• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

koszt remontu malej lazienki???????

• 09.05.07, 20:53
    Witam,
    stoje przed decyzja czy rozwalac swoja lazienke (165cmx196cm, to sama
    lazienka bez WC) i remontowac (czyli skuc, polozyc glazure, wymienic wanne,
    umywalke). I teraz mam problem w podjeciu decyzji, poniewaz sama wanna,
    umywalka, bateria i glazura to nie jest koszt powalajacy. Przy zalozeniu, ze
    wezme ekipe zza wschodniej granicy - koszt robocizny to tez nie bedzie
    dramat. Ale przeciez remonty kosztuja fortune, wiec czegos nie biore pod
    uwage... Tylko czego?

Jesli robiliscie ostatnio remont lazienki - napiszcie prosze jaki to byl
    koszt. Napiszcie tez czy wybieraliscie produkty standardowe czy z jakies
    wyzszej polki.
    --
    ...
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Teri IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 22:48
      1. Gratuluję decyzji zatrudnienia "ekipy zza wschodniej granicy" do remontu
      łazienki o tak powalającym metrażu.
      2. Fortuna to sprawa względna - dla Ciebie to będzie 1000 zł, dla innego
      dopiero 50000 zł.
      3. ... Ale na tak małe pomieszczenie nawet Carringtonowi trudno by było wydać
      więcej niż mniej...
      4. Każdy wybiera takie materiały, które są dla niego praktyczne i na jakie go
      stać, więc czemu ma Tobie służyć taka informacja...? Osobiście uważam, że na
      rzeczach, które mają służyć co najmniej kilka - kilkanaście lat nie warto
      oszczędzać (bo to oszczędność pozorna), ale i nie nalezy przesadzać. No, chyba
      że się jest pozorantem.
      • Gość: 3 IP: *.ukonline.co.uk 10.05.07, 09:44
        ja robilam remont wanna ok 300zl, umywalka 120zl, kafeliki za 19zl m
        kwadratowy, deco ok 9 zl za szt, wc (ze spluczka 150zl), lustro 40zl, baterie
        wanna + umywalka (200zl z dodatkami uszczelkami itd),plafon 20zl. Staralam sie
        kupowac rzeczy tanie, ale ladne,do tego musisz doliczyc klej, silikon, farbe
        jesli malujesz sufit itd, nie dysponowalam duzym fundusze, sama jestem ciekawa
        ile wytrzyma, jak narazie tanim kosztem mam piekna lazienke, COz ale trzeba
        polowac na promocje i porownywac ceny w roznych sklepach, bo za ten sam towar,
        roznice moga byc znaczne.co do robocizn to rodzinia robila. powodzenia
        • 11.05.07, 11:05
          dzieki za info.
          Pytalam, bo fundusze mam mocno ograniczone, a nie mam pojecia, czy jak skuje
          syf, ktory teraz jest to czy nie okaze sie, ze tam trzeba zrobic cos
          dodatkowego. Mam czarne mysli i stad to ptanie.
          Ale rozumiem, ze najgorsza opcja to np wymiana rur, a ze mieszkanie w bloku, to
          raczej jest to mocmno niemozliwe?

A ekipe zza wschodu mam kilkakrotnie sprawdzona, cenowo sa lepsi, a wykonczenie
          nie umywa sie do jednego "fachowca" z warszawy, po ktorym nie wiadomo bylo od
          czego zaczac poprawianie...
          --
          ...
          • 16.05.07, 23:04
            Ja robiłam łazienkę od początku (nowe mieszkanie). Płytki 55zł/m2 (Opoczno), Stelaż do zabudowy 800zł (Grohe), przycisk 200zł (Grohe), miska 1200zł, umywalka 620zł, wanna 700zł (wszystko KOŁO), baterie łaziekowe i kuchenna 1500zł (Grohe), farba 50zł (Tikkurila), lustro kryształowe na wymiar 72zł, do tego fugi (Sopro), dekory, płyty g-k do zlicowania ścian na równo z płytkami, silikon, klej do lustra, rury, syfony, zawory, ytong do obudowy wanny. I wcale nie wybierałam najdroższych rzeczy, ale nie warto kupować w Leroy Merlin czy Castoramie, bo tam jest straszna tandeta.
            • 18.05.07, 18:34
              kinga.77 dzieki za odp.
              a gdzie robilas zakupy?
              ja najblizej mam do liroya, czasu malo na jezdzenie po sklepach, tym bardziej
              dziekuje za zwrocenie uwagi.

wlasnie o te rzeczy typu przycisk do wc, silikon , zawory itp mi chodzilo,
              jestem w stanie policzyc koszt wanny, umywalki, glazury, ale resztato czarna
              magia...
              --
              ...
              • 19.05.07, 23:25
                Podliczę wszystkie faktury i napiszę, ile wyszło. A zakupy robiłam w różnych sklepach, czasem jak byłam na wyjeździe służbowym poza Warszawą, to zdarzało, że coś mi się spodobało, więc kupowałam. Sporo rzeczy przez Internet kupiłam. Jeśli mieszkasz w stolicy lub w okolicach, to mogę Ci podać konkretne sklepy.

PS Przypadkiem dowiedziałam się, że kilka firm ma dwie linie produkcyjne - dla siebie pod własną marką oraz dla sieci sklepów typu Castorama. I tam, niestety, jakość jest już dużo gorsza - chodzi konkretnie o ceramikę sanitarną - stąd te niższe ceny w hipermarketach.
            • Gość: misiak IP: *.ztpnet.pl 18.05.07, 21:44
              czyli ile to kosztowało razem.Ja też przymierzam się do remontu łazienki i
              chciałabym się dowiedzieć ile średnio płaci się za kładzenie płytek.(w małej
              łazience typowo blokowej)
              • 18.05.07, 22:49
                remont łazienki o pow. 6 m.kw., bez kibelka, ze skuwaniem starej glazury do
                "żywej" cegły, razem z wymianą drzwi łazienkowych i położeniem płyt gipsowych
                tam dzie nie ma glazury, trzy lata temu kosztował nas 6 tys zł.
                --
                Beata i Ala
                Wady dłoni
                • Gość: misiak IP: *.ztpnet.pl 19.05.07, 15:03
                  utka ale drogo .to chyba w wawie takie ceny-mam nadzieję.Za robociznę tak dużo?
                  • 19.05.07, 23:24
                    drogo? nie wiem, nic nie było drogie, no może tylko farba na ściany.
                    kucie scian do cegły - niestety, plytki odpadły z tynkiem
                    murowanie scianki do szafy wnekowej
                    zakup: wanny, baterii, umywalki, lustra półki, drzwi, glaz. i terak. fugi, płyty
                    gipsowe i inne duperele, montowanie i układanie tego wszytkiego. Robił wszystko
                    jeden człowiek. Ceny spod W-wy.
                    --
                    Beata i Ala
                    Wady dłoni
                  • Gość: evita IP: *.torun.mm.pl 08.07.07, 14:04
                    ja właśnie zabieram się do remontu-majster już nie dotrzymał terminu i nie
                    wiadomo kiedy przyjdzie.Wymieniam drzwi,kafelki-40zlm2,dekodery 9zl,kabina
                    prysznicowa-chińska 800zl,natrysk-deszczownica,+ ręczny prysznic.300zl,lustra-
                    90zl,grzejnik+grzalka 270zl,instalacja grzejnika 200zl,+materialy
                    budowlane.Wykonanie remontu majster żąda 2000zl.
                    Remont zamknie się w cenie 10000zl.Zapomnialam dodac szafka+umywalka+bateria
                    1300zl
                    Łazienka jest mała w bloku,w mieszkaniu 64m.
            • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 11:10
              oj chyba najtańszych też nie....?????
    • Gość: miastus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.07, 19:00
      czego mozesz nie brac pod uwage? skoro wymieniasz wszystko to wystarczy zsumowac ceny tych elementow ktore w ich miejsce musisz kupic (dla przykladu: wanna+bateria+zabudowa, glazura+klej+fuga, sufit podwieszany+oswietlenie+farba itd, do tego koszt robocizny), dokonujac wyborow przekonasz sie jak latwo z 2 przeznaczonych na remont tysiecy zrobilo sie 5...natomiast dwa dodatkowe worki kleju czy piec tubek akrylu nie zrujnuje Twojego budzetu
    • Gość: igloohome IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.07, 20:26
      ja u siebie robilem lazienke 3X1,5 m ze skuwaniem tynkow ,sufit podwieszany
      zreszta kompletny remont same materialy wyniosly ok 10 tys robocizna moja to
      bylo 6 lat temu
    • Gość: kudel IP: 62.87.244.* 23.05.07, 11:49
      nie wiem czy to ci cos pomoze, ale w dniu dzisiejszym zakonczylem remont lazienki o wymiarach 210x280 od stanu deweloperskiego. calkowity koszt to 8500 (robocizna 2500pln, materialy 6000), w lazience wc (geberit), umywalka, wanna narozna, sufit podwieszany, kafle (50pln/m2) do samego sufitu.
      pzdr,
      kuba
      • Gość: azzz IP: *.gdynia.mm.pl 11.06.07, 22:24
        Witam! jesteśmy w trakcie remontu małej łazienki 146/206.Wyposazenie:kabina
        80/80 Kermi,umywalka 50,wc geberit ,baterie hansgrohe,kafle do sufitu ,sufit
        podwieszany,nowe drzwi (przeniesione w inne miejsce ),nowe instalacje sanitarno-
        elektryczne. Poniesione koszty to 10 tys.+ 3 tys. robocizna.
    • 23.05.07, 14:26
      rok temu remontowałam łazienkę, wybrałam średniodrogie materiały (glazura
      marazzi, armatura hansgrohe, kibelek i umywalka - koło) i miałam za darmo
      robociznę. wyszło ok. 12 tysięcy z parawanem nawannowym i z 2 szafkami z
      fornitu na wymiar.
      • 09.06.07, 09:55
        jeszcze nie udalo mi sie zrobic remontu, ale we wtorek wchodzi ekipa. zrobilam
        zestawienie oddzielnie dla WC i lazienki: wyszlo razem z materialami i
        robocizna ok 12.000zl. Ale jak to wyjdzie w praniu napisze po wykonaniu prac.
        Na pierwszy rzut idzie WC - 150x100, bedzie skuwanie glazury, a ze sciany sa
        okropnie krzywe, panowie zaproponowali kladzenie płyt k-g. Glazura na wysokosc
        3/4, bedzie geberit, malutka umywalka, moze jakies lustro, szafka pod umywalka,
        generalnie bez szalenstw. Mam nadzieje, ze zmieszcze sie w kwocie 3000-4000zl.
        --
        ...
        • 09.06.07, 09:57
          kinga.77, mozesz podeslac info o sklepach na zakupy lazienkowe?
          --
          ...
    • 09.06.07, 23:46
      hej
      remont łazienki 140x220 (bez wanny ,z brodzikiem) Stan developerski. Kafle 1400 (imola antares)zabudowany geberit, brodzik, podłoga - 1.400zł, umywalka - 299, kibelek - koło ego 790,stelaz - 450, deska 150,przycisk, 50, bateria - 170 i 200, grzejnik - 450, karton - gips - 100, lustro- 78, oswietlenie - 150, farby - 150, tapeta - 70 robocizna i materiały ok 1600. pozdrawiam
      • Gość: g IP: *.multimo.gtsenergis.pl 12.06.07, 01:45
        Witam!
        Naprawdę wszystko jest względne. My wydaliśmy na 2 małe łazienki jakieś
        70000-80000 złotych. I bez szaleństw, tylko drogie ładne materiały :)W tym
        robocizna ok. 15000.
        Pozdrawiam.
        • 14.06.07, 08:01
          Bez szaleństw to ja za 80000 wykończę całe mieszkanie 86-metrowe. Będą tylko
          solidne, ładne materiały.
          To do twojej wiadomości TROLLU
        • Gość: Hehe IP: *.4web.pl 14.06.07, 13:22
          G jak głupota, co? Za te pieniądze to można sobie dom wybudować!
    • 13.06.07, 14:20
      A wszystko bedzie na tym samym miejscu - biały montaz, oswietlenie? Jeśli
      bedziesz cos przenosić, to dodatkowy koszt. Czy płytki tylko na scianach i
      podłodze na płasko, bez szlifowania brzegów i zakamarków, półeczek, parapetów?
      Bo to podraża... Dodatkowe światelka przy lustrze - niby roboty niewiele, cena
      nie powalajaca, ale jak sie tak wszystko pozbiera do kupy...
      Ja glazurnikom 2 lata temu płaciłam 2200 za robocizne (osobno hydraulikowi) w
      łazience 1,5 na 1,4. Ale naprawde sie narobili...

Pozdrawiam
      zielony_listek
      • Gość: gocha IP: *.icpnet.pl 21.06.07, 23:22
        ja za miesiąc zaczynam remont łazienki 4m2. chcemy ją powiększyć o 60 cm wiec
        bedzie nowa scianka stawiana, sufit podwieszany, wanna, umywalka, baterie,
        kibelek, chowanie rur, plytki - za cały remont z robocizną liczymy około 3500 do
        4000. za robote facet chce 1000 - robi wszystko sam - wiadomo, ze mąz mu bedzie
        pomagał, ale raczej gdzies cos potrzymac itp.
        • 22.06.07, 11:45
          Moja łazienka (z ubikacją) ma 150/200. Za materiały (płytki + wanna, kibelek,
          zlew, szafka, baterie itd)płąciłam ok 4000. Do tego kleje (nie pamiętam ile) no
          i robocizna - kafle 30zł/m2, kawałek gładzi z malowaniem pod sufitem i sufit
          15zł/m2. Do tego hydraulika 100zł od punktu bo były przesuwane baterie i
          kłądziona nowa kanaliza.
        • Gość: ses IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 20:46
          chyba na jedna sciane tyle wydasz
          • 28.06.07, 20:09
            każdy wyda tyle ile ma kasy :)
            ja właśnie wyremontowałam łazienkę:
            połączyłam ją z wc
            przesunęłam ścianę o 30 cm
            podwieszane sufity
            wymiana hydrauliki, przesunięcie kranów
            nowa wanna
            nowa umywalka
            nowy sedes
            glazura, terakota, lustro, halogeny
            koszt 2000+ robocizna ( w tym przypadku gratis)

faktem jest, że staraliśmy się kupować rzeczy tańsze ale wyszło bosko!!!
        • Gość: Tatuum IP: *.chello.pl 02.07.07, 22:42
          Nam wczoraj facet za takim remont o jakim piszesz zaspiewal 4500! Wielkosc
          lazienki taka jak Twoja! Zalamalam sie.
          • Gość: mm IP: 213.199.243.* 06.07.07, 14:51
            Tatuum gdzie Ty mieszkasz?
            dobiję Cię - remont mieszkania (prawie 90m2), z przestawianiem ścian, gładzią,
            kafelkowaniem, podwieszanym sufitem i malowaniem całości - kosztował mnie w
            zeszłym roku 5000zł za robociznę (robił to facet z profesjonalnej ekipy
            remontowej - po godzinach i w weekendy z pomocą mojego męża)
            mieszkam w okolicach Katowic
            zapewniam Cię, że żadna fuszerka to nie jest...
            • Gość: bibi IP: *.gwardii.osi.pl 07.07.07, 09:59
              akurat wczoraj zaczęłam remont łazienki ;)
              należy raczej do tych malutkich

wybicie scian i częsci kabiny 300 zł
              robocizna 2500 zł
              sprzety głównie z Roca ale nie te najdroższe tylko średnie cenowo
              kafle chce kupic takie do 50 zł za metr

i licze sie zamkne w 9 tys.

pożyjemy zobaczymy :)
              • 07.07.07, 15:51
                Po podliczeniu wydatków na całe mieszkanie wyszło mi, że wykończenie i urządzenie od początku ze stanu deweloperkiego (gołe ściany i szlichta na podłodze) kosztowało mnie 42 tyś. zł. Mieszkanie ma 44m2. Z tego na łazienkę poszło
                10000zł na materiały do całego mieszkania (w tym m.in. do łazienki kleje, fugi itp, płytki, biały montaż, akcesoria)
                55zł farba łazienkowa (Tikkurila)
                3000zł robocizna (tylko łazienka)
                800zł szafka pod umywalkę (400zł dopłaciłam za szuflady Blum)
                W kwocie ogólnej są również meble kuchenne, agd, zabudowy wnęk. Starałam się kupować na promocjach, negocjować ceny, dostawać rabaty. I bez szaleństw, żadnych podwieszanych sufitów itd. Tyle, że materiały lepsze niż z hipermaketu.
                • Gość: Oliwka IP: *.chello.pl 09.07.07, 12:08
                  Ja teraz będę robiła kapitalny remont całego mieszkania 65m2 .
                  Nowe rury, gładzie , podłogi , łzienka , ubikacja, kuchnia, parapety itp.
                  Zostawiamy tylko okna.
                  Mam sprawdzoną ekipę - 2 Panów , remont ma trwac 2 miesiace , sama robocizna
                  bez materiałów to 9 tyś złotych.
                  Myślicie , ze to uczciwa cena ? jedni twierdza ze duzo , innni , ze mało.
                  A wy jak myślicie drodzy forumowicze?
                  • 11.07.07, 20:39
                    Zależy od miasta. Jak w Warszawie, to wcale nie jest drogo, wręcz przeciwnie.
                    • Gość: lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 20:20
                      ja dopiero jestem przed takim remontem ,ale siostra w tamtym roku robiła
                      łazienkę 2,5m/2,8m ułożenie płytek takie 50cm/30cm plus dekor,do tego było
                      jeszcze wstawianie nowych drzwi i obłożenie wanny zapłaciła 700 zł facet to
                      znaczy mój szwagier robił to 7 dni a siostra powiedziała że drogo a łazienka
                      super wygląda
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.