Dodaj do ulubionych

w którym miejscu została naruszona netykieta?

06.09.19, 08:40
w którym miejscu została naruszona netykieta, co poskutkowało wielogodzinną blokada komentarzy? dla mnie to jakis absurd:
"Niszczenie ludzi jest głęboko wpisane w filozofie, których hołduje Jarosław Kaczyński: Makiawel uznaje za największego, powołuje się również na Carlo Schmitta, teoretyka Teologii politycznej, teoretyka m.in. NSDAP.
Wg tych dwu filozofów autorytaryzmu państwo jest polem bitwy, nie ma możliwości wypracowywania konsensu, kompromisu pomiędzy przeciwnikami politycznymi - są wrogowie, których się zwalcza, (u Makiawela aż po unicestwienie fizyczne) i cel uświęca środki.
To zupełnie przeciwstawne tak zwanej liberalnej demokracji, gdzie spór nie jest walka "dobra" ze "złem", bo nikt nie postrzega własnych programów jak non plus ultra i nie przypisuje im wartości absolutnych.
Tak robili na przykład komuniści, ale również wszelkiej maści nacjonaliści, nazizm, faszyzm włoski i hiszpański, tak w dużej mierze przez lata do Soboru Watykańskiego II widział siebie kościół, zasadniczo nie tworząc żadnego dialogu z innymi religiami.
To kompletny przeżytek prowadzący do głębokich społecznych rozłamów, do zimnej albo nawet gorącej wojny domowej, do wojen z sąsiadami. to permanentna walka człowieka z człowiekiem; "albo my ich, albo oni nas", daje możliwość współistnienia wyłącznie na zasadzie pana i poddanego, panowania i podporządkowania się. Każda krytyka będzie zdradą, każdy sprzeciw traktowany jako przejaw "zła".
To się dzieje na naszych oczach; "dobry PiS" a reszta to złodzieje, bandyci, zdrajcy, folksdojcze, lewacy, anty-polacy, wrogowie itd. itd. Nie ma kompletnie żadnego szacunku do przeciwnej strony, sporu merytorycznego. Jest tak jak wczoraj w Parlamencie Europejskim : wyłącznie atak osobisty, próba zniszczenia człowieka, jego reputacji, zdyskredytowanie go.
Za wszelka cenę i wszelkimi środkami, nawet kłamstwem, bo cel uświęca środki.
Straszne, ze można się tak głęboko cofnąć w historię Europy."
Edytor zaawansowany
  • kasi.aa 06.09.19, 16:19
    Wpadłeś w automatyczną blokadę, już zdjęta. Na przyszłość polecam nie odpisywać na posty łamiące regulamin.
  • Gość: baba.baba IP: *.centertel.pl 08.09.19, 21:36
    Odyebcie się od Kaczyńskiego żałosne lemingi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka