Dodaj do ulubionych

jak długo czekać na poprawę?

01.11.12, 11:24
Witam serdecznie,

Jakieś 3 tygodnie temu moja córcia (7 miesięcy) dostała czerwonych, suchych swędzących plam na dekolcie, czerwonych kropek na szyi, suchych czerwonych policzków. Najpierw zmiany były niewielkie a potem zaczęło się pogarszać. Ma także suche plamki pod kolanami i na rączkach. Pediatra stwierdziła, że to skutki przejścia na mleko następne. Mała dostawała jedną butelkę dziennie, pozostałe karmienia to KP + inne posiłki. Nie zaobserwowałam, żeby te suche zaczerwienienia pojawiły się po podaniu jakiegoś innego z produktów żywnościowych, ale na wszelki wypadek odstawiłam jej wszystkie nowości które wprowadziliśmy w ciągu ostatniego miesiąca.
Odstawiliśmy mm na rzecz Sinlaca. Przez 5 dni Mała brała wapno, fenistil w kroplach i do smarowania Cetaphil.

No i tu mam pytanko - czy jeśli w ciągu tygodnia nie widać poprawy, czy to znaczy , że te zmiany to nie była wina mleka tylko innego produktu o który poszerzyliśmy dietę wcześniej? A może jeszcze coś innego? Czy może trzeba dłużej poczekać na poprawę? Jak długo? Może powinnam nadal podawać wapno i fenistil w kroplach?

Widzę że ja to strasznie swędzi bo często się drapie. Przetestowaliśmy też atoperal do smarowania i balsam Oilatum. Żadnej poprawy nie było. Od urodzenia kąpiemy ja w emolientach.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
--
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2o7esac0fpijq.png
Edytor zaawansowany
  • k.plata-nazar 04.11.12, 13:26
    po 2 tygodniach poprawa powinna byc widoczna, prosze jeszcze raz pokazac dziecko pediatrze; jakie dziecko oddaje stolce? czy przybiera na wadze?
    Wymaga wizyty pediatrycznej- same objawy skórne- trudno przez internet postawic rozpoznanie;

co to jest KP?
  • nie_diabelek 04.11.12, 18:23
    Dziękuję za odpowiedź.
    KP to karmienie piersią smile

Niestety nadal poprawy nie ma. Zmiany nadal są suche i czerwone i zaczęła schodzić z nich skóra. Żadne nowe zmiany się nie pojawiają, ale te co są nie robią się wcale mniej widoczne. No i nadal bardzo ją swędzą, bo drapie się niesamowicie.
    Stolce ma przeróżne - od zbitych i bobkowatych do dość luźnych w kolorze musztardy. Rano mogą być zbite a po południu luźne i na odwrót. Załatwia się codziennie - nawet 3 razy na dobę. Ostatni raz była ważona jeszcze przed tymi zmianami, ale nie wydaje mi się aby teraz jakoś przestała przybierać na wadze. Jest bardzo długaśnym dzieciaczkiem - ok 75 cm (97 centyl) i waży ok 9300g .

Chyba faktycznie wybiorę się jeszcze raz do pediatry. Prze internet się tego nie stwierdzi, ale czy to może być coś innego niż alergia pokarmowa? Czy takie są też objawy np. pasożytów?
    Płynu do prania nie zmieniałam w ogóle od urodzenia. Kąpie się cały czas w tych samych emolientach.
    --
  • nie_diabelek 14.11.12, 12:05
    Niestety jest coraz gorzej. sad Całe poliki są baaaardzo czerwone. Dekolt to jedna wielka czerwona plama. Czerwona jest szyjka i pojawiają się białe suche kropki na plecach. Mała jest cały czas na diecie bezmlecznej - ja też. Byłyśmy u pediatry i kazała odstawić kaszę jaglaną. Ja wycofałam jej wszystkie wprowadzone po 6 miesiącu produkty, a od dziś wycofuję wszystko po za mięsem, dynią i ziemniakiem. Długo miała anemię i nie chcę żeby znów to się powtórzyło. Zastanawiam się także nad zakończeniem karmienia piersią (choć bardzo bym chciała karmić ją jeszcze ok 4-5 miesięcy). Czy odstawienie jej od piersi i podawanie np. Bebilon Pepti może coś pomóc?
    Zapisałam się także do alergologa, ale wizyta (mimo iż prywatna) jest dopiero 3 grudnia sad
    Jak jeszcze mogę pomóc mojemu dziecku? Strasznie mi jej szkoda, bo widzę jak bardzo ją to męczy sad
    --
  • k.plata-nazar 18.11.12, 21:14
    odstawioenie "nowych" pokarmow to dobry pomysł, moze juz widac poprawe; nalezy odczekac 2 tyg na efekt;
    prosze udac sie do pediatry po leki antyhistaminowe (choc leczenie przez internet nie jest poprawnym rozwiazaniem)- pediatra dziecko zbada i bedzie wiedzial co zapisac na recepte;
    jeszcze trzeba bardzo dokładnie ocenic Pani diete
  • nie_diabelek 22.11.12, 22:22
    Dziękuję za odpowiedź.
    Od niedawna znamy już odpowiedź na co nasze dziecko tak fatalnie reagowało. Winowajcą okazała się woda kranówka. Po skończonym 6 miesiącu przeszliśmy z gotowania wody źródlanej i zaczęliśmy używać do jedzenia i picia gotowaną kranówkę przefiltrowaną przez filtr Brita. Od poniedziałku powróciliśmy do wody butelkowanej i prawie natychmiast było widać poprawę! Znów podajemy jej wodę źródlana i skóra z godziny na godzinę robi się coraz ładniejsza. Po tych 4 dniach bez kranówki jest kolosalna różnica. Na policzkach prawie nic nie widać, a skóra na dekolcie goi się w zawrotnym tempie i niedługo też pewnie nie będzie śladu. Jakby mi ktoś powiedział, że to tak pięknie będzie się cofało, to bym nie uwierzyła smile))))

Pozdrawiam serdecznie.
    --
  • k.plata-nazar 01.12.12, 20:44
    Dziekuje za informacje. Moze przyczyną byla woda lub foltr? Wszystkiego dobrego.
  • k.plata-nazar 01.12.12, 20:45
    Dziekuje za informacje. Moze przyczyną byla woda lub filtr? Wszystkiego dobrego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka