Dodaj do ulubionych

trudne pytanie - zarządzanie nieruchomościami

IP: *.aster.pl 22.05.09, 23:08
Witam wszystkich,
Ostatnio na przedmiocie "gospodarowanie nieruchomościami" dostałem pytanie zaliczeniowe "Czy państwowej lub komunalnej osobie prawnej prowadzącej działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami - odpowiednio Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego - mogą powierzyć gospodarowanie swoimi zasobami nieruchomości?"

Odpowiedziałem na nie w taki sposób:
Zgodnie z artykułem 23 ustawy o gospodarce nieruchomościami z 21 sierpnia 1997 roku zasobem nieruchomości Skarbu Państwa gospodarują (z pewnymi wyjątkami: art. 43
ust. 2 i 4, art. 51, art. 57 ust. 1, art. 58-60 oraz art. 60a ww. ustawy) starostowie, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej. Ustawa mówi również, że gminnym zasobem nieruchomości gospodaruje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, a zasobem powiatowym i wojewódzkim odpowiednio zarząd powiatu i zarząd województwa.
Ponadto artykuł 189 mówi, że zarządzanie nieruchomościami, które należą do zasobów, o których mowa w art. 20 (czyli: zasób nieruchomości Skarbu Państwa oraz gminne, powiatowe i wojewódzkie zasoby nieruchomości) może być powierzone podmiotom tworzonym w tym celu przez Skarb Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli zarządzanie będzie wykonywane przez zarządców nieruchomości wymienionych w art. 184 ust. 2 (osoby fizyczne posiadające licencję zawodową ).
Odpowiedź na to pytanie brzmi więc „tak” – Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego mogą powierzyć gospodarowanie swoimi zasobami nieruchomości państwowej lub komunalnej osobie prawnej prowadzącej działalność w zakresie nieruchomości.

Odpowiedź okazała się jednak błędna. Tzn, możliwe, że odpowiedź brzmi tak, tylko jest niepełna. Proszę więc wszystkich forumowiczów o pomoc, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam
PC
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka