Dodaj do ulubionych

Przykład linii Agory :)

• snajper55 Re: Przykład linii Agory :) 04.12.09, 22:15
      To ja dam dwa przykłady z mojego podwórka. Choć wiem, że zaślepionym fanatykom
      nikt nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe - białe.

forum.gazeta.pl/forum/w,522,95528321,95528321,Zerwijmy_unijne_flagi_Tu_jest_Polska_.html

forum.gazeta.pl/forum/w,522,103734980,103734980,Buzek_kompromituje_siebie_i_Polske.html

S.
      --
      Forum Aquanet, tygrys6789: "Nikt w Polsce dna nie osiągnął ponieważ w Polsce dno
      nie istnieje. Są tylko różne poziomy nieba."
      Forum o Nasza-klasa.pl
      • hummer Wszystko zależy od moderatora :) 05.12.09, 11:22
        snajper55 napisał:

> To ja dam dwa przykłady z mojego podwórka. Choć wiem, że zaślepionym fanatykom
        > nikt nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe - białe.
        >
        > forum.gazeta.pl/forum/w,522,95528321,95528321,Zerwijmy_unijne_flagi_Tu_jest_Polska_.html
        >
        > forum.gazeta.pl/forum/w,522,103734980,103734980,Buzek_kompromituje_siebie_i_Polske.html

forum.gazeta.pl/forum/w,13,103782535,103787904,Re_Acha_Maniusiu_.html
        Nie jesteśmy ulubieńcami F13, ale dobrą robotę i tam doceniono.

Forum, o którym wspomniano jest forum otwartym. Każdy może tam wejść i wyrazić swoją opinię i jeśli nie łamie netykiety Usenetu, opinia ta się ostanie.

Na całość postów, skasowanych zostało może z 10 :) A F89824 popularnym się robi. Choć jest forum młodym. Gdzieś od września.

Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy trollami. Osobiście gadam z ludźmi od 1995 roku. Od czasów, gdy ruszył wrocławski Usenet T. Surmacza na PWr. Chyba nie muszę mówić, że pierwszy w Polsce :)

Polski, szeroko pojęty Internet zaczął się od Wrocławia. I choćby z tego powodu mam autocenzurę, choć ciężko to wychodzi przy wrodzonym ADHD.

--
        Co mi zrobisz, jak Cię złapię? :)
          • hummer Re: Wszystko zależy od moderatora :) 05.12.09, 20:45
            wariant_b napisał:

> Coś mi pamięć podpowiada, że trochę wcześniej był Michał, a Tomek
            > dołączył ciut później. Ale oczywiście w Usenecie rządził Wrocław.

Myślisz o Michale z Poznania?

Nina też była niezła
            hell.pl/nina/z-d-mod.htm
            Przepiękny tekst o moderowaniu.

--
            "Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia."
            Konfucjusz
              • hummer Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 10:32
                wariant_b napisał:

> > Myślisz o Michale z Poznania?
                >
                > Nie, Michale Jankowskim, ale zasugerowałem się Usenetem, a on ci
                > przecież nie z Wrocławia, a z UW. Mea culpa. Z Krakowa podobnie daleko.

Do Wrocławia szybciej :) A prawdą jest, że Internet tworzyły główne ośrodki
                akademickie w kraju, przy czym NASK położył łapę na domeny .pl. Cholernie drogie
                w tym czasie.

--
                "Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia."
                Konfucjusz
                • wariant_b Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 10:51
                  hummer napisał:
                  > Do Wrocławia szybciej :)

Wtedy jeszcze nie. Teraz zdecydowanie szybciej.

> przy czym NASK położył łapę na domeny .pl.

Prawo odkrywcy, więc słusznie. Tylko jeden zarządzający domeną .pl
                  mógł być i lepiej, że NASK a nie jakaś przybudówka MSWiA.

> ... Cholernie drogie w tym czasie.

Bez przesady. Stówka to nie taki duży pieniądz, no chyba, że ktoś
                  rejestruje na sprzedaż wszystkie słowa i nazwy większych firm,
                  jakie jeszcze są wolne.
                  • hummer Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 12:06
                    wariant_b napisał:
                    > > przy czym NASK położył łapę na domeny .pl.
                    >
                    > Prawo odkrywcy, więc słusznie. Tylko jeden zarządzający domeną .pl
                    > mógł być i lepiej, że NASK a nie jakaś przybudówka MSWiA.

NASK odkrył domeny? Pierwsze słyszę. To raczej było pokłosie gospodarki centralnie zarządzanej. NASK jest na tyle drogi, że wystarczy wrzucić komendę mtr i widać, że jest pomijany, nawet w połączeniach akademickich.

> > ... Cholernie drogie w tym czasie.
                    >
                    > Bez przesady. Stówka to nie taki duży pieniądz, no chyba, że ktoś
                    > rejestruje na sprzedaż wszystkie słowa i nazwy większych firm,
                    > jakie jeszcze są wolne.

NASK - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Z większością firm (domen) mająca wiele wspólnego :)
                    Do dziś chyba taniej i profesjonalniej będzie zarejestrować firmę w domenie .eu albo .com.
                    --
                    Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? :)
                    • wariant_b Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 13:43
                      hummer napisał:
                      > NASK odkrył domeny? Pierwsze słyszę.

W Polsce tak. Uczelnie odkryły potrzebę Internetu jako pierwsze,
                      więc i potrzebę rejestrowania domen jako pierwsze. Wcześniej działały
                      w sieciach typu DECNet (DEC) czy BITNET (IBM), które notabene
                      w tym okresie miały "większościowy" udział w przesyłaniu danych.

"Powołanie do życia NASK, pierwotnie jako Zespołu Koordynacyjnego
                      Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej przy Uniwersytecie
                      Warszawskim (marzec 1991), i nawiązanie po raz pierwszy w Polsce
                      łączności przy wykorzystaniu protokołu IP (sierpień 1991) było
                      kluczowym momentem w historii polskiego Internetu."

że pozwolę sobie zacytować za NASK-iem, gdyż inne źródła nie podają
                      inaczej.

> wystarczy wrzucić komendę mtr i widać, że jest pomijany
                      Program (nie polecenie) mtr rozpoznaje routery, a te należą z zasady
                      do właścicieli infrastruktury łącz rozległych. Dlaczego miałyby
                      wskazywać NASK, skoro jest średnio znaczącym właścicielem sieci
                      szkieletowych, a w sieciach miejskich czy uczelnianych powiązanych
                      z NASK są używane oznaczenia domenowe man-ów lub uczelni.

> Do dziś chyba taniej i profesjonalniej będzie zarejestrować firmę
                      > w domenie .eu albo .com.

Owszem, albo .pl przez pośredników posiadających stałe umowy z NASK.
                      W ramach promocji zwykle oferują bezpłatną rejestrację (i pełnopłatne
                      jej przedłużenie na kolejne lata) w .pl i domenach funkcjonalnych .pl
                      i nie pytają "dlaczego".
                      • hummer Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 14:14
                        Jak zwał tak zwał
                        Wrzuciłem trasę do forum.agora.pl NASKu nie widzę :)

Packets Pings
                        Hostname %Loss Rcv Snt Last Best Avg Worst
                        1. smielec-v119.wcss.wroc.pl 0% 133 133 0 0 0 38
                        2. karkonosz-do-smielec.wask.wroc.pl 0% 133 133 0 0 0 38
                        3. z-wroclawia.poznan-gw1.10Gb.rtr.pio 10% 119 132 4 4 4 9
                        4. z-pioniera.atman.pl 4% 128 132 9 8 9 44
                        5. do-atman.agora.pl 0% 132 132 9 9 13 206
                        6. host-193-42-228-55.gazeta.pl 0% 132 132 9 9 9 12
                        7. poczta.gazeta.pl 0% 132 132 9 9 9 11

Widać, że łącze 10GB z Poznaniem trochę się przytyka. Internet żyje. Ci, którzy byli na początku z powodów wolnorynkowych pominięci zostali. Przespali swój moment i tyle. Po Usenecie zostały zasady. O NASKu to słyszały chyba li tylko dinozaury.

--
                        • wariant_b Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 16:28
                          > Wrzuciłem trasę do forum.agora.pl NASKu nie widzę :)
                          Może nie wiesz, gdzie zajrzeć i na co patrzeć?

> 1. i 2.

wroc.pl
                          Id abonenta nsk201986 (FIRMOWA)
                          Serwery nazw sun2.pwr.wroc.pl. [156.17.5.2]
                          kirdan.nask.net.pl. [2001:a10:1:ffff::1:f408][195.187.244.8]
                          wask.wask.wroc.pl. [156.17.254.3]
                          ldhpux.immt.pwr.wroc.pl. [156.17.8.1]
                          ns1.net.icm.edu.pl.
                          bilbo.nask.org.pl. [195.187.245.51]
                          Utworzona 1995.01.11 12:00:00

jeden ze starszych węzłów NASK, obecnie w sieci PIONIER

> 3. 4.

pl.wikipedia.org/wiki/PIONIER_(sie%C4%87_komputerowa)
                          pl.wikipedia.org/wiki/Konsorcjum_PIONIER
                          Potem już komercyjna ATM S.A podpięta również do PIONIER-a

> Przespali swój moment i tyle.

W wolnym rynku trudno nie przespać swojego momentu instytucjom
                          akademickim. Jeśli na czymś można zarabiać dla siebie, chętny
                          się szybko znajdzie.

> Po Usenecie zostały zasady
                          Usenet ciągle działa, ale w Polsce nigdy nie był szczególnie
                          popularny. Zresztą znaczenie Usenetu nie wynikało z ilości
                          przesyłanych postów, ale raczej rangi tematów omawianych
                          za jego pośrednictwem. Forum GW wzorowane jest na Usenecie.
                          • hummer Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 18:50
                            wariant_b napisał:
                            > Utworzona 1995.01.11 12:00:00

Wtedy się to zaczęło :) Dzięki.

> jeden ze starszych węzłów NASK, obecnie w sieci PIONIER
                            >
                            > > 3. 4.
                            >
                            > pl.wikipedia.org/wiki/PIONIER_(sie%C4%87_komputerowa)
                            > pl.wikipedia.org/wiki/Konsorcjum_PIONIER
                            > Potem już komercyjna ATM S.A podpięta również do PIONIER-a

PIONIEREM zarządza Poznań.
                            > > Przespali swój moment i tyle.

Jak wyżej.

> W wolnym rynku trudno nie przespać swojego momentu instytucjom
                            > akademickim. Jeśli na czymś można zarabiać dla siebie, chętny
                            > się szybko znajdzie.
                            >
                            > > Po Usenecie zostały zasady
                            > Usenet ciągle działa, ale w Polsce nigdy nie był szczególnie
                            > popularny. Zresztą znaczenie Usenetu nie wynikało z ilości
                            > przesyłanych postów, ale raczej rangi tematów omawianych
                            > za jego pośrednictwem. Forum GW wzorowane jest na Usenecie.

Wiem i dlatego raczej przydałaby się pełna Netykieta, zamiast szczątkowego regulaminu.
                            Po to jest sieć by wymieniać informacje. Wątek staje się już jednak off topowy. Kolega siedzi bardziej technicznie w tym wszystkim. Ja tylko z tego korzystam :) Jak potrzeba odpalam Puttiego i jazda bez trzymanki :) Jak coś nie działa, to się kontaktuję z centralą :) I tak od lat. Bo wiadomo, oszołomom dają pełny dostęp do serwerów :)
                            --
                            • wariant_b Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 21:10
                              hummer napisał:

> Wtedy się to zaczęło :) Dzięki.
                              Wtedy już miałem wdzwaniane łącze modemowe przez Cyfronet.
                              MOSAIC rządził, trumpet sztukował Windowsy, a gopher udawał witryny webowe.
                              Za dwa lata pojawił się magiczny numer 0202122 i Internet stał
                              się powszechnie dostępny. No i Windowsy 98, w których wszystko
                              już samo działało.

> Przespali swój moment i tyle.

Chyba nie mieli swojego momentu. Finansowanie nauki za III RP
                              to jeden wielki koszmar.

PS.
                              Też nie lubiłem NASK-u. Fatalnie się z nimi załatwiało.
                              • hummer Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 22:15
                                wariant_b napisał:

> hummer napisał:
                                >
                                > > Wtedy się to zaczęło :) Dzięki.
                                > Wtedy już miałem wdzwaniane łącze modemowe przez Cyfronet.
                                > MOSAIC rządził, trumpet sztukował Windowsy, a gopher udawał witryny webowe.
                                > Za dwa lata pojawił się magiczny numer 0202122 i Internet stał
                                > się powszechnie dostępny. No i Windowsy 98, w których wszystko
                                > już samo działało.

Mozajką samemu się bawiłem :) Netscape w wersji ICT 4.51 dopiero się rodził.

> > Przespali swój moment i tyle.
                                >
                                > Chyba nie mieli swojego momentu. Finansowanie nauki za III RP
                                > to jeden wielki koszmar.

Swój moment NASK miał ale nie przy takich cenach. Domena .pl kosztowała coś
                                chyba 300 zł.

> PS.
                                > Też nie lubiłem NASK-u. Fatalnie się z nimi załatwiało.

I jeszcze to na dodatek. ICM działa w miarę przyzwoicie.

--
                                Konfucjusz
                                • wariant_b Re: Wszystko zależy od moderatora :) 06.12.09, 22:24
                                  hummer napisał:
                                  > I jeszcze to na dodatek. ICM działa w miarę przyzwoicie.

A gdzie tam. Wyłączyli dostęp do w3cache.icm.edu.pl z którego
                                  długo korzystałem, bo bardzo przyspieszało połączenia, kiedy
                                  styk NASK-u z TPSA był niewydolny. A oni stali okrakiem
                                  na kilku szybkich łączach. Bywało, że przez proxy szło pracować,
                                  a bezpośrednio można było nerwicy dostać.
                                  • hummer Nie łammy netykiety. OK? 06.12.09, 22:36
                                    wariant_b napisał:

> hummer napisał:
                                    > > I jeszcze to na dodatek. ICM działa w miarę przyzwoicie.
                                    >
                                    > A gdzie tam. Wyłączyli dostęp do w3cache.icm.edu.pl z którego
                                    > długo korzystałem, bo bardzo przyspieszało połączenia, kiedy
                                    > styk NASK-u z TPSA był niewydolny. A oni stali okrakiem
                                    > na kilku szybkich łączach. Bywało, że przez proxy szło pracować,
                                    > a bezpośrednio można było nerwicy dostać.

Co to ma wspólnego z wątkiem założycielskim? Pisz na temat.

--
                                    Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka