Skóra atopowa i kąpiel w krochmalu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mojej córce (8 m-cy)ze względu na atopowe zapalenie skóry dermatolog zalecił
    kąpiel w krochmalu. Zastanawiam się czy po takiej kąpieli powinnam dziecko
    smarować oliwką lub jakimś kremem czy też jest to zbędne?
    • powinnas taka skore natluszczac i nawilzac. jednak ze wzgledu na atopie, nie
      powinnas uzywac zadnej oliwki czy byle kosmetyku, tylko te o specjalnym
      przeznaczeniu dla skory atopowej. ale masz tez jeszcze jedno rozwiazanie. kup
      Oilatum emulsje do kapieli, lejesz tego 1/2 nakretki do wanny, robi sie bialawa
      zupa, nie musisz juz uzywac nic myjacego bo ta emulsja jest sama w sobie
      myjaca,(przeczytaj ulotke), po kapieli tez juz nie musisz nic uzywac bo skora
      bedzie ladnie natluszczona i nawilzona. moje dziecko atopowe juz od 2 lat jest
      tak pielegnowane 1 czy 2 w tyg smaruje ja mascia cholesterolowa na recepte, i
      skora jest piekniejsza niz u niejednego nieatopowca
      • Dziękuję za odpowiedź. Już wcześniej słyszałam o Oilatum i zastanawiam się nad
        możliwością jego zastosowania, ale skoro lekarz wyraźnie zalecił krochmal to
        chciałbym najpierw wypróbować taką metodę. Szukałam na różnych forach ale nikt
        nie powiedział wyraźnie co po krochmalu – smarować czymś czy nie, chociaż
        pytanie to padało. Może więc wypowie się ekspert. Dodam, że oliwki wolałabym
        nie używać…tak na wszelki wypadek.

Mam pytanie do Izi – czy doświadczona mama poradzi mi czym posmarować swędzącą
        skórę. Moja K. drapie się już od dłuższego czasu, ale nie wiedziałam, że to od
        atopii, myślałam, że ją pielucha denerwuje, wiec lekarzowi nie zgłaszałam.
        Dopiero na forum dowiedziałam się, że swędzenie jest związane z AZS.
    • po krochmalu nie musisz niczym smarowac, a jesli juz, to jakims kosmetykiem dla
      skory atopowej (ale ja bym sobie darowala, zwlaszcza, ze musialby to byc juz
      wyprobowany kosmetyk, a ktorym wiesz, z enie szkodzi Twojemu dziecku);
      u mojej corki jednak krochmal sie nie sprawdzil, bo za bardzo wysuszal jej
      skore i to chyba wzmagalo swedzenie.
      Z naturalnych kapieli (jesli nie podziala krochmal, bo to faktycznie wyprobuj
      najpierw) mozesz jeszcze sprobowac siemienia lnianego (gotujesz do uzyskania
      kleiku i ten kleik dodajesz do kapieli).
      Z emulsji do kapieli do wyboru oilatum (nas jednak uczulal), balneum.
      pozdr
    • sterydy mozna stosowac tylko w wypadku naglego zaostrzenia objawow, zbyt wiele
      szkody wyrzadzaja. swiad zlagodzi wlasnie maka ziemniaczana a wlasciwie skrobia
      z krochmalu pozostawiajaca cieniutka warstwe, skora atopowa jest bardzo sucha,
      wiec musisz ja dodatkowo natluszczac po krochmalu szczegolnie inaczej
      przesuszysz ja dodatkowo w ciagu kilku dni.
      jezeli swedzi tylko pod pieluszka to zmien firme, bo to moze byc uczulenie
      wlasnie na pieluszki, ja musialam dziecko kapac w wodzie przegotowanej wlasnie z
      krochmalem potem z Oilatum, prac tylko w wodzie bo uczulaly nawt platki mydlane,
      zrezygnowac z wszelkich kosmetykow oprocz oilatum emulsji i masci
      cholesterolowej, zadnych herbatek ziolowych, smoczki tylko silikonowe, cale
      otoczenie przetrzasnelam do gory nogami i znalazlam w koncu sprawcow klopotow.
      teraz moje dziecko ma 2 latka i 2 mce, skora piekna i atlasowa, i wracamy do
      proszkow do prania, dobrze juz znosi wode z kranu, zjada wszystko i myje sie w
      zelach, wiec pare mcy ograniczen dobrze nam zrobilo.
    • Do kąpieli lepiej zastosować preparat OILATUM, który ma właściwości myjące i
      nawilżające skórę. Jeśli po takiej kapieli skóra nie jest sucha, dodatkowe
      nawilżanie jest zbędne. Pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.