notarialna umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania Dodaj do ulubionych

Bardzo proszę o radę. We wrześniu podpisałam notarialnie przedwstępną umowę sprzedaży mojego mieszkania. Kupiec zobowiązał się do podpisania umowy przyrzeczonej do końca listopada, zadeklarował że mieszkanie kupi za pieniądze uzyskane z kredytu hipotecznego. Jeden bank odmówił mu udzielenia kredytu, rozpoczął załatwianie kredytu w innym banku, powiadomił mnie o tym tydzień temu. Mam poważne wątpliwości, czy dostanie ten kredyt do 30 listopada. Potem bank ma jeszcze czas 7 dni na przelanie na moje konto pieniędzy. We wrześniu kupiec zapewniał,że szybko dostanie kredyt mówił o połowie października. Jest koniec listopada, a kredytu jeszcze nie dostał.
Mój niepokój jest tym większy, że po podpisaniu umowy przedwstępnej rozpoczęłam zakup innej nieruchomości, wpłaciłam zadatek 16 tys i też mam termin do 10 grudnia, Co jeśli mój kupiec nie dostanie kredytu - wpłacił zadatek w wysokości 10tyś, z czego 2tyś musiałam dać pośrednikowi. Nie dość, że blokował moje mieszkanie to naraził mnie jeszcze na stratę 8 tyś.
Czy jeśli nie dotrzyma warunku dotyczącego terminu zawarcia umowy przyrzeczonej, mogę drogą sądową dochodzić odszkodowania, za poniesione przeze mnie straty.
Bardzo proszę o poradę
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.