Dodaj do ulubionych

Swedzace czerwone plamy na brzuszku i pleckach

26.12.06, 21:20
Witam,
Moj syn ma rok i 4 mce. Pojawily sie malutkie kroski na brzuszku w okolicach
pasa, mniej wiecej tam, gdzie konczy sie pielucha i na pleckach, na mniej
wiecej tym samym poziomie. Tam znajduje sie ich najwiecej (choc znajduja sie w
rozych ilosciach na calych pleckach i klatce piersiowej).Jednak w dwoch
miejscach jest ich tak duzo ze tworza wieksze czerwone plamy.Sa szorstkie.
Bardzo go to swedzi i drapie sie. Nie wiem czy to od pieluszek (uzywam
Pampersow), a moze od proszku do prania? Juz sama nie wiem, co robic.
Smarowalam mascia z wit.A ale nie pomaga. Moze alantan plus?
Pani doktor, prosze doradzic, jakich kremow, badz masci uzywac. Czy jest
konieczna wizyta u doktora?
Pozdrawiam,
M.
Obserwuj wątek
    • ewa.m.kaminska Re: Swedzace czerwone plamy na brzuszku i pleckac 28.12.06, 23:43
      Tak, radziłabym wizytę u lekarza, bo wygląda to na zmiany alergiczne, choć
      najczęściej wyprysk (czyli popularna egzema) pojawia się najpierw na zgięciach
      rączek, szyjce, pod kolanami. Trudno powiedzieć, jaka może być tego przyczyna -
      proszek, pampersy, czy coś innego. Nie wykluczałabym też alergii pokarmowej,
      radzę zwrócić uwagę na to, po jakich pokarmach wysypka się nasila. Na razie
      jednak ważne jest złagodzenie tych zmian, a więc kąpiel np. w Oilatum, Balneum
      lub Hascosanie, smarowanie kremem dla skóry atopowej (mam bardzo dobre zdanie o
      kremie Exomega Aderma, ale nie jest zbyt tani), podwójny cykl płukania pieluszek
      i ubranek w pralce oraz pranie w proszku dla niemowląt (Jelp, Lovela, itp.), a
      także zmiana pampersów na inne pieluchy. Jeśli zmiany zajmują duży obszar i są
      swędzące, być może konieczne będzie zastosowanie maści sterydowej - na początek
      powinien to być hydrokortyzon, ale o tym zdecyduje lekarz po obejrzeniu malucha.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka