płytki linero brąż i błękit...jaki kolor ścian?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Zaczęłam robić łazienkę, na 2 ścianach mam płytki Linero brąż prostokąty i
    błękit kwadraty...wanna zabudowana na błękit.
    Podłoga linero beż.
    Jedna prawie cała ściana i połowa drugiej musi byc pomalowana...i tu mam dylemat..

pomalować na wanilię, ecru?
    czy może tradycyjny biały?

proszę o sugestie...
    z góry dzięki

pozdrawiam;-)
    • IP: *.mir.gdynia.pl

Gość: ania 30.12.08, 09:44 Odpowiedz
      witam
      też spodobały nam się płytki linero i chcemy je umieścić w łazience
      na poddaszu ale cały czas myślimy jaki kolor wybrać???
      łazienka nie jest duża i ma okno od strony wschodniej.
      nigdzie nie mogę znaleść przykładowej łazienki z płytkami tego typu.
      prosiłabym o radę jaki kolor lepiej wybrać, jak te płytki wyglądają
      na ścianie, byłabym wdzięczna za jakieś zdjęcia:)
    • 04.02.09, 21:23 Odpowiedz
      prosze przeslij mi zdjecia jak wyszły na scianie te linero.
      joannarobert@o2.pl
      pozdrawiam
    • 06.02.09, 13:57 Odpowiedz
      Witam,
      Chciałabym osobiście uważać na Linero a konkretnie szklane listwy dekoracyjne,
      mianowicie u mnie przy układaniu okazało się że te listwy są dłuższe o ok. 2 mm
      od płytek, no i zaczął się problem, bo jak przyciąć 2 mm szkła?! Na szczęście
      glazurnik poradził sobie ale do tej pory jestem zawiedziona tym faktem ze
      kupując wszystko z jednej kolekcji by pasowało jak ulał to napotyka się na
      takie co najmniej dziwne niedociągnięcia.
    • 26.02.09, 20:24 Odpowiedz
      Kupiłam Opoczno Linero zielone i BARDZO NIE POLECAM

Gatunek pierwszy, tymczasem z 15 sztuk zamówionych dekorów 9 miało poodłamywane
      narożniki (w paczkach nie było ukruszonych elementów, więc nie jest to wina
      transportu), w płytkach rektyfikowanych stosunek uszkodzonych do dobrych płytek
      podobny.
      Poza tym - jakośc fatalna: płytki kompletnie nie trzymają kątów, są wygięte w
      łuk itp. itd. Rozmawiałam z fachowcem, który płytek w życiu położył już sporo, i
      potwierdza to, co czytałam w sieci (niestety po fakcie): opoczno ma bardzo fajne
      wzory, ale jakośc fatalna.

Opoczno oczywiście umywa ręce i twierdzi, że sama sobie zeszlifowałam kąty, żeby
      były krzywe, bo to nie możliwe, bo oni są wiodącym producentem płytek w Polsce

Cóż, nie tego oczekiwałam po płytkach w tej cenie. A inna sprawa, że na ścianie
      efekt wyszedł, hmmm, mocny. Nie polecam zielonych płytek do sufitu, bo kolor
      jest naprawdę intensywny.
      • IP: *.arreks.com.pl

Gość: becia 27.02.09, 15:32 Odpowiedz
        Księżniczko bardzo proszę Cię o zdjęcia własnie Twojej łazienki gdyż
        ja wlasnie marzę o intensywnej zielonej łazience i juz się
        zdecydowałam na Linero zielone (myslę jeszcze o tym aby połączyc z
        beżem i brązem). Bardzo podoba mi się listwa ozdobna ale za to
        płytka ozdobna z kwiatami niekoniecznie. Będę bardzo wdzieczna
        b.kokosinska@op.pl
        • 27.02.09, 15:37 Odpowiedz
          Poczytaj opinie - np. na forum Muratora - krytykują tę linię i kolor zielony
          szczególnie :)
          --
          JX
        • 27.02.09, 20:10 Odpowiedz
          Zielone, beżowe i brązowe to zupełnie inne bajki kolorystyczne. Jeszcze beż z
          brązem ok, ale odpuśc sobie zieleń. Inna sprawa to jakośc, bo nie przypuszczam,
          aby Opoczno robiło złe tylko zielone płytki - raczej mają problemy jakościowe
          wszędzie. Naprawdę, przy takim wyborze płytek, jaki jest, nie ma co się szarpac.

Wzięłam naprawdę duży zapas dekorów i płytek, ponad dwa razy większy niż
          zalecany - a i tak ledwo starczyło.
          A dekor po 80 czy 100 złotych, który jest po prostu krzywy i nie da się go
          dobrze położyc... cóż.
          • IP: *.arreks.com.pl

Gość: becia 28.02.09, 11:28 Odpowiedz
            Księzniczko, jak już wczesniej napisałam własnie zalezy mi na
            intensywnej zielonej łazience i już jestem zdecydowana co do Linero,
            bo wbrew pozorom mimo tak dużego wyboru nie znalazłam innej równie
            zielonej płytki. Naprawdę długo szukałam...
            Przygnębiające jest to co piszesz o jakości tych płytek, zwłaszcza
            za tą cenę...
            Księżniczko czy mogę liczyć na zdjecia Twojej łazienki?
            • 02.03.09, 13:09 Odpowiedz
              W sprawie zdjęc napisałam na maila.

Zielone płytki są jednak w kilku kolekcjach, ciut bledsze (z wyjątkiem chyba
              włoskich albo hiszpańskich, są takie ze 2 kolekcje + oczywiście wybór w
              Marazzi). Chciałam mocno intensywny zielony i przedobrzyłam :( To, co na małej
              próbce ujdzie, na większej powierzchni przytłacza. (zamiast wziąc Adrenalinę,
              ech). Płytki podłogowe są fajniejsze niż ścienne.
              A do tego problem zielonej fugi... żadna z popularnych marek nie ma pasującego
              odcienia.
    • 27.02.09, 22:51 Odpowiedz
      zdecydowanie biały. masz zimny i ciepły kolor - biały będzie w sam raz, będzie korespondował z sanitariatami i nic ci się nie pogryzie kolorystycznie. Jaka fuga?
      • IP: 217.153.167.*

Gość: optimist 14.04.09, 16:33 Odpowiedz
        Darujcie sobie linero. Własnie je polozylam w lazience. Plytki sa na maksa delikatne i kruche, trzeba chuchac i dmuchac na wyszlifowane krawedzie. Przy 2 osobach da się jeszcze przezyc ale jesli ktos ma dzieci - wybierzcie cos innego. Poza tym maja nierowne wybrzuszenia co pod oswietleniem w zaleznosci od wybranego koloru moze wygladac bardzo niekorzystnie.pozdrawiam
        • 21.05.09, 12:48 Odpowiedz
          A ja się już tak nastawiłam na te Linero.. wymarzyłam sobie łazienkę w zieleni i
          szarości a tu takie negatywne opinie o tej kolekcji, już sama nie wiem co
          myśleć..a tanie nie są! Nie widziałam takich kolorów (szczególnie tego odcienia
          szarości) nigdzie indziej..
          Bardzo bym prosiła o zdjęcia gotowych łazienek z Linero, czy rzeczywiście są
          takie złe? A nie stać mnie na hiszpańskie płytki za 250zł/m2..
          • 21.05.09, 19:19 Odpowiedz
            ja układałem linero niebieskie, w sumie 40 metrow kw z podłogą, cos kolo 15-20
            metrów bieżących szlif 45 stopni, cięte wzdłuz przy podłodze i suficie, otwory i
            z czystym sumieniem mogę POLECIĆ te płytki.

proponuje jednak zatrudnic doświadczonego glazurnika ponieważ płytki szkliwione
            to wyższa szkoła jazdy
            • 21.05.09, 21:29 Odpowiedz
              To prawda, dobry glazurnik dużo może, zamaskuje uszkodzenia, odpowiednio
              przytnie płytki tak, aby usterki były jak najmniej widoczne itd.
              Niestety, na fabrycznie krzywo wyprodukowane płytki niewiele można, o
              wyszczerbionych krawędziach nie wspominając ;)

Na pewno nie jest tak, że wszystkie płytki, jakiej by firmy nie były, są złe,
              krzywe itd. Ale coś jest na rzeczy z Linero - a szkoda, bo wzornictwo śliczne...
    • 22.05.09, 10:14 Odpowiedz
      uż raz wypowiadałam się na temat płytek linero które użytkuję od 3 tygodni i
      prawdę mówiąc to pomimo wcześniejszych problemów z ułożeniem to obecnie jestem
      zadowolona a wszyscy znajomi są zachwyceni. Jedynie nie polecam terakoty na
      której widać każdą kropkę wody - choć podłoga nie jest na połysk. Na dodatek
      podłogę jest ciężko doczyścić bo po użyciu jakiegokolwiek płynu pozostają smugi
      nawet nie pomogła płyn do szyb, jedynym wyjściem jest wycieranie do sucha.
      Aha mam linero zielone :)
    • 22.05.09, 10:50 Odpowiedz
      Witaj, mozesz mi przeslać zdjęcia tych LINERO jak wyszł ow
      lazience ?? właśnie się przbybieram do tych płytek

podeslij mi na maila: henrykpiasecki@vp.pl

Tu jest moj projekt wstępny:

www.mowimy.net/1.jpg
      www.mowimy.net/2.jpg
      www.mowimy.net/3.jpg
      www.mowimy.net/4.jpg

Łazienka mała dł 250 szer 173 wys 250

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.