• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak pielęgnować zaczerwienienie po zdjęciu szwów?? Dodaj do ulubionych

• 28.08.05, 22:08
    Moja roczna córeczka, miała mały wypadek przy nauce chodzenia i rozcięła
    sobie skórę pod brodą ( ran cięta o głębokości pół cm i długości 1
    cm).Krwawienie szybko ustało ale dla pewności została zawieziona do szpitala
    na oględziny rany. W izbie przyjęć pielegniarka dziecięca zadecydowała,że
    tego nie można tak sobie zostawić i takim to sposobem mała miała założona 2
    szwy. Po 10 dniach zostały zdjęte ale lekarz internista stwierdził ,że
    troszkę za późno, bo pojawiło się zaczerwienienie a pod szwami ropny stan .
    Córeczka jest bardzo ruchliwa więc zdarzyło się jej uderzyć w łóżeczku
    jeszcze raz w brodę, gdy miała szwy, a poza tym ciągle ząbkuje więc strasznie
    sie ślini.Wiem ,że ranka musi mieć stały doplyw powietrza więc nie można jej
    przykrywać plastrem czy opatrunkiem. Ale co mam stosować aby zaczerwienienie
    znikło a jeśli pojawi się jednak blizna to jaką skuteczną maść mogę stosować
    u tak małego dziecka??
    Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 29.08.05, 19:49
      Zaczerwienienie na skórze po zdjęciu szwów może utrzymywać się długo, ale
      powinno samo ustąpić. Na bliznę zalecam stosowanie maści CONTRATUBEX (daje
      dobre efekty). Pozdrawiam.
      • 01.09.05, 12:34
        Mielismy podobny wypadek i w celu zabezpieczenia sie przed przerastaniem blizny (robila sie taka wypukla) mielismy 3 krotenie robione zabiegi wymrazania. Po tym blizna ladnie sie wyrownala. Lekarz dermatolog, do ktorego chodzimy i ktory robil nam te zabiegi narazie nie przepisal zadnej masci, zeby wszystko sie dobrze zagoilo. Poza tym trzeba uwazac, bo niektore z tych masci w wyniku dzialania slonca moga powodowac trwale przebawrwienia skory. Trzeba tez uwazac zeby blizny nie opalic.
        Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.