Dodaj do ulubionych

kompiel codziennie?

05.03.05, 21:34
pomocy moja tesciowa twierdzi ze jak codziennie bedę kapać małego i smarowac
go oliwka to będzie miał sucha skóre
czy kapiecie swoje dzieci codziennie?
Obserwuj wątek
    • netka1 Re: kompiel codziennie? 05.03.05, 22:06
      nie wyobrażam sobie, aby mój synek (6m) po całym - aktywnym - dniu poszedł spać
      nie wykąpany, zresztą on bardzo lubi kąpiel i samą łazienkę, ( tak jak ja i
      mąż). Słyszałam, że niektórzy właśnie kąpią dzieci np. co drugi dzień, byłam
      przerażona. Dzieci od urodzenia należy uczyć higieny, czym skorupka ...... A co
      do suchej skóry - to bzdura, przecież jest tyle delikanych płynów do kąpieli, a
      oliwki to niby po co ..... takie przynajmniej jest moje zdanie, pozdrawiam.
      • driadea Re: kompiel codziennie? 06.03.05, 11:16
        Codzienna kąpiel to dla malego dziecka odprężające zakończenie dnia, warto, aby
        stała się rytuałem. Dzieciaki, w większości, bardzo lubią kąpiel, to je
        uspokaja i relaksuje. Żeby nie wysuszyć skóry nie stosuję mydła, a żel (J&J
        kremowy sotf wash, ale do wyboru jest mnóstwo specyfików dla małych dzieci).
        Teraz córa jest już starsza, ale w niemowlęctwie oliwkowalam ją tylko do 2
        miesiąca i to nie codziennie, naprzemiennie z kremem do ciałka, teraz melczko
        nivea lub krem J&J nawilżający.
        Niemniej jednak polecam codzienną kąpiel, to nie tylko czynność higieniczna.
        Pozdrawiam.
        --
        Gloria ur.14.10.2003
        • netka1 Re: kompiel codziennie? 07.03.05, 13:27
          w niemowlęctwie oliwkowalam ją tylko do 2
          > miesiąca i to nie codziennie, naprzemiennie z kremem do ciałka, teraz melczko
          > nivea lub krem J&J nawilżający.

ojjj, sądziłam, że oliwka jest właśnie tłuściejsza i zapewni odpowiednią
          ochronę przed "twardą" wodą, stosuję oczywiście płyn do kąpieli, a po kąpieli
          oliwkuję, dokładnie rozsmarowując po całym ciałku - jeśli mogę poprosić o
          wyjasnienie, dlaczego lepszy krem czy mleczko? Pozdrawiam
          • driadea Re: kompiel codziennie? 07.03.05, 16:57
            Nie, nie, ja wcale nie twierdzę, że krem czy mleczko są lepsze smile
            Nie lubię oliwkowania (choć i tak używamy oliwki w żelu), tłustych plam na
            ubrankach, ale wiem, że oliwka jest bardzo dobrym kosmetykiem, bo nie tylko
            nawilża, ale i natłuszcza. Dobrze chronisz skórę maluszka smile
            Pozdrawiam serdecznie, Aga
            --
            Gloria ur.14.10.2003
            • netka1 Re: kompiel codziennie? 07.03.05, 20:01
              >Nie lubię oliwkowania (choć i tak używamy oliwki w żelu),
              ja od początku używam balsamu oliwkowego Nivea - teraz nazywa sie oliwka o
              konsystencji balsamu - polecam - jest gęściejsza, nie rozchlapuje się, tak jak
              zwykła oliwka, pozdrawiamy, właśnie wybiramy się do łazienki.....
    • slawomir.ogorek Re: kompiel codziennie? 07.03.05, 12:28
      Droga Pani!
      Trochę na wesoło!
      Jaka jest różnica między teściową a słońcem?...................żadna. Ani na
      jedno ani na drugie nie można patrzeć.
      A na poważnie- codzienna kąpiel jest nie tylko wskazana ale i niezbędna dla
      prawidłowej pielęgnacji skóry niemowlęcia. A dlaczego to odpowiedziała już
      Driadea, którą przy okazji pozdrawiam i dziękuję.
      smile)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka