość: benkaluki Re: zmywarka- kiepsko zmywa IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 02.02.06, 15:08
                    Witam,no to Wam przepiszę z instrukcji...mam siemensa matowe szkło-za mała
                    dawka płynu nabłyszczajacego;szkło ulega zmatowieniu i zafarbowaniu,osadów nie
                    można zetrzec-dodano nieodpowiedni środek myjący,szkło nie nadaje się do
                    zmywania w zmywarkach mechanicznych;na szkle i sztućcach pozostają smugi,szkło
                    uzyskuje wygląd metaliczny -za duża dawka płynu nabłyszczającego; na naczyniach
                    pozostają częsciowo białe plamy,szkło pokryte mlecznym nalotem-za mało środka
                    czyszczącego,za mała dawka płynu nabłyszczającego,mimo twardej wody brak
                    dodatku soli specjalnej itp . Pozostaje odróżnić czy szklo jest
                    zmatowione,pokryte mlecznym nalotem czy metalicznym. A tak na marginesie-w
                    środku 3w1 jest juz nabłyszczacz... pozdrawiam
                  • Gość: magda Re: zmywarka- kiepsko zmywa IP: *.gorzow.mm.pl 06.02.06, 23:49
                    Mam zmywarkę od kilku miesięcy i ten sam problem. Nigdy nie używałam Calgonitu
                    3w1, tylko Calgonit+sól+nabłyszczacz. Ostatnio nie dodaję już nabłyszczacza,
                    chociaż światełko się świeci (zmniejszanie nic nie dało). Naczynia wyglądają
                    okropnie. Nic już z tego nie rozumiem. Czy jest ktoś, komu te naczynia
                    (luminarc)dobrze się zmywają w zmywarce?
                    • astra18 Re: zmywarka- kiepsko zmywa 07.02.06, 13:43
                      Gość portalu: magda napisał(a):

> Mam zmywarkę od kilku miesięcy i ten sam problem. Nigdy nie używałam
                      Calgonitu
                      > 3w1, tylko Calgonit+sól+nabłyszczacz. Ostatnio nie dodaję już nabłyszczacza,
                      > chociaż światełko się świeci (zmniejszanie nic nie dało). Naczynia wyglądają
                      > okropnie. Nic już z tego nie rozumiem. Czy jest ktoś, komu te naczynia
                      > (luminarc)dobrze się zmywają w zmywarce?

Szklo Luminarc i szklanki z Ikei nigdy nie będą lśnić po zmywaniu w zmywarce.
                      Przyjmij to do wiadomości ipogódź się z tym.
                      To szajs i dlatego tak wygląda.

• Gość: qlaqla1 Re: zmywarka- kiepsko zmywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 21:33
                        Problem tych zacieków dotyczy nie tylko naczyń typu"luminarc", u mnie są one na
                        wszystkich naczyniach .na szklanych pokrywkach od garnków, na wszystkich
                        talerzach różnego rodzaju , na sztućcach. Czyściliśmy wszystko pastą polerską ,
                        z trudem schodziło.Przez jakiś czas był spokój, teraz znowu wróciły. Skoro
                        Magda używała samego calgonitu,ja na początku samego, a później 3w1 i efekt
                        jest ten sam to wniosek z tego taki,że to jednak wina marki CALGONIT.
    • elkaz5 Re: zmywarka- kiepsko zmywa 07.02.06, 14:44
      a czy stosujecie tabletki 3+1 gdy w dozowniku jest jeszcze pozostałość soli i
      nabłyszczacza? U mnie zmywarka nie zawsze wypłukuje proszek (tabletkę) z
      dozownika, wam się to też zdrza?
      • astra18 Re: zmywarka- kiepsko zmywa 07.02.06, 16:19
        elkaz5 napisała:

> a czy stosujecie tabletki 3+1 gdy w dozowniku jest jeszcze pozostałość soli i
        > nabłyszczacza? U mnie zmywarka nie zawsze wypłukuje proszek (tabletkę) z
        > dozownika, wam się to też zdrza?

Zdarzało a przy programie 40st w prawie w ogóle się nie rozpuszczała.
        Przeszłam na środki dozowane osobno i mam święty spokój.
        A propos soli - jest polecana jako dodatek do tabletek ze względu na paskudną
        jakość wody.
          • emarik Też się dałem nabrać na Calgonit 3w1 ! 14.02.06, 10:35
            Przez ponad 2 lata nie mogłem sobie poradzić z Siemensem, wciąż były białe
            zacieki. Moja rada;
            1. używać osobnych środków,
            2. do krótkich programów TYLKO proszków i to łatworozpuszczalnych, jak np Robot,
            3. używać markowego szkła, gratisy z kaw, lub soków nie nadają się do zmywarek,
            4. najważniejsze - DROGIE NIE ZNACZY DOBRE! Wypróbujcie "zwykłe proszki",
            czasem połączenie samych markowych produktów nie daje pożądanych efektów.
            Acha! jak wymyślą Calgonit 5w1 (z wodą w tabletce) to miejcie pretensje do
            siebie, że daliście się nabrać (: Powodzenia!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka