Dodaj do ulubionych

Dlaczego mam bana

15.11.19, 15:35
Na forum Religia nie mogę założyć wątku, ani napisać postu.
Na forum Kraj nie mogę założyć wątku, ale mogę pisać posty.
Nie złamałam regulaminu ani netykiety. Nigdy moje posty nie były wykropkowywane (usuwane tak, że jest nick, ale nie ma treści postu). Usuwane są moje posty, ale dlatego, że leci cały wątek lub gałąź drzewka - a ja brałam udział w dyskusji lub zadaję niewygodne pytanie moderacji.
Mam też całkowitego bana na forum Nauka, a tam nie postawiłam nawet kropki.
Bardzo proszę o zdjęcie banów. Nie chcę pisać pod innym nickiem.
asia-loi

--
Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Dlaczego mam bana 15.11.19, 22:16
      asia-loi napisała:
      > Na forum Religia nie mogę założyć wątku, ani napisać postu.
      > Na forum Kraj nie mogę założyć wątku, ale mogę pisać posty.
      > Mam też całkowitego bana na forum Nauka, a tam nie postawiłam nawet kropki.

Witaj w klubie. Mam dokładnie to samo.

W początkach Forum ktoś wymyślił, że niektóre fora jako "wrażliwe" będą miały
      niżej ustawiony próg od którego jest stosowany zakaz publikowania na forum.
      Za "wrażliwe"zostały uznane Religia, Nauka, Depresja i pewnie jeszcze parę innych.
      Widać tam właśnie w początkach forum najczęściej dochodziło do pyskówek.
      Dość powiedzieć, że każde forum może mieć ustawione własne limity, a brak
      śladów obecności na jakimś forum przed niczym nie chroni - bana i tak można dostać.

Więc jeśli jakiś moderator zgodnie z przyzwyczajeniami wyciął wątek lub jego gałązkę
      zaznaczając "operacja na całej gałęzi", to wszystkie posty zostały oznaczone jako
      usunięte. A że nie ma żadnego rozróżnienia za co i czy celowo, czy przypadkiem, post
      został skasowany, więc automat to wszystko podliczył i mamy bana. Długo już jesteś
      na forum, więc przez lata nazbierało się tych skasowanych postów i w końcu limit
      dla "wrażliwych"został osiągnięty.

Oczywiście możesz pisać na forum@agora.pl. Jeśli gromadziłaś linki do swoich postów
      lub zrzuty ekranów można skutecznie reklamować niesłusznie skasowane.
      Jeśli nie - można jakieś teksty literackie wysłać. Może znajdą post czy wątek i odkasują.

Oczywiście ustawa o RODO daje ci prawo dostępu do informacji o tym, jakie działania
      wobec ciebie podejmowała administracja forum, tylko co z tego. Nie wygląda na to,
      by ktokolwiek tym się przejmował - jest Komunikat i po sprawie.

Nad automatem do banowania, wydaje się, nikt od dawna nie panuje, a ewentualne
      przywrócenie możliwości pisania zwykle działało na chwilę. Automat znowu policzy
      skasowane posty przy okazji jakiejś weryfikacji bazy danych i ban sam wróci.
      Ot, taka premia specjalna dla starych użytkowników forum za lojalność.
      • asia-loi Re: Dlaczego mam bana 16.11.19, 20:27
        wariant_b napisał:

> Oczywiście możesz pisać na forum@agora.pl. Jeśli gromadziłaś linki do swoich postów lub zrzuty ekranów można skutecznie reklamować niesłusznie skasowane.
        > Jeśli nie - można jakieś teksty literackie wysłać. Może znajdą post czy wątek i odkasują.

Napisałam na forum@agora.pl
        Zobaczę czy mi w ogóle odpiszą.
        Ja już kiedyś poruszałam ten temat na forach i np. moderator z forum Religia odpisał mi, że to nie on dał mi bana, wręcz przejrzał moje posty i stwierdził, że nie widzi podstawy do bana.
        Ja najwięcej piszę na forum e-mama. I na e-matce mogę zakładać wątki, pisać posty. I to na forum e-mama jest najwięcej usuwanych moich postów/wątków. Na e-mamie jest bardzo dużo burzliwych, długich dyskusji i wątki/posty są bardzo często usuwane, bo tam forumowa moderacja "nie śpi".
        A tak w ogóle to zapraszam na forum e-mama. Niech Cię nie myli nazwa, że to forum dla matek. Jest tam bardzo dużo Polaków z całej Polski i z różnych zakątków świata. Dużo facetów i bezdzietnych, kobiet też oczywiście dużo. Dyskusje są na każdy temat, często bardzo burzliwe.
        Każdego dnia jest kilkadziesiąt różnych wątków. To forum żyje, tak jak forum Kraj.

forum.gazeta.pl/forum/f,567,emama.html

--
        • asia-loi Re: Dlaczego mam bana 16.11.19, 20:30
          asia-loi napisała:

... Jeśli gromadziłaś linki do swoich postów lub zrzuty ekranów można skutecznie reklamować niesłusznie skasowane.
          > > Jeśli nie - można jakieś teksty literackie wysłać. Może znajdą post czy wątek i odkasują.

Zapomniałam. Nie gromadzę swoich postów, nie mam żadnych zrzutów, więc nie mam dowodów.
          To oni powinni mieć to, co napisałam.

--
          • wariant_b Re: Dlaczego mam bana 17.11.19, 09:00
            asia-loi napisała:
            > To oni powinni mieć to, co napisałam.

To my, użytkownicy Forum powinniśmy mieć te informacje.
            To tylko kwestia dobrej woli administracji.

Poprawka powodująca wysłanie maila na adres mailowy zalogowanego użytkownika,
            któremu skasowano lub ocenzurowano post bądź wycięto/przeniesiono wątek wymaga
            kilku linijek kodu - sam mechanizm mailowy jest gotowy, można go sobie włączyć,
            by otrzymywać powiadomienia o nowych postach w wątku.

Trochę więcej kodowania wymagałoby dołożenie listy interwencji moderatorskich
            do zakładki "Dyskusje" w "Ustawieniach", ale też jest to w zasadzie powielenie
            z niewielkimi zmianami istniejącego kodu do wyświetlania "Twoje wątki" w "Dyskusje"

Zmiana w wyszukiwarce pozwalająca na wyświetlenie skasowanych postów/wątków
            zalogowanego użytkownika wywołującego wyszukiwarkę lub przyjęcie, że odpowiednio
            oznaczone skasowane wątki/posty użytkownika są widoczne dla ich autora
            przy przeglądaniu Forumtakże nie jest szczególnie skomplikowana i pracochłonna.

Nieco więcej pracy wymagałoby dopisanie uzasadnień decyzji moderatorów,
            uzasadnień przy korzystaniu z kosza ("Zgłoś") - na przykład w formie listy wyboru.
            Odnoszę wrażenie, że są one wymyślane dopiero w razie protestu użytkownika.

Ale najlepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie komunikatów od administracji
            na etapie logowania i dopisanie pozycji "Komunikaty" w menu lewej części strony.

Tylko trzeba chcieć, ale administracja jakoś nie chce traktować użytkowników Forum
            jako partnerów,. a nie przeciwników lub natrętów przeszkadzających im w pracy.
            • asia-loi Re: Dlaczego mam bana 18.11.19, 21:44
              wariant_b napisał:

> To tylko kwestia dobrej woli administracji.

wariant_b, zdjęli mi bana. Od dzisiaj mogę pisać. Nie wiem na jak długo.
              Napisałam do forum@agora.pl i pomogło.
              Ty też spróbuj. :)

--
              • wariant_b Re: Dlaczego mam bana 19.11.19, 10:29
                asia-loi napisała:

> Ty też spróbuj. :)

Jakoś nie mam ochoty występować w roli natrętnego petenta.

Uważam, że przysługuje mi prawo do informacji, jakie ingerencje administracyjne
                zostały wobec mnie podjęte i czy mój nick jest zagrożony, zwłaszcza, że używam go
                od kilkunastu lat i musiało się tych wyciętych gałązek i wątków trochę nazbierać.
                Ingerencje dotyczą zarówno wątków aktywnych (te można zauważyć) jaki i wątków,
                które "wygasły" (i wobec braku nowych wpisów nie zaglądam już do nich).

Dwa lata temu usiłowałem się dowiedzieć, czy moje konto jest zagrożone, bo zniknęły
                jakieś wątki i gałązki, w których uczestniczyłem, ale dostałem standardową odpowiedź:
                administracja odpowiada na pytania dotyczące usunięcia konkretnych postów
                Prosimy o podanie linku do wątku z którego usunięte zostały posty.
                ,
                co według mnie wskazuje, że administracja również nie ma narzędzi do kontrolowania
                usuniętych postów na poziomie całego forum, a jedynie konkretnego postu, zatem
                "odblokowanie" konta będzie tylko chwilowe, bo nie weryfikuje się całego licznika.

Dlatego uważam, że cała obsługa użytkowników wymaga pilnego ponownego
                przeprojektowania i przeprogramowania, bo została pozostawiona w stanie prowizorki,
                a doraźne środki w postaci konta mailowego "forum@agora.pl" są zupełnie bez sensu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka