Dodaj do ulubionych

w czym kąpiecie: woda+.....?

02.01.07, 13:24
maja córa ma 9 miesięcy, od kilku miesięcy kąpię ją w wodzie z dodatkiem
oilatum. Jednak wydaje mi się ,ze już jest na tyle duża,że mogłabym
ograniczyć oilatum do 1x-2x w tyg (względy finansowe!).Ostatnio kupiłam
Johnsona i strasznie się pienił, a chyba wolałąbym bez piany, bo Aga wkłąda
głowę pod wodę, czasem ją pije i w ogóle wyprawia w tej wodzie niezłe
"fikołki" Co polecacie? A tak przy okazji czy w tym wieku nadal kąpiecie
dzieci w małej wanience?
Edytor zaawansowany
  • anulaaa 02.01.07, 14:37
    przez pierwsze mce w oilatum+mydło bambino
    potem w niczym i używałam jużkosmetyków(kremów itp) bardo rzadko
    teraz córka ma 13mcy i do kąpieli wlewam trochę jonsona z lawendą +mydełko bambino
    piana się robi,młoda szaleje i często pije wodę itp ale nic jej się nie dziejesmile

przez kilka mcy nie uzywalam do kąpieli niczego oprócz mydła i myślę,że malemu
    dziecku wcale nie są potrzebne duże ilości kosmetyków wiec spokojnie możesz
    odstawić oilatumsmile
    --
    Lenka
    i Lenkasmile
  • an_qa 02.01.07, 14:42
    od urodzenie uzywamy jedynie mydla do kapania, kiedys zaryzykowalam i kupilam
    jakis plyn do kapieli i przez dlugi czas nie moglismy pozbyc sie ciemieniuchy.
    Oliwka nie smaruje malej odkad na dworze zrobil sie gorac (bo te oliwki
    strasznie zozgrzewaja, a ja nie chcialam przegrzac malej, wtedy 3miesiecznej
    corki). Odkad Natalia stabilnie siedzi kazpiemy ja w duzej wannie.
  • agunia2101 04.01.07, 19:53
    Witam ja też kąpałam małego w Oilatum do 6 miesiąca życia Później ze względów
    finansowych zaczęłam używać tańszych kosmetyków np.Johnson.Niestety mój synek
    dostał uczulenia i teraz nie tylko my nie zaoszczędziliśmy to jeszcze dziecko
    się męczy.Kąpiemy tylko w oilatum!!
  • ewcia1980 02.01.07, 15:01
    Ja myje córke zwykłym mydłem dla dzieci (teraz mam Bambino) i kąpiem tylko w
    wodzie. Po kapieli używam kremu nawilżajacego.
    Nie stosuje żadnych:
    - płynów do kąpieli
    - szmponów
    - oliwek
    I córka nie ma absolutnie żadnych problemów ze skórą.

pozdrawiam
    Ewelina
    --
    zdjęcia Izabeli
    nasz staż
  • agusia19751 02.01.07, 15:07
    moja mała ma 5 m-cy i od początku kąpiemy w nivea plus mydełko bambino. Też się pieni i też czasami się napije ale tego nie unikniemy nic się nie dzieje oczywiście staram się aby nie piła specjalnie ale nie jestem w stanie aż tak nad tym zapanować Ania uwielbia się kąpać i wyczynia cuda w wanience.
  • mmala6 02.01.07, 15:12
    woda + plyn do kapieli.Nie lubie mydelek.
    Plyny rozne: Nivea, Ziajka, Bubchen, Bambini...Oilatum tylko dwa razy w zyciu,
    tuz po urodzeniu-pomoglo, i pare m-cy temu kiedy to mial niby atopowe zapalenie
    skory-nie pomoglo (bo to nie bylo AZS).Piane bardzo lubi, niech sobie pije, duzo
    tego nie wypije bo niedobrewink
    Do duzej wanny przeszedl bardzo szybko, mial jakies 4 m-ce.
    --
    Nasze Szczęście Mateusz Aleksander, ur 30.01.2005, godz.14.00
    Matus ma...
  • gosika78 02.01.07, 15:42
    Linomag olejek do kąpieli. Działa super i kosztuje 8 zł.
  • budzik11 02.01.07, 15:48
    Od początku była tylko woda + mydełko (Bambino albo J&J lawendowe), po ok. 3
    miesiącach przestałam małą smarowac po kąpieli oliwką. Nigdy nie używałam
    żadnego Balneum, Oilatum itp.
    Obecnie (14 m-cy) używam truskawkowego płynu do kąpieli z szamponem, ale nie
    pamiętam, jak sie nazywa (Bobolino, czy jakoś tak). Nigdy nie miała żadnych
    problemów ze skórą. Mydło w kostce musiałam odstawić, bo młoda je... pożerała
    jak tylko wpadło w jej łapki.
    --
    Anielka
  • lena_211 02.01.07, 15:56
    Moja córeczka ma 7 tyg i od początku kąpie ją w wodzie z dodatkiem żelu Klorane
    firmy BEBE (na bazie wyciągu z nagietka dla niemowląt i dzieci). Bardzo ładnie
    się pieni i pachnie, nie powoduje jak narazie żadnych alergii (odpukać) i nie
    szczypie w oczka. Żel kupuje w aptece, 250 ml kosztuje ok 30 zł.
    Pozdr.
  • k.sg 02.01.07, 20:41
    Zamiast Oilatum można stosować płyn natłuszczający do kąpieli Ziajka ( ok. 10 zł
    za 200 ml). Mojego synka do niedawna kąpałam w Oilatum lub w Ziajce, a teraz
    myję mydełkiem Bambino. Maluch od kiedy skonczył 3,5 miesiąca pluska się w dużej
    wannie.
  • malagosia76 02.01.07, 20:52
    moja córeczka ma 6 mcy i do tej pory była kąpana w oilatum, próbawałam 2 mce
    temu wody + mydełko bambino a po kąpieli krem bambino ale zaczęła mieć szorstką
    skórę, teraz uyżywamy mydła w kostce nivea, czysta woda i po kąpieli mleczko do
    ciała nivea i jest ok.
  • marcelkowamama 02.01.07, 21:12
    woda + plyn do kapilei z oliwką Nivea, potem nie trzeba niczym nacierac, czasem
    tylko balsamem nozki mu posmaruje tez nivea jak mam wrazenie suchosci. myje go
    mydelkiem bambino. Ma 7 miesiecy i kapie go w malej wanience bo mi sie schylac
    nie chce, albo razem z nim w duej kapie sie z nim ja lub tata, ale niedlugo
    oddam mala wanne bratu, bardzo niedlugo bo malutka sie wlasnie przedwczoraj
    urodziłasmile wiec Marcelek pojdzie do duzej calkiem
  • agaw_80 02.01.07, 21:49
    też kąpalismy synka przez dłuższy czas w oilatum, które strasznie szybko sie
    zużywa. teraz kąpiemy małego w balneum- trochę tańszy i mega wydajny
    Pisiek
  • mata811 03.01.07, 08:03
    Ja kąpie małego (ma roczek) w wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli ziaja, myje
    go gąbką i mydełkiem w płynie jonsona, bo uważam, ze zwykłe mydło bardzo
    wysusza skóre. Potem oliwkuje bambino. Kapiemy się w małej wanience jeszcze.
  • sloneczko_02 03.01.07, 11:39
    woda + płyn do kąpieli + parę kropel oliwki bezpośrednio do wody
  • spa746 04.01.07, 20:23
    Synek ma 2,5 miesiąca i do kapieli używam mydełka Nivea i szamponu z Mustelli.
    PO kąpieli smaruję go oliwką Nivea
  • babie_lato1 04.01.07, 20:52
    ... olilatum, ale właśnie nam się skończyło i nie wiem, czy kupię nastepne -
    młody dziś skończył 8 m-cy. Pediatra polecała mi też mustelę, dała garść
    jednorazowych reklamówek, to się chyba tymczasem przerzucę na to. A potem zobaczę.
  • renia1807 04.01.07, 21:05
    Woda+ mydełko bambino i nic więcej.
  • s.poline 04.01.07, 21:31
    my używamy do mycia ciałka mydełka chicco w płynie, jest bardzo kremowe i delikatne, idealnesmile do mycia głowy niestety johnsona, ale juz się konczy i obiecalam sobie, że nigdy więcej nie kupię- ma tragiczne zamknięcie, na którym łamię sobie i paznokcie i palcetongue_out

kąpiemy w czystej wodzie, przez pierwszy miesiąc-dwa dodawaliśmy do wody łyżkę oliwy.

Kąpiemy w dużej wannie odkąd sama siedziw miarę stabilniesmile
    --
    styczen2006.photosite.com/Album13/
  • ewa.m.kaminska 21.01.07, 19:10
    1. Nie ma potrzeby stosowania Oilatum, jeśli maluch nie ma problemów ze skórą.
    2. W tym wieku można już spokojnie kąpać niemowlaka w dużej wannie, tylko
    oczywiście dodajemy do niej niezbyt dużo wody.
    3. Jeśli kąpiemy w płynie do kąpieli z pianą, należy potem dokładnie opłukać
    ciałko malucha wodą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka