Dodaj do ulubionych

kojec dla psów w granicy

IP: *.eranet.pl 27.05.08, 17:57
Czy mogę zażądaćod sąsiada (w jakiej formie) usunięcia kojca dla psa
postawionego w granicy? Jest to metalowa kontstrukcja, wysokości ok
1,7m, której jedną "ścianą" jest siatka graniczna. Sąsiad postawił
kojec pare lat temu, bez pytania o zgodę, ale wtedy nikomu to nie
przeszkadzało. Teraz zaczęło, ze względu na plany budowlane i to
jaki widok będę miała z okna... Czy taka konstrukcja powinna być
postawiona zgodnie z prawem budowlanym tzn z zachowaniem odległości
od granicy?
Edytor zaawansowany
  • Gość: zigg IP: *.adsl.inetia.pl 28.05.08, 09:00
    Na kojec dla psa nie potrzeba zgody sąsiada, nie trzeba też zachować żadnej
    odległości od granicy działki. Tak więc możesz co najwyżej grzecznie poprosić
    sąsiada o przeniesienie kojca.
  • Gość: mar03 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.08, 13:12
    kilka skarg do strazy miejskiej na wycie i szczekanie w nocy. sam wezmie go na
    noc do domu. kojec z ujadajacym po nocy psem w kojcu na granicy rozbil niejedno
    malzenstwo, poklocil niejednych sasiadow. jest nie do pogodzenia z
    char.(podmiejskiej?) zabudowy. wypisz swoje zale i poslij mu poleconym. art. 140
    i nast. kc, inne art. kod. wykroczen
  • Gość: jj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.13, 13:57
    Tez miałem taki problem, Miłośnik psów przeniósł kojejec dla psa( bo mu śmierdziało pod oknem i pies szczekał !!!) i postawił mi kojec na granicy działki !!! Sprawa zakończyła się w sądzie :

... obiektem gospodarczym pełniącym funkcję kojca dla psa (budynek gospodarczy z przeznaczeniem na kojec), który został wybudowany w sposób samowolny, bez wymaganego przepisami prawa zgłoszenia do właściwego organu. Kojec dla psa stanowi obiekt budowlany w rozumieniu art. 3 pkt 1 i 2 prawa budowlanego, ponieważ jest on trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundament i dach. Przedmiotowy obiekt narusza przepisy techniczno-budowlane tj. § 12 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75, poz. 690 ze zm., dalej powoływanego jako rozporządzenie MI z dnia 12 kwietnia 2002 r.), zgodnie z którym ściana z otworem okiennym lub drzwiowym winna być oddalona od granicy sąsiada co najmniej 4,00 m, a bez otworu okiennego lub drzwiowego co najmniej 3,00 m. Tym samym uzasadnione jest orzeczenie , w oparciu o art. 49b ust. 1 prawa budowlanego, nakazujące rozbiórkę przedmiotowego budynku.

No kojec został rozebrany + zapłacił koszty rozpraw sądowych ( 780 zł). Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe.
  • Gość: Piter IP: *.31-7-40.tkchopin.pl 15.08.14, 18:14
    Takie problemy mają chorzy ludzie, którzy nie potrafią żyć w zgodzie z innymi. Pies nie przeszkadzał latami, nagle zaczął - na księżyc się wyprowadzcie - na razie tam nie ma nikogo :)
  • piter22222 24.02.19, 11:26
    Niekoniecznie CHORZY!.Sąsiad zrobił kojec na granicy naszych małych podwórek ,czyli praktycznie pod moim oknem od sypialni i sytuacja obecnie wygląda tak że jego olbrzymi pies prawdopodobnie z objawami jakiejś choroby i już od 5,30 rano skomli i poszczekuje.Trwa to z małymi przerwami cały dzień .Taka regulacja trybu życia szczególnie w wekendy kiedy jest okazja dłużej pospać jest nieznośna!.I nie pitol o chorych ludziach ,bo nie wszystko wiesz i nie wszędzie byłeś!!!
  • Gość: book38 IP: *.centertel.pl 14.05.15, 22:54
    Mam problem z psami sąsiada , nie jestem zwolennikiem kłutni,ale to już przechodzi wszelkie normy , postawił kojec z psami jakieś 3 m od mojego okna w sypialni w dzień psów nie słychać wcale , ale za to w nocy tragedianie ma spania, nawet stopery w uszach nie dają rady wyciszyć szczekania psów . co mam z robić bym mogła w spokoju spać ? Proszę o radę .
  • Gość: ja IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.05.16, 17:22
    Kiełbasa i już

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.