Dodaj do ulubionych

szorstka skóra na buzi

15.11.04, 10:29
Mój synek ma na policzkach bardzo suchą i pękającą skórkę. Smaruję go przed spacerami
kremem na każdą pogodę, ale to nie rozwiązuje sprawy- po spacerze ma mocne rumieńce.
Wypieki ma także jak jest bardzo zmęczony. Myję mu buzię przegotowaną wodą, ale po
kąpieli niczym nie smaruję. Może powinnam używać Alantanu albo Linomagu? Z tym, że miał
kiedyś suchą skórę na całym ciałku i żadna maść nie pomagała- w końcu poskutkowało
mycie go w samym płynie do kąpieli i niesmarowanie oliwkami, itp. Ale co mam zrobić z
policzkami?
Edytor zaawansowany
  • nosferatu21 17.11.04, 21:46
    synek ma 6 mies i ma od czasu do czasu to samo.od noworodka myje mu buzke rano
    i wieczorem rumiankiem.na noc smaruje zwyklym bambino,a na dzien johnsonem lub
    nivea na kazda pogode.to sie sprawdza.pozdrawiam
  • krystyna.piskorz 21.11.04, 11:10
    Szanowna pani. Jeśli zmiany na skórze nie sa wynikiem alergii pokarmowej, to
    wystarczy samam pielęgnacja skóry. Przemywac woda lub nawet stosowac do kapieli
    balsam nawilżający np. johnsona, ktory jest z mleczkiem i mozna nim myc całe
    ciało, wraz z główka i buzia, nie szczypie w oczy i nawilża skórę. Po osuszeniu
    buzi, posmarowac kremem nawilżającym. Natomiast przed wyjsciem na spacer kremem
    ochronnym lub na kazda pogode.
    Jesli te zabiegi nie pomoga to proponuje zastanowic się czy dziecko nie ma
    alergii pokarmowej i odstawic alergen.
    Pozdrawiam
  • ewa76adrian 21.11.04, 13:54
    Stosuj maść diprobase jest najlepsza i kosztuje około12zł ja smaruje tym synka
    a ma te same objawy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.