Co na ścianę w kuchni? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak w temacie - szukam pomysłu na wykończenie ścian w kuchni - pomiędzy
    szafkami dolnymi a wiszącymi, za kuchenką itp. Nie do końca jestem przekonana
    do glazury a nie mam doświadczenia z innymi "materiałami" na ścianach
    kuchennych. Chciałabym, żeby było to dość trwałe ( więc raczej nie tapeta) i
    łatwe do utrzymania w czystości. Szafki kuchenne będą nowoczesne, proste.
    Będę wdzięczna za podpowiedzi:)
    • Dołączam się do prośby :)
    • Gość: Avea IP: *.itpp.pl 20.09.06, 15:24
      Do nowoczesnej kuchni świetnie pasuje na ścianę np. laminat lub fornir (jeśli kuchnia ma elememty z forniru.) Inne rozwiązania to szkło, stal, wszystko zależy od materiałów użytych do wykonania samej kuchni.
      pzd.
      • gdzie mozna kupic takowe...?
        • od niedawna mam nowoczesną kuchnię (trochę aluminium,inox itp) i ściany
          wykończyłam płytami ze stali nierdzewnej (kolo kuchenki) i z mlecznego szkła
          hartowanego. wszystko kupiłam w IKEI.seria IMPERATIV.wygląda super,niedrogo
          kosztuje i w górnej listwie można zamontować np. haczyki z tej serii na różne
          przybory kuchenne.oceńcie mój wybór i odpiszcie .pozdrawiam
          • Gość: Małgoś do ika 2409 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.06, 08:27
            Mam pytanko odnośnie tego szkła hartowanego, jak ono sprawuje sie w kuchni w
            zyciu codziennym ( czy czesto trzeba biegac ze szmatka i wycierac po kazdym
            gotowaniu lub smazeniu) pozdrawiam
            • Małgoś! niestety nie potrafię jeszcze odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo
              wprowadzam się do mojego nowego domku dopiero za 2 tygodnie, ale jestem pełna
              nadziei, że to szkło i metal nie będą wymagały niczego więcej niż
              dotychczas.teraz też muszę myć kafelki po każdym smażeniu, bo to jednak wygląda
              okropnie.a jeśli kafelki to i fugi, a to już nie należy do
              przyjemności.wierzę,że ten pomysł sprawdzi się w praktyce.pozdrawiam.papa
            • odnośnie Twojego pytania, ja wprawdzie nie mam na ścianie hartowanego szkła,
              ale mam płyte gazową i piekarnik z takiego właśnie szkła. Są pięknie, ale widać
              na nich każdą kropelkę, nawet wody np. jak skapnie para podczas gotowania wody
              i zaraz wysycha to i tak zostawia ślad. Mycie tego to makabra tzn. nie tyle
              mycie co polerowanie, aby nie było smug i wyglądało jak tafla szkła. Ja mam
              właśnie zestaw pt. Ice czyli takie przyciemniane hartowane szkło. gdybym
              wiedziała co mnie czeka, nie zdecydowałabym się. Nie wyobrażam sobie takiego
              szkła na ścianie np. za kuchenką, gdzie najbardziej się brudzi, bo pryska,
              paruje itd.
              Mam też aluminiowe elementy w kuchni i non stop je wycieram, bo widać każdy
              paluch. Niesamowicie widać wszelkie ślady.

Są to piękne rzeczy, kuchnia wygląda obłędnie, ale trzeba sobie albo wrzucić na
              luz i nie zwracać na to uwagi albo popaść w obłęd i non stop biegać ze szmatką
              i polerować :-))
    • Ja tez mam nowa, szaro biala, stalowa, chyba wiec wspolczesna kuchnie i
      zdecydowalismy sie na szklo. Jako ze kuchnia laczy sie z pokojem sporym barkiem
      i stolki barowe beda czerowne, zdecydowalismy zrobic czerowne szklo. Czekam na
      montaz. Mozna wybrac kolor, jaki dusza zapragnie, z palety RAL-a. Montowanie na
      klej wymaga idealnie prostej sciany (szklo prezy, moze peknac na krzywiznach),
      ale mozna i na sruby/bolce czy jak to tam zwal. Za 2 tyg. montaz, zrobie zdjatka
      jak wyszlo.
      pozdr.
    • Odświeżam temat :)

Ktoś jeszcze moze sie wypowiedzieć na temat szkła mlecznego na ścianie miedzy
      blatem a górnymi szafkami? Jak z utrzymaniem czystosci?
      • ja mam zamiast szkła pleksę, z prostej przyczyny - na szkło nie było mnie
        stać... i teraz jest tak, że popsikam pronto, ręcznik papierowy i juz czysto.
        bez szorowania.
        --
        Historia Frodo - to historia wszystkich żonatych mężczyzn, którzy z narażeniem
        życia próbują się pozbyć oddziałującego na psychikę pierścienia.
        • jezeli chodzi o szklo mleczne, to tez bym nie polecal poniewaz na nim takze
          widac tluste plamy.Godnym polecenia materialem jest material mineralno
          akrylowy, z wygladu jest podobny do kamienia, lecz nie wchlania plynow(nie
          przebarwia sie) nie widac takze na nim tlustych plam i zaciekow z wody.
          Nadaje sie takze na blaty kuchenne, a wlasciwie do tego jest stworzony.Jego
          glowna zaleta jest to ze mozna uzyskac kazdy poządany ksztalt blatu panela
          sciennego itd.Gama kolorystyczna przedstawia 70 kolorow, napewno cos
          dobierzesz :)
          Jezeli zainteresowal Cie ten material zadzwon.
          514-985-640 Radzymin k.Warszawy
          pozdrawiam
    • Gość: za IP: 212.244.176.* 18.01.07, 11:06
      Ma ktos? Jak sie sprawdza?
      jaka firma ma w ofercie nowoczesne wzory?
    • w mojej kuchi przestrzen miedzy szfkami gormymi a blatem jest podzelona na pol.
      w dolnej czesci jest panel ze stali nierdzewnej wyglada super szczegolnie ze
      sprzet i lodowka tez sa ze stali, ale sciereczka i sprawdzone detergenty sa
      codziennoscia prz stali. grna polowa to fornir taki jak pozostala drewniane
      czesc mebli kuchennych. mleczne szklo mam w gornych szawkach (1 rzad) jest
      fajnie nic nie widac co w szawce i sladow tez nie ma.
      --
      to może być Twoje nowe życie...
      s14.bitefight.pl/c.php?uid=23321

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.