Dodaj do ulubionych

Spółdzielcze prawo lokatorskie

19.05.11, 17:57
Moja sytuacja jest następująca:
W 2000 roku moi rodzice przepisali na mnie spółdzielcze prawo lokatorskie do mieszkania, w którym zamieszkiwałam z nimi, siostrą i mężem (moim). Czy, skoro byłam w tym momencie mężatką, prawo to automatycznie nabył także mój mąż? Czy wkład wniesiony jeszcze przez moich rodziców stał się naszym wspólnym majątkiem?
Dodam, że na przydziale lokalu figuruję tylko ja.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Edytor zaawansowany
 • Gość: rokicia IP: *.plock.mm.pl 19.05.11, 20:36
  Przede wszystkim prawem spółdzielczo lokatorskim się nie dysponuje. Rodzice przepisali Tobie prawo do wkładu mieszkaniowego i należy się on tylko Tobie. Masz prawo dopisać męża do mieszkania, ale czy warto? :)
 • brave35 20.05.11, 17:49
  Dzięki za odpowiedź.
  Rzeczywiście masz rację, źle się wyraziłam. Mój ojciec nie przepisał tylko zrezygnował ze spółdzielczego prawa lokatorskiego i członkostwa w spółdzielni. Ja złożyłam wniosek o wpisanie w poczet członków i dostałam przydział tego lokalu na siebie.
  Problem mam nadal z tym wkładem. Mianowicie rodzice "zcedowali" (dokładnie takiego słowa użył mój tato w piśmie do spółdzielni) go na mnie w spółdzielni. Nie zostało to potwierdzone aktem notarialnym. Czy mimo to jest to mój odrębny majątek?
 • Gość: rokicia IP: *.plock.mm.pl 20.05.11, 20:38
  Tak, jest to twój odrębny majątek. Gdyby ojciec scedował prawo do wkładu na ciebie i męża, wtedy majątek byłby wasz wspólny.
 • brave35 20.05.11, 20:45
  Dzięki serdeczne za info. Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka