Gazeta.pl   Forum   Dom   Prawo w nieruchomościach   Współwłaściciela mieszkania po umowie prz...

Współwłaściciela mieszkania po umowie przedwstepne

Autor: Gość: darkyeti IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.12, 21:47
Witam,
podpisałem z deweloperem umowę przedwstępną na zakup mieszkania - użytkowanie wieczyste. Podpisałem ją również w formie aktu notarialnego, tak więc figuruje już w Księgach Wieczystych. Kredyt hipoteczny jest również tylko na mnie. Budowa ma się zakończyć w okolicach czerwca.
Chciałbym podpisując z deweloperem ostateczną umowę kupna mieszkania dopisać drugą, niespokrewnioną osobę jako drugiego właściciela.

Jakie opłaty mogą być z tym związane?

W banku wystarczy tylko aneks, który coś tam kosztuje.
U notariusza i tak muszę u niego podpisać umowę kupna mieszkania, ale czy dopisanie osoby do KW coś kosztuje, ewentualnie jakie jeszcze koszty będą z tym związane?
I na koniec najważniejsze pytanie, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, czy będzie to darowizna i jakie opłaty/podatki będą z tym związane?
Chyba, że jeszcze o czymś zapomniałem?
Poleć znajomemu Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę wypowiedź znajomemu
  • Współwłaściciela mieszkania po umowie przedwstepne - Gość: darkyeti 24.01.12, 21:47

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Ostatnio odwiedzane wątki

Portal GazetaDom POLECA:

Wakacje w Wenecji - nocleg gratis

sposób na tanie wakacje

Co to jest Home Staging?

nowy sposób sprzedaży nieruchomości

Zwrot VAT za materiały budowlane

możesz go odzyskać przez cały rok
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.