Dodaj do ulubionych

wysypka jak pokrzywka- po Ibumie??

28.06.05, 14:05
Moj niespelna 8 m-czny synek "zlapal" paskudnego rotawirusa (biegunka,
wymioty, wysoka temp). Wydaje sie, ze powoli objawy ustepuja, jest pod
kontrola lekarza; dzis rano zauwazylam na jego skorze dziwna wysypke - wyglada
jak po ukaszeniu/jak po oparzeniu pokrzywa? (na zaczerwienionej skorze jest
taki jakby babelek). Ma kilka takich skupisk (3-4 krostki) na ciele (nozki,
raczka), i dpdatkowo w kilku miejscach po jednej takiej "krostce" (szyja,
raczka, piersi).
Czy to moze byc uczulenie na Ibum (smak malinowy)? Z innych lekow, dostaje
Enterol i Lacidofil, dawalam mu tez paracetamol w czopkach, i do oczka
kropelki Tobradex (kortykosteryd).
Bede wdzieczna za rade; bardzo niepokoje sie ta wysypka..
hanka
Edytor zaawansowany
  • malgorzata.jazdzyk 28.06.05, 20:56
    Z pani opisu wynika,że jest to pokrzywka, która mogła powstać po zażywaniu
    przeciwgorączkowego leku IBUM. Zalecałabym podanie dziecku wapna w syropie i
    myślę, że zmiany na skórze powinny ustąpić po kilku dniach. W przypadku gdyby
    nie nastąpiła poprawa należy odwiedzić lekarza pediatrę. Pozdrawiam.
  • izia30 28.06.05, 21:59
    i swietnie, jezeli dzieciak ma uczulenie na dodatki smakowe, to rzeczywiscie po
    wapnie smakowym mu przejdzie!!!!!!!!!
    daj dziewczyno na obnizenie goraczki po prostu czopek np efferalgan (80mg lub
    150mg-zaleznie od wagi dziecka), tam nie ma zadnych dodatkow, scisle
    kontrolujesz podawana dawke, bardzo szybko sie wchlania (w jelicie grubym
    najszybciej) no i jest bezpieczniejszy dla ukladu pokarmowego (omija go)

    kto tutaj umiescil tego "eksperta"????
  • hanka13 29.06.05, 14:16
    Witaj,
    niestety, przy biegunce czopki sie nie wchlaniajasad
    Na szczescie goraczka wreszcie minela, wiec moglam odstawic Ibumsmile
    pozdr
    Ania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka