Dodaj do ulubionych

Nieśmiałe pytania o funkcjonowanie naszego forum

14.02.18, 10:22
Czy są jakoś zakazane, tak samo jak koty?
Magata właśnie zapytała o utrzymywanie się w wątkach chamskich, złośliwych postów, kiedy dyskutantka się rozpędzi i zaczyna ostro przys.rywać ad personam nt. czyichś możliwości mentalnych, intelektu, czy czego tam jeszcze. Tak, te wypowiedzi nie zawierają wulgaryzmów sensu stricte. Ale niektóre są naprawdę obraźliwe i zakłócają odbiór dyskusji.
Jestem ciekawa dokładnie tego samego - jak to wygląda z perspektywy moderacji. Tym bardziej, że są nicki, które wielokrotnie tak rozpuszczają buzię, że w realnej dyskusji wypadałoby już tylko strzelić z liścia i pójść sobie ;).
I teraz - czy moderacja ma wyczucie, że czegoś w sumie nie powinno być, ale jest krępowana przez regulamin?
Czy chodzi o powstanie wątku-jatki na pierdylion postów?
Myślę o takich wątkach, gdzie np. klika się w kosz, ale coś nie znika.
I wreszcie moje pytanie do forumek - czy Wam też tak formułowane wypowiedzi (bardzo obraźliwe, niemerytoryczne, ale nie zawierające wyzwisk) przeszkadzają, czy traktujecie to jako lokalny koloryt?

--
He had it coming
He only had himself to blame
Edytor zaawansowany
  • jola-kotka 14.02.18, 10:27
    Wogole jestem przeciwna czyszczeniom watkow. Chyba ze ktos w nich podaje dane personalne itd. Bo i takie akcje pamietam. Jestesmy dorosli to nie przedszkole. Podany przez tamta pania przyklad jest wrecz smieszny.
  • lady-z-gaga 14.02.18, 10:28
    Skoro pytasz, to odpowiem: nie, zwykłe złośliwości nie zakłocają mi odbioru dyskusji i uważam, że podane przykłady są idiotyczne ("A nie wiem z czym tam miałaś problemy w szkole. Pewnie ze wszystkim."
    "Nie interesuj się po co czytam i komentuje bo kociej mordki dostaniesz.")
    Jesli ktoś cierpi na taką nadwrażliwość, że powyższych uwag nie może znieść i musi skarżyć się moderacji, to powinien odłączyć sobie internet. Stanowczo protestuję przeciwko próbom zrobienia z emamy cukierkowego kółeczka wzajemnej adoracji. A juz zupełnie nie rozumiem, co Ty robisz w gronie zgorszonych.
  • zlababa35 14.02.18, 10:33
    Ja się nie odnoszę akurat do tych uwag. Ale do tego, co wypisują niektóre nicki - stale i permanentnie, przy byle okazji. Chyba, że jesteś wielbicielką panny na e i jej talentów pisarskich?

--
    He had it coming
  • zlababa35 14.02.18, 10:35
    I nie przypominam sobie, żebym kogoś po chamsku i z grubej rury obrażała personalnie, sugerowała mu jakieś choroby umysłowe, niedopchnięcie, niedorozwój albo obwiniała za śmierć dziecka - bo i to ostatnio było grane, aż się wylogowałam, żeby te wpisy przeczytać i wbiło mnie w ziemię.

--
    He had it coming
  • arwena_11 14.02.18, 10:34
    Wiesz bezczelne i okrutne teksty Edel do dziewczyny. która straciła dziecko - wisiały ładnych kilka dni, zanim wreszcie zniknęły. A klikanie w kosz - nic nie dawało.
  • zlababa35 14.02.18, 10:37
    O, właśnie to miałam na myśli. Między innymi. Albo niektóre dopier...lanki, kiedy ktoś odsłoni się i opisze jakiś swój problem.

--
    He had it coming
  • magata.d 14.02.18, 10:38
    Tu nie chodzi o żadną nadwrażliwość czy znoszenie uwag, bo one nie robią na mnie żadnego wrażenia (rozumiem tez i uwazam za normalne, że jednak kogoś mogą urażać), i ja nie mam problemu z ich ignorowaniem. Chodzi o łamanie regulaminu (po co on jest?) i utrudnianie czytania, odbioru merytorycznych wypowiedzi. Potem jest wielgachny watek, a połowa to bełkot nie na temat.
  • arwena_11 14.02.18, 10:50
    Okrutne teksty Edel do dziewczyny, która straciła dziecko - wisiały ładnych kila dni - mimo klikań na kosz - nikt się nie zainteresował
  • lauren6 14.02.18, 10:28
    Oczywiście, że przeszkadzają. A brak aktywnej moderacji działa demoralizująco. Kilkakrotnie było tak, że chamskie teksty pisane o mnie i mojej rodzinie nie leciały, choć je zgłaszałam. Sama wiec zaczełam odpowiadać rozmowcom w tym guście- bo czemu nie, skoro wg moderacji tak wolno. I tak właśnie tworza się niemerytoryczne pyskówki na forum. Ale pewnie gazecie o to chodzi. Wazne są odslony forum, a nie jego poziom.
  • zona_mi 14.02.18, 10:33
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,165396305,165396305,Zanim_napiszesz_przeczytaj.html
  • zlababa35 14.02.18, 10:35
    Wiesz, przeczytałam już wcześniej i jednak nie znajduję odpowiedzi na moje dylematy ;).

--
    He had it coming
  • zona_mi 14.02.18, 10:39
    To jest odpowiedź na potencjalne pytanie, dlaczego przeniesiono Twój wątek z emamy :)
    Oraz wyjaśnia kilka kwestii innym ematkom.
  • kotomama 14.02.18, 10:35
    Najbardziej szkodliwe są wątki gdzie promuje się idiotyczne diety.

--
    Gdyby powstańcom ktoś szepnął po latach
    Że ich symbole będą na łapach,
    gaciach, butelkach, pałach
    Z grobów by wstali by się wyrzygać
  • zlababa35 14.02.18, 10:36
    I leczenie alternatywne...

--
    He had it coming
  • marrant 14.02.18, 11:00
    Akurat zacytowane w tamtym wątku "chamskie, złośliwe posty" są zainicjowane post wyżej, przez samą autorkę. Traktuje się je trochę inaczej niż wulgaryzmy i inaczej niż ataki niezainicjowane. To nie tak, że możesz sobie kogoś obrazić, czy "wyrzucać" z wątku, a rozmówca już nie może ci odpowiedzieć w tym samym tonie, bo go zgłosisz moderacji. Wycina się wtedy także post inicjujący przepychankę. W tym wypadku oba wpisy nie były jeszcze na tyle agresywne, by je usunąć. Zgadza się, że jest to kwestia uznaniowa, ale pamiętajcie, że jak zaczniemy ciąć mocnej, to polecą nie tylko trolle typu gazeciaka, ale też najbardziej niewinne (i te średnio niewinne) forumki, którym się uleje (a każdej się czasem ulewa).
    Sugeruję wygaszenie trolli jak nie możecie się powstrzymać przed odpisywaniem na prowokacje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.