Dodaj do ulubionych

jakie WZ mogę dostac?

IP: *.centertel.pl 29.10.10, 12:24
Mam działkę rolną koło piaseczna ze SU wynika że jest pod mieszkalnictwo jednorodzinne nie stety minister rolnictwa nie chce wyrazic zgody bo ziemia jest dobrej klasy w kazdym razie ma ponad 4000 m2 z czego ok 2600 to ziemia klasy IVa działka znajduje się przy drodze, jakie WZ mogę otrzymac?
Edytor zaawansowany
  • Gość: ala IP: 89.167.38.* 29.10.10, 20:23
    Zapytaj w Urzędzie Gminy o zabudowę siedliskową. Ja miałam podobny problem i udało się z siedliskiem. Trzeba spełnić parę warunków - m.in. posiadać własną albo wydzierżawioną ziemię (ile to powiedzą w UG) i inne.. Powodzenia
  • Gość: maja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.10, 16:14
    siedlisko na 40 arach ?
    nie żartuj,przecież w gminie nie pracuja gamonie
  • Gość: ala IP: 89.167.38.* 31.10.10, 19:56
    > siedlisko na 40 arach ?
    > nie żartuj,przecież w gminie nie pracuja gamonie

Czy siedlisko buduje się na działce 4 hektarowej!!? To ty nie żartuj.
    Starania o pozwolenie na budowę siedliska można czynić mając odpowiednią ilość ziemi (poza działką 40 a na której będzie budowa), niekoniecznie własnej bo może być również ziemia wydzierżawiona (poczytaj w przepisach i nie dyskutuj ze mną, tylko doradzaj pytającej!) Należy spełnić także inne warunki, ale o tym zainteresowana dowie się w UG. Ja miałam podobną sytuację dlatego odpowiedziałam na pytanie o WZ, może ten kierunek będzie pomocny.
  • Gość: zenek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.10, 20:32
    Gość portalu: ala napisał(a):

> > siedlisko na 40 arach ?
    > > nie żartuj,przecież w gminie nie pracuja gamonie
    >
    > Czy siedlisko buduje się na działce 4 hektarowej!!? To ty nie żartuj.

Alu doradco kłania sie tobie arytmetyka
    40 arów to nie to samo co 4 hektary
  • Gość: ala IP: 89.167.38.* 10.11.10, 19:14
    > Alu doradco kłania sie tobie arytmetyka
    > 40 arów to nie to samo co 4 hektary

Zenku doradco co za refleks! Czytaj ze zrozumieniem, nie przeliczyłam 40 arów na 4 hektary tylko podałam przykład, ze do wybudowania siedliska (czyli domu i budynku gospodarczego) nie jest potrzebna jedna ogromna działka 4 hektarowa. Można wybudować na każdej działce (np 40 arowej), ale należy mieć odpowiednią ilość hektarów (wiele działek składających się na gospodarstwo rolne) oraz spełnić inne warunki.
    Czytasz odpowiedzi po to, aby wytykać niedoskonałości czy ewentualne błędy? Tutaj ludzie pytają o rady, pomyliłeś fora. Ponieważ kiedyś również pytałam i ktoś mi doradził, dzielę się swoim doświadczeniem.
  • Gość: gość IP: *.elartnet.pl 04.11.10, 09:34
    Urząd wydając WZ kieruje się zasadą dobrego sąsiedztwa gdzie jest do spełnienia kilka warunków (poszukaj w necie) Najwazniejsze jest czy sąsiednie działki sa zabudowane aby urząd mógł się nawiązać co do funkcji i gabarytów zabudowy. Działki sąsiednie to sa działki które stykają się z działką objętą wnioskiem, a obszr analizowany to obszar o szerokości trzech działek wokół działki objętej wnioskiem.Jesli sąsiednie działki nie sa zabudowane to nie będzie miał podstawy do wydania WZ i wtedy musisz czekac na uchwalony plan i budowac się na podstawie wypisu i wyrysu z planu.
  • Gość: zenek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.10, 20:35
    nie jest istotna zasada kontynuacji zabudowy
    wynika to z ustawy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka