Dodaj do ulubionych

służebnośc miszkania sprzedaż ubezwłsnowolnienie

05.09.12, 17:44
witam pisze z takim problem i bardzo prosze o pomoc bo nie daje juz rady nie wiem od czego zaczac i za co sie zabrac:( a wiec mam wielki problem i nie wiem co zrobic
moj ojciec przez wiele wiele lat byl alkoholikiem kiedy zaczely sie jego problemy ze zdrowiem i kiedy jeszcze byl swiadomy przepisal mieszkanie na mnie ze wzmianka o dozywotniej sluzebnosci mieszkania czyli ze do konca jego zycia moze w tym mieszkaniu mieszkac. bylo to 7 lat temu. teraz jego stan bardzo sie pogorszyl i nie jest w stanie sam swiadomie podejmowac decyzji ani zalatwiac zadnych urzedowych spraw. ma wysoko posunieta miazdzyce. nie wie co sie dookola niego dzieje. ja w najblizszym czasie przeprowadzam sie za granice. moj maz juz wyjechal a ja siedze tutaj bez pieniedzy z malym dzieckiem bo nie moge z miejsca ruszyc. podjelam decyzje o umieszczeniu go w domu pomocy spolecznej gdyz nie jestem w stanie sie nim opiekowac ani nikt z rodziny. mieszkanie chcialabym sprzedac bo nawet gdyby ojciec zostal w tym mieszkaniu kiedy mnie nie bedzie nie jest to bezpieczne. staram sie także o ubezwłsnowolnienie ojca czy to coś da? i mam pytanie w zwiazku z tym.....jak wykreslic te sluzebnosc mieszkania z aktu notarialnego bo wiadomo ze nikt mi takiego mieszkania nie kupi w akcie zostalo zawarte ze zadna ze stron nie wniosla o wpis w ksiegach wieczystych wiec tego wpisu tam nie ma. tylko w akcie notarialnym. prosze bardzo prosze o informacje jak to rozwiazac.
Edytor zaawansowany
  • decort 05.09.12, 21:04
    jeżeli sąd orzeknie ubezwłasnowolnienie Ojca i opieke nad nim Tobie (Ty jako opiekun prawny) - możesz spokojnie przeprowadzić zamierzoną operację tj. umieścić Ojca w domu opieki oraz sprzedać mieszkanie.
  • zaza_fatma 05.09.12, 21:58
    bardzo dziekuje ci za odpowiedz...podnioslo mnie to troche na duchu :) bo chodze jak struta aly dzien az spalilam jajka...bo jakos wszystko mam pod gorke...offff ma jeszcze tylko pytanie w takim razie jak bedzie juz to ubezwlasnowolnienie i bede sprzedawac mieszkanie jak zaznaczyc w tym akcie lub w jaki sposob wogole zaznaczyc ze ta sluzebnosc jest juz nie aktualna? bo ja wiem swoje ale kupujacy jakos musi wiedziec ze faktycznie ten zapis juz nie obowiazuje...
  • Gość: m.s IP: *.telegrosik.pl 06.09.12, 12:07
    Jak będziesz miała ubezwłasnowolnienie ojca to ty podejmujesz za niego decyzje, umieszczasz go w ośrodku a sprawę słuzebności zalatwiasz u notariusza.
  • ravenheart1 06.09.12, 14:51
    Gość portalu: m.s napisał(a):

> Jak będziesz miała ubezwłasnowolnienie ojca to ty podejmujesz za niego decyzje,
    > umieszczasz go w ośrodku a sprawę słuzebności zalatwiasz u notariusza.

jesteś pewna ?
    Każda czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu podejmowana w imieniu osoby ubezwłasnowolnionej wymaga zgody sądu rodzinnego.

Poniżej trochę więcej o tym:

www.eporady24.pl/ubezwlasnowolnienie,artykuly,4,58,310.html
    A odnosząc się do tematu:
    1. Wątpię żeby autorka wątku mogła zostać kuratorem swego ojca, ze względu na planowany wyjazd za granicę.
    2. Sprzedaż mieszkania jako należącego do autorki wątku jest możliwa, ale "pozbycie" się służebności ( lub prawa dożywocia - tego nie wiemy ) będzie wymagać zgody sądu rodzinnego.
    3. umieszczenie ojca w ośrodku również będzie wymagać zgody sądu ...
  • zaza_fatma 09.09.12, 20:08
    dziekuje za odpowiedzi co do umieszczenia ojca w dps to wiem ze bedzie potrzebna zgoda sadu....mnie chodzi tylko o info co z ta sluzebnoscia...bo oszeleje :S
  • al9 11.09.12, 10:54
    Wykreślenie służebności - jesli będziesz miała w ręku decyzję sądu o ubezwłasnowolnieniu Taty - według mnie wymaga zgody sądu - to poważna czynnośc przekraczająca zwykły zarząd.
    Natomiast - znając życie - zajdziesz notariusza, który skonstruuje akt. Potem jeszcze referendarz może mieć wątpliwości (powinien), ale nie musi.
    Zatem - nie zdziwiłbym się gdyby Ci się udało...
    Pwodzenia!
    al9
    --
    Pośrednik nieruchomości INNY niż pozostali
    www.BezpiecznaTransakcja.eu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka